PuhuTV Jet Sosyete - Dizi Yorumları

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
İzleyeceğim bir dizi değil ama tutmasını isterim. Entrika dizilerinden şişen milletimizin gülecek bir dizisi olur en azından.

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
Şimdi bitirdim bende bölümü.

Öncelikle diziyi merakla beklememe rağmen yapılan yorumlardan dolayı ister istemez ön yargılar vardı kafamda neyse ki Gülse beni yine yanıltmadı ve yine mükemmel bir iş koyarak keyifli 2 saat yaşattı.

Gülse ve Derya’nın uyumuna bayıldım, bayıldım! Muhteşem bir ikili olmuşlar en çok onları sevdim. Pelin’i yesinler :A

Ve tabiki aşkımmm Tonyy. Yaa çok tatlı umarım ilerleyen bölümlerde Gizem-Tony-Safiye üçlüsünü beraber görürüz :love1:

Melike ve Ozan’da çok uyumlular, güzel bir aşk çıkacak gibi :)

Cengiz Bozkurt’a da bayıldım. Abi bir adam komediye bu kadar mı yakışır ya :bhr:

Ayşenil de tek kelimeyle muazzamdı. Kırlangıç Fırtınasını hatırlattı :F

Çağlar’dan beklentim çok büyüktü, bazı sahnelerde bayağı güldürdü ama yinede daha iyisini beklediğimden midir nedir henüz tam ısınamadım, neyse önümüzdeki bölümleri beklemek lazım.

Genel olarak; ister abartı diyin ister çüş artık diyin ama bence Türkiye’de komedinin en usta ismi Gülse Birsel’dir. O kadar karakterin her birine apayrı roller biçerek yine ne kadar usta olduğunu gösterdi. Oyuncuları cuk diye oturtmuş, gülme efekti gözüme hiç çarpmadı. Evet dekorlar biraz daha iyi olabilirdi ama o da nazar boncuğumuz olsun :)

Sonuç olarak, izlemeyen herkese tavsiye ediyorum. Jet Sosyete hepinize çok iyi gelecek :love1:

@Yiğitt @Çiğdem- @Aserat @kerem @OzaN @S.G.A.T. @xBUGRAx @xemrexxx @yatutarsa @MasacRE- @hayret bi şey
Ve izleyen, izleyecek herkes...

Son düzenleme:

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Öncelikle diziyi merakla beklememe rağmen yapılan yorumlardan dolayı ister istemez ön yargılar vardı kafamda neyse ki Gülse beni yine yanıltmadı ve yine mükemmel bir iş koyarak keyifli 2 saat yaşattı.

Gülse ve Derya’nın uyumuna bayıldım, bayıldım! Muhteşem bir ikili olmuşlar en çok onları sevdim. Pelin’i yesinler :A

Ve tabiki aşkımmm Tonyy. Yaa çok tatlı umarım ilerleyen bölümlerde Gizem-Tony-Safiye üçlüsünü beraber görürüz :love1:

Cengiz Bozkurt’a da bayıldım. Abi bir adam komediye bu kadar mı yakışır ya :bhr:

Çağlar’dan beklentim çok büyüktü, bazı sahnelerde bayağı güldürdü ama yinede daha iyisini beklediğimden midir nedir henüz tam ısınamadım, neyse önümüzdeki bölümleri beklemek lazım.

Genel olarak; ister abartı diyin ister çüş artık diyin ama bence Türkiye’de komedinin en usta ismi Gülse Birsel’dir. O kadar karakterin her birine apayrı roller biçerek yine ne kadar usta olduğunu gösterdi. Oyuncuları cuk diye oturtmuş, gülme efekti gözüme hiç çarpmadı. Evet dekorlar biraz daha iyi olabilirdi ama o da nazar boncuğumuz olsun :)

Sonuç olarak, izlemeyen herkese tavsiye ediyorum. Jet Sosyete hepinize çok iyi gelecek :love1:

@Yiğitt @Çiğdem- @Aserat @kerem @OzaN @S.G.A.T. @xBUGRAx @xemrexxx @yatutarsa @MasacRE- @hayret bi şey
Aman benden uzak dursun bu dizi cnm , Bir sürü şımarık zengin ecünnü vardır :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060

Izlerdim de dizi kontenjanım dolu.
Çukur, UTC, Kadın ve Fazilet derken haftam gidiyor ya.. Keşke 1 saat falan olsaydı :/

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Niye sadece ecünnülere takıksın sen :A
Onlar çok güzel ve zengin bir kere :A
Zengin erkeklere tak :A
Hadi ya en azından ilk bölüme şans verseydin :(

Beybito onun miladi doldu ya Tutku falan da getirmişler boş Tutku falan kalmadı dizide :A
O kız yüzünden 2018 yılında hiç izlememiştim diziyi bitiyor diye baktım ama Havuç ile sevgili olabilir :A

Sadece Ecünnü değil Erkeklerden de var sevmediklerim onlarada Zibidiler diyorum Çağatay , Seçkin, Burak , Kerem Bursin , Şükrü , İbo Çelikkol Zibidi başkanı vsyle hepside @Yiğitt in herifleri :A :A :A

@Yiğitt

Thequeer

Favori Üye
Reaksiyon puanı
770
Puanı
145
O kız yüzünden 2018 yılında hiç izlememiştim diziyi bitiyor diye baktım ama Havuç ile sevgili olabilir :A

Sadece Ecünnü değil Erkeklerden de var sevmediklerim onlarada Zibidiler diyorum Çağatay , Seçkin, Burak , Kerem Bursin , Şükrü , İbo Çelikkol Zibidi başkanı vsyle hepside @Yiğitt in herifleri :A :A :A

@Yiğitt
Kız havuç dönmicem diye açıklama yapmasını :A

Senin için sadece ilk bölüme şans veriririm bak :A Ama hiç AY ve YD izlemedim, garip gelir bana :A
Hayır hayır hiç alakası yok, yorumunu bekliyorum :bhr:

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060

@Yiğitt

Bak onları bende hiç sevmiyorum. Heleki başta adaşım Kerem, Çağatay ve İbo en zibidileri :A Sonuna kadar arkandayım :Z Ecünnülerde karşındayım ama, ne istiyorsun o güzel kızlardan. Dimi @destere :A

@destere

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bak onları bende hiç sevmiyorum. Heleki başta adaşım Kerem, Çağatay ve İbo en zibidileri :A Sonuna kadar arkandayım :Z Ecünnülerde karşındayım ama, ne istiyorsun o güzel kızlardan. Dimi @destere :A

@destere
Kız havuç dönmicem diye açıklama yapmasını :A

Hayır hayır hiç alakası yok, yorumunu bekliyorum :bhr:
Ecünnüde de katılmıştın bana Seranayda :A Benim listelerim gayet iyi analiz ile yapılıyor
:A :A :A

@Thequeer Aaa vlla Havuç geliyor ama kim canlandırıcak saklıyorlar :A

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,322
Puanı
264
Dizi maalesef pek içime sinmedi. Belki de beklentim çok yüksekti. E referans Gülse Birsel olunca beklenti oldukça yüksek oluyor haliyle. Komedi dizilerinin en büyük handikapı karakterlere zamanla ısınılmasıdır. Ilk bölümde güldürmemiş olmaları başarısız olduklarını göstermez. Çünkü ılk bölümlerde karakterleri tanırız. Tanıdıkça benimser ve güleriz, ama karakterler bırakın ısınılmamayı antipatik geliyorsa bu durum çok umut vaadetmez. En azından benim açımdan böyle. Hikaye potansiyele sahip ama karakterler dökülüyor maalesef. Gülse Avrupa Yakası'nin son sezonlarından beri durum komedisinden karakter komedisine geçtiğinden beri bağıran çağıran şiveli ya da hatalı konuşan aşırı tepkiler veren ve izleyiciyi yoran karakterler izletiyor bize. Abartı elbette komedinin olmazsa olmazı ama abartıyı da abartmamak gerek. Avrupa Yakası'nda bu kalıba uygun Burhan gibi, Şahika gibi, Makbule gibi karakterler vardı. Fakat diğer daha normal karakterler arasında ayrı bir renk oldukları için ve zamanla karikatürleştikleri için seyirciyi rahatsız etmediler. Hatta sevildiler. Bu anlamda Jet Sosyete tam anlamıyla abartıya boğulmuş karakterler ve oyunculuklarla dolu bir şekilde başladı. Kadroda beğendiğim ve normal şartlarda izlemekten keyif aldığım oyuncular için bile bu durum geçerli. Örneğin Cengiz Bozkurt. Erdal Bakkal'dan ve hatta öncesinde Parmaklıklar Ardında dizisinde canlandırdığı karakterden beri bende var olan kredisini sanırım bitirmek üzere. Sürekli benzer rollerde ve egzajere şekilde izlemekten sıkıldığımı hissettim. Erdal Bakkal efsaneydi ama orada kalmalıydı. Kalmadı.Bunun sebebi kendisine gelen rollerin benzerliği mi yoksa oyunculuğu mu çözemedim. Öte yandan Derya Karadaş, Sarp Apak, Şahin Irmak gibi isimlerin ısrarla aynı roller ile karşımıza çıkması. Ve yine abartılı ve başarısız yorumları.
Sanırım dizide beni çeken tek karakter Melike oldu. Belki o kadar gürültülü ve anormal karakter arasında daha normal ve kendi deyimiyle realist olduğu içindir. Aslı Bekiroglu'nun oyunculuguna karşı önyargılıydım ama ılk bölüm itibariyle beni rahatsız etmedi. Bir diğer karakter de Ilayda. Hafif bir Nurhayat esintisi olsa da daha gerçekçi ve daha izlenesi bir karakter olmuş. iyi gözlemlenerek çizilmiş bir karakter. Diğerleri için yukarıda yaptığım yorum hemen hemen geçerlidir. Ben yine de Gülse Birsel hatrına bir süre daha devam edeceğim. Daha az abartı daha az şive ile güldürebilir umarım. Ki bu potansiyel var. Birde daha kısa bölüm süreleriyle tabi ama bu Gülse Birsel'ın elinde değil ne yazık ki

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,171
Puanı
1,060
Bende izledim ilk çok beğendim en çok güldüğüm bayıldığım Çağlar Çorumlu idi iyiki bu dizide olmuş Yaşar ustayı çok sevdim çokk:Z2 isime irrite oldum biri Ozanın zengin sevgilisi kızı oynayan oyuncunun ses tonunu hiç sevmedim açıkca ona gülmedim hiç birde onun kızkardeşi oynayan Ecemin karakterini biraz itici buldum onun dışında beğendim diziyi eğlendim izlerken
@Aserat bundan sonra fragman etiket alırsam memnun olurum:D