FF Film Kulübü | 2. Sezon | Genel Sohbet

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sevinmemi garantiye almak istemişsin sanırım. :D @OzaN 3 tane ilk 16'ya koyacağım film var.

- The Killing ne zamandır izlemeyi hayal ediyordum. Umarım erken haftalarda izleriz.
- My Neighboor Totoro'ya çok sevindim. Umarım bunu da geç izleriz. Çünkü bundan önce Spireted Away'i izlemek istiyorum. :D
- Finding Neverland'ı da uzun zamandır Johhny Depp'i izlemiyordum. Bir de başları filan güzeldi diye hatırlıyorum. Sonra altyazı sorunu çıkmıştı izleyememiştim. :(

Kalan filmlerden Hint filmi olanını bu etkinlik için destekemem. Kendim, başka bir Hint filmini izlerim. Daha yüksek puanlı olanlarından.

The Game'i izlemiştim ve pek beğenmemiştim. Forumda seveninin olacağını da sanmıyorum açıkçası.

Finalde Majid Majidi'yi bekliyorum. :bhr:
Game'i sallarız o zaman zaten ben de pek hevesli değildim. :D

Majid Majidi yok benim listemde, hiçbir filmini izlemedim de. Sizin listeleriniz varsa bekleriz onları da. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Game'i sallarız o zaman zaten ben de pek hevesli değildim. :D

Majid Majidi yok benim listemde, hiçbir filmini izlemedim de. Sizin listeleriniz varsa bekleriz onları da. :D
Ben de izlemedim de, merak ediyorum. :D Etkinlik dolayısyla herkes izlemiş olur diye koyabiliriz. Ama ben her türlü izlemek istiyorum. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben de izlemedim de, merak ediyorum. :D Etkinlik dolayısyla herkes izlemiş olur diye koyabiliriz. Ama ben her türlü izlemek istiyorum. :D

İlgi çekici gözüküyor, süresi de kısa ve Ramazan'da izlemeye de son derece uygun. (İran filmi daha ne kadar uygun olabilir. :D) Tek sorun 16 film seçmek çok zor ve sıranın gelip gelmeyeceği. :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İlgi çekici gözüküyor, süresi de kısa ve Ramazan'da izlemeye de son derece uygun. (İran filmi daha ne kadar uygun olabilir. :D) Tek sorun 16 film seçmek çok zor ve sıranın gelip gelmeyeceği. :(
Bu filmin seçileceğine o kadar çok eminim ki. :D Ama işte hangisini eler? :(

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Öğrenmeye az kaldı yakında oylamalar başlayacak. :D

Oylamalar da bol gruplu olacak. Galiba filmleri seçmesi, izlemesinden de eğlenceli bir hale gelecek. :D
Çok uzun sürmesin ya yine de oylama süreci. :D Hepsini bir günde aç, bir gün oylansın yeter. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vee büyük finale geldik. Yedinci yedilimizi de tanıtım listemi de tanıtım filmleri tamamlıyorum. Bence en sağlam yedililerden biri oldu ama takdir sizin. :):)

Crazy, Stupid, Love (2011)

Ryan Gosling'e Altın Küre adaylığı kazandıran, Steve Carell, Emma Stone, Julianne Moore, Kevin Bacon gibi isimleri kadrosunda bulunduran son yılların başarılı komedi filmlerinden biri.

The Aviator (2004)

Scorsese ile DiCaprio'nun çok sayıdaki buluşmasından biri. Bu yıl en iyi kadın oyuncu Oscarını alan Cate Blanchett bu filmle ilk Oscarını almış. (Yardımcı kadın dalında) Toplamda 5 dalda Oscar sahibi.

Almost Famous (2000)

Bu yılın sonunda Emma Stone, Bradley Cooper, Rachel McAdams'ı buluşturacak filmle ödül mevsiminde karşımıza çıkacak Cameron Crowe'un en ünlü filmlerinden biri. Farklı konusuyla dikkat çeken film senaryo dalında Oscar sahibi. Altın Küre'de en iyi müzikal - komedi ödülünü almış. Kadrosundaki Kate Hudson ve Frances McDormand Oscar adayı olmuş. Zooey Deschanel, Phillip Seymour Hoffman, Jimmy Fallon gibi pek çok tanıdık yüz de kadroda.

Perfume: The Story of a Murderer (2006)

Sıradışı filmlere imza atan yönetmen Tom Tykwer'ın ses getiren fantastik polisiyesi. Akademiden ilgi görmedi belki ama izleyici tarafından beğenilen filmlerden.

Letters from Iwo Jima (2006)

Clint Eastwood'un yönetmenlik kariyerindeki önemli filmlerinden biri. Bu filmle kendisi Oscar adaylığı kazanırken film de en iyi film adayı oldu. Japonya ortak yapımı olan film Altın Küre'de en iyi yabancı film ödülünü alırken Oscar'da bu kategoride yarışmadı. Film İkinci Dünya Savaşında geçen bir savaş draması.

The Sea Inside (2004)

Javier Bardem'in başrolünde yer aldığı Oscar ödüllü İspanya & Fransa & İtalya ortak yapımı film. En iyi yabancı film ödülünü İspanya adına aldı. Javier Bardem de bu filmle Altın Küre dahil pek çok adaylık ve ödül aldı.

Network (1976)

12 Angry Men, Dog Days Afternoon gibi filmlerin yönetmeni Sidney Lumet'in en ünlü filmlerinden biri. Üç oyuncusuna birden Oscar kazandıran film bu yönüyle bu başarıyı yakalayan tarihteki ikinci film olmuş.

@gundix123 @berkann

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
- The Aviator, geçen yazdan beri listemde. Bu etkinlikle izlemiş olurum.
- The Inside Sea'yi geçenlerde indirmiştim izlerim diye. Umarım etkinlik filmlerine kalır.
- Network izlenebilir duruyor. Daha önceden de yer imlerine eklediğim bir filmdi. :D -indirmenin bir alt seviyesi oluyor benim için.-
- Koku için de destek verebilirim, duruma göre.

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@berkann yer imlerindekilerden, indirdiklerinden sen de listeni yapabilirsin. :):)
Çok fazla olur. Gerçi konunun başında da yapmıştım ama az çıkmıştı. :D Bir daha yapayım.

- Casablanca
- Cinderella Man
- Dial M for Murder
- El Secreto de sus Ojos
- LA Confidential
- Life is Beautiful
- Lost Highway
- Nuovo Cinema Parodiso
- October Sky
- The Children of Heaven
- The Killing
- The Notebook
- Zodiac
- Ondskan
Bunlar yer imlerindekiler:

- Good by Lenin
- The Way Back
- La Meglio Gioventu (383 dk.)
- Transpotting
- Train de vie
- Det sjunde inseglet
- Malcolm X
- Moonrise Kingdom
- Der Untergang
- After the Wedding
- Adam's Apples

Bana kalırsa seninkiler yeterli, ama içinden izlemediğin ve izlemek istediğin çıkarsa eklenebilir. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Çok fazla olur. Gerçi konunun başında da yapmıştım ama az çıkmıştı. :D Bir daha yapayım.

- Casablanca
- Cinderella Man
- Dial M for Murder
- El Secreto de sus Ojos
- LA Confidential
- Life is Beautiful
- Lost Highway
- Nuovo Cinema Parodiso
- October Sky
- The Children of Heaven
- The Killing
- The Notebook
- Zodiac
- Ondskan
Bunlar yer imlerindekiler:

- Good by Lenin
- The Way Back
- La Meglio Gioventu (383 dk.)
- Transpotting
- Train de vie
- Det sjunde inseglet
- Malcolm X
- Moonrise Kingdom
- Der Untergang
- After the Wedding
- Adam's Apples

Bana kalırsa seninkiler yeterli, ama içinden izlemediğin ve izlemek istediğin çıkarsa eklenebilir. :)
İçlerinde izlediklerim de var baya, izlemeyi düşündüklerim de, şimdi görüp ilgi çekici bulduklarım da. :):)

Tek tek geçeyim üstünden:

- Casablanca => İzleyip beğenmemiştim bir daha tekrar izlemek isterim ama sanki o zaman bu zaman değil. :):)
- Cinderella Man => İzledim iyi filmdir adaylara ekleyebilirim
- Dial M for Murder => Yine iyi bir film ama sen kendin izle en iyisi. gundix123 ile biz geçen yaz izlemiştik galiba :)
- El Secreto de sus Ojos => İzledim iyi ama biraz ağır film bence kendin izle. :)
- LA Confidential => İzledim ama sevmedim. O zamanlar Kevin Spacey'i doğru düzgün tanımıyordum. Tekrar izlemek sorun olmaz. :D
- Life is Beautiful => En sevdiğim filmlerden tekrar izlemek sorun olmaz. :)
- Lost Highway => İlgi çekici ama öncelik olur mu bilemiyorum
- Nuovo Cinema Parodiso => İzleyeli çok olmadı o yüzden tekrar izlemeyi düşünmem şahsen :)
- October Sky => İzlemedim, eklenebilir adaylara
- The Children of Heaven => Eklenecek zaten adaylara.
- The Killing => Bu da kesin eklenecek
- The Notebook => İzledim ama yoğun talep olursa tekrar izlemek sıkıntı olmaz. Rachel McAdams izlemekten sıkılmam. :D
- Zodiac => Bu da merak ettiğim filmlerden listeye alabiliriz.
- Ondskan => İyi film gibi gözüküyor ama izlettirecek bir şey yok. Nereden bulduğunu da merak ettim doğrusu. :D

------

- Good by Lenin => Nedense hep karşıma çıkıyor bu film Daniel Brühl de var. Adaylara eklenebilir ama seçilmesi biraz zor gibi bu sezon için.
- The Way Back => Yine iyi film gibi gözüküyor ama işte ondan önce izlenecek çok film var. :(
- La Meglio Gioventu (383 dk.) => Süreyi görünce direkt geçecektim ama konusu ilginç gözüküyor. Bizim Boyhood gibi bir şey herhalde. Yine de bu etkinliğe alırsak o süresiyle kimse izlemez. :D
- Transpotting => İzledim, sevmedim, tekrar izlemek istemem ama beğenen çok. :)
- Train de vie => Yine nereden bulduğunu anlayamadığım filmlerden. :D
- Det sjunde inseglet => Ben de kendi listeme ekliyordum son anda vazgeçtim. Madem senin de listende aday yapalım. :)
- Malcolm X => Bu film de ilgimi çekiyor ama önceliklerimden değil. Aday olabilir yine de.
- Moonrise Kingdom => İzledim ama sevmedim, senin ise sevme ihtimalin çok yüksek. :):)
- Der Untergang => Harika filmdi ama izleyeli çok olmadı ve süresi çok uzun. O yüzden yeniden izlemek istemem gibi
- After the Wedding => Duymamıştım daha önce ama Mads Mikkelsen yeterli sebep. Adaylara alabiliriz. :):)
- Adam's Apples => Burada da Mads Mikkelsen varmış. Bu filmi de çok severmişim gibi geliyor ama bilemiyorum yine de. Adaylara alabiliriz bunu da ama çok film var ya. Keşke her gün 1 film izleyebilsek ama 24 saatten düşmese o izlediğimiz süre. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@OzaN

Nasıl bulduğumu hatırlamıyorum, ama Oldskan'ın konusu hoşuma gitti diye indirmiştim. :D

Bu etklinlik için olmazsa, gelecek etkinlik için olur. Çok fazla filmi yarıştırıp sadece 16'sını seçmek çok zor. :(

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN

Nasıl bulduğumu hatırlamıyorum, ama Oldskan'ın konusu hoşuma gitti diye indirmiştim. :D

Bu etklinlik için olmazsa, gelecek etkinlik için olur. Çok fazla filmi yarıştırıp sadece 16'sını seçmek çok zor. :(
Öyle olacak artık ön elemeyle adayları azaltmaya çalışacağım. Yoksa her 5-6 filmden sadece birini seçmek gibi zor bir konuma düşeriz. :(

Vakit çok ya filmlerin acelesi yok. Sezonlar bitmez. İnşallah sezon sayısında Arka Sokaklar'ı hatta Kurtlar Vadisi'ni bile geçeceğiz. O zamana saydığımız pek çok önemli filmi izlemiş oluruz. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Vee büyük finale geldik. Yedinci yedilimizi de tanıtım listemi de tanıtım filmleri tamamlıyorum. Bence en sağlam yedililerden biri oldu ama takdir sizin. :):)

Crazy, Stupid, Love (2011)

Ryan Gosling'e Altın Küre adaylığı kazandıran, Steve Carell, Emma Stone, Julianne Moore, Kevin Bacon gibi isimleri kadrosunda bulunduran son yılların başarılı komedi filmlerinden biri.

The Aviator (2004)

Scorsese ile DiCaprio'nun çok sayıdaki buluşmasından biri. Bu yıl en iyi kadın oyuncu Oscarını alan Cate Blanchett bu filmle ilk Oscarını almış. (Yardımcı kadın dalında) Toplamda 5 dalda Oscar sahibi.

Almost Famous (2000)

Bu yılın sonunda Emma Stone, Bradley Cooper, Rachel McAdams'ı buluşturacak filmle ödül mevsiminde karşımıza çıkacak Cameron Crowe'un en ünlü filmlerinden biri. Farklı konusuyla dikkat çeken film senaryo dalında Oscar sahibi. Altın Küre'de en iyi müzikal - komedi ödülünü almış. Kadrosundaki Kate Hudson ve Frances McDormand Oscar adayı olmuş. Zooey Deschanel, Phillip Seymour Hoffman, Jimmy Fallon gibi pek çok tanıdık yüz de kadroda.

Perfume: The Story of a Murderer (2006)

Sıradışı filmlere imza atan yönetmen Tom Tykwer'ın ses getiren fantastik polisiyesi. Akademiden ilgi görmedi belki ama izleyici tarafından beğenilen filmlerden.

Letters from Iwo Jima (2006)

Clint Eastwood'un yönetmenlik kariyerindeki önemli filmlerinden biri. Bu filmle kendisi Oscar adaylığı kazanırken film de en iyi film adayı oldu. Japonya ortak yapımı olan film Altın Küre'de en iyi yabancı film ödülünü alırken Oscar'da bu kategoride yarışmadı. Film İkinci Dünya Savaşında geçen bir savaş draması.

The Sea Inside (2004)

Javier Bardem'in başrolünde yer aldığı Oscar ödüllü İspanya & Fransa & İtalya ortak yapımı film. En iyi yabancı film ödülünü İspanya adına aldı. Javier Bardem de bu filmle Altın Küre dahil pek çok adaylık ve ödül aldı.

Network (1976)

12 Angry Men, Dog Days Afternoon gibi filmlerin yönetmeni Sidney Lumet'in en ünlü filmlerinden biri. Üç oyuncusuna birden Oscar kazandıran film bu yönüyle bu başarıyı yakalayan tarihteki ikinci film olmuş.

@gundix123 @berkann
The Aviator benim de izlemek istediğim filmlerden birisiydi. Etkinlik kapsamına dahil edilirse bu mahanayla aradan çıkarırım. :D

Network filmi gerçekten çok göze çarpıcı duruyor. Sidney Lumet'in izlediğim iki filmi de -12 Angry Men ve Dog Days Afternoon- en iyi film listemde ilk 10 içerisindeki filmler. Dolayısıyla benim için kaçırılmayak filmlerden birisi. :D

Letters from Iwo Jima filmi de özellikle konusuyla çok ilgi çekici duruyor. Yönetmen de Clint Eastwood daha ne olsun? :D Listeye alınmasa bile kesinlikle izleyeceğim bu filmi. :)

Perfume: The Story of a Murderer da iyi gibi duruyor. Bu türde bir filmi izlemeyeli epey bir zaman oldu, ben de desteklerim bu filmi büyük ihtimal. :)

Diğerleri pek ilgimi çekmedi ama izlenilmeyecek filmler değil. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@gundix123 bir önceki günü es geçmişsin orada da var mı ilgini çeken? :):)

Bu arada The Aviator'u geçen sefer de aday göstermiştim ama seçilmişti. Bu sefer artık kesin seçeriz gibi ama Gangs of New York da var ikisinden birini seçmek gerek. :):)

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
@gundix123 bir önceki günü es geçmişsin orada da var mı ilgini çeken? :):)

Bu arada The Aviator'u geçen sefer de aday göstermiştim ama seçilmişti. Bu sefer artık kesin seçeriz gibi ama Gangs of New York da var ikisinden birini seçmek gerek. :):)
Önceki sayfada kaldığı için görmemişim herhalde. Geneli kült filmmiş. :D The Game, The Killing, Double Indemnity ve Cool Hand Luke filmleri çok iyi duruyor ve beğenme ihtimalim çok yüksek filmler.

Eğer ikisi arasından bir seçim yapacaksak önceliğim The Aviator olduğu için onu desteklerim. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,760
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Kendi 49 filmlik listemden ilgi görenlere @berkann ve @Arslan Bey'den de birazcık ekledim ve toplam 45 filmlik bir liste çıktı. Bu 45 filmden 16'ya düşeceğiz Çarşamba günü açılacak oylamalarla birlikte.

Eğer sizin de izlemek istediğiniz ve bu etkinlikte de aday olarak görmek istediğiniz filmler varsa Çarşamba'ya kadar bildirebilirsiniz. :)

@sürgünüm @destere @gundix123