2014 The Fault in Our Stars / Aynı Yıldızın Altında | Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kitabını okumuştum, ama filmini erteleyip duruyordum. Hazır fırsat varken izlemek istedim ve pişman olmadım. Öncelikle romana sadık kalan bir uyarlama olduğunu belirteyim, eğer bu konuda takıntılı olanlar varsa gönül rahatlığıyla izleyebilirler. Filmin süresi belki biraz kısılabilirdi, ama o kadarı da olsun artık. Kaldı ki Amsterdam sahneleri her şeyiyle takdir edilesi bir çalışmanın ürünüydü.

Müziklerin yanı sıra oyunculukları da çok beğendim. Elbette ki Shailene Woodley ve Ansel Elgort oyunculukları ve uyumlarıyla her türlü takdiri hak ediyor. Özellikle son sahnelere doğru yeteneklerinin tavan yaptığını söylemek gerek. Keza Laura Dern ve Willem Dafoe de yine ustalıklarını konuşturmuşlar.

Beklediğimden çok daha iyi bir uyarlama olduğunu düşünüyorum, keşke geçtiğimiz senenin Oscar yarışına en azından şarkılarından biriyle bile olsa dahil olabilseydi. Filmden aklımda kalan bazı replikleri de unutmak istemem bu arada:

"Bazı sonsuzluklar, diğer sonsuzluklardan daha büyüktür."
"Bazen insanlar bir söz verirken, verdikleri sözün ne anlama geldiğini bilmezler."
"Anladım ki cenazeler ölenler için değil, geride kalanlar için..."

8,5/10
Bence en iyi uyarlama senaryo adaylığını hak ediyordu. Bir sürü çok iyi replik vardı hemen her anı dolu doluydu. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Bence en iyi uyarlama senaryo adaylığını hak ediyordu. Bir sürü çok iyi replik vardı hemen her anı dolu doluydu. :)
Kesinlikle ediyordu, ama büyük çoğunluğu bunaklardan oluşan Akademi için fazla genç işi olduğunu da kabul etmek lazım. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,736
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kesinlikle ediyordu, ama büyük çoğunluğu bunaklardan oluşan Akademi için fazla genç işi olduğunu da kabul etmek lazım. :)
Bazen genç işlerine de ilgi gösteriyorlar ama bu filmi izlemediler bile muhtemelen. :( Sade Akademi olsa yine neyse de ödül döneminde hiçbir yerden ciddi destek görmedi. :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061
Bazen genç işlerine de ilgi gösteriyorlar ama bu filmi izlemediler bile muhtemelen. :( Sade Akademi olsa yine neyse de ödül döneminde hiçbir yerden ciddi destek görmedi. :(
Geçmişte Her gibi istisnalar var tabii; ama bu ondan bile genç işiydi. En çok destek gördüğü yerlerin MTV ve Teen Choice gibi yerler olması da üzücü tabii.