Son Bitirdiğiniz Yabancı Dizi Sezonu ve Yorumu

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Big Bang Theory - Sezon 7

Dizi, yedinci sezonuna gelmesine rağmen hala başarısını koruyor. Fakat bu sezon, özellikle ilk bölümler dışında sanki çok da tatmin edici bir sezon olmadı. Evet dizi hala iyi, karakterlerin hastasıyız, izlerken hiç sıkılmıyoruz ama yani önceki sezonlardaki gibi çok çok güldüren, akılda kalıcı özellikleri olan bölümler pek yoktu gibi. Ya da birkaç bölümü dışarıda tutarak daha azdı diyelim. :)

Tabii yine de hala dizi benim için devam eden en iyi komedi dizisi. O nedenle tatmin edici olmayan hali bile çoğu diziden çok daha iyi. :):)

Dizinin sezon karnesi:

1 bölüm 10 puan (7x3 *)
12 bölüm 9 puan
8 bölüm 8 puan
3 bölüm 7 puan
* Raj'ın organize ettiği ve grubun üç ekip halinde yarışma düzenlediği bölüm, mükemmeldi. :)

Ortalama: 8.45

Sezona puanım:

9/10

Yedi sezon sonunda genel puanım: 9.5/10

big_bang_theory.jpg

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Da Vinci Demons 1. Sezon bitti.:Z

Efsane bir diziymiş çok hızlı bitirdim ilk sezonu ve her bölüm ayrı güzeldi.

En iyisi sezon finaliydi ve 10 puanlık bölümdü.

Genel olarak 9.5 puan alır bu dizi benden.:D

Durmak yok yola devam...

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
It's Always Sunny in Philadelphia - 3. Sezon

Dizinin ilk sezonunu neredeyse hiç beğenmemiştim. Bu belki de karakterlerin garipliğine alışamamış olmamadan kaynaklanmış olabilir. Ancak 2. sezonla beraber büyük bir ivme yakalamıştı ve bol bol kahkaha attırmıştı. 3. sezon ise ikisinin ortasında olmuş. Ama 2. sezona daha yakındı diyebilirim.

Sezonun özellikle ilk bölümleri çok iyiydi. Sonradan düşüşe geçtiler. Yazarlar değişiyor sanırım, ondan kaynaklı.

9: Puan: 2 bölüm
8 Puan: 6 bölüm
7 Puan: 4 bölüm
6 Puan: 2 bölüm
(1 bölüm eksiktir.)

8. bölüm en beğendiğim bölüm oldu.

Ortalama: 7,5... (devamına uğraşamayacağım. :D)

Puanım: 8/10

Genel puanım: 8,5/10 (8,5'tan 8, eskiden 8,5'tan 9'du)

Its-Always-Sunny-header-its-always-sunny-in-philadelphia-16086951-760-255.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Goldbergs - Sezon 1

Bu sezon İngilizce altyazılı izlemeye alışma maksadıyla pek çok yeni komedi dizisine başlamıştım. Bu diziler arasında yıldızı parlayan bir tanesi vardı ki o da The Goldbergs. :)

Dizinin yapımcısı Adam Goldberg'ün kendi küçüklüğünü ve ailesini yani 80'li yılları anlattığı bu şirin dizi bu yönüyle ekranlarda görmeye alışık olmadığımız bir tat veriyor.

Sanırım bu dizi şu an ekranlarda olan en iyi aile dizisi olabilir. Bir de Modern Family var tabii ama o bizim aile kültürümüze çok uymadığından onu ayrı bir yere koyuyorum. Her karakter başarılı, hemen hemen her karakter çok sempatik. Olabilecek en iyi aile komedilerinden biri. :)

Dizinin kıymeti ilk bölümlerden pek bilinmedi ama gittikçe ivme kazandı ve eleştirmenlerin de takdirini toplamaya başladı. Yine de dizi şüphesiz ki gerektiği değeri görmekten çok uzakta. Yani tam bir "underrated". Diziyi keşfedenlerin çoğu diziyi çok beğense de ne yazık ki bu kitle geniş sayılmaz. Öyle ki Türkçe altyazıları çıkmıyor bile dizinin. Eğer çıksaydı herkese önereceğim bir dizi olacaktı oysa. Umarım dizi ikinci sezonuyla daha fazla değer görür. Bence Brooklyn Nine-Nine ile birlikte bu sezonki en iyi iki yeni komediden biri.

Sezon karnesi:

8 bölüm 9 puan
13 bölüm 8 puan
1 bölüm 7 puan
1 bölüm 6 puan

Ortalama: 8.21

Sezona puanım:

9/10

the-goldbergs.jpg

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
The Vampire Diaries 1. Sezon
Muthismis ya.Gercekten cok guzel @Çiğdem- derdide inanmazdim.2. Sezon 2. Bolumdeyim su an :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
The Vampire Diaries 1. Sezon
Muthismis ya.Gercekten cok guzel @Çiğdem- derdide inanmazdim.2. Sezon 2. Bolumdeyim su an :)
ilk sezon katrina falan muhteşem bitmişti 2.sezonun sonuna doğru the originals oyuncuları katılıcak diziye klaus gelicek ozaman daha çok bağımlısı olucaksın dizinin asıl ozaman baslıcak olaylar :-):-)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
[HASHTAG]#Rectify[/HASHTAG] 1.sezon

Uzun zamandır izlemek istediğim diziydi ve 6 bölümü 2 günde bitirdim :X (3+3)
Diziyi izleme sebebim en çokta AMC'nin kardeş kanalından ve Breaking Bad'in yapımcısından çıkmasıydı. Breaking Bad'in ilk sezonlari gibi yavaştan başlıyor karaktere aliştirma süreci oluyor heralde(b)Dizi çok sessiz sakin durağan nasıl derseniz artık adını siz koyun ama kendisini izlettiriyor. Hatta öyle izletiriyorki 6 bölümün 2.bölümünde bazı karakteri bile tutuyorsun :X
Bilmiyorum 2.sezonu haftalık olarak izlermiyim ama kesin 2.sezon onayını benden kaptı:X

Ayrıca dizideki sahne çekimleri ve karkterlerin birbirleriyle olan konuşmalarıda ayrı cezbediyor. Bir üvey kardeş var gerçekleri söylediği / düşündüğü için insanı kendinden soğutuyor:bağır: Bu uvey kardeşin bi karısı var dünayalar tatlısı, Daniel (esas oğlan) bir ablası var kardeşi için canını verir. Karakter(ler) muhteşem işlenmiş bence.

Spoiler yazıcam ama okuyan olmayacak, spoiden korkmam beni teşfik eder diyenlere,
Daniel'in dişaridaki hayata alişma süreci süperdi özellikle teknolojiye olan yadırganlıgı mahallesindeki değişiklikler çok iyi yansıtılmış. Hatta gençliğini yaşayamayan Daniel kardeşiyle yaptiği kaykay/bisiklet keyfi görülmeye değerdi.(birde Daniel'ın atari oynamas)

Daniel'in 5.bölümde uvey kardeşiyle iş yerinde yaptiği sohbet sonundaki hamleside süperdi:A
Finaldeki son sahneyi bahsetmiyorum bile işte 2.sezona teşfik eden o sahneydi:)

Genel puanım 8.5/10

@OzaN @destere @sürgünüm belki izlemek istersiniz? @berkann sen daha çok filmcisin ama 6 bölümle yakalar mı seni bilemedim:) @Çiğdem- ve @xemrexxx dicem ama onların tarzi değil :X

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Puanı falan iyi sayılır ama şimdilik kalsın. Yazın zaman bol olacak ama sadece dizi de izlemek istemiyorum. :D @Forumdash

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Diziyi izleme sebebim en çokta AMC'nin kardeş kanalından ve Breaking Bad'in yapımcısından çıkmasıydı. Breaking Bad'in ilk sezonlari gibi yavaştan başlıyor karaktere aliştirma süreci oluyor heralde(b)Dizi çok sessiz sakin durağan nasıl derseniz artık adını siz koyun ama kendisini izlettiriyor. Hatta öyle izletiriyorki 6 bölümün 2.bölümünde bazı karakteri bile tutuyorsun :X
Bilmiyorum 2.sezonu haftalık olarak izlermiyim ama kesin 2.sezon onayını benden kaptı:X

Ayrıca dizideki sahne çekimleri ve karkterlerin birbirleriyle olan konuşmalarıda ayrı cezbediyor. Bir üvey kardeş var gerçekleri söylediği / düşündüğü için insanı kendinden soğutuyor:bağır: Bu uvey kardeşin bi karısı var dünayalar tatlısı, Daniel (esas oğlan) bir ablası var kardeşi için canını verir. Karakter(ler) muhteşem işlenmiş bence.

Spoiler yazıcam ama okuyan olmayacak, spoiden korkmam beni teşfik eder diyenlere,
Daniel'in dişaridaki hayata alişma süreci süperdi özellikle teknolojiye olan yadırganlıgı mahallesindeki değişiklikler çok iyi yansıtılmış. Hatta gençliğini yaşayamayan Daniel kardeşiyle yaptiği kaykay/bisiklet keyfi görülmeye değerdi.(birde Daniel'ın atari oynamas)

Daniel'in 5.bölümde uvey kardeşiyle iş yerinde yaptiği sohbet sonundaki hamleside süperdi:A

Genel puanım 8.5/10

@OzaN @destere @sürgünüm belki izlemek istersiniz? @berkann sen daha çok filmcisin ama 6 bölümle yakalar mı seni bilemedim:) @Çiğdem- ve @xemrexxx dicem ama onların tarzi değil :X
imdb den 0.1 puan fazla vermişsin :)

bende @berkann gibi bu diziyi yaza bırakayım iki hafta sonraizleyecek dizi kalmayacak o arada iyi gider ,

@Forumdash demek istesen 6 bölümü iki günde bitiriyorsun seni fargo ya bekliyoruz :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Genel puanım 8.5/10

İlgi çekici gözüküyor aslında denenebilir. Söyleseydin başlığını da açardık izlerken. :)

Kaç dakikaydı bölümler ve +18 sahne var mı? :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
imdb den 0.1 puan fazla vermişsin :)

bende @berkann gibi bu diziyi yaza bırakayım iki hafta sonraizleyecek dizi kalmayacak o arada iyi gider ,

@Forumdash demek istesen 6 bölümü iki günde bitiriyorsun seni fargo ya bekliyoruz :)
O zaten listede muhtemelen salı günü başlarim en geç cumaya size yetişirim :X

İlgi çekici gözüküyor aslında denenebilir. Söyleseydin başlığını da açardık izlerken. :)

Kaç dakikaydı bölümler ve +18 sahne var mı? :)
Diziyi seveceğimi tahmin etmemiştim ve kimsede izlemez zaten diye öylesine başlamiştim. Ama güzel diziymiş gerçekten tavsiye ederim:)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
O zaten listede muhtemelen salı günü başlarim en geç cumaya size yetişirim :X

Diziyi seveceğimi tahmin etmemiştim ve kimsede izlemez zaten diye öylesine başlamiştim. Ama güzel diziymiş gerçekten tavsiye ederim:)
özelikle 6. bölüm muhteşemdi 6. bölüme kadar sana tavsiye etmedim ama orda gerçekten kalitesini konuşturdu gibi :)

Sorularımı cevaplamadın ama canın sağolsun. :D
sen sanki cevaplıyormusun:) dün soru sormuştum anında cevapladında!!!.. şimdi @Forumdash dan cevap bekliyorsun ? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Boardwalk Empire - Sezon 2

Dizinin ilk sezonunu oldukça beğenmeme karşın bir türlü ikinci sezona geçmeye fırsat bulamamıştım ki nihayet izleyebildim geçtiğimiz haftalarda. :)

Dönemi çok iyi yansıttığına inandığım, oyunculukların üst düzey olduğu, çekim kalitesinin de aynı şekilde üst düzey olduğu kaliteli bir yapım Boardwalk Empire. Bu sezon da ilk sezon kadar başarılıydı.

Dizinin en büyük avantajlarından biri çok sayıda sağlam karakter bulundurması ve bunların hikayeleri üzerinden yürüyebilmesi sanırım. Herkes dizide kendine göre bir karakter bulabilir diye tahmin ediyorum. :)

Sezon karnesi:

4 bölüm 9 puan
7 bölüm 8 puan
1 bölüm 7 puan

Ortalama: 8.25

Sezona puanım:

8.5/10

İki sezon sonunda diziye genel puanım: 8.5/10

Boardwalk-Empire-Ourselves-Alone-Header3.jpg

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
[HASHTAG]#Hannibal[/HASHTAG] 2.sezon

Dizi bu sezon görsellikten yıkıldı.Diziler arasında en heycanla beklediğim dizi oldu. Gerek senaryo gerek oyunculuk gerek görsellik herşeyiyle beni heycanlandırdı.

Bölüm bölüm puan veremem ama genel puanım 9/10 yada 9.5/10 :X

[HASHTAG]#HouseofCards[/HASHTAG] 2.sezon
Başalamasını heycanla beklediğim ama ilk bölüm haricinden sonra beni pek heycanlandırmayan ama 3.sezonuyla yeniden bende atak yapıcağina inandiğim için;

Sezon genel puanım 8/10 yada 8.5/10 :) (aslında kararsızım 7.5 bile olabilir.Karakterleri sevdiğim için yuksek tuttum:X)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Millers - Sezon 1

Güçlü oyuncu kadrosu ve CBS'in The Big Bang Theory'nin hemen ardına koyması nedeniyle geçtiğimiz sezon umutlu olduğum dizilerden biriydi ama ne yazık ki beklediğim kadar iyi bir dizi çıkmadı.

Diziyi özetleyecek olursam harika oyuncular, zayıf senaryo ve sonuç olarak vasatın birazcık üstü bir dizi diyebilirim...

Dizi aslında zor olanı başarmış. Bütün karakterler sempatik, sevilesi karakterler. Özellikle Nathan, Tom (baba), Debbie ve sevimli küçük Mikayla gayet iyi karakterler. Ama maalesef senaryo yetersiz olunca, esprilerin çoğu kötü olunca bunların pek kıymeti kalmıyor.

Saydığım bu olumsuzluklara rağmen diziyi izlerken sıkılmadığımı ve özellikle bazı bölümlerden ciddi keyif aldığımı söyleyebilirim. İkinci sezonu izleyecek miyim bilmiyorum sürekli karar değiştirip duruyorum bu konuda ama dizinin ikinci sezonda senaryo olarak toparlanması şart. Artık yönetmen mi değiştirirler daha iyi senaristlerle mi anlaşırlar orası benim işim değil. :) İzleyip izlememi büyük ihtimal gelecek sezon başlayacak yeni komediler belirleyecek. İçlerinden daha beğendiklerim çıkarsa bu dizinin pabucunu dama atabilirim. :):)

Sezon karnesi:

1 bölüm 8 puan
13 bölüm 7 puan
6 bölüm 6 puan
3 bölüm 5 puan

Ortalama: 6.52

Sezona puanım:

6.5/10

960x540.jpg

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Hannibal - 2. Sezon

Başladığım ve devam ettiğim ilk diziydi Hannibal. İlk sezonu beğenmiştim. Ama 2. sezon ilk sezonun çok üstündeydi. Gerek cinayetler, gerek karşılıklı hamleler olsun çok iyi bir sezon oldu.

Dizinin en büyük artıları ise, ses efektleri ve görsellik. Özellikle ses efektleri harika.

10 puan: 2 bölüm
9 puan: 5 bölüm
8.5 puan: 2 bölüm
8 puan: 4 bölüm
(10 puanlık bölümler, 5. ve 12 bölüm)

Sezon ortalaması: 8.76
2. sezon puanım: 9
2 sezon sonunda genel puanım: 9 (ilk sezon 8,5'ti)

3. sezon daha farklı bir sezon olacak ve merakla bekliyorum.

HannibalStaffel2Trailer.jpg