2016 The Handmaiden / Hizmetçi - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yaktınn bizi bee sürekli şey sahneleri varmış nasıl izlenecek bu filmm :F
hogatha film mükemmel diye sana izletmemek istiyor sen onun dediklerini dikkate alma benim dediğim gibi film mükemmel sakın kaçırma peregrine ide izle :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
kabahat sana film tavsiye edende yorumunla batırmışsın ortalığı yeni izleyecek talipleride soğuttun filmden :)
o dediğin sahneler ufak tefek sahneler öyle abartılacak bişey yok:)

@vadikızı sen hogathaya kanma mükemmel bir filmdir mutlaka izle :))

ayrıca hogathanın taraflı puanlaması sayılmayacaktır :))

unutmadan bayan peregrine nin filme davet edeyim sizi onada bir göz atın hem o film çok fantastik :)
hhahaha aa insan önce bir teşekkür eder ayoll senin hatrına işimi erteleyip sapık filmine zaman ayırdım :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hhahaha aa insan önce bir teşekkür eder ayoll senin hatrına işimi erteleyip sapık filmine zaman ayırdım :A :A :A
harika yapmışsın ama puan verirken 1 puan verip hogathalığını göstermişsin o yüzden sana teşekür falan yok:) hem senin teşekür etmen lazım sayemde son 20 yılın en güzel filmini izledin :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
harika yapmışsın ama puan verirken 1 puan verip hogathalığını göstermişsin o yüzden sana teşekür falan yok:) hem senin teşekür etmen lazım sayemde son 20 yılın en güzel filmini izledin :)
hhahaha o puaıda senin hatrına verdim ayoll :F :F :F

lezbiyen konusunda hiç haz etmesemde yabancı dizilerden alıştık ama bu filmde sen ufa tefek demişsinde filmin ana konusu gibiydi ayoll çok gereksiz yere uzatmışlar bir ara kendimi filmdeğilde şey izliyor gibi hisettim seninde kulağını çınlattım tabikide
:A :A :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Bence hiç de fena olmayan güzel bir filmdi, akıl oyunlarıyla dolu ortalama üstü bir uzakdoğu yapımı. Yönetmenin her filmi olay zaten..

Evet cinsellik kısmı gereğinden biraz daha fazlaydı, hani o sahneler olmasa filmden ne eksilir diye sorsak hemen hemen hiçbir şey. Fakat şunu fark ettim kadınların kendi aralarında yaptığı o olay çok ilginçtir ki aile ortamı olmadığı sürece rahatsızlık hissetmedim, gayet göze hitap eden ilginç bir sanatsal deneme idi :A
Ancak aynı tür sahneler erkek erkeğe olsa iğrenir ve filmi yarıda kapatırdım büyük ihtimalle, çünkü erkek erkeğe olan şey iğrenç bir görüntü. Kadın kadına olunca neden iğrenç gelmiyor onu da anlamış değilim işin uzmanı @destere ye sormak gerek. :A

Filmin en önemli ve akılda kalacak diğer artısı oyun içinde oyun dönmesi, gerçekten o birbirlerine oynadıkları oyun kısmı çok iyiydi. İlk tımarhane sahnesinde ters köşe olduk, flashback ile bir daha ters köşe olduk.

Ayrıca usta bir yönetmenlik ve başarılı oyuncular da filmin kalitesini arttırmış.

7.5/10

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bence hiç de fena olmayan güzel bir filmdi, akıl oyunlarıyla dolu ortalama üstü bir uzakdoğu yapımı. Yönetmenin her filmi olay zaten..

Evet cinsellik kısmı gereğinden biraz daha fazlaydı, hani o sahneler olmasa filmden ne eksilir diye sorsak hemen hemen hiçbir şey. Fakat şunu fark ettim kadınların kendi aralarında yaptığı o olay çok ilginçtir ki aile ortamı olmadığı sürece rahatsızlık hissetmedim, gayet göze hitap eden ilginç bir sanatsal deneme idi :A
Ancak aynı tür sahneler erkek erkeğe olsa iğrenir ve filmi yarıda kapatırdım büyük ihtimalle, çünkü erkek erkeğe olan şey iğrenç bir görüntü. Kadın kadına olunca neden iğrenç gelmiyor onu da anlamış değilim işin uzmanı @destere ye sormak gerek. :A

Filmin en önemli ve akılda kalacak diğer artısı oyun içinde oyun dönmesi, gerçekten o birbirlerine oynadıkları oyun kısmı çok iyiydi. İlk tımarhane sahnesinde ters köşe olduk, flashback ile bir daha ters köşe olduk.

Ayrıca usta bir yönetmenlik ve başarılı oyuncular da filmin kalitesini arttırmış.

7.0/10

kızların sevişme sahneleri iğrenç gelmez çünkü aradığımız herşey iki taraftada var :) aynı sahneler bize harika gelirken hogathagillere berbat gelmesinide anlıyorum yani :))

@Çiğdem- hırsından kızlara oklavayla dalmış :)

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Bu kadar beğeneceğimi beklemiyordum. İzlediğim en iyi uzakdoğu filmiydi.
Özellikle hanımın adamla işbirliği yapmasını hiçbir şekilde tahmin edemedim. Zaten akıl hastanesi sahnesinde ilk şoku atlamadan iki kadın iş birliğine girişti. Yani senaryo, yönetmenlik ve oyunculuk bakımında çok ustaca bir filmdi.

10 puan vermeme sebebim bu tür aldatmacı hikayeye birkaç yıl önce The Best Offer'da görmüştük çünkü.

@OzaN uzun yorumunda karikatürize edilmiş abartılı sahneler demişsin ama daha çok sevdiğin Oldboy da öyle değil miydi sence? Hatta Oldboy'da sonlara doğru adam köpek taklidi vs. yapıyordu diye hatırlıyorum?

@Tolstoyevski iki kadının sevişmesi daha çok hoşuna gidebilir heteroseksüel bir erkek olarak ama umarım bu ayrımı eşcinsel hakları için de yapmıyorsundur?

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu kadar beğeneceğimi beklemiyordum. İzlediğim en iyi uzakdoğu filmiydi.
Özellikle hanımın adamla işbirliği yapmasını hiçbir şekilde tahmin edemedim. Zaten akıl hastanesi sahnesinde ilk şoku atlamadan iki kadın iş birliğine girişti. Yani senaryo, yönetmenlik ve oyunculuk bakımında çok ustaca bir filmdi.

10 puan vermeme sebebim bu tür aldatmacı hikayeye birkaç yıl önce The Best Offer'da görmüştük çünkü.

@OzaN uzun yorumunda karikatürize edilmiş abartılı sahneler demişsin ama daha çok sevdiğin Oldboy da öyle değil miydi sence? Hatta Oldboy'da sonlara doğru adam köpek taklidi vs. yapıyordu diye hatırlıyorum?

@Tolstoyevski iki kadının sevişmesi daha çok hoşuna gidebilir heteroseksüel bir erkek olarak ama umarım bu ayrımı eşcinsel hakları için de yapmıyorsundur?

9/10
Çok hatırlamıyorum Oldboy'u ama olabilir. Muhtemelen ona da çok bayılmama sebeplerindendir. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Güzel bir senaryo nasıl heba edilir görmüş olduk. Ah şu senaryo David Fincher'ın elinde olacaktı var ya...

Filmin süresi çok uzun. Aslında sahneler gerekliyse film 4 saat de olur ama yarım saati falan lezbiyen sevişmesi zaten. Hiçbir katkısı yok.

Diyaloglar soğuk, karakterler soğuk, Korece itici... 2 tane sağlam twisti var ama film soğuk ve ağır olduğu için, izleyeni içine almadığı için çok çarpıcı olmadı. Sadece iyi yazılmış.

Görüntü yönetmenliği ve prodüksiyonu iyiydi. Oyunculuklar fena değil. Müzikler de iyiydi.

Uzak Doğu sinemasını gerçekten izlemek çok zor. Beğendiğim filmi çok az.

5.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
ayy vlla sırf senin hatrına izledim hemde gündüz foruma gelme hakkımı buna harcayarak:A :A :A

Öncelikle tühh boyun posun devrilmesin ayoll lezbiyen filmimi önerdin bana önere önere :F
gerçi erkeklerden kıskandığın için bu önerinide mantıklı buluyorum ama en sevmediğim şeyi izlemek zorunda kaldım :F

filmin konusu falan yok ayoll 2 kadın canı sıkıldıkça şey ediyorlar birde tuhaf birkaç adam var boş boş bakıyorlar başkada birşey yok 2 saatlik filmde :A @OzaN ile aynı fikirde olduğum bir film oldu oda beğenmemiş bu aralar sık anlaşmaya başladık sayın adminimizle haydi hayırlısı ayoll :A :A :A

1 puan veriyorum ama o puanda filme değil @destere senin hatrına 0 basmadım :A

1/10 PUANIM :A :A :A
sen bu harika filmi unutmaya çalıştın ama biz hatırlatırız hogatha :))

@Forumdash @MasacRE- @MEnes gördüğünüz gibi hogatha bu muhteşem filmede bir puan vermiş:))