Türklerin İnternetteki Garip Davranışları

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Tamam ben doğru anladım zaten. Ben onu kast ederek konuyu ergenlere çektim, çünkü ergenler mizahlarına kara mizah diyorlar. :D
Kara Mizah anlayışını böyle amatör şekilde küçümsemen, hatta hakaret etmen kabul edilemez kanka. :A Bir oku neymiş kara mizah. :D
Kara Mizah Genellikle ciddiyetle anılan cinayet, ölüm, hastalık, savaş, akıl hastalığı gibi konuları mizahi bir anlayışla ele alır.
Kara mizah açık seçik olana karşıtlık göstermesine rağmen bu anlayışla ilişkilidir. Dolaysız gülmecede mizahi durumların çoğu şoka ve ani değişimlere dayanırken kara mizah genellikle ironi ve hatta bazen yazgıcılığı (fatalizm) kullanır.
Bu özel mizah türüne çarpıcı örnek olarak Beckett'in Godot'yu Beklerken adlı oyunundan bir sahne verilebilir; karakterlerden biri kendini asmak için kemerini çıkarır, ancak pantolonu düşer. Grandma's in the Wedding Cake adlı oyunda ise evin yakın zamanda ölen büyük annesinin külleri oyun boyunca döner dolaşır ve son olarak düğün pastasının içinde yerini alır.
Stanley Kubrick'in yönettiği Dr. Strangelove filmi, sinema alanında bu mizah türünün öncüsü olarak gösterilir.
Kara mizah içinde aynı zamanda parodi, yani biçimle öz arasındaki ayrılıktan gülünç etki yaratma yer alır. Yaygın olarak, ciddi olması gereken ancak açıkça bunu başaramayan bir duruma karşı gösterilen tepki kullanılır.
Teori gibi hayati derecede ciddi bir konunun mizahını yaptım. :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Kara Mizah anlayışını böyle amatör şekilde küçümsemen, hatta hakaret etmen kabul edilemez kanka. :A Bir oku neymiş kara mizah. :D

Teori gibi hayati derecede ciddi bir konunun mizahını yaptım. :D
Sen benim seni yanlış anladığımı düşünüyorsun, ama aslında sen beni yanlış anlıyorsun. :D
"Kara Mizah FTW"
"Kara Mizah'tan güzeli yoktur"
"ergenlerin mizahı Kara Mizah sayılmaz"
"ergenler mizahlarına kara mizah diyorlar"
Bu sözlerden nasıl hakaret çıkarttın? :lol:

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Diğer ülkelerin yorumlarını bilmiyoruz. Ya da fazla takip etmiyoruz. (İngilizce hariç) bize özgü bişey oldugunu sanmıyorum. Yeni bir moda daha cıkmış. 0'dan başlayıp 9 kadar sayı tutuyormuş filan falan:T: bir de "bir kere de benim yorumum tutsun"

Makale yazmadiğimiz sürece imla kurallarına uymayı kabul etmiyorum.

Bi ara youtube sadece hizmet verdiği ülkelere göre yorumları gösteriyordu. Rihanna videosu altında sadece türkçe yorumlar vardı :X

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Sen benim seni yanlış anladığımı düşünüyorsun, ama aslında sen beni yanlış anlıyorsun. :D
"Kara Mizah FTW"
"Kara Mizah'tan güzeli yoktur"
"ergenlerin mizahı Kara Mizah sayılmaz"
"ergenler mizahlarına kara mizah diyorlar"
Bu sözlerden nasıl hakaret çıkarttın? :lol:
böyle yazsana mesajı. Yan yana yazıyorsun cümleleri, anlaşılmıyor. :A

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Diğer ülkelerin yorumlarını bilmiyoruz. Ya da fazla takip etmiyoruz. (İngilizce hariç) bize özgü bişey oldugunu sanmıyorum. Yeni bir moda daha cıkmış. 0'dan başlayıp 9 kadar sayı tutuyormuş filan falan:T: bir de "bir kere de benim yorumum tutsun"

Makale yazmadiğimiz sürece imla kurallarına uymayı kabul etmiyorum.

Bi ara youtube sadece hizmet verdiği ülkelere göre yorumları gösteriyordu. Rihanna videosu altında sadece türkçe yorumlar vardı :X
Bence bize özgü bir şey. En azından İngilizce yabancı şarkıların altında atıyorum bir Fransız'ın hadi gücümüzü gösterelim tarzı bir şey yazdığına şahit olmadım ben. :D
İmla kuralları önemli, herkesten TDK Başkanı gibi yazmasını beklemiyorum ama en azından bağlaç ve ekin farkına riayet edilmeli diye düşünüyorum.

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Az biraz da yunanlarda var. Denilene göre araplarda daha fazla, ama yazılanı anlayamadığım için emin değilim. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bence bize özgü bir şey. En azından İngilizce yabancı şarkıların altında atıyorum bir Fransız'ın hadi gücümüzü gösterelim tarzı bir şey yazdığına şahit olmadım ben. :D
İmla kuralları önemli, herkesten TDK Başkanı gibi yazmasını beklemiyorum ama en azından bağlaç ve ekin farkına riayet edilmeli diye düşünüyorum.
Milliyetçi bir ülkeyiz :X biz ki yabancı filmlerde türkçe söz, türk bayrağı, türkçe yazı, türk yemeği, türk davranışı gördüğümüzde çoşan milletiz:X
Sıradan youtube yorumu altında "mı" yı bitişik yazmişsam nolcak? Sonuçta güzelim türkçemizi günlük hayatta da trt radyo spikeri gibi tane tane konuşmuyoruz. Haa ingilizce yorumlar da mesela imla görmediğimiz çok oluyor. Onlar da bozuk.

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Milliyetçi bir ülkeyiz :X biz ki yabancı filmlerde türkçe söz, türk bayrağı, türkçe yazı, türk yemeği, türk davranışı gördüğümüzde çoşan milletiz:X
Sıradan youtube yorumu altında "mı" yı bitişik yazmişsam nolcak? Sonuçta güzelim türkçemizi günlük hayatta da trt radyo spikeri gibi tane tane konuşmuyoruz. Haa ingilizce yorumlar da mesela imla görmediğimiz çok oluyor. Onlar da bozuk.
Evet zaten sorun bu coşmalarımız, onlar yansıyor internete. Bir filmde Türkiye'yle ilgili bir şey görünce insanlar neden bu kadar heyecanlanıyor onu anlamıyorum. :D
Konuşma dili ve yazı dili başka zaten. Konuşurken "gelmiycem" demek anlaşılır ama bir zahmet yazarken "gelmeyeceğim" yazsın insanlar, güzel bile durmuyor. Onların bozukluğu onların sorunu, ben kendi ülkemle ilgileniyorum.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Evet zaten sorun bu coşmalarımız, onlar yansıyor internete. Bir filmde Türkiye'yle ilgili bir şey görünce insanlar neden bu kadar heyecanlanıyor onu anlamıyorum. :D
Konuşma dili ve yazı dili başka zaten. Konuşurken "gelmiycem" demek anlaşılır ama bir zahmet yazarken "gelmeyeceğim" yazsın insanlar, güzel bile durmuyor. Onların bozukluğu onların sorunu, ben kendi ülkemle ilgileniyorum.
Bana da "gelmeyeceğim" yazısını okumak zor geliyor. Hele ki yumuşak g'yi çok gereksiz bir harf olarak görürüm. Günlük hayatta hiçbir değeri yokken yazımlarda değer bindiriliyor:F

Artık forumdaki yazım şeklimi de değiştirdim. "Konuya sonra bakacağim" yerine "konuya sonra bakıcam" demek bana artık doğal geliyor.

Bilmiyorum, diğer dilleri bilmediğimiz için bize özgü birşey oldugunu düşünmüyorum. Milliyetçilik duygumuzla gurur duyuyorum:X Brazilya ve Türkiye bayrağını emoji olarak Youtube'da çok görüyorum. Onlarda da var demek böyle bi özellik:X

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Mallıklarımızdan sadece bir tanesi. Youtube'da yorum yapanların çoğu 21 ve yaş altı. Türkiye'de ki internet kültürü değişti. Facebook olsun, twitter olsun 2009-2012 yılları arasında dönen muhabbet geyik şu an dönmüyor. Her gün gündem değişiyor. Yeni nesil gençler bunlara kapılıp gidiyor. Durum giderek daha da kötüye gidecek.
İnternette en gerizekalı milletiz bence.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Mal çok ama çokta utanılacak bişey göremiyorum özentilik yabancı hayranlığı ( konuda görüldüğü gibi ) beni daha da irrite ediyor
Artık bırakın biz çok malız geriyiz kötüyüz onlar çok iyi çok akıllı ayaklarını ulan ne yabancı hayranlığıdir arkadaş ya
Ülkemizin hiç bir şeyini değişmem bizi onlardan farklı yapan duygularımız milliyetçiliğimiz imanımızdır bize çanakkaleyi kazandıran da bu değerlerdir küçümsemeyin

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Gelmeyecem'i ben de kullanırım ve anlamı değiştirmediği için sorun görmüyorum ama de/da yazımı mı/mu yazımı cidden anlamı zorlaştıran şeyler. Özellikle de/da tamamen şakaya vuruluyor olsa da cümledeki anlamı tek başına belirleyen bir ek. :D

Yutup yorumları çok kötü maalesef. :( Ama birçoğunun yaşı küçük. Bu yüzden çok da umursamamak gerek.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
aa genel olarak sosyal emdyalarda bir taklit rol yapma durumu var faceler youtubeler twetter buna tüm sosyal medyayı katabiliriz :F

insan bence yanlış doğru kendi düşüncesini belirtmeli ve reel deki kimliğinin çok dışına çıkmamalı ben sosyal medyalarda birileriyle konusurken reelden bir arkdsım evime gelmiş yanımda oturup sohbet ediyoruz gibi düşünüyorum bunu o garip davrananlarda yapabilse daha samimi bir ortam oluşur sosyal medya diyip geçmemek lazım akrabam kadar sevdiğim insanlar sosyal medyalardan çıktı bu forumdan üyeler gibi :bhr::bhr::bhr: