Fav10 Magazin 3. Bölüm (Haftanın Konuğu | Tolstoyevski)

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061
jQNkng.jpg

batuhankaralar: Hepinize yepyeni bir bölümden merhabalar Fav10 üyeleri. Yepyeni ve dopdolu içeriğe sahip programımızın yeni bölümüne hoş geldiniz.

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan öncelikle bu hafta forumda neler olmuş, kısaca göz atalım!

Magazin Turu

- MusicSurvivor'un şampiyonu belli oldu! @sokak sanati'nın yarıştığı Sia, zorlu maratonu birinci sırada bitirerek forumun en popüler yarışmasının 7. sezonunda şampiyon olmayı başardı. Fav10 Magazin ekibi olarak birinci olan @sokak sanati ve finale kadar gelen @Tolstoyevski'yi tebrik ediyoruz.

- Geçtiğimiz haftalarda yaşanan @FaJi'nin vedasının ardından bir veda haberi de @Thequeer'den geldi. Forumun yeni üyelerinden olan Buray hayranı üye, bir süre forumda olamayacağını profil mesajı ile bildirdi.

- Forumumuzun heyecanlı üyelerinden @denizz19, tek başına onlarca üyeye karşı savunduğu Kırgın Çiçekler'i izlemeyi bırakacağını açıkladı. "Kışlada kimsenin Kırgın Çiçekler izleyeceğini düşünmediğim için 100. bölümle jübile yapacağım." diyen marul Deniz, Pazartesi akşamları zaman bulursa Çukur'u takip edeceğini sözlerine ekledi.

- Şimdiye kadar Kanal D antilerine karşı mücadele eden @Yiğitt, bundan sonra tartışmalara katılmayacağını söyledi. "Yöneticilerin aldığı kararları beğenmiyorum, zaten reytinglerde de rezalet gidiyoruz. Bu sezon Kanal D fanlığımı derin dondurucuya atıyorum." diyen üyenin yeni favori kanalı ise şimdiden merak konusu oldu.

MusicSurvivor finalisti Tolstoyevski, mesaj kutusunu ilk kez ve sadece Fav10 Magazin'e açtı! Flaş röportaj birazdan Fav10 Magazin'de!!

batuhankaralar: Kısa magazin turumuzun ardından şimdi de haftanın röportajına geçiyoruz. MusicSurvivor yarışmasında üst üste iki sezon finale çıkmasıyla master yoda olan @Tolstoyevski, programımızın yeni bölümüne konuk olacak. Şimdi alkışlarınızla kendisini stüdyomuza çağırıyoruz.

Öncelikle programıma hoş geldin, oldukça gizemli bir üye olduğun için istediğin kadarıyla kendini bize tanıtabilir misin :A

Tolstoyevski: Hoşbulduk :) Öyleyse senin hatrına bu sefer biraz ayrıntılı bahsedeyim kendimden. Öncelikle Homo sapiens veya insanım. Erkeğim, memleketim dünya, İstanbul'da yaşıyorum, üniversite 0.sınıf öğrencisiyim. Evet, şu an biraz uykusuz olduğum için kafam da biraz güzel o yüzden en iyisi sizi daha fazla ayrıntıya boğmadan öteki sorulara geçelim :A

batuhankaralar: Senden daha kısa bir cevap bekliyordum şaşırttın biraz :A Peki forumla ilk tanışman nasıl oldu biraz bundan yürüyelim bari :D

Tolstoyevski: Net hatırlamıyorum ama kuvvetle muhtemel İmdb Top 250 ile alakalıydı, bugünlerin aksine eskiden bir ara kendimi filmlere vermiştim ve imdb Top 250 listesi de önemli bir kaynaktı. Burada listeye girip çıkan ve üst sıralardaki sıra oynamaları hakkında düzenli bilgi veren konu vardı, sanırım Google bu sayede buraya yönlendirdi beni. :D

batuhankaralar: İyi hatırlattın bu hafta vizyona giren filmlerin konusunu açacaktım röportajdan sonra yapayım bari :D Edebiyatla ve özellikle dünya klasikleriyle haşır neşir olduğunu biliyoruz, Tolstoy ve Dostoyevski karışımı bir nick almak nereden aklına geldi peki :A

Tolstoyevski: İkisi de en sevdiğim yazarlardan, Dostoyevski'nin yeri bende apayrı olsa da Tolstoy'un büyüleyici tekniğine de aynı şekilde hayranım. Fakat elbette bu nick benim aklıma gelmedi, internette komik bir yazıda bu karışım geçiyordu, heriflerin kitaplarını da sevdiğim için oradan (ç)aldım :A

batuhankaralar: Yakın bir zamanda kullanıcı adımı değiştirmeyi düşünüyorum, ben de güzel bir şey bulursam internetten (ç)alabilirim :D O halde forumun içinden bölümüne geçebiliriz :)

MusicSurvivor'da büyük bir başarı göstererek finale kadar yükseldin. Açıkçası Selda Bağcan halk müziği düzeyinde severek dinlediğim 4-5 isimden birisi. Geçen sezon da Erkin Koray ile şampiyon olmuştun, bu yıl duble yapma ihtimalini ne kadar görüyorsun :A

Tolstoyevski: Eğer bu programı 28 Kasım Salı MS finalinden sonraki gün yayınlayacaksan büyük ihtimalle sandık sonuçları açıklanmış olacak bu konuşma yayınlandığında :A
Fakat sonuçlara 1 gün kala şu an diyebilirim ki şansım %5 civarı bile yok. Final puan farkı bir yana, forumda genel olarak Sia hayranları daha fazla. O yüzden pek muhtemel görmüyorum ama olur da kazanırsa Selda Bağcan açıkçası Erkin Koray'dan bile daha büyük bir başarı olur çünkü Erkin Koray döneminde güle oynaya finale çıkmıştım, Selda Bağcan'ın tarzı Erkin Koray'a göre genele daha az hitap ettiği için genelde sonlarda oldum. Fakat bir şekilde finale çıkmış olmasını da üstelik bundan yaklaşık 45-46 sene önce seslendirdiği ve kaydetttiği Gesi Bağları ile, Selda Bağcan'ın büyük ses ve büyük sanatçı olmasına bağlıyorum tıpkı Erkin Koray gibi. :) Kazansa da kaybetse de Selda Bağcan ismiyle, kişiliğiyle ve sesiyle gönüllerin şampiyonu oldu. :D

batuhankaralar: Gesi Bağları hemen hemen her sanatçının arşivinde olan bir türkü, buna Aleyna Tilki de dahil :A Selda Bağcan'ın deyişini de Neşet Ertaş ve Barış Manço ile beraber ilk 3'e koyarım. Ben Erkan Oğur ile erken elendim umarım başarılı olursun :D Bu arada Selda Bağcan demişken bir şarkısını da dinlememek olmaz.

Bölümün son sorusuna gelecek olursam.. Biliyorsun forum yönetimi geçtiğimiz hafta yeni yöneticileriyle karşımıza çıktı. Ben de editörlük rütbesi -geçici süreliğine- kaldırıldığı için mecburen boşa düştüm. Seçimler ve yeni yönetim hakkında düşüncelerini de kısaca alıp son bölümümüze geçelim :A

Tolstoyevski: Değişiklik iyidir o yüzden yönetime yeni katılan @Çiğdem- @S.G.A.T. Ve @XanTier i tekrardan tebrik ediyorum, yeşile alışmamız biraz zaman alacak onlar için. :A Fakat elbette editörlüğün kaldırılması biraz olmamış, 1 kişi başvurmuş olsa bile mevcut birkaç kişi daha vardı onlarla beraber yola devam ederlerdi yeni seçimlere kadar, yani elbette herkesin gönlünü almak imkansız ama yine de daha orta yollu bir yöntem olabilirdi :D

batuhankaralar: "Atış Serbest" adlı son bölümümüze geçebiliriz o halde :D Adlarını vereceğim 3 üyeyi en fazla 2 cümle ile yorumlamanı isteyeceğim. Atış serbest, yorumunu dilediğin gibi yapabilirsin :A

1) pompy
2) Yiğitt
3) Doğu

Tolstoyevski: pompy - Forumun açık ara en özgün üyesi. :A
Yiğitt - Bazı konularda ayrılsak da birçok konuda aynı düşündüğümüz forumun en emektar isimlerinden, bir önce Game Of Thrones'a başlamalı (ne alakaysa :A)
Doğu - Doğu ve batı kültürlerinin sentezini benimsemiş ama nedense Doğu fanatikliği yapan ve fikirsel konular hariç zevk renk bakımından birbirimize benzediğimiz bir isim. :D

batuhankaralar: Şimdi de Tolstoyevski hakkında görüşlerini öğrenmek için İhtiyar Heyeti'ne bağlanıyoruz :D

sokak sanati: Kendisinin kışkırtıcı biri olduğunu düşünüyorum. Zaten yazdım bunu ulu orta gerçekten kışkırtmak için yazdığı mesaj oluyor.
Onun dışında her şeyden memnuniyetsiz ve karamsar. Bi ara bu konuda gürün güncellemesi yapmıştım. Bununda ilgi çekme yönetimi olarak niteliyorum. Devamlı bi kıyas halinde o yönü itici. Zamanında sadece yabancı dizi film bölümünde yorum yaptığı dönemde bu yönüne gıcık oluyor ve okumadan geçiyordum bazen yorumlarını. Devamlı bi Lost ile kıyaslama çabası vardı aşırı itici.:F
Arada zeka dolu espriler oluyor o güzel.:D (Nazarlık olsun bu iyi yönüde.:A)

Çiğdem-: Tolstoyevski Sevdiğim üyeler den birisi , Uzaylı diyoruz çünkü kafası farklı çalışıyor :AUzun uzun yazıları meşhur :F Ama bende uzun yazmayı severim detay iyidir :A Bir sıkıntı yaşamadık kendisiyle , değişik bir dünyası var , farklı bir penceresi , hoşuma gidiyor ,bu forumu farklı kılan üyeler den :bhr: Detay iyidir dedik 1:00-1:30 arasını dinlesin :A

batuhankaralar: Bu son sorumuzla röportajı bitiriyoruz. İsteğin, düşüncen, temennin, tavsiyen her neyse son olarak okuyucularımıza belirtmek istediğin bir şey var mı :D

Tolstoyevski: Yaşamı yaşamalarını tavsiye ederim, birazcık yaşlı bir üslup oldu ama hem kendime hem bütün arkadaşlara diyebileceğim en nadide tavsiye budur: Henüz varken vakit ve sağlık gitmemişken, bu yaşamını değerini bilelim. Sağlığımızı kaybettikten sonra istesek de tat alamayacağız zira, o yüzden "Henüz vakit varken gülüm.." diyerek bitiriyor ve bu keyifli sohbet için teşekkür ediyorum. :)

batuhankaralar: Çok doğru söyledin, son 3 ayda sevdiğim 3 kişinin ani vefat haberlerini aldım. Hayatı dolu dolu yaşamak lazım, reenkarnasyona inanıyorum ama bu hayata bu bedende bir kez geliyoruz sonradan keşke yapsaydım dediğim bir şeyin kalmaması gerek. Ben de katıldığın ve verdiğin güzel cevapların için çok teşekkür ediyorum :) Umarım MS'de şampiyon olursun :A

Tolstoyevski: Teşekkür ederim, hayırlısı olsun :A

Reklamlar

15 yarışmacı..
Her hafta başka konsept..
1 kazanan..

Forumun en yeni ve en heyecanlı müzik yarışması "Şarkı Söylemek Lazım" yakında başlıyor. 15 yarışmacı her hafta farklı bir konseptte hayatta kalmak için mücadele edecek! Başvurularınızı buradaki konudan yapabilirsiniz.

"Şarkı Söylemek Lazım", yakında Tivi10'da!

Reklamlar

batuhankaralar: Üçüncü bölümümüz de bu şekilde sona eriyor sevgili üyelerimiz. Önümüzdeki hafta sürpriz konu ve konuklar ile karşınızda olmak üzere şimdilik hoşçakalın.

Son düzenleme:

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
MS'den önce yayınlayacağım demiştin keşke o kısmı çıkarsaydın madem :A

@sokak sanati arada sırada kızdırdığım oluyor seni kabul ama kavga gürültü çıksın diye değil eğlencesini yaptığımı bilmeni isterim :D Fakat samimi cevapların için sağol, en azından acı da olsa insanın yüzüne karşı söylemek çok iyi bir şey, senin de en beğendiğim huyun genel olarak olduğun gibi dobra olman, açık açık söylemen. :)

@Çiğdem- teşekkür ederim ama o kayık pardon sandal olmamış mı acaba :A

batuhankaralar

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,626
Puanı
1,061

@sokak sanati arada sırada kızdırdığım oluyor seni kabul ama kavga gürültü çıksın diye değil eğlencesini yaptığımı bilmeni isterim :D Fakat samimi cevapların için sağol, en azından acı da olsa insanın yüzüne karşı söylemek çok iyi bir şey, senin de en beğendiğim huyun genel olarak olduğun gibi dobra olman, açık açık söylemen. :)

Yok normalde öğleden sonra yayınlayacaktım ama bu melun @Çiğdem- reytingleri bölünmesin diye cevabını bilerek az önce gönderdi :A :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061

O zamanlar söyleyememiştim şu loş olayını gerçekten gına gelmişti o kıyas yapma çaban berbat.:(

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
O zamanlar söyleyememiştim şu loş olayını gerçekten gına gelmişti o kıyas yapma çaban berbat.:(

Lost benim için tüm zamanların en iyi dizisidir, yani benim GoT'u çok övdüğüm söylenir ama düşünün ki benim için GoT tırnağı bile etmez Lost'un, Lost sevgim apayrı. Yani söz konusu Lost olunca mantığı bir kenara bırakıp duygusal davranıyorum ama zaten çok uzun zamandır söz konusu edilemediği için unutmuştum bu mevzuyu sen herhalde 2014-2015 dönemini söyledin forumdaki :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Lost benim için tüm zamanların en iyi dizisidir, yani benim GoT'u çok övdüğüm söylenir ama düşünün ki benim için GoT tırnağı bile etmez Lost'un, Lost sevgim apayrı. Yani söz konusu Lost olunca mantığı bir kenara bırakıp duygusal davranıyorum ama zaten çok uzun zamandır söz konusu edilemediği için unutmuştum bu mevzuyu sen herhalde 2014-2015 dönemini söyledin forumdaki :A

Aynen o dönemden bahsediyorum artık nasıl içimde kaldıysa hemen yüzüne vurmak istedim.:A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Aaa Mustisiz olurmu hiç tuzu biberi ayoll :bhr::bhr::bhr:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Seni kınıyorum @batuhankaralar
Sağır sultan bile biliyor @Tolstoyevski nin benim için arkadaşlıkta dostlukta zirvede yer aldığını ve bana gereksiz şeyler için geliyorsun ama böyle bir şey için değil:ppp:
Bir daha kapımı çalma :A Hata üstüne hata yapıyorsun :A

program keyifli olmuş, Hakkın olan kalbide gönlümden koparak veriyorum :Z