Sizce Dolar 4'ü Geçer mi?

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Özellikle son günlerde ciddi bir tırmanış yaşanıyor saatler içerisinde ciddi seviyelerde dolar endeksi değişiyor, bugün son olarak 3.83'e kadar çıkarak bir rekora imza attı. Dolar - Türk Lirası kurunda neredeyse her gün yükseliş var. Peki sizce Dolar 4'ü görür mü? Eğer çıkarsa bu ne zaman olur, sizce düşmesi hangi etmenlere bağlı? Bu gidişatın sonu ne olur?

Maak22.png

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
geçen yılda kış ayında rekorlar kırıyordu yüklü bir hesabımız dolar olaraktı sonra yaz ayına yaklasırken düştü bizde türke çevirmiştik :A :A :A

ben şöyle bir plan düşünüyorum kendi paramdan 3-4 bin atıp üstüne eklenmesinimi beklesem 7 falan oldumu çekerim 3-4 bin beleş para işte :A :A :A
Keşke bekleseymişsiniz, bak arttı bayağı. :A

Oha 7 olsa zaten batarız herhalde. :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Keşke bekleseymişsiniz, bak arttı bayağı. :A

Oha 7 olsa zaten batarız herhalde. :F
hhaha yok cnm para 7 bin olunca diyorum :A :A :A mesala biraz para atsam üstüne 3 bin fazladan eklenince çeksem kim kime 3 bin veriyorkı bu devirde iyi kazanc :A :A :A

yüklü paramıza baya eklenmişti üstüne onlar azalmadan çekmiştik :A

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
hhaha yok cnm para 7 bin olunca diyorum :A :A :A mesala biraz para atsam üstüne 3 bin fazladan eklenince çeksem kim kime 3 bin veriyorkı bu devirde iyi kazanc :A :A :A

yüklü paramıza baya eklenmişti üstüne onlar azalmadan çekmiştik :A
Bende kur 7 olunca diye anladım bir an şok geçirdim. :A 3 bin ile neler neler yapılır aslında olabilir böyle bir şey kafama yattı da işte dolar alacak param bile yok. :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Forumun ekonomistleri olarak ne diyorsunuz? Ateş nasıl söner sizce. :D @yatutarsa @Tolstoyevski @Harunnn60 @S.G.A.T. @Doğu @Çiğdem-
Efendim şimdi hükümet dolar 4'ü geçmesin diye baya çaba sarf ediyor. Baya önlem alıyor bu kesin ama ekonomimiz malesef kırılgan bir ekonomi. Yıl sonuna doğru büyük bir olay olmazsa asla geçmez. 2018'de allah kerim.ona bir şey diyemem. Türkiye'nin acilen ohali kaldırması yada hafifletmesi lazım. Piyasacılar da haliyle gelir. Yatırımcılar rahatlatılmalı gerekirse ayağına kadar gideceksin. ABD-Avrupa siyaseti ılıman siyasete dönüştürülmesi lazım. Atara gider tarz ile bu iş yürümüyor. Tamam tepkimizi koyalım ama eyy diyerek olmaz. Sonra bazı harcamalar keyfi harcamalar kesinlikle kısılmalı..

Ekonomi Uzmanı Harunnn60:kiki::F

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061
Geçen sene 3 lirayken almıştık, en yüksek döneminde birazını satıp yatırım yaptık halen bitmiyor :A @Çiğdem- de 3 bin kazanacağım diye takla atıyor işte :F :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Geçen sene 3 lirayken almıştık, en yüksek döneminde birazını satıp yatırım yaptık halen bitmiyor :A @Çiğdem- de 3 bin kazanacağım diye takla atıyor işte :F :F
Koca kafa yüklü paradan bizde baya vurduk ehrhalde :F ben kendi cebimden 4-5 bin atsamda 3-4 üstüne eklenir çekerim beleş para sağlarım diyorum yapmayıda düşünüyoum :A :A :A @mrt-06

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061
Koca kafa yüklü paradan bizde baya vurduk ehrhalde :F ben kendi cebimden 4-5 bin atsamda 3-4 üstüne eklenir çekerim beleş para sağlarım diyorum yapmayıda düşünüyoum :A :A :A @mrt-06
Kız yüklü para diyorsun da 3-4 bin bizim aldığımız dövizin küsüratı olur diye diyor muyum hiç :A :A Bu dakikadan sonra tren kaçtı artık geçtiğimiz sene alacaktın o dolarları :D

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Efendim şimdi hükümet dolar 4'ü geçmesin diye baya çaba sarf ediyor. Baya önlem alıyor bu kesin ama ekonomimiz malesef kırılgan bir ekonomi. Yıl sonuna doğru büyük bir olay olmazsa asla geçmez. 2018'de allah kerim.ona bir şey diyemem. Türkiye'nin acilen ohali kaldırması yada hafifletmesi lazım. Piyasacılar da haliyle gelir. Yatırımcılar rahatlatılmalı gerekirse ayağına kadar gideceksin. ABD-Avrupa siyaseti ılıman siyasete dönüştürülmesi lazım. Atara gider tarz ile bu iş yürümüyor. Tamam tepkimizi koyalım ama eyy diyerek olmaz. Sonra bazı harcamalar keyfi harcamalar kesinlikle kısılmalı..

Gerçekten son zamanlarda gündeme dair değerlendirmelerini beğeniyorum. :A

Bence de OHAL bu konuda en büyük sıkıntı yatırım yapılamıyor ama kaldırmaları da işlerine gelmez tabii. :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061

Bence de OHAL bu konuda en büyük sıkıntı yatırım yapılamıyor ama kaldırmaları da işlerine gelmez tabii. :D
''OHAL olan bir ülkeye neden yatırımcı gelsin ki '' demişti birisi. :D Gerçekten de çok sıkıntı bir durum. İş dünyasına yansımıyor deseler de yatırımcı güvenemiyor. Buda yetmezmiş gibi bazı hatalar yapılıyor. Alman firmalarına yanlışlıkla terör örgütüne destek veren listeye almak gibi... Sonra ne oldu Binali Yıldırım ertesi günü Alman firmalarını yemeğe davet etti. siz bizi canımızsınız tarzı siyaset yaptı.. Yani ılıman siyasete dönüş lazım acil. Her şeye bir öfke ile karşılık veriliyor. Haklı olsak bile laflarımız ile kaybediyoruz.

Mesela Katar'a kaç ülke hava sahasını her şeyini kapattı. Adamlar bizim kadar kükrememiştir her halde. :D Diyaloğa açığız konuşabiliriz dediler. Onların doğal gazı var evet ama buna rağmen adamlar sakin hareket ediyor. Bizde böyle bir olay yaşansa eyyyy lafları havada uçardı. :D

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061

Şaka gibi ama Türkiye ekonomisini şu anda OHAL ayakta tutuyor. OHAL kaldırılacağı zaman binlerce şirket iflas erteleme isteyecek, o yüzden süreci 2019'a kadar sürdürmeye çalışıyorlar.

Şaka gibi ama Türkiye ekonomisini şu anda OHAL ayakta tutuyor. OHAL kaldırılacağı zaman binlerce şirket iflas erteleme isteyecek, o yüzden süreci 2019'a kadar sürdürmeye çalışıyorlar.

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145

Şu yorumu biri bir şekilde Erdoğana ulaştırsın Polonya parası bile Türk parasından değerli hale geldi yüksek lisans İçin tek gidilecek ülkede elden gidiyor :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Şu yorumu biri bir şekilde Erdoğana ulaştırsın Polonya parası bile Türk parasından değerli hale geldi yüksek lisans İçin tek gidilecek ülkede elden gidiyor :A
Ahh zamanında acaba Uluslara arası ilişkiler ekonomi filan mı okusam dediğim oluyor tabi ama bizde kendi çapımızda takılıyoruz. :A

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Ahh zamanında acaba Uluslara arası ilişkiler ekonomi filan mı okusam dediğim oluyor tabi ama bizde kendi çapımızda takılıyoruz. :A
Ne okudun bilmiyorum ama ekonomi(iktisat) okusaydın asla işsiz kalmazdın :A Herşeyin özeti bu aslında, Ukrayna parası TL den 6 kat değersiz diye dalga geçerdik. Asgari ücretin 100 dolar bile olmadığı bir ülke, sefalet içinde ama anlaşılan bizim sonumuzda o yönde. Dünya ekonomisi Dünya Ticaret Örgütünün elindeyken birçok yönden dışa bağımlı bir ülkenin DTÖ’ye bile rest çekmesi ne kadar mantıklı ? Gerçekten hayretler içinde izliyorum. Keşke dünya liderimiz olmasaydı da doğru düzgün bir ekonomimiz olsaydı. Keşke “one minute” ler önce bi kendine söylenseydi de, kendilerine bi çeki düzen verselerdi. Keşke Saray’lar yapmak yerine ekonomik kalkınma İçin birşeyler yapılsaydı. Yeni uluslararası sistemde modern sömürgeciliğin ekonomik bağımlılık olarak görülmesine rağmen hala kıskanıldığına inandırılan bir lider ve ona gözü kapalı inanan bir kitle.
Ay ne çok konuştum yaptırdım kendimi neyse neticede durumu en sade şekilde özetlemişsin, ağzına sağlık :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Ne okudun bilmiyorum ama ekonomi(iktisat) okusaydın asla işsiz kalmazdın :A Herşeyin özeti bu aslında, Ukrayna parası TL den 6 kat değersiz diye dalga geçerdik. Asgari ücretin 100 dolar bile olmadığı bir ülke, sefalet içinde ama anlaşılan bizim sonumuzda o yönde. Dünya ekonomisi Dünya Ticaret Örgütünün elindeyken birçok yönden dışa bağımlı bir ülkenin DTÖ’ye bile rest çekmesi ne kadar mantıklı ? Gerçekten hayretler içinde izliyorum. Keşke dünya liderimiz olmasaydı da doğru düzgün bir ekonomimiz olsaydı. Keşke “one minute” ler önce bi kendine söylenseydi de, kendilerine bi çeki düzen verselerdi. Keşke Saray’lar yapmak yerine ekonomik kalkınma İçin birşeyler yapılsaydı. Yeni uluslararası sistemde modern sömürgeciliğin ekonomik bağımlılık olarak görülmesine rağmen hala kıskanıldığına inandırılan bir lider ve ona gözü kapalı inanan bir kitle.
Ay ne çok konuştum yaptırdım kendimi neyse neticede durumu en sade şekilde özetlemişsin, ağzına sağlık :)
Sağlık okudum canım sağlıkçıyım yani bir şekilde insanlara hizmet etmekten alı koyamıyorum kendimi. :A

Teşekkürler.:bhr:

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Sağlık okudum canım sağlıkçıyım yani bir şekilde insanlara hizmet etmekten alı koyamıyorum kendimi. :A

Teşekkürler.:bhr:
Bence en iyisini yapmışsın kanka ekonomi bile ölür, ki ölüyor :A sağlık asla ölmez bu ülkede :D
Ama zor ya sizin iş valla tebrik etmek lazım ben pek katlanamıyorum insanlara, hele hasta olanlara :D