Netflix 13 Reasons Why’a Müdahale Etti

mesmeso

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
9,609
Puanı
860
mesmeso61 yeni bir haber konusu açtı

Netflix 13 Reasons Why’a Müdahale Etti

502915.jpg

Yayınlandığı günden itibaren adından çok söz ettiren yapım olma yolunda emin adımlarla ilerleyen 13 Reasons Why hakkında tartışmalar devam ediyor. İntiharı yücelttiği konusunda eleştiriler alan dizinin açılşına, tecavüz ve intihar konusunda içerik olduğu yönünde açıklama eklendi. Konuyla ilgili açıklama yapan kanal, “13 Reasons Why hakkında çok fazla tartışma yapıldı. Üyelerimizin çoğu bu diziyi önemli konuları aileleriyle konuşmaları için bir araç olarak görse de yapımın ek uyarılar taşıması gerektiğini düşünenlerin de endişelerini anlıyoruz. Artık 13 Reasons Why TV-MA puanı taşımaktadır.” dedi.​
Orijinal formatta oku

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ya açıkçası diziyi bitirdikten sonra bi bileği kesmeyi düşünmedim değil. :D Hannah Baker tüm sorunlarına rağmen intihar etmemeyi seçse ve o kişilerle yüzleşse daha doğru mesajlı bir dizi olurdu. Ancak bence film ve dizilerde ahlak aranmamalı. Yani karakterlerin size doğru yolu göstermesini beklememek gerek.

Ayrıca dizide olayların intiharla sonuçlanması, küçük şeylerin büyük şeyler doğurmasını gösteriyor. Yani sen gidip de biriyle top diye alay edersen, 1 yıl sonra o kişinin ölümünden sen de suçlusundur. O yüzden alay etmeyelim. ^^

Bir de not, Abdde lise öğrencilerinin ölüm nedenlerinden ikinci sırada geleni intiharmış. -emin değil-

Kitlesi düşünüldüğünde bu işaretlerin pek işe yarayacağını düşünmesem de iyi olmuş.

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Madem bu kadar hoş ve güzel konusu varmış, niye kimse önermedi bunu bana? :A

Listeme aldım, yazın ilk bu diziden başlayacağım. :)
Ben yeni başladım izle seversin. :D 13 bölüm zaten.

Valla bende izledim hiç öyle intihar vs. duygusu uyandırmadı bende. İnsan kendini bildikten sonra sıkıntı olmaz herhalde içinde o dürtü varsa da yapacak bir şey yok zaten.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Sadece ilk bölümü izledim. İntihar etsem böyle geride kuşkular bırakmak isterim dedim :A Kim istemez ki? Müge Anlı da olayın takipçisi olsun yani:A