2014 Gone Girl / Kayıp Kız | Film Bilgileri & Yorumları

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
David Fincher'ın Alien 3 dışında boş bir filmi yok bence.:) O da ilk filmi olduğundan pek kaale almıyorum.Bir de Panic Room var onu izlemedim beğenilmeyen nadir filmlerinden ama çok da kötü olduğunu sanmıyorum.
Benim az sevdiğim filmleri var ama hiç sevmediğim filmi yok. Panic Room ve The Game'i izlemedim. Alien 3'ü de izlemedim ve onu izlemem de büyük ihtimal.

Gone Girl bence kariyerinin en iyileri arasında. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Benim az sevdiğim filmleri var ama hiç sevmediğim filmi yok. Panic Room ve The Game'i izlemedim. Alien 3'ü de izlemedim ve onu izlemem de büyük ihtimal.

Gone Girl bence kariyerinin en iyileri arasında. :):)
Ben de izlediklerim arasında hepsini sevdim.The Game'de çok ilginç bir film Oscar dönemi bitince izle.:)

1.Fight Club
2.Se7en
3.Gone Girl
4.Benjamin Button
5.Zodiac
6.The Game
7.Social Network

Benim Fincher sıralamam.Daha The Girl With Dragon Tattoo var onu izlemedim henüz.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de izlediklerim arasında hepsini sevdim.The Game'de çok ilginç bir film Oscar dönemi bitince izle.:)

1.Fight Club
2.Se7en
3.Gone Girl
4.Benjamin Button
5.Zodiac
6.The Game
7.Social Network

Benim Fincher sıralamam.Daha The Girl With Dragon Tattoo var onu izlemedim henüz.
Benim sıralamam:
  1. Fight Club
  2. Benjamin Button
  3. Gone Girl
  4. Se7en
  5. Zodiac
  6. The Social Network
  7. The Girl with the Dragon Tattoo
Bakalım bir ara izlerim kısmetse The Game'i. :):)

• Beğendim
Reactions: dreamy

orxan954

Üye
Reaksiyon puanı
64
Puanı
29
film sizler tarafindan cok begenildiyini gordum ve bundan dalayi filmi izledim.iyikide izlemiwim.cok mukemmel bir filmdi.kadinin yaptiklarini gordugum zaman wok gecirdim.bin yil duwunsem boyle weyler duwunemezdim.ama sonu cokta iyi degildi hatta hic begenmedim sonunu o yuzden puanini kiriyorum.yoksa film dort dortluk.8.5/10

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Şükür izleyebildim. Aslında filmden çok beklentim yoktu. Çünkü bildiğimiz polisiye filmi diye düşünmüştüm ama ilk saatinden sonra film çok iyi bir hal aldı.

Farklı ve özgün bir senaryo var. İyi de işlenmiş film. Oscar'da kurgu dalında ödüle oynayacaktır. Boyhood'la kapışabilir bu kategoride. -her ne kadar Boyhood'un kurgusunu kötü bulsam da 12 yıllık çekimleri bir araya getirmişler.-

Rosamund Pike iyi bir oyunculuk çıkarmış ama ben abartıldığı kadar beğenemedim. Ben Affleck'i ise abartıldığı kadar kötü bulmadım. Neden sevmiyorlar ki bu adamı? :D -Ayrıca o çene işi Batman'e bir gönderme miydi acaba? :D

Filmde bazı kafama takılan şeyler var.
Amy, kendine hayran olan kişinin evinde eli bağlı kaldığını söyledi ve yer kameralarla doluydu. Foyası nasıl ortaya çıkmaz ki? Hadi diyelim kayıtları sildi. Bu sefer o kayıtların neden silindiğini hiç mi araştırmayacak polis?

Ayrıca Amy'nin ilk planında mutfağa dökülen kan neresinden çıktı? Polis bunu hiç sorgulamadı?

Kızın eskiden şikayette bulunduğu erkekler neden hiç araştırılmadı?
Bir de anlamadığım yer var.
Hamilelik nasıl oldu? Sperm falan dedi ama tam anlayamadım.

Müzikler güzeldi. Ama yine de şu ana kadar en çok The Theory of Everything'in müziklerini sevdim. O da belki alışılmış melodiler olduğundandır.

Oscar adaylıkları: En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Özgün Müzik.

Yukarıda kafama takılan şeylere rağmen, şimdilik 8.5/10 olsun.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şükür izleyebildim. Aslında filmden çok beklentim yoktu. Çünkü bildiğimiz polisiye filmi diye düşünmüştüm ama ilk saatinden sonra film çok iyi bir hal aldı.

Farklı ve özgün bir senaryo var. İyi de işlenmiş film. Oscar'da kurgu dalında ödüle oynayacaktır. Boyhood'la kapışabilir bu kategoride. -her ne kadar Boyhood'un kurgusunu kötü bulsam da 12 yıllık çekimleri bir araya getirmişler.-

Rosamund Pike iyi bir oyunculuk çıkarmış ama ben abartıldığı kadar beğenemedim. Ben Affleck'i ise abartıldığı kadar kötü bulmadım. Neden sevmiyorlar ki bu adamı? :D -Ayrıca o çene işi Batman'e bir gönderme miydi acaba? :D

Filmde bazı kafama takılan şeyler var.
Amy, kendine hayran olan kişinin evinde eli bağlı kaldığını söyledi ve yer kameralarla doluydu. Foyası nasıl ortaya çıkmaz ki? Hadi diyelim kayıtları sildi. Bu sefer o kayıtların neden silindiğini hiç mi araştırmayacak polis?

Ayrıca Amy'nin ilk planında mutfağa dökülen kan neresinden çıktı? Polis bunu hiç sorgulamadı?

Kızın eskiden şikayette bulunduğu erkekler neden hiç araştırılmadı?
Bir de anlamadığım yer var.
Hamilelik nasıl oldu? Sperm falan dedi ama tam anlayamadım.

Müzikler güzeldi. Ama yine de şu ana kadar en çok The Theory of Everything'in müziklerini sevdim. O da belki alışılmış melodiler olduğundandır.

Oscar adaylıkları: En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Özgün Müzik.

Yukarıda kafama takılan şeylere rağmen, şimdilik 8.5/10 olsun.
Filmdeki polis cidden kötüydü, özellikle eski olayları araştırmamaları enteresan. :) Mantıklı bir açıklama getiremedim şu an. Polise ulaşmadı mı acaba o olaylar tam hatırlayamadım o adamın dediklerini...

Kamera kayıtlarını halletmek çok büyük problem olmasa gerek. Detaya inme gereği duymadılar ama silinebilir, eski görüntülerle değiştirilebilir falan çeşitli işlemler yapılabilir.

Kanın neresinden çıktığının pek önemli olduğunu sanmıyorum. Niye önemli olsun ki ve nasıl anlayabilirler ki? Silinmiş kan buldular sonuçta ve onun üzerinde çok fazla detaya inme şansları yok. :)

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Filmdeki polis cidden kötüydü, özellikle eski olayları araştırmamaları enteresan. :) Mantıklı bir açıklama getiremedim şu an. Polise ulaşmadı mı acaba o olaylar tam hatırlayamadım o adamın dediklerini...

Kamera kayıtlarını halletmek çok büyük problem olmasa gerek. Detaya inme gereği duymadılar ama silinebilir, eski görüntülerle değiştirilebilir falan çeşitli işlemler yapılabilir.

Kanın neresinden çıktığının pek önemli olduğunu sanmıyorum. Niye önemli olsun ki ve nasıl anlayabilirler ki? Silinmiş kan buldular sonuçta ve onun üzerinde çok fazla detaya inme şansları yok. :)
Yok ulaşmıştı. Hatta bizzat kocası söylemişti kendini aklayabilmek adına.

Eski görüntülerle değiştirilebileceğini pek sanmıyorum. Eğer öyleyse adı güvenlik olan kameralar çok da güvenliği sağlayamıyor demektir.

Kadın bulunduktan sonra bir yara izi falan var mı diye bakabilirlerdi. Mutfağın yüksek bir noktasında kan bulmuşlardı. Kafası olabilirdi mesela o. Aslında belki de yerel polis bunları soracaktı FBI araya girmeseydi filmin sonunda. Ki zaten orası da böylesine özgün bir konuyu işleyen filme yakışmadı. Çok oldu bittiye getirilmişti.

Her şeyde o kadar detaya inilince bunlarda da detaylara takılıyor insan. :)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Uzun zaman film izlemedikten sonra açılışı bu filmle yapmak benim için gerçekten güzeldi. Öncelikle film çok iyiydi bana göre. Uzun zamandır film izlemememin etkisiyle belki yokluktan izlediğim her film güzel gelecekti ama bu film hakkında böyle konuşmam sanırım filme büyük haksızlık olur.

Öncelikle filmin en beğendiğim kısmı olan özgünlükten başlamak istiyorum. Gerçekten çok özgün bir filmdi. Başlarda alışık olduğumuz ya da olabileceğimiz bir hikaye var gibi görünüyordu ama sonra gördük ki olay bambaşka bir boyuttaymış. Açıkçası tüm olayların bir anda değiştiği sahne de ağzım açık izledim. Çok sarsıcıydı o nokta ve filmin kesinlikle dönüm noktasıydı. Bahsettiğim sahneyi muhtemelen filmi izleyenler anlamıştır ama ben yine de yazayım:

Amy'nin planlarını açıkladığı sahne.

İkinci en beğendiğim kısım ise kurgu oldu. Baştan aşağı bana göre harika bir kurguya sahipti film.

Senaryo gerçekten akıcıydı. Dediğim gibi hikayenin başları klişe gibi duruyordu ama senaryo o kısımlarda bile belli bir merak ve ilgi uyandırmayı başardı. Bu bence başarıdır senaryo adına. Ancak filmdeki mantık hataları bence senaryoya biraz gölge düşürmüş. Olaylar bence çok yüzeysel sonuçlanmış. Bu yüzden beni tatmin eden bir final olmadı. Yine de bu olumsuzluklara rağmen başarılı bir senaryo vardı diyebilirim.

Ben Affleck sevdiğim oyunculardan birisi. Bu filmde de performansını oldukça beğendim. Çok üst düzey bir şeyi yoktu ama rolünün hakkını bence iyi vermiş.

Rosamund Pike'ı ise rolünün de etkisiyle sevmesem de oyunculuğunu inkar edemem o da başarılıydı.

Aslında genel olarak oyunculuklar gayet iyiydi. Sırıtan kimse yoktu bana göre.

Son olarak David Fincher'ın neden beğenilen bir yönetmen olduğunun bir başka kanıtı olmuş bu film. David Fincher'ın izlediğim en güzel filmlerinden birisi olmayı başaran bir yapıttı kısacası. :)

Puanım: 9/10

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Filmi gece gece izlemekte ayrı bi güzelmiş. :D

Psikopatça bir filmdi öncelikle öyle başlayalım ama gerek Rosamund Pike gerekse Ben Affleck'in oyunculukları iyiydi özellikle tabiki Rosamund Pike. Geri kalanı spoiler içinde yazayım. :D

Herkes gibi ilk başta bende Ben Affleck'ten şüphelendim çünkü Rosa diyelim çok masum gösterildi bize de ama sonra süreye bi baktım daha filmin ortasına gelmemişiz bu kadar çabuk katil belli olmaz diyerek direk eledim Ben Affleck'i ama tabiki Rosa'nın bu kadar manyak olacağını bilemezdim kaçırılmış ya da terk etmiş olabileceğini düşünüyordum ki öyle olmadığını gösterdi. Zaman zaman sinirlerinizi hoplatan yerlerde vardı.

Bunun dışında sonu da tatmin ediciydi bana göre.

8.7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Hayret bu Oscar etkinliğinde ben neden yokmuşum? Beni çağırmamişmiydin? Yoksa ben mi zaman buşamamişim? Bu filmi neden bu zamana kadar izlememişim kime dert yanayım? Herşeyim sorumlusu olarak seni görmek istiyorum:A @OzaN

Ben de gece gece saykoya bağladım kadın yuzunden:F

Neyse film güzeldi. Film izlemek isteyenlere tavsiye edilebilecek bir film. Herkesin şu sahnede neden etkilendiğini anlamadım.
kadının planlarının açıklandiğindan sonrasında? Oysa kadının öz geçmişi kitaplarla dolu. Parası bitmiş etmiş tekrardan yukselişe geçmek için elbette birşeyler yapması gerek diye düşünmediniz mi? Benim en çok gidebildiğim yer kocasını da şöhrete kavuşturmaktı :X

Aslında filmin özü klasik kadınların öc alma hırsları, kadınların ne fitneler düşündüğünü anlatan bir filmdi:X Günümüzde artık tecavüz etti itriafı bile klişe iftiralar listedeyken beni dövdü etti bağladı aldattı demeler filan klilşeliğin dibiydi. Neyse işte özüne inersek benim için klişeydi.

Ben polisiye olaylar için izledim. Planlar güzel hazırlanmıştı. Oraları izlerken sıkılmadım ben de akıcıyçdı gayet ama havada kalan yerlerde vardı. Anne baba kızlarını biliyorlarmıydı böyle olaylar yaptiğini? Neden onlara hiç değinmediler?

Nick ile kız kardeşinin sondaki ağlama sahnleri neydi? (Ondan sadece bir dk öncesinde haberci kadınla ensest iftirası atılmasını konuşmuşlardı)

Bizim hımym'daki Barney'nin evindeki videolara ulaşıldı mı? Sonuçta (sanırım FBI'a) anlatmişti.

En son sahnede bebek olayını ben de anlamadım @berkan gibi :X ne ara yaptı? Bizim barney'den kalan atıkmıydı:F

R.Pike'ye woww dediğğm sahneler de oldu gıcık oldugum sahnelerde bu oyununu iyi oynadiğinin kanıtıdır. Söylecek bişey yok da Ben Affleck'e neden itiraz? Adamı filmin ilk 5dk'sından sonra tuttum:X spoi içindeki yorumumdan dolayı oyunculugunu yadırmadım.
masum olduguna hep inandığımdan olsa gerek:X

Film kitaptan uyarlamaymış, beni bilen zaten bilir beğendiğim filmlerin keşke dizisi olmasını isterim. Havada kalan sorular daha iyi cevaplanırdı hem. Tabii aynı kadroyla dizi olarak çekseler:(

8/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Hayret bu Oscar etkinliğinde ben neden yokmuşum? Beni çağırmamişmiydin? Yoksa ben mi zaman buşamamişim? Bu filmi neden bu zamana kadar izlememişim kime dert yanayım? Herşeyim sorumlusu olarak seni görmek istiyorum:A @OzaN

Ben de gece gece saykoya bağladım kadın yuzunden:F

Neyse film güzeldi. Film izlemek isteyenlere tavsiye edilebilecek bir film. Herkesin şu sahnede neden etkilendiğini anlamadım.
kadının planlarının açıklandiğindan sonrasında? Oysa kadının öz geçmişi kitaplarla dolu. Parası bitmiş etmiş tekrardan yukselişe geçmek için elbette birşeyler yapması gerek diye düşünmediniz mi? Benim en çok gidebildiğim yer kocasını da şöhrete kavuşturmaktı :X

Aslında filmin özü klasik kadınların öc alma hırsları, kadınların ne fitneler düşündüğünü anlatan bir filmdi:X Günümüzde artık tecavüz etti itriafı bile klişe iftiralar listedeyken beni dövdü etti bağladı aldattı demeler filan klilşeliğin dibiydi. Neyse işte özüne inersek benim için klişeydi.

Ben polisiye olaylar için izledim. Planlar güzel hazırlanmıştı. Oraları izlerken sıkılmadım ben de akıcıyçdı gayet ama havada kalan yerlerde vardı. Anne baba kızlarını biliyorlarmıydı böyle olaylar yaptiğini? Neden onlara hiç değinmediler?

Nick ile kız kardeşinin sondaki ağlama sahnleri neydi? (Ondan sadece bir dk öncesinde haberci kadınla ensest iftirası atılmasını konuşmuşlardı)

Bizim hımym'daki Barney'nin evindeki videolara ulaşıldı mı? Sonuçta (sanırım FBI'a) anlatmişti.

En son sahnede bebek olayını ben de anlamadım @berkan gibi :X ne ara yaptı? Bizim barney'den kalan atıkmıydı:F

R.Pike'ye woww dediğğm sahneler de oldu gıcık oldugum sahnelerde bu oyununu iyi oynadiğinin kanıtıdır. Söylecek bişey yok da Ben Affleck'e neden itiraz? Adamı filmin ilk 5dk'sından sonra tuttum:X spoi içindeki yorumumdan dolayı oyunculugunu yadırmadım.
masum olduguna hep inandığımdan olsa gerek:X

Film kitaptan uyarlamaymış, beni bilen zaten bilir beğendiğim filmlerin keşke dizisi olmasını isterim. Havada kalan sorular daha iyi cevaplanırdı hem. Tabii aynı kadroyla dizi olarak çekseler:(

8/10
Kayıplardaydın sanki o ara. :D