Netflix Iron Fist - 1. Sezon Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
11.Bölümü izledim sen naptın @Harunnn60 :A
aa japon kız bahane bulup kendini aklamaya çalısıyor ama benişm gözümde hain olarak kalacak ayoll :A şu daredevilde olan doktor kadınada çok gıcık oluyordum daniyi diktiği sahnede dahada gıcık kaptım ayoll katır şuratlı :A

daniye yardımcı olan davosmudur nedir o adamada çok ısınamadım bakutonun adamı çıkabilir :F

ayy en önemlisi şu sarısın adam dizinin kötü adamı değilmi ayoll daniye neden yardımcı oluyorkı daniyde yardım istediği adamın daha kim olduğunu bilmiyor ayoll asıl kötü adam o :F ama daniye yardım edecekse sezon finalinde ölmez :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x11

Valla son 2 bölümdür dizinin tadı kalmadı sanki. :F Herkeste bitse de gitsek havası var. :F Ward'da ortalıkta yok 2 gündür.ss @Çiğdem-

Japon kız konusunda @Çiğdem- e hak veriyorum bu bölüm saçmaladı. Bir el diyor dannyi görünce ona geçiyor filan. :A Yani bu karakteri bir bölümde bu kadar yıpratmaya gerek yoktu.

Danny'nin arkadaşına da ısınamadım adam sürekli ben olmalıydıım ıron first diyor . Ulan o kadar eğtimi almışsın. hani nerde sadakat saygı filan ben anlamadım.

Bir diğer sarışın adam ve joy kısmına gelince evet adam kötü ama oda mağdur el tarafından. Şu anlık köprüyü geçene kadar ayıya dayı hesabı yapıyor. @Çiğdem-

7.5

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x11

Valla son 2 bölümdür dizinin tadı kalmadı sanki. :F Herkeste bitse de gitsek havası var. :F Ward'da ortalıkta yok 2 gündür.ss @Çiğdem-

Japon kız konusunda @Çiğdem- e hak veriyorum bu bölüm saçmaladı. Bir el diyor dannyi görünce ona geçiyor filan. :A Yani bu karakteri bir bölümde bu kadar yıpratmaya gerek yoktu.

Danny'nin arkadaşına da ısınamadım adam sürekli ben olmalıydıım ıron first diyor . Ulan o kadar eğtimi almışsın. hani nerde sadakat saygı filan ben anlamadım.

Bir diğer sarışın adam ve joy kısmına gelince evet adam kötü ama oda mağdur el tarafından. Şu anlık köprüyü geçene kadar ayıya dayı hesabı yapıyor. @Çiğdem-

7.5
Hhaha o adama bende ısınamadım :A workmudur nedir 12.bölümde var heveslen biraz ama onuda sevmiyorum :A

bu şarısın adam ölmeyebilir sezon finalinde gerçekten ayrı bir karizması var ortak dizide vardır umarım :A :A :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Hhaha o adama bende ısınamadım :A workmudur nedir 12.bölümde var heveslen biraz ama onuda sevmiyorum :A

bu şarısın adam ölmeyebilir sezon finalinde gerçekten ayrı bir karizması var ortak dizide vardır umarım :A :A :A
Wardı ben sevmiyordum başlarda ama sonradan sevmeye başladım. Adam karizma. :A

Danny'de yeni gelin gibi çok heyecanlı ya. :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
12.BÖLÜMÜDE yorum yapayım çıkmadan @Harunnn60 sezn finaline 1 bölüm kaldı :A

sarışın adamın oğlu tam bir mal ayoll :F nerdeyse babaıs ölüyordu onun yüzünden neyseki daniy yetişti :F ama kızı ölseydi keşke :A

daniy ile bakuta kavgası ve japon kız bakuta kavgaları güzeldi daniyin yanındakı gıcık herifi dövmeside güzeldi sevmiyordum onu :A

ama bence bakuta ölmedi :A son sahnede daniy ve japon kız kaçtılar ama bakalım sezon finalinde ne olur :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x12

Son 2 bölüme göre daha iyiydi. :F Bazı meseleler kapandı..

Bakuto, Joy'u nasıl vurdu bir anda ya. Hiç beklemiyordum. :F:eek: Neyse ki Danny yetişti de ölmedi.
Danny ile diğer arkadaşın kavga sahneleri de iyiydi. O adama da gıcık oluyordum sürekli burnunu sokuyordu. :A

Bakuto bence ölmedi oda ölüp ölüp doğanlardan sanırım

Son olarak hani bir söz vardır ya cebine uyuşturuc koyarım polisi ihbar ederim diye. :F Sarışın adam da sıkışınca polise ihbar ediyor haha :F

8.5

12.BÖLÜMÜDE yorum yapayım çıkmadan @Harunnn60 sezn finaline 1 bölüm kaldı :A

sarışın adamın oğlu tam bir mal ayoll :F nerdeyse babaıs ölüyordu onun yüzünden neyseki daniy yetişti :F ama kızı ölseydi keşke :A

daniy ile bakuta kavgası ve japon kız bakuta kavgaları güzeldi daniyin yanındakı gıcık herifi dövmeside güzeldi sevmiyordum onu :A

ama bence bakuta ölmedi :A son sahnede daniy ve japon kız kaçtılar ama bakalım sezon finalinde ne olur :A
Sen geçenler de Sarışın adam kötülük yapmıyordu diyordu bu bölüm yaptı hemde tam 90'dan vurdu. :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x12

Son 2 bölüme göre daha iyiydi. :F Bazı meseleler kapandı..

Bakuto, Joy'u nasıl vurdu bir anda ya. Hiç beklemiyordum. :F:eek: Neyse ki Danny yetişti de ölmedi.
Danny ile diğer arkadaşın kavga sahneleri de iyiydi. O adama da gıcık oluyordum sürekli burnunu sokuyordu. :A

Bakuto bence ölmedi oda ölüp ölüp doğanlardan sanırım

Son olarak hani bir söz vardır ya cebine uyuşturuc koyarım polisi ihbar ederim diye. :F Sarışın adam da sıkışınca polise ihbar ediyor haha :F

8.5

Sen geçenler de Sarışın adam kötülük yapmıyordu diyordu bu bölüm yaptı hemde tam 90'dan vurdu. :F
hhahah aa inş sezon finalinde ölmez sarışın adam :A :A :A Ou bugün izleyemedim yarın bitiririz diziyi cnm :Z:Z:Z

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
:F

Sezon Finalinde tek bir şeyi merak ediyorm.
Danny, El tarikatını bitirirse yuh derim. :F Bildiğim kadarıylar Daredevil 2 sezondur bu adamlarla uğraşıyır hatta Elektra bile öldü. :/ Danny tek bölümde oha yani. :A
adamın özel gücü var ayoll eli yanarsa herkesi gebertebilir yanı :A :A :A

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x13 ( Sezon Finali)

Çok şükür bitirdik. :A Ucu da açık bitti. :A @Çiğdem-

Harold gider ayak ne yaptın sen ya. :D Tamam yılların birikmişliği var evet ama Danny'i harcamayacaktın hata ettin. :A
Ben sezon başından beri aslında Danny'nin ailesinin katili Harol olacağını düşünüyordum ama sonra topu Madam Gao'ya attılar neyse ki bu bölüm açıkladılar.

Bölümün yada tüm sezonun en güzel sahnesi Danny, İron First olupr yumruğunu yere çakması.:anguished: O sahnede binanın çatısı filan yıkılınca oha dedim. Umarım böyle sahneler hep artar.:Z

Son sahnede Arkadaşı Davos, Danny'i satmış Madam Goa ile işbirliği yapmış. Sanırım Kun-Lun'ın yerini söyledi adamlarda oradakileri öldürdü.
Ama Joy ne alaka gider ayak ona da Danny'i düşman yaptılar. :F

1.Sezon İçin Genel Yorumum
Bence dizinin ilk 4 bölümü aşırı iyiydi. Danny tekrar New York'a gelince şirket hesaplaşmaları, kardeşlerin dannye sırt çevirmesi.
Sonra Iron First hikayesi anlatılmaya başlayınca o büyü bozuldu böyle tuhaf oldu. Şu Bakuto olayı sonra Danny'nin arkadaşı Davos filan diziyi bozdular.
Madam Gao'nun gücü kesildi filan halbuki güçlüdür ama bilmiyorum.

Kun-Lun'dan flashback görmek isterdim ama çok az gösterdilier. Acaba 2.sezona mı saklıyorlar ne.

Oyunculuklar iyiydi bence. Harold,Ward ( en beğendiğim Ward) sonra japon kız filan iyiydi.
Dövüşlerde Danny'in eksikliği vardı sadece...

Genel olarak beğendiğim dizi oldu yer yer keyif aldım. Bir Daredevil değil ama IMDb puanı 7.2 yi hak etmiyor. 2.sezonu olursa dizinin eksiklieri kapatacağını düşünüyorum zaten 2.sezon uzun bir süre sonra geleceği için çalışırlar bol bol. :A :A

@Forumdash @destere