Müziğin Yolculuğu 7.Bölüm (2000 Yılının Hit 20 Parçası)

Sizce Yılın Şarkısı Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    18
  • Anket kapatılmış .

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Evet 94 ve 99 yılı arası her yılın 20 hit parçasını sizlerle buluşturuyordum 2000'li yıldan devam ediyoruz ,Farklılık olarak ankette olucak artık en fazla 18 olduğundan seçenek 18 kişi yazdım kalan 2 kişiyi düşünen ayrıdan konuyada belirtebilir şarkıları dinleyip favorinizi seçip birde sevdiğiniz şarkılardan top 10 yada 20 gibi falan yapıp yorumlarınızla katkılarınızı tekrardan bekliyorum keyifli dinlemeler :Z

Hakan Taşıyan - Güz Gülleri : Şarkı yıla damga vurmuş Kral tv müzik ödüllerinde yılın şarkısı ve en iyi söz seçilirken , Taşıyanda Arabesk Erkek ödülünü almıştır.Daha sonra Güz Gülleri adında bir dizide oynamıştır.

Hakan Peker - Karam : 2000 yılı Pekerin yılı olarak başlamıştır İllâ ki Albümü MUYAP tarafından Yılın En Çok Satan Albüm olmuş . Karam şarkısı yıla büyük damga vurmuştur . Peker Kral tv ödüllerinde ilk kez pop erkek seçilmiştir.

Zerrin Özer - Son Mektup : İlk derleme - seçki albümünü yapan sanatçı ,Son Mektup şarkısıyla yıla damga vurmuş pop kadın ödülünü kazanmıştır.

Sezen Aksu - Keskin Bıçak : Minik Serçe lakablı Aksu'nun 16.stüdyo albümü olup , Keskin Bıçak şarkısı Kral tv ödüllerinde en iyi beste ödülünü almıştır.

Mustafa Sandal - Tek Geçerim : 90'lara damga vuran Musti'nin 4.stüdyo albümü olan Akışına Bırak 2000 Grammy ödüllerinde "En İyi Pop Vokal Albüm" dalında aday adayı olmuş , Tek Geçerim şarkısı ise bir anda liste başı olup yılın hit şarkılarından olmayı başarmıştır. Klipte Beyza Durmaz yer almıştır.

Hakan Peker - İllâ ki : Albümün isminide taşıyan bu şarkıda Karam gibi yıla damga vurmuş heryerde çalmıştır.

Hande Yener - Yalanın Batsın : Senden İbaret adlı ilk stüdyo albümünün çıkış parçası olan Yalanın Batsın yılın büyük hitlerinden olmuştur , Yener hem Kral tv hemde ,Altın Kelebek ödüllerinde Yılın Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı olmayı başarmıştır.

Ajda Pekkan - Aşka İnanma : Süper Star lakaplı şarkıcı eski şarkılarından oluşan çift cd ve çift kaset formatında yaptığı Albümde sadece 2 yeni şarkı olup birisi yılın beğenilen şarkılarından Aşka İnanma'dır Şarkıcı Diva lakabınıda almış Albüm en çok satanlardan olmuştur.

Murat Başaran - Azıcık Ucundan : Yılın sevilen şarkılarından olmuş , Başaran çıkış yapan erkek dalında yarışmıştır. Karam şarkısınında söz yazarıdır

Burak Kut - Tahtalara Vur : 90'lı yılların yıldızlarından olan Burak kış ayında çektiği kliple şarkı büyük ses getirmiş 2000'li yılada başarılı bir giriş yaptmıştır. Sezen Aksu şarkısıdır.

Ayna - Çayımın Şekeri : Efsane Grup Ayna 4.kez üst üste en iyi grup ödülünü alıp, şarkı yıla damga vurmuştur.

Teoman - Paramparça: Şarkı kral tv top 10 ve 20'de liste başı olurken radyolarda'da en çok istek alan şarkılardan olmuş ,Teo Kral tv öDüllerinde Rock erkek Altın Kelebek'te ise en iyi Pop erkek ödüllerini kazanmıştır.

Bengü - Sen Bir Çiçeksin: Sanatçının ilk albümü olup şarkı oldukça beğenilmiş en iyi çıkış yapan kadın şarkıcı dalında yarışmıştır.

Athena - Yaşamak Var Ya : şarkı yılın sevilen şarkılarından olmuş Athena en iyi grup dalında yarışmıştır. Ayrıca klipleri 2001 ocak ayından sonra yayınladığı için aynı albümle 2001 yılında'da grup dalında yarışmış ve bu sefer kazanmıştır .

Doğuş - Ayrılmalıyız : Sanatçının 3.albümü olup şarkı yılın en hit slow parçalarından olmuş , sanatçı pop erkek dalında yarışmıştır.

Candan Erçetin - Elbette : 2 ay süre içerisinde Türkiye'nin çok satan albümler listesinde bir numarada kalan Elbette, 2000 yılı içinde 1.050.000 kopya satarak ,yılın en çok satan çalışması oldu. Aralık 2009'da, NTV'nin müzik jürileri tarafından 2000'lerin En İyi Türkçe Albümü olarak gösterildi.

Rafet El Roman - Beni Affeder misin: Yılın sevilen şarkılarından olup en iyi söz ve beste gibi dallara aday olmuş şarkıcıda pop erkek dalında yarışmıştır.

Emel Sayın - Aşkını Söyle : Yılın sevilen şarkılarından olup ,Emel Türk Sanat Müziği dalında yarışmış, klipte ünlü şovmen Beyazıt Öztürk yer almıştır.

Hülya Avşar - Sevdim : Şarkıyla iyi bir başarı elde eden Avşar , Kral tv ödüllerinde Arabesk / Fantazi kadın ödülünü kazanmıştır.

İbrahim Tatlıses : İki İki Dört Eder : İmparator lakaplı şarkıcının bu klibinde Asena'nın yanı sıra Evrim Akın , İsmail Türüt gibi ünlü isimlerde yer almıştır.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,161
Puanı
1,060
Ankette mustafa sandal dedim çok severek dinlerim ben karam yalanın batsın
azıcık ucundan çok dinlerdim:D

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,593
Puanı
1,061
eline sağlık çikinella mustiye de hemen oyu basmışsın ben kraliçem hande dedim :D 2 si hariç hepsi çok iyi bence:D

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
hhhahahah evet @xemrexxx kullanırsa tam puan verirsin artık :A :A :A

evet mustinin en hareketli şarkılarının başında geliyor müziği falanda çok hoş her yerde duyduğum dinlediğim bir şarkıydı :F
şarkı harika şarkıyı seviyorum ama ajda biraz değerinden düşürür işte :))

burda benim en büyük favorim emel sayın sonra candan erçetin sonra bengü sonrada diğerleri :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
bengüyle ibrahim tatlısesi ankete almadım en fazla 18 oluyor @destere senide ankete oy bekliyoruz :A

BU ARADA @tolgab @xemrexxx @vadikızı anketi sınırsız yaptım isteyen istediği kadar kullansın evet oy değiştirme hakkınıda aktif ettim birden fazla şarkıya kullanabilirsiniz :A
bengü yoksa oy kullanmam :)
benim sıralamam

emel sayın
sezen aksu
candan erçetin
bengü
ajda pekkan
zerrin özer

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
eline sağlık çikinella mustiye de hemen oyu basmışsın ben kraliçem hande dedim :D 2 si hariç hepsi çok iyi bence:D
Ankette mustafa sandal dedim çok severek dinlerim ben karam yalanın batsın
azıcık ucundan çok dinlerdim:D
Tek oy hakkımız olmasaydı keşke seçmesi zor :(
BU ARADA @tolgab @xemrexxx @vadikızı anketi sınırsız yaptım isteyen istediği kadar kullansın evet oy değiştirme hakkınıda aktif ettim birden fazla şarkıya kullanabilirsiniz :A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Kaybolmuş bir yetenek olan Hakan Taşıyan dedim. Birisinin bu adamı silkeleyip kendine getirmesi lazım ciğer deşen parçaları var adamı katil edecek potansiyelde hepsi :A @destere kesin Azıcık Ucundan'a oy vermiştir :A