2016 The Handmaiden / Hizmetçi - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
4016934.jpg

Hizmetçi - Ah-ga-ssi (2016)

Türü: Dram, Romantik, Gerilim
Yönetmen: Chan-wook Park
Senaryo: Seo-Kyung Chung, Chan-wook Park, Sarah Waters (based on the novel by)

Oyuncular:
Min-hee Kim
Kim Tae-ri
Jung-woo Ha
Jin-woong Jo
Hae-suk Kim

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Güney Kore’nin yıldız yönetmeni Park Chan-wook’un, Cannes Film Festivali’nde yarışan The Handmaiden'da şehvet, entrika ve cinsel gerilimle örülü göz alıcı bir öykü sunuyor. Sarah Waters’ın The Fingersmith adlı romanından uyarlanan bu dönem filmi, 1930’larda Japon işgali altındaki Kore’de geçiyor. Cannes’da Vulcain En İyi Sanat Yönetimi ödülü kazanan The Handmaiden kusursuz senaryosu ve dâhice bir yönetmenlikle izleyiciyi çok katmanlı bir gerilime davet ediyor. Park Chan-wook’un 2013 yapımı Stoker’dan sonra çektiği ilk film olan The Handmaiden, zengin genç bir Japon kadın, onu kandırıp zenginliğini ele geçirmeye çalışan Koreli bir adam ve adamın tuttuğu Koreli bir hizmetçi arasındaki entrika etrafında dönüyor.

Filmin Fragmanı

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tam yorum: http://izleryazar.com/the-handmaiden-2016/

Uzak doğu sinemasına uzak olduğumu bir kez daha anladığım bir film oldu. İyi bir senaryo bence iyi değerlendirilememiş.

Yine de benim yorumuma bakmadan izleyin derim. IMDb'de 8.1 ortalaması var ve çoğunluğun beğendiği bir film. Olumsuz etkilemek istemem.

5.5/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
beklentimin çok üstünde güzel bir film, tahmin edilemez konusu ve harika görüntüler eşliğinde 2 saat nasıl geçti anlamadım bile :)

lady hideko ile hizmetçi sookhee muhteşemdi.. ilk bölüm sonunda vay kaltak hideko diyordumki ikinci bölümde beklemediğim ölçüde sevindirdi olaylar beni:) ve son bölümde son sahneler gelirken ava giderken avlanan üçkağıtçı fujiwara doğranıyordu kart pezo kouzuki tarafından:) ve benim kalbimin prensesleri hideko ile sookhee iniltiler eşliğinde sevişiyordu uzaklaşan gemide :)
ayrıca finaldeki şarkıda güzeldi

8.5 puan

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
evet bahsettiğim film buydu @Çiğdem- seveceğin bir tür, dram ve aşk ağırlıklı eminim çok beğeneceksin bu tarz filmlerden bayanlar daha çok hoşlaşıyor o yüzden @dosimosi ve @vadikızı nıda etiketleyeyim muhteşem bir film izlemeyen çok şey kaçırır ..

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
evet bahsettiğim film buydu @Çiğdem- seveceğin bir tür, dram ve aşk ağırlıklı eminim çok beğeneceksin bu tarz filmlerden bayanlar daha çok hoşlaşıyor o yüzden @dosimosi ve @vadikızı nıda etiketleyeyim muhteşem bir film izlemeyen çok şey kaçırır ..
belli cnm çok iyi senaryosu varmış :A :A :A

cinsel gerilimle örülü göz alıcı bir öykü sunuyor

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,417
Puanı
1,060

Ayy benim sevgili başkanım aslan damadım tşk ederim bee :F dramı severim ben
izlemeye çalışacam inşallah

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hahah ohaa yarın izleyemem daha kendi dizilerime bakamadım :F

bu hafta içinde izlemeye çalısıcam hafta sonu gelmeden cnm :A :A :A
Ayy benim sevgili başkanım aslan damadım tşk ederim bee :F dramı severim ben
izlemeye çalışacam inşallah
film hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum izleyeceğim dediğiniz an benim açımdan takip başlar izletene kadar pes etmem bilesiniz:) yani izlerim diyipte kurtulacağınızı sanmayın :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,417
Puanı
1,060
film hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum izleyeceğim dediğiniz an benim açımdan takip başlar izletene kadar pes etmem bilesiniz:) yani izlerim diyipte kurtulacağınızı sanmayın :)

tamam selimcim takip et inşallah internette izleyebilirim senin izlediğin siteler varmı
film siteleri;)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
beklentimin çok üstünde güzel bir film, tahmin edilemez konusu ve harika görüntüler eşliğinde 2 saat nasıl geçti anlamadım bile :)

lady hideko ile hizmetçi sookhee muhteşemdi.. ilk bölüm sonunda vay kaltak hideko diyordumki ikinci bölümde beklemediğim ölçüde sevindirdi olaylar beni:) ve son bölümde son sahneler gelirken ava giderken avlanan üçkağıtçı fujiwara doğranıyordu kart pezo kouzuki tarafından:) ve benim kalbimin prensesleri hideko ile sookhee iniltiler eşliğinde sevişiyordu uzaklaşan gemide :)
ayrıca finaldeki şarkıda güzeldi

8.5 puan
ayy vlla sırf senin hatrına izledim hemde gündüz foruma gelme hakkımı buna harcayarak:A :A :A

Öncelikle tühh boyun posun devrilmesin ayoll lezbiyen filmimi önerdin bana önere önere :F
gerçi erkeklerden kıskandığın için bu önerinide mantıklı buluyorum ama en sevmediğim şeyi izlemek zorunda kaldım :F

filmin konusu falan yok ayoll 2 kadın canı sıkıldıkça şey ediyorlar birde tuhaf birkaç adam var boş boş bakıyorlar başkada birşey yok 2 saatlik filmde :A @OzaN ile aynı fikirde olduğum bir film oldu oda beğenmemiş bu aralar sık anlaşmaya başladık sayın adminimizle haydi hayırlısı ayoll :A :A :A

1 puan veriyorum ama o puanda filme değil @destere senin hatrına 0 basmadım :A

1/10 PUANIM :A :A :A

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,417
Puanı
1,060
ayy vlla sırf senin hatrına izledim hemde gündüz foruma gelme hakkımı buna harcayarak:A :A :A

Öncelikle tühh boyun poun devrilmesin ayoll lezbiyen filmimi önerdin bana önere önere :F
gerçi erkeklerden kıskandığın için bu önerinide mantıklı buluyorum ama en sevmediğim şeyi izlemek zorunda kaldım :F

filmin konusu falan yok ayoll 2 kadın canı sıkıldıkça şey ediyorlar birde tuhaf birkaç adam var boş boş bakıyorlar başkada birşey yok 2 saatlik filmde :A @OzaN ile aynı fikirde olduğum bir film oldu oda beğenmemiş bu aralar sık anlaşmaya başladık sayın adminimizle haydi hayırlısı ayoll :A :A :A

:F:F:F:kiki::kiki::kiki::kiki:kızz bu nasıl yorumm koptumm yaa kız ben drama
sanıyorum bunun konusunu değilmiydiğ drama

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Öncelikle tühh boyun posun devrilmesin ayoll lezbiyen filmimi önerdin bana önere önere :F

kabahat sana film tavsiye edende yorumunla batırmışsın ortalığı yeni izleyecek talipleride soğuttun filmden :)
o dediğin sahneler ufak tefek sahneler öyle abartılacak bişey yok:)

@vadikızı sen hogathaya kanma mükemmel bir filmdir mutlaka izle :))

ayrıca hogathanın taraflı puanlaması sayılmayacaktır :))

unutmadan bayan peregrine nin filme davet edeyim sizi onada bir göz atın hem o film çok fantastik :)

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,417
Puanı
1,060
kabahat sana film tavsiye edende yorumunla batırmışsın ortalığı yeni izleyecek talipleride soğuttun filmden :)
o dediğin sahneler ufak tefek sahneler öyle abartılacak bişey yok:)

@vadikızı sen hogathaya kanma mükemmel bir filmdir mutlaka izle :))

ayrıca hogathanın taraflı puanlaması sayılmayacaktır :))

unutmadan bayan peregrine nin filme davet edeyim sizi onada bir göz atın hem o film çok fantastik :)

Yaktınn bizi bee sürekli şey sahneleri varmış nasıl izlenecek bu filmm :F