Muhteşem Yüzyıl Kösem 3. Bölüm Yorumları!

Bölümü Nasıl Buldunuz!

• Güzel bölümdü

Oy: 0 0.0%
  • Ortalama bir bölümdü

• Sevmedim daha iyisini beklerdim

• Kullanılan toplam oy
    10

apoyta

Banlı
Reaksiyon puanı
170
Puanı
44
neyi edip neyi buluyor herkes istediği yere konu açabilir kışkırtıcı olmamak kaydıyla boş konuşma bence:))
Sadece hissettiklerimi yazdım :) sertleşmenizin anlamı yok. Herkes istediği yerde konu açabiliyor ise istediğimiz kişiyi de tebrik edebiliriz...

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,609
Puanı
1,061
Sadece hissettiklerimi yazdım :) sertleşmenizin anlamı yok. Herkes istediği yerde konu açabiliyor ise istediğimiz kişiyi de tebrik edebiliriz...
herkes istediğ iyere konu açabiliyorsa intikam falan da yoktur o zaman forum kurallara uygun şeyler bunlar o yüzden boş konulma oldu dediğin :)))

apoyta

Banlı
Reaksiyon puanı
170
Puanı
44
herkes istediğ iyere konu açabiliyorsa intikam falan da yoktur o zaman forum kurallara uygun şeyler bunlar o yüzden boş konulma oldu dediğin :)))
İntikamdan ziyade etme bulma sözcüğünü kullandım ki kalbin kırılmasın ;) çünkü intikam alınacak bir durum yok ortada kaldı ki burası bir forum herkes istediğini yazar eğer size sakıncalı geliyor ise söylediklerim şikayet edersiniz olur biter. Sizden ricam bir daha boş konuşuyorsun dememeniz...

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,609
Puanı
1,061
İntikamdan ziyade etme bulma sözcüğünü kullandım ki kalbin kırılmasın ;) çünkü intikam alınacak bir durum yok ortada kaldı ki burası bir forum herkes istediğini yazar eğer size sakıncalı geliyor ise söylediklerim şikayet edersiniz olur biter. Sizden ricam bir daha boş konuşuyorsun dememeniz...
konuşmazsan demeyiz:D

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bence İskenderi alsınlar saraya yaa Ahmet alsın yaa Beren gelince Kösem. Zülfikar'ıda arada göstersinler. Divana falan girsin. Yeniçeri faslı kapansın en gec 3 bölüme. Çok gereksiz.:(

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Etme bulma dünyası :) konuyu daha önce açtığınız için tebrik ederim...
Böyle yorumlar yapmasak daha doğru olur. Bu konular kapandı çünkü. :) Artık herkes izlediği dizi hakkında yorum yapacak. :)

Dayanamadım izledim, reyting muhabbeti acılmadan, yorumumu simdiden yapıp kacıyım.

Bölümü bu sefer de cok begendim. Dizimiz yavas yavas rayına oturuyor arkadaslar. ;)

Bölümün yine nerdeyse 2,5 saat olmasına ragmen akıcı bir temposu vardı. Genel olarak heyecanlı bir bölümdü diyebiliriz. Tek sıkıldıgım yer Handan & Hacı sahneleriydi.

Yeniceri isyanı sahneleri heyecanlıydı. Zülfikar tahmin ettigimiz gibi durumu yatıstırmak icin oradaydı. Yalnız lütfen su slow-motionı dövüs sahnelerinde cok kullanmasınlar artık. Olayın gercekciligini alıyor. Ve lütfen figuranlara kılıc tutmasını ögretin. Bazı askerler hayatlarında hic oyuncak kılıc dahi tutmamıs gibi savuruyordu. Ama sahne karısık oldugu icin cok göze batmadı. SAFİYE SULTAN ÇOK YAŞA!! Dedikleri sahne harikaydı :love1:

Aziz Mahmud Hüdayi hazretleri gelmis, hos gelmis. Muhammet Uzuner yerine daha yaslı sevecen yüzlü ton ton dede bekliyorduk. Ah rahmetli Tuncel Kurtiz geldi aklıma. Ona benzer birisi bulunsaydı keske.

Anastasia'mız her zamanki gibi bütün belaları bir mıknatıs gibi üstüne cekiyordu. Saraydan kacacam derken cuvalda buldu kendini safisko. Deniz altı cekimleri güzel yapılmıs, teknik acıdan begendim. Kacıs ve kurtarılıs sahnesi de heyecanlıydı.
Ama senaristimiz sarayı zamanında zekasıyla hayran bırakmıs Anastasia'yı yine ve yeniden salak göstermeyi basardı. Bravo! Sifahanede o kadar insan etrafında toplanmıs. Canına kasteden kisi hemen yanıbasında ecel terleri döküyorken, hayatı senin dudagının arasından cıkacak tek bir lafa baglı. Koskoca padisah gelmis sana sormus "Kim yaptı?" diye ve sen ne yapıyorsun? Korkudan susuyorsun. Niye? Neden korkuyor bu kız? Ver ismini, oracıkta alsın kellesini. Padisah sana deli divane asık olmus, tabi ki sana inanacak. O lamba cini tipli Reyhan Aga'ya mı inanacak? Gercekten sinir krizleri gecirdim. :F

Gölge Hatun! En bi sevdigim kalfa. Isaret dilini sevdigim! Yeni sarı kıyafetleri ne güzel yakısmıs. :love1: Yakında Cennet Kalfa ile birlikte Kösem'in en sadık adamı olma yolunda hızla ilerliyor. Gölge & Anastasia sahnelerine bayılıyorum. Kadın gözleriyle konusuyor.

Handan Sultan. Eziklerin sultanı Handan. Eteginin belini kıvıran Handan. Kafası bir seye basmayan Handan. Bu böyle devam eder...
Sonunda hayatında akıllıca bir sey yaptı ve akılsızlıgını kapullenip, Halime'nin koalisyon teklifine evet dedi. Sükürler olsun. Safiye'nin adamlarının listesini cıkarıp, saraydan uzaklastırmayı daha önce tek basına nasıl akıl edememis? Bu kadının bunca sene hayatta kalabilmesi mucize.
Neyse, sonunda ilk ittifak kuruldu ve entrika basladı. Oh be sonunda ufukta entrika gözüktü. Istenmeyen gelinler versus Kaynana Safiye! ❤❤❤❤

Safiye Sultanım. Seytanın bile aklına gelmeyecek planlarla koskoca padisah torununu dize getirdi ve kendine muhtac etti. Ben demistim. Safiye ne yapar eder, o saraya bir sekilde kök salar. Ve istedigini yaptı da. Ama bedelini de en yakın adamlarını kaybederek ödedi. Bir sonraki adımını cok merak ediyorum. Bu daha hic birseydi. Safiye daha yeni ısınıyor. Hülya Avşar'a olan aşkımdan mı bilinmez o mimikler, bakışlar.... Kadın resmen Sultan olmak için doğmuş yine harikaydı ayrı olarak Safişimin özel çalışmaları yayınlanacaktır :F

Mehmet, Fahriye aşkı yavaş ve sıkıcı ilerliyor daha güzel sahneler yapılabilir diyecem ama Yılmaz Şahin gibi bi baş belamız var.

Tek iyi yönü Safiye yi geç sürgüne yollayacak olması 2 sene bol bol doyarım Hülyama :love1:

@xemrexxx @sokak sanati @GunesinOglu @mrt-06 @Bully @Harunnn60 @cookies

Anastasi olayını bende anlamadım.:T:

Orada isim vermedi bende dedim ki aha Anastasia , Reyhan Ağa'yı tehdit edecek bak sen beni öldürmeye çalıştın gider anlatırım herkese filan. Ne diyorsam onu yapacaksın bundan sonra der diye düşündüm.

Aaa sonra bir baktım kız korkudan söyleyememiş. :FOrası çok saçmaydı bence. :F

Kösem'in hırsını Beren'e saklıyorlar bence. Bu kız o kadar kötü olmayacak daha doğrusu hırslı diyelim.

Onun dışında Gölge Hatun iyi ama bu kızın rolünü çözemedim. Bu kız denizci filan değil mi ne işi var sarayda? Üstelik Harem'de kalıyor birde? :D
Tamam iyi bir karakter ama karakteri sanki zorla araya sıkıştırmışlar gibi duruyor. :)

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Safiye Sultan Gözyaşı Sarayı'na gitmemek için elinden geleni yapıyor. :Z Helal olsun, arkasındayız. :bhr:

Hazine bir yerde tutuluyor, Yeniçeriler bozulsun. :A

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Bölümü yeni bitirdim. :Z

Bölüm genel olarak çok iyiydi, ben sıkılmadan izledim. Yeniçeriler diziye büyük renk kattı. Safiye Sultan sayesinde tabi dizi sürüklendi. :) Sonunda Anastasya ve Ahmet öpüştü. :bhr:

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Elimde olmayan sebeplerle diziye anca yeni devam edebiliyorum. :D

Bu bölümü de baya beğendim, uzun süresine rağmen hiç sıkmadı. Halime Sultan'ın Handan'a Safiş'e bağlı isimlerin listesini verdiği sahnede kahkaha attım, aklıma KHK'lardaki ihraç listeleri geldi. :D Devlet hep aynı devlet işte.
Ah be Safiş tam hem sarayda kaldım hem Ahmet'i zor durumdan kurtardım (!) hem de askerin sevgisini kazandım diyerek bir taşla vurduğun kuşların sayısını hesaplarken sabah bir kalktın tüm güvendiğin isimler ihraç edilmiş/sürülmüş/öldürülmüş. Gün doğmadan neler doğuyor işte değil mi? Burada Derviş'in benim de bir hesabım var dediği zaman neyi kastettiğini anlamış olduk.
Şu Giray kardeşleri günahım kadar sevmiyorum keşke hiç görünmeseler.

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
konuya açana ve cümlelere bakın :eek: @Çiğdem- @EFE UYSAL @mrt-06 @xBUGRAx @Forumdash @Harunnn60 @ozgur2113 @Aserat @cookies @vadikızı @yatutarsa

resmen metrekareye 3 entrika düşüyor forumda:eek:
Ne savaş varmış şu dizi için bizdeyken yüzüne bakan olmadı tabii ki. :F
Sana darbe yaptığım konum. :A yada yiğite. :F
İlk 2 bölümü ben açmıştım rekor hit gelince yılan Billy erken davranıp açmıştı. :F