Medipol Başakşehir - Galatasaray | STSL 11. Hafta Maçı | Haber & Yorumlar

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Tudor kovulup Terim gelirse bu mağlubiyet kazançlı bir mağlubiyet olarak tarihe geçmiş olur. Fakat Dursun gibi bir adamdan böyle şeyler beklemek lüks, büyük ihtimalle hocanın arkasında olacaktır ve 2 hafta sonra Beşiktaş 3 puanı alacaktır yine. Güzelim kadroyu küçük maçların takımı haline getiren küçük maçların hocası kaldığı sürece ilk 5 bile zor.

Tudor kovulup Terim gelirse bu mağlubiyet kazançlı bir mağlubiyet olarak tarihe geçmiş olur. Fakat Dursun gibi bir adamdan böyle şeyler beklemek lüks, büyük ihtimalle hocanın arkasında olacaktır ve 2 hafta sonra Beşiktaş 3 puanı alacaktır yine. Güzelim kadroyu küçük maçların takımı haline getiren küçük maçların hocası kaldığı sürece ilk 5 bile zor.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Tudor ilk geldiğinde de bir cacık olmayacağını söyledim tekrardan söylüyorum bu adamdan bir şey olmaz. Gelen gideni aratacaksa yeni hocaya gerek yoktur. Sen Frenkli gönderip Tudoru alıyorsan hiçbir vizyonun yok demektir. Onun için acilen çok ama çok iyi bir antrenör ile anlaşılmalı. Misal Eric Gerets veya Fatih Terim gibi hocalar getirilmeli veya Milli takımdan eğer ayrılırsa Lucesku olabilir veya daha kaliteli hocalar bulunmalı.

Umarım Galatasaray Tudoru sezon arasına kadar gönderir ve yeni gelen hocanın istediği oyuncular alınır. Belki bu sayede kendimize geliriz. Zaten puan avantajımız var onu kaybetmeden gerekli adımlar atılmalı.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Sezon başındaki umut veren zevkli futbolun ekmeğini tükettiğimiz maçtayız. Ve bunu oyunculara bağlayamıyorsunuz. Eldeki kadronun bu kadar kötü kullanıldığını uzun süredir görmemiştim. Teknik taktik hiç bir detaya girmeye değmez. Şu maçın ve skorun tek sorumlusu Tudor'dur. Hatta puan kaybettiğimiz tüm maçların sorumlusu kendisidir Antalya maçı hariç. Benim umudum çok zor tükenir normalde ama ben bile tükendim.

Bana kimse skor 3-1 ken dakika 75'e kadar değişiklik yapılmamasını açıklayamaz. Bunun bir izahı yoktur. 2-0 ken devre arası bile 2 değişiklik gerekliyken adam 4-1 ken tek değişiklik yaptı. Çıkardığı kadro zaten rezalet. 2 forvet oynayıp kanat oynatmamanın da bir izahı yok. Neresinden tutarsan tut rezilliğin tarifi bu maçtır. İlk iş kovun gitsin. Erken kalkan yol alır kardeşim. Neyse gereken yapılsın yerine gelecek kişi de çok önemli tabi. Merak ediyorum gelişmeleri...

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Rezalet bir gece. Yine fark yediğimiz bir Başakşehir deplasmanı. Tudor'un çıkardığı rezil kadrodan sonra puan kaybedeceğimizi zaten anlamayan salaktır veya overdoz iyimserdir. Koskoca Galatasaray, Başakşehir gibi kompakt oynayan makine gibi bir takıma karşı kanat oyuncusu olmadan sahaya çıkıyor. Maça zaten 1-0 yenik başladık.

Aslında hakeme ve formasyona çok da bok atmamak lazım. Çünkü karşında 3 büyükleri son 3 senedir içerde-dışarda madara etmiş müthiş bir takım var. Geçen sene aynı statta 4 yedik, aynı oyuncu hattrick yaptı bugün yine fark yedik yine aynı oyuncuyu yıldız yaptık. Değişen bir şey yok. Başakşehir ciddi manada şampiyonluğun favorisi konumunda. Sezon başından beri maçlarını 90 dakika pür dikkat ve büyük bir keyifle seyrediyorum. Mükemmel top oynuyorlar. Yedek oyuncuları bile iştah kabartıyor. Kerim Frei joker gibi her girdiği maçta gol atıyor adam.

Rakibe methiyeler düzmek bahane değil tabii ki. Duran toplardan gol yeme hastalığımızı, korkak futbolumuzu, sezon başındaki baskılı oyunumuzu kaybetmemizi de haftalardır söylüyoruz. Bunun başlıca sorumlusu Tudor'dur. Ağzında cakkıdı cakkıdı sakız çiğneyeceğine oyuna müdahale etseydi en azından içimiz yanmazdı. Derdik ki ''hoca müdahale etti fakat futbolcular karakter koyamadı.'' JOR gibi değişiklik yapmaktan aciz oyunu okuyamayan risk almayan amatör bir hocanın iyi bir takımı sabote etmesini istemiyoruz. İşi, ehline verin. Derhal Tudoru köyüne postalayın ve Fatih Terim'i kesinlikle şampiyon olmamız gereken bu sezonda henüz hiçbirşey geç değilken takımın başına getirin.