Muhteşem Yüzyıl Kösem 3. Bölüm Yorumları!

Bölümü Nasıl Buldunuz!

• Güzel bölümdü

Oy: 0 0.0%
  • Ortalama bir bölümdü

• Sevmedim daha iyisini beklerdim

• Kullanılan toplam oy
    10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
40 yılın başı biraz güzel bölüm olmuş oda maça denk gelmiş @mrt-06 :F
hahaha ayy dizi yükseliceği varsada yükselemicek yine :A:A:A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
Yolarım seni Hülyama laf yok

Özet geçin bakayım bölümü :F
@xemrexxx
halime ve handan safiyeye karşı ittifak yaptı safoz handanla derviş en başta inanaydı halimeye isyan çıkmayacaktı neyse halime safiye yandaşı herkesin lsitesini handana verdi hepsi ya öldürüldü ya sürgün edildi safiye bir uyandı terlikleri bile yerinde değil bir bülbülle cennet kalmış sarayda :A
anastasiayı gölge kurtardı boğulmaktan anastaisia hafızasını kaybetmiş numarası yağtı reyhan ağaya karşı gölge ile anlaştı :D reyhan ağa hekimnbaşıın öldürdüü çünkü ahmetin babasını neyin öldürdüğünü buldu hekimbaşı :D
sipahiler isyan etti safiyenin verdiği altınalrla durduruldular safiye senet imzalttı ahmete :D
şehzade mustiyi getidiği için şahin ahmetten bişi isteyecek.şahin kırım tahtını kardeşi mehemte vermek istiyor ama mehmet onun yerine fahiryeyi iste bana dedi

Almila

Hilal
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,615
Puanı
284
İzleyicisinin maç ile uzaktan yakından alakası yok canım ayrıca dizi başlayalı 3 hafta oldu :F

Sizin kuşlu Vadiniz düşer :F

halime ve handan safiyeye karşı ittifak yaptı safoz handanla derviş en başta inanaydı halimeye isyan çıkmayacaktı neyse halime safiye yandaşı herkesin lsitesini handana verdi hepsi ya öldürüldü ya sürgün edildi safiye bir uyandı terlikleri bile yerinde değil bir bülbülle cennet kalmış sarayda :A
anastasiayı gölge kurtardı boğulmaktan anastaisia hafızasını kaybetmiş numarası yağtı reyhan ağaya karşı gölge ile anlaştı :D reyhan ağa hekimnbaşıın öldürdüü çünkü ahmetin babasını neyin öldürdüğünü buldu hekimbaşı :D
sipahiler isyan etti safiyenin verdiği altınalrla durduruldular safiye senet imzalttı ahmete :D
şehzade mustiyi getidiği için şahin ahmetten bişi isteyecek.şahin kırım tahtını kardeşi mehemte vermek istiyor ama mehmet onun yerine fahiryeyi iste bana dedi
Bu sözleşme ne üzerine? :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Yolarım seni Hülyama laf yok

Özet geçin bakayım bölümü :F
@xemrexxx
durun ben özet geçeceğim :))

anastasia çamaşır yıkamadı hayal kırıklığına uğradık
mehmet giray ı gülcan sultanla kırıştırırken bastılar
mustafa yumurta gibi yuvarlanıp duruyor haremde çocuk çok mutlu verdiği kestaneler işe yaradı
senin sebil sultanda direkten döndü artık edirne yerine sarayda paketleyip turşusunu kuracaklar :)
ahmette şahin girayla halvete girmek istiyor bakalım kısmetse önümüzdeki bölüm öyle bir halvet sahnesi göreceğiz :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
kimse maça bakmamıştır maç asıl vadiyi etkilemiş olabilir bence :)

şahin ahmetten ne isteyecek :))

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,583
Puanı
1,061
umarım tahtın sivri kısmına oturturlar şahini :)
zor be panpa daha ahmet geberecek sonra musti geçecek deli diye indirecekler sonra genç osman gçeecek tecavüz edip öldüriciler sonra tekrar musti derken kösemin oğullarına gçeecek sıra tam orada bu kırım bebelerinin tahta çıkma ihtimali oluyormuş şu anki bölümlerden teee 24 yıl sonra:D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
zor be panpa daha ahmet geberecek sonra musti geçecek deli diye indirecekler sonra genç osman gçeecek tecavüz edip öldüriciler sonra tekrar musti derken kösemin oğullarına gçeecek sıra tam orada bu kırım bebelerinin tahta çıkma ihtimali oluyormuş şu anki bölümlerden teee 24 yıl sonra:D
Tecavüz ne alaka? :D

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
tahttan indirirkene tecavüz etmişler:) genç osman çağatay olacak diyolla @destere de tecavüzcü rolü için günde 40 kere mail atıyormuş timse:A
Neyse sen şuna cevap ver. :D Oldu mu dizide böyle bir şey. Unuttum ben. :A

Kanuni, Pargalı'nın soyu bitsin diye Hatice Sultan'dan olan 2 çocuğunu da boğdurdu.

Almila

Hilal
Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,615
Puanı
284
Dayanamadım izledim, reyting muhabbeti acılmadan, yorumumu simdiden yapıp kacıyım.

Bölümü bu sefer de cok begendim. Dizimiz yavas yavas rayına oturuyor arkadaslar. ;)

Bölümün yine nerdeyse 2,5 saat olmasına ragmen akıcı bir temposu vardı. Genel olarak heyecanlı bir bölümdü diyebiliriz. Tek sıkıldıgım yer Handan & Hacı sahneleriydi.

Yeniceri isyanı sahneleri heyecanlıydı. Zülfikar tahmin ettigimiz gibi durumu yatıstırmak icin oradaydı. Yalnız lütfen su slow-motionı dövüs sahnelerinde cok kullanmasınlar artık. Olayın gercekciligini alıyor. Ve lütfen figuranlara kılıc tutmasını ögretin. Bazı askerler hayatlarında hic oyuncak kılıc dahi tutmamıs gibi savuruyordu. Ama sahne karısık oldugu icin cok göze batmadı. SAFİYE SULTAN ÇOK YAŞA!! Dedikleri sahne harikaydı :love1:

Aziz Mahmud Hüdayi hazretleri gelmis, hos gelmis. Muhammet Uzuner yerine daha yaslı sevecen yüzlü ton ton dede bekliyorduk. Ah rahmetli Tuncel Kurtiz geldi aklıma. Ona benzer birisi bulunsaydı keske.

Anastasia'mız her zamanki gibi bütün belaları bir mıknatıs gibi üstüne cekiyordu. Saraydan kacacam derken cuvalda buldu kendini safisko. Deniz altı cekimleri güzel yapılmıs, teknik acıdan begendim. Kacıs ve kurtarılıs sahnesi de heyecanlıydı.
Ama senaristimiz sarayı zamanında zekasıyla hayran bırakmıs Anastasia'yı yine ve yeniden salak göstermeyi basardı. Bravo! Sifahanede o kadar insan etrafında toplanmıs. Canına kasteden kisi hemen yanıbasında ecel terleri döküyorken, hayatı senin dudagının arasından cıkacak tek bir lafa baglı. Koskoca padisah gelmis sana sormus "Kim yaptı?" diye ve sen ne yapıyorsun? Korkudan susuyorsun. Niye? Neden korkuyor bu kız? Ver ismini, oracıkta alsın kellesini. Padisah sana deli divane asık olmus, tabi ki sana inanacak. O lamba cini tipli Reyhan Aga'ya mı inanacak? Gercekten sinir krizleri gecirdim. :F

Gölge Hatun! En bi sevdigim kalfa. Isaret dilini sevdigim! Yeni sarı kıyafetleri ne güzel yakısmıs. :love1: Yakında Cennet Kalfa ile birlikte Kösem'in en sadık adamı olma yolunda hızla ilerliyor. Gölge & Anastasia sahnelerine bayılıyorum. Kadın gözleriyle konusuyor.

Handan Sultan. Eziklerin sultanı Handan. Eteginin belini kıvıran Handan. Kafası bir seye basmayan Handan. Bu böyle devam eder...
Sonunda hayatında akıllıca bir sey yaptı ve akılsızlıgını kapullenip, Halime'nin koalisyon teklifine evet dedi. Sükürler olsun. Safiye'nin adamlarının listesini cıkarıp, saraydan uzaklastırmayı daha önce tek basına nasıl akıl edememis? Bu kadının bunca sene hayatta kalabilmesi mucize.
Neyse, sonunda ilk ittifak kuruldu ve entrika basladı. Oh be sonunda ufukta entrika gözüktü. Istenmeyen gelinler versus Kaynana Safiye! ❤❤❤❤

Safiye Sultanım. Seytanın bile aklına gelmeyecek planlarla koskoca padisah torununu dize getirdi ve kendine muhtac etti. Ben demistim. Safiye ne yapar eder, o saraya bir sekilde kök salar. Ve istedigini yaptı da. Ama bedelini de en yakın adamlarını kaybederek ödedi. Bir sonraki adımını cok merak ediyorum. Bu daha hic birseydi. Safiye daha yeni ısınıyor. Hülya Avşar'a olan aşkımdan mı bilinmez o mimikler, bakışlar.... Kadın resmen Sultan olmak için doğmuş yine harikaydı ayrı olarak Safişimin özel çalışmaları yayınlanacaktır :F

Mehmet, Fahriye aşkı yavaş ve sıkıcı ilerliyor daha güzel sahneler yapılabilir diyecem ama Yılmaz Şahin gibi bi baş belamız var.

Tek iyi yönü Safiye yi geç sürgüne yollayacak olması 2 sene bol bol doyarım Hülyama :love1:

@xemrexxx @sokak sanati @GunesinOglu @mrt-06 @Bully @Harunnn60 @cookies