NBA Playofflar Final Serisi / Golden State Warriors - Cleveland Cavaliers 7.Maç Yorum&Sohbet

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
24 yaşında bu kadar efsane bir seri oynayan ve Lebron'a desteğini hiçbir şekilde eksiltmeyen. Serinin en iyi 2. adamı. KYRIE IRVING. Adamsın adamm.

Tamam kardo ben de yatarım zaten birazdan. Kutladık bitti daha ne olacaktı. :A
Adamın dibi Irvıng ve Lebronn seriin gelmsesinde başroll.

EFE UYSAL

Emekli
Reaksiyon puanı
26,893
Puanı
1,051
Herkese iyi sabahlar olsun ben yatmaya gideyim iyi bir sefa çekeyim görüşmek üzere gençlerr.
Hepinize üstad Lebronun klip ve şarkısıyla veda ediyorum sağlıcakla kalın.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Avatarda tabiki de MVP ödülüyle birlikte LEBRON reyiz. :)

Neyse müthiş bir gece oldu. Bu mucizevi geri dönüşe canlı şahitlik etmek harikaydı. Herkese iyi sabahlar. :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
ClXOfW5WkAETZ9U.jpg:large

Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe yenildi, Euroleague'de desen öyle, UEFA finalinde Liverpool yenildi, Şampiyonlar Ligi finalinde Atletico yenildi. Tuttuğum takımlar bir türlü finallerde kazanamamıştı, özlemişim bu duyguyu, teşekkürler Cavs.

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
3-1 den de seri verilmez be insafsızlar. Maçın kopma anı da Lebron'un İgadala'ya koyduğu insan işi olmayan blok oldu. O bloktan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Üçlükle adam olan üçlükle düşer. Hepimize geçmiş olsun.

-KADİR-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
45,498
Puanı
861
Vay be efsane olmuş ben ihtimal vermedim Golden alır maçı diyordum ama iyi olmuş iyi :d:

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Hayırlı olsun keşke ben de oynayaydım ama ben oynasam yatardı :A

Riske girmemek için üç kuruşla oynadık, keşke daha fazla yatırsaydım diye pişman oluyor insan böyle durumlarda, insan aç gözlülüğü işte ne nankör bir durum. :A

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
yok artık büyük süpriz oldu golden state kendi evinde kesin alır diyordum vay be helal olsun adamlara 3-1 den çevirdiler :D
Curry bence süper yıldız falan değildir 3-1 den şampiyonluk u verilir la sıradan bi yıldız en fazla :D onun yerinde kobe olsa seri 4-1 bitmişti
özeti izleyeyim baya heycanlı olmuştur

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Bize de ne Durant'den ne Curry'den fayda yokmuş onu gördük :D En iyisi avatarı Kobe yapmak. Özledik be reis :( Ben en iyisi Lakers'ın şampiyon olduğu Boston serisini veya Shaq'la birlikte aldıkları şampiyonluklardan birini izleyeyim. En azından orada sonuç belli kaybetme ihtimalimiz yok :A

O değil de Kobe ile Lebron karşılıklı bir final serisi oynayamadı ya o kadar yıl boyunca yanarım yanarım ona yanarım ben. Ne manyak bir final serisi olurdu o düşünemiyorum bile.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Bize de ne Durant'den ne Curry'den fayda yokmuş onu gördük :D En iyisi avatarı Kobe yapmak. Özledik be reis :( Ben en iyisi Lakers'ın şampiyon olduğu Boston serisini veya Shaq'la birlikte aldıkları şampiyonluklardan birini izleyeyim. En azından orada sonuç belli kaybetme ihtimalimiz yok :A

O değil de Kobe ile Lebron karşılıklı bir final serisi oynayamadı ya o kadar yıl boyunca yanarım yanarım ona yanarım ben. Ne manyak bir final serisi olurdu o düşünemiyorum bile.
kobe tartışmasız 1 numaradır

kobe tartışmasız 1 numaradır

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860

Gerçekten de öyle. Kobe'nin lider olarak şampiyon olduğu 2009 2010 yıllarında Lebron parlak dönemindeydi ama o yıl Cavs'ın kadrosu kötüydü Lebon'a destek çıkan adam olmuyordu. Lebron ne yaptıysa olmadı finale çıkartamadı takımı. 2009 Boston serisi mesela. Herif 45 attı 7. maçta ama yine çıkamadılar. Yeterli destek yoktu. O yıllarda çıksaydılar iki süperstarı Final serisinde izlemiş olacaktık ama olmadı maalesef. :) Zaten 2010'dan sonra net bir Lebron hegamonyası başladı. Arka arkaya 6 final bunun kanıtı. :)

@takas Kobe'nin Lebron'dan iyi olduğunun hiçbir kanıtı yoktur. Özellik bakımından gelmiş geçmiş en delici oyuncudur Lebron. 1'den 5'e Lebron diye boşuna demiyoruz. Hem savunma hem hücumda durdurulamaz bir oyuncu. Kobe'nin oyunu çok şuta dayalıydı. Lebron gibi takımının da performansını maksimuma çıkarma özelliği yok. Lebron hem takımını yukarı taşıyıp hem kendi oyununu yukarı taşıyor. Oyun görüşü inanılmaz üst düzey. Kobe'nin de kendi tarzı var elbette, bir çok harika özelliği var ama 1'e1 karşılaştırmada Lebron'dan iyi demek gerçekçi değil. Adam yüzük kazanamıyor diye eleştiriliyordu. 3 yaptı yüzüklerini. Miami dediler, diğer süperstarlar olmasa alamaz dediler. Adam evine dönüp 3-1'den kazandırdı şampiyonluğu Cleveland'a ki o şehir 50 yıldır şampiyonluk göremiyor. Kobe de efsanedir ama Lebron bu seriyle kanıtladı ki Jordan'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi oyuncudur. Eğer bırakana kadar 1 veya 2 yüzük daha alırsa Jordan'ı da geçme ihtimali vardır. Kobe'nin ilk 3 yüzüğünü Shaq'ın MVP'liği sayesinde aldığını da unutmayalım.

Son düzenleme:

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Gerçekten de öyle. Kobe'nin lider olarak şampiyon olduğu 2009 2010 yıllarında Lebron parlak dönemindeydi ama o yıl Cavs'ın kadrosu kötüydü Lebon'a destek çıkan adam olmuyordu. Lebron ne yaptıysa olmadı finale çıkartamadı takımı. 2009 Boston serisi mesela. Herif 45 attı 7. maçta ama yine çıkamadılar. Yeterli destek yoktu. O yıllarda çıksaydılar iki süperstarı Final serisinde izlemiş olacaktık ama olmadı maalesef. :) Zaten 2010'dan sonra net bir Lebron hegamonyası başladı. Arka arkaya 6 final bunun kanıtı. :)

@takas Kobe'nin Lebron'dan iyi olduğunun hiçbir kanıtı yoktur. Özellik bakımından gelmiş geçmiş en delici oyuncudur Lebron. 1'den 5'e Lebron diye boşuna demiyoruz. Hem savunma hem hücumda durdurulamaz bir oyuncu. Kobe'nin oyunu çok şuta dayalıydı. Lebron gibi takımının da performansını maksimuma çıkarma özelliği yok. Lebron hem takımını yukarı taşıyıp hem kendi oyununu yukarı taşıyor. Oyun görüşü inanılmaz üst düzey. Kobe'nin de kendi tarzı var elbette, bir çok harika özelliği var ama 1'e1 karşılaştırmada Lebron'dan iyi demek gerçekçi değil. Adam yüzük kazanamıyor diye eleştiriliyordu. 3 yaptı yüzüklerini. Miami dediler, diğer süperstarlar olmasa alamaz dediler. Adam evine dönüp 3-1'den kazandırdı şampiyonluğu Cleveland'a ki o şehir 50 yıldır şampiyonluk göremiyor. Kobe de efsanedir ama Lebron bu seriyle kanıtladı ki Jordan'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi oyuncudur. Eğer bırakana kadar 1 veya 2 yüzük daha alırsa Jordan'ı da geçme ihtimali vardır. Kobe'nin ilk 3 yüzüğünü Shaq'ın MVP'liği sayesinde aldığını da unutmayalım.
bu senin görüşün aga kobe daha iyidir. bana göre gelmiş geçmiş en iyisidir. onun kadar etkileyici bir adam görmedim basketbolda

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
bu senin görüşün aga kobe daha iyidir. bana göre gelmiş geçmiş en iyisidir. onun kadar etkileyici bir adam görmedim basketbolda
İşte bazı kabuller vardır. Burada görüş ayrılığı olsa bile kabul edilmiş gerçeklik olur. Aynı kimileri Ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu iddia etse bile Messi'nin çok daha iyi olduğu gerçeği gibi. Basketbol kabullerine göre Lebron Kobe'den iyidir. Bunu basketbolu bilenler anlar zaten. Ha sana bilmiyorsun falan demiyorum. Sadece farklı yorumlamışsın. Gelmiş geçmiş en iyi demenden belli, Jordan'ı hiçe saymandan belli farklı yorumladığın.

ABAY_06

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
18,146
Puanı
1,060
Vay be izlemedim maçı sabah kaltığımda baktım şaşırdım Golden 3-1 maç vererek Cavs tarihe geçirdi Cavs tebrikler 3-1 olağanüstü bir çabayla seriyi 4-3 aldılar şampiyonluğu hakettiler.

Golden normal sezon galibiyet rekoru kırarak girdiği Playof'da Oklahama serisinde biraz şanslıydı sonra final maçında 3-1 öne geçmesine rağmen tökezlediler.

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059

Lebron'un Kobe'den iyi olması da senin görüşündür saygı duyarım ama net bir şekilde Lebron Kobe'den iyi demek doğru değil. Bana göre de Kobe iyi mesela. Bak yazında kendin de belirtmişsin cavsın kadrosu kötüydü tek başına ne yapsa yeterli olmadı falan diye. Basketbol zaten takım oyunu bir oyuncu hiçbir şekilde takımını şampiyon yapamaz. Jordan da yapamazdı onun da Pippen Rodman gibi destekçileri vardı. Lebron ilk cavs macerasında şampiyonluk alamadı ve Miami'ye gitti big three ile 2 şampiyonluk yaşadı. Sonra tekrar cavsa döndü orada da yine big three kuruldu etrafında. Kobe hiçbir zaman böyle bir şey yapmadı sırf bu bile benim için onu Lebron'dan büyük yapar. En çöp zamanlarında da Lakers'da kaldı ve ona rağmen 5 tane şampiyonluk yaşadı. Jordan da aynı şekilde. O da Chicago'da beklemiş sabretmiş ve sonunda 6 tane şampiyonluk kazanmış.