2014 The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında | Film Bilgileri & Yorumları

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Filmi geçen haftalarda izlemiştim ama şuan yorumumu bulamadım. Yapmamış bile olabilirim yorumu. Çok iyi bir film değildi hatta bana sıkıcı bile geldi.
Filmin en iyi noktası Hazel karakteri ile Shailene Woodley olmuştu. Oğlanı hiç sevmemiştim.
Senaryoyu sevemedim hatta sıkıcı bile buldum. Yapmacıklık falan hissettirmişti diye hatırlıyorum ben.

Neyse puanım en fazla 6.5-7 falan olmalı.

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,769
Puanı
460
Sinemada izlemiştim. Ayrıntıları pek hatırlamıyorum ama beni en çok ağlatan filmlerden biriydi. Genç oyuncuların ve Hazel Grace'in annesi rolündeki kadının oyunculuğunu sevdim. Çaresizlik içinde aşkı yaşama ve mutluluğa ulaşma hakkında..

Son düzenleme:

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Filmi izlemeden önce dışarıdan baktığımda tam bir ergen filmi gibi duruyordu.Hatta bundan birkaç ay önce @berkann filmin IMDB puanı hakkında ergenler iyi çalışmış demişti.:D Ama ben düşük bir beklentiyle izledim ve çok az yerlerde sıkıldım.

Bu tarz filmler genelde tozpembe olur.Ama bu filmde bu yoktu.Gerçekçi bir filmdi.Ve evet ben de ara sıra duygulandım gerçekten.

Özellikle Gus'un cenaze provası gerçekten iyi sahneydi.:(

Oyunculara gelirsek Woodley iyiydi ve geleceğin yıldızlarından ama Oscar adaylığı için yeterli değildi bence.Ansel Elgort da iyiydi ama pek ısınamadım karakterine yani çok artist geldi bana.Ama filmin en iyisi neredeyse toplam 10 dakikalık performansıyla Willem Dafoe.Gerçekten usta bir oyuncu.

Görüntü yönetmenliği başarılıydı.Bir de o mesajların baloncuklar halinde gösterilmesi güzeldi.

Bence iyi filmdi genel olarak ama öyle çok özel etkileyici bir film olmadı benim için.

7.3/10

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ne zaman demişim bunu? :D @Danger UA! Ama uzaktan bakılınca öyle geliyor. Roman uyarlaması ve genç yaşlardaki iki aşık. Ergen şişirmesi gibi duruyordu. :)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ne zaman demişim bunu? :D @Danger UA! Ama uzaktan bakılınca öyle geliyor. Roman uyarlaması ve genç yaşlardaki iki aşık. Ergen şişirmesi gibi duruyordu. :)
Valla bilmiyorum bir 6 ay bile olabilir.Hatta OzaN öyle deme haketmiştir falan dedi.Ben de senin gibi düşünüyordum ve yorumuna çok hak vermiştim zaten.:D Kitabının kapağını falan da görünce teşhisi koymuştum zaten.:D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Filmi yeni bitirdim ve beğenerek izlediğim bir film oldu. :) Görüntü kalitesi olsun ayrı güzel bir filmdi. :)

• Film beğendim öncelikle bunu belirteyim.
  • Başroldeki Gus ve Hazel bence çok samimi bir ikili olmuş. Çok samimi ve güzel bir aşığı canlandırdılar.
  • Senaryo öyle çok etkileyici değildi ama beni etkiledi film. Oyunculuklar mı yoksa yönetmenin bize güzel yansıtması mı bilemedim.
  • Duygusal bir filmdi. Kendimi onların yerine koydum. Özellikle Hazel'in ben ölünce sen annem olmayacaksın dedikten sonra annesinin sen ölsen bile ben hep senin annen olacağım demesi..
  • Filmin gerçekçi hikayesini özellikle beğendim. Bana hiç yapmacık gelmedi ve doğal, samimi bir film olarak geldi.
  • Film sıkıcı değildi ama bazı sahneleri sıkıcıydı. Bazı sahneleri çok mu çok uzatmışlar bence.
  • Filmi genel hatlarıyla beğendim, güzel bir filmdi. Oscar alabilecek bir film bence, bu hikayeye verirler gibime geliyor. :)
Puanım : 8.00

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Kitabını okumuştum, ama filmini erteleyip duruyordum. Hazır fırsat varken izlemek istedim ve pişman olmadım. Öncelikle romana sadık kalan bir uyarlama olduğunu belirteyim, eğer bu konuda takıntılı olanlar varsa gönül rahatlığıyla izleyebilirler. Filmin süresi belki biraz kısılabilirdi, ama o kadarı da olsun artık. Kaldı ki Amsterdam sahneleri her şeyiyle takdir edilesi bir çalışmanın ürünüydü.

Müziklerin yanı sıra oyunculukları da çok beğendim. Elbette ki Shailene Woodley ve Ansel Elgort oyunculukları ve uyumlarıyla her türlü takdiri hak ediyor. Özellikle son sahnelere doğru yeteneklerinin tavan yaptığını söylemek gerek. Keza Laura Dern, Nat Wolff ve Willem Dafoe de kadrodaki diğer başarılı isimler arasındaydı.

Beklediğimden çok daha iyi bir uyarlama olduğunu düşünüyorum, keşke geçtiğimiz senenin Oscar yarışına en azından şarkılarından biriyle bile olsa dahil olabilseydi. Filmden aklımda kalan bazı replikleri de unutmak istemem bu arada:

"Bazı sonsuzluklar, diğer sonsuzluklardan daha büyüktür."
"Bazen insanlar bir söz verirken, verdikleri sözün ne anlama geldiğini bilmezler."
"Anladım ki cenazeler ölenler için değil, geride kalanlar için..."

8,5/10

Son düzenleme: