Türklerin İnternetteki Garip Davranışları

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Artık bu konuyu açmam gerektiğini hissettim. Yüce Türk milleti internette sergilediği ilginç davranışlarla beni her geçen gün daha da sinir etmeyi başarıyor. Özellikle Youtube'u tamamen kaybetmiş görünüyoruz. Bir şarkının altına "Dinlerken yorumlara bakanlar burada mı?:)))" (Genelde soru ekini ayırmazlar, ben ayırdım.) diye yazmanın mantığı nedir anlayabilmiş değilim. Bunlar iyi en azından şarkıyla alakalı, bir de istisnasız her şarkının altında bir siyasi tartışma başlatabilme yeteneğimiz var. Türk şarkılarına yorum yapan yabancıların yaşadıklarıysa daha acı: "Beautiful song!! I love Turkey so much. Greetings from bla bla" yorumuna "Beyler küfür mü etmiş bu? Ulan ben senin...-küfürler" tarzı cevapları çokça gördü bu gözler. Yerli şarkıların yorumlarına bakmayayım diyorum bu sefer de yabancı şarkılarda buluyorlar beni: "Hadi Türkler gücümüzü gösterelim A:sdasDsdsa". Bir yabancı şarkının altına buna benzer yüzlerce yorum atmakla nasıl bir güç gösterisi yaptıkları meçhul. İnternette başka bir Türk'e rastgelmek sanırım çok büyük bir olay. Facebook'ta takip ettiğim bir yabancı sayfa sizin dilinizde seni seviyorum nasıl yazılır diye sormuştu. Altına onlarca dilden cevaplar geldi, bir Türk arkadaş da yorum atmış. Diğer yorumlarda hiçbir şey yokken ne hikmetse bizimkinin yorumu onlarca yanıt almış: "Aha Türk :D", "as bayrakları a:sSdsadSA:". Bu kadar büyük bir şey miydi bu?

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
BBC, Sputnik gibi haber kanallarının yorum kısımlarına "sizindr ne olduğunuzu biliyoruz, amacınız ülkemizi bölmek" tarzı mesajları ile sanki büyük resmî görmüş gibi sürekli hakaret etmeleri. :F

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
Böyle sacma sapan yorumlar yapinca ellerine ne geciyor anlamis degilim :D yorumlardan daha kötüsü ise youtube instagram farketmez her yere sacma sapan videolar atanlar var ya onlari hic anlamiyorum :D ve son olarak intsagramda anlamsizca canli yayin yapanlar beni benden aliyor :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Çoğu troll'dür, utandırmaz. :A Bir tek Türkiye'de göründüğü kesin ama.
Sevilmeyen Türk Eurovison şarkılarının altına "what a song, congrats Greece" şu aralar favorim. :D

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
BBC, Sputnik gibi haber kanallarının yorum kısımlarına "sizindr ne olduğunuzu biliyoruz, amacınız ülkemizi bölmek" tarzı mesajları ile sanki büyük resmî görmüş gibi sürekli hakaret etmeleri. :F
Özellikle DW Türkçe'ye ayrı bir garezleri var. Adamlar ne yazsa kabahat oluyor. :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Çoğu troll'dür, utandırmaz. :A Bir tek Türkiye'de göründüğü kesin ama.
Sevilmeyen Türk Eurovison şarkılarının altına "what a song, congrats Greece" şu aralar favorim. :D
Bence çoğu troll değil, o sebeple utanmamız için yeterli bir sebep.
Eğer trollse, troll anlayışımızın bu seviyede olması da utanmamız için yeterli bir sebep. :(

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Bence çoğu troll değil, o sebeple utanmamız için yeterli bir sebep.
Eğer trollse, troll anlayışımızın bu seviyede olması da utanmamız için yeterli bir sebep. :(
Çoğu ergen. Ben olsam utanmam. Zaten yıllar sonra kendileri görürse bayağı bir utanır. :D Forumdaki eski mesajlarını ortaya çıkarttırma şimdi. :A

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
İlki fazla like alıp fame olma isteği, psikolojik yani. :D Diğeri de ergen tayfa. :A
Ergen tayfa cok fena ilerde bu yaptiklarini hatirlayinca neler düsünecekler cok merak ediyorum benim de vardi ergenlik döneminde yaptigim ve simdi cok sacma gelen seyler bunlarinki cok ayri bir sey :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,361
Puanı
1,061
Bırak Allah aşkına ne anlar bunlar troll'lükten falan? :D
Evrim gibi düşün. İlk insan şimdiki halini görse korkup kaçardı, ne olduğunu anlamazdı muhtemelen. Ama aslında o da insan. Ergenlerin yaptığı da aynı şey. O da troll, bu da troll. Ama seviyeler farklı. :D

XanTier

Emekli
Reaksiyon puanı
8,234
Puanı
1,061
Evrim gibi düşün. İlk insan şimdiki halini görse korkup kaçardı, ne olduğunu anlamazdı muhtemelen. Ama aslında o da insan. Ergenlerin yaptığı da aynı şey. O da troll, bu da troll. Ama seviyeler farklı. :D
3.5 milyar yılı kapsayan teoriyi 5 yıla indirgeyip kendini haklı çıkarttın. Vallahi alkışlık :A

yatutarsa

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Sorun ergenler değil ki. Onlardan her ülkede var. Benim dediklerimi yapanlar sadece ergenler değil. :D