2017 The Florida Project - Film Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
Filmi ben fazla beğenmedim. Ama sıkılmadan da izledim orası ayrı bir konu. Filmin ne anlattığını çözemedim. Bir şey anlattı mı onu bile bilmiyorum. Zaten her film bir şey anlatacak diye bir şey yok.

Filmin bana göre en güzel iki şeyi Willem Dafoe ve Brooklynn Prince'ın performansları oldu. Dafoe'yi ilk kez iyi adam rolünde izledim ve ona olan sevgim daha da arttı. Prince'ın ise önü çok açık bence. Çok iyi rol yapıyor.

Filmin görselliği çok güzeldi. Renkler çok uyumlu seçilmiş. Dikkatli bakınca bir renk cümbüşü var ancak izlerken hiç bir sıkıntı yaratmıyor. Film abartıldığı kadar iyi değil bence. Yine de izlemek isteyenin önünü kesmem.

6/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bu da tıpkı Lady Bird gibi, sanki adamın eline veriyorlar kamerayı bir çocuğun bir gencin belli bir süreçte yaşadıklarını çek diyorlar. Sevemiyorum bu tarz filmleri, ne belli bir konusu oluyor ne de doğru düzgün bir olay. Gerçekçi, hayatın içinden kesitler yalnızca bana göre başka bir şey değil.

Oyuncular arasında Moonee'yi oynayan küçük kız ile Willem Dafoe başarılıydı da keşke Halley rolüne de daha iyi bir oyuncu bulsalarmış. İyi canlandırılsa Oscar'a aday olacak türden bir karakterdi, yeterince iyi oynayamamış bence o rolü oynayan oyuncu.

6/10

Siz izleyin, beğenirseniz izlemem beğenmezseniz izlerim :A @Forumdash
Bunu yazmışım ve tam tahmin ettiğim gibi haklı çıktım :A @destere @Forumdash @Çiğdem- nesini beğendiniz bu filmin Lady Bird'in çocuklarla çekilmiş haliydi işte film onu beğenmeyen insan bunu niye beğenir anlamıyorum, hepiniz fular takıp mı izlediniz filmi ne yaptınız :A

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu da tıpkı Lady Bird gibi, sanki adamın eline veriyorlar kamerayı bir çocuğun bir gencin belli bir süreçte yaşadıklarını çek diyorlar. Sevemiyorum bu tarz filmleri, ne belli bir konusu oluyor ne de doğru düzgün bir olay. Gerçekçi, hayatın içinden kesitler yalnızca bana göre başka bir şey değil.

Oyuncular arasında Moonee'yi oynayan küçük kız ile Willem Dafoe başarılıydı da keşke Halley rolüne de daha iyi bir oyuncu bulsalarmış. İyi canlandırılsa Oscar'a aday olacak türden bir karakterdi, yeterince iyi oynayamamış bence o rolü oynayan oyuncu.

5.5/10

Bunu yazmışım ve tam tahmin ettiğim gibi haklı çıktım :A @destere @Forumdash @Çiğdem- nesini beğendiniz bu filmin Lady Bird'in çocuklarla çekilmiş haliydi işte film onu beğenmeyen insan bunu niye beğenir anlamıyorum, hepiniz fular takıp mı izlediniz filmi ne yaptınız :A
Aaa bu film etkinliğin en iyi 2 filminden biriydi diğerinde de Kaptan America ile birlikte bir velet kız daha oynuyor :A

Ama senin o tuhaf gemici filmlerin gibi olmayınca sevmemen normal :A :A :A @destere @Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

5.5/10

Ve lady birdü beğendin mi? Ondan daha güzeldi:T: Hem bizim zevklerimiz fularlılarla bir değil :A @Çiğdem- @destere

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Aaa bu film etkinliğin en iyi 2 filminden biriydi diğerinde de Kaptan America ile birlikte bir velet kız daha oynuyor :A

Ama senin o tuhaf gemici filmlerin gibi olmayınca sevmemen normal :A :A :A @destere @Forumdash
Sen gemici filmine kurban ol be, bunu gördükten sonra Dunkirk'ün değerini daha bir iyi anladım :A
Ve lady birdü beğendin mi? Ondan daha güzeldi:T: Hem bizim zevklerimiz fularlılarla bir değil :A @Çiğdem- @destere
Yoo onu da beğenmedim, bunu da :A Ben size şaşırdım ondan nefret edip de bunu yerlere göklere sığdıramamanıza :D

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sen gemici filmine kurban ol be, bunu gördükten sonra Dunkirk'ün değerini daha bir iyi anladım :A

Yoo onu da beğenmedim, bunu da :A Ben size şaşırdım ondan nefret edip de bunu yerlere göklere sığdıramamanıza :D
Sen bu kütüğe bakma ayoll :F Bünyesi dolu senaryolu filmleri kaldırmıyor , boş film olacak boş boş bakacak :A :A :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Sen bu kütüğe bakma ayoll :F Bünyesi dolu senaryolu filmleri kaldırmıyor , boş film olacak boş boş bakacak :A :A :A
Ben övdüm küçük kız için :X Hele o sahnedeki performansı en iyi kadın kategorisinde aday olmalıydı :A Bak yazarken bile gözlerim doldu :T

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Anlat bakayım filmi ne anlamışsın 9 puanı hakkını vererek açıkla :A
Aaa ben izlediğim dizi filmleri metin belgesine yazıp kaydediyorum kı unutmamak için :F
Şimdi öyle detaylı akılda kalmadıkı anlatayım :F

Bölüm yorumum mevcut oradan bilgi edinebilirsin ayoll :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

5.5/10

sadece tıfıl kız 8 puan ederdi sen ne anlarsın sanattan sanatçıdan zevksiz şey :) @Çiğdem- le @Forumdash ı uyaralım bundan sonra bizim izlediğimiz dizilere filmlere hainleri etiketlemiyoruz :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Belgesel tadında bir filmdi. Yer yer çok sıkıldım ancak dizinin konusundan ötürü bunu normal karşılıyorum.

Çocukların yaptığı yaramazlıklar falan bana doksanları yani kendi çocukluğumu anımsattı açıkçası, o dönemde filmdeki çocukların yaptığı yaramazlıkların benzerlerini eminim çoğumuz yapmışızdır. O açıdan oldukça gerçekçi ve hayatın içinden bir filmdi.

Moonee karakterinin yemek yediği sahneler çok iyiydi, ne var ne yoksa sipariş vermesi güldürdü. O sahneleri izlerken karnım acıktı. :A

Filmin en etkileyici kısmı finaliydi. Çok vurucu bir final olmuş. Yalnızca final sahnesinde müzik kullanılması da filme hoş bir hava katmış. Yönetmenlik çok iyi değildi ama iyiydi. Özellikle bazı sahnelerde, sahnenin içindeymiş gibi hissettim.

Oyunculuklara gelirsek, filmin yıldızı Brooklynn Prince. Gayet iyi oynamış, geleceği çok parlak. Onun dışında Willem Dafoe her zamanki gibi başarılıydı, çok tecrübeli bir oyuncu zaten. Kendisini iyi bir karakteri canlandırırken izlemek ayrı bir keyifti.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
@MasacRE- tabloyu yenileyebilirsin 7684 tane film yorumu yaptım eksikleri giderdim hemen hemen. :A 5 6 tane daha izlemem gereken film var sezona ait onları da izleyip yorumlarını yaparım. Bu sefer toptan değil filmi izlediğim gibi yapacağım tabi. :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MasacRE- tabloyu yenileyebilirsin 7684 tane film yorumu yaptım eksikleri giderdim hemen hemen. :A 5 6 tane daha izlemem gereken film var sezona ait onları da izleyip yorumlarını yaparım. Bu sefer toptan değil filmi izlediğim gibi yapacağım tabi. :A

@MasacRE- bey güncelleyin de son durumumuzu görelim. :A
Pazar günü açıklayacağım sonuçları, her güncellemeyi görmeyelim sürprizi kaçmasın :A Ben de birkaç film izledim, onları da yorumlarım bu arada hem :A