Fav10 Başyapıt Festivali Mart'ta Başlıyor!

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Öyle olur herhalde. :)

Şu ödül olayına aklım takıldı hâlâ, Top 60 da bulunup da o filmi seçemeyecek olmak haksızlık olur, animasyon diye bir filmi görmezden gelmek sinemanın ruhuna, sinema sanatına ve evrensel sanat kurallarına aykırı bir tutum, burada başyapıt deniyor ama sırf insan oynamıyor diye animeler görmezden geliniyor. Top 100 de niye o kadar anime var o zaman, yüzbinlerce insan yanlış mı? Ki dediğim film Aslan Kral'ı saymazsak gelmiş geçmiş en yüksek puana sahip 2.anime film. Ki yine aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi savaş karşıtı filmdir. Böyle bir film nasıl sevilmez onu da anlamam. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,809
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Şu ödül olayına aklım takıldı hâlâ, Top 60 da bulunup da o filmi seçemeyecek olmak haksızlık olur, animasyon diye bir filmi görmezden gelmek sinemanın ruhuna, sinema sanatına ve evrensel sanat kurallarına aykırı bir tutum, burada başyapıt deniyor ama sırf insan oynamıyor diye animeler görmezden geliniyor. Top 100 de niye o kadar anime var o zaman, yüzbinlerce insan yanlış mı? Ki dediğim film Aslan Kral'ı saymazsak gelmiş geçmiş en yüksek puana sahip 2.anime film. Ki yine aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi savaş karşıtı filmdir. Böyle bir film nasıl sevilmez onu da anlamam. :)
Up var, Ruhların Kaçışı var, Wall-E var, Toy Story var. Animasyonları almaya kalkarsak diğer filmlerden epey fedakarlık etmek gerekir. Daha önce anime aldık etkinliklerde 2-3 kişi izledi filmleri. Hakları animasyonlarla harcamamak gerek bence ama çoğunluk nasıl isterse öyle olur. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Up var, Ruhların Kaçışı var, Wall-E var, Toy Story var. Animasyonları almaya kalkarsak diğer filmlerden epey fedakarlık etmek gerekir. Daha önce anime aldık etkinliklerde 2-3 kişi izledi filmleri. Hakları animasyonlarla harcamamak gerek bence ama çoğunluk nasıl isterse öyle olur. :)

Her dönem 12 filmin içinde 1 tane animasyon kontenjanı olabilir mesela, çoğunluk sevmiyor diye "başyapıt" değil mi diyeceğiz, çoğunluk animeyi sevmiyor o filmi izleyenlerin çoğunluğu da ön anime sevmemesine rağmen o filmi seviyor mesela. Normal film kulübü olsaydı o zaman çoğunluk sevmiyor olayı doğal kaçardı, etkinliğin adı başyapıt olunca Titanik de Schindler Listesi de söz konusu oluyor. Hepsini anlarım fakat bunca döneme rağmen 18 film izleyip üstelik kıyıda köşede kalmış da değil, Top 250 nin 62.sırada bulunan filmi seçememeyi anlayamam. Tamam isterse çoğunluk sevmiyor diye hiç anime seçilmesin önemli değil fakat istediğimiz 1 filmi seçme hakkını ilk 60 a girmiş bir yapımdan seçememek...

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,809
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her dönem 12 filmin içinde 1 tane animasyon kontenjanı olabilir mesela, çoğunluk sevmiyor diye "başyapıt" değil mi diyeceğiz, çoğunluk animeyi sevmiyor o filmi izleyenlerin çoğunluğu da ön anime sevmemesine rağmen o filmi seviyor mesela. Normal film kulübü olsaydı o zaman çoğunluk sevmiyor olayı doğal kaçardı, etkinliğin adı başyapıt olunca Titanik de Schindler Listesi de söz konusu oluyor. Hepsini anlarım fakat bunca döneme rağmen 18 film izleyip üstelik kıyıda köşede kalmış da değil, Top 250 nin 62.sırada bulunan filmi seçememeyi anlayamam. Tamam isterse çoğunluk sevmiyor diye hiç anime seçilmesin önemli değil fakat istediğimiz 1 filmi seçme hakkını ilk 60 a girmiş bir yapımdan seçememek...
Tamam olsun o zaman. :)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,873
Puanı
1,061
Aynen, animasyon güzel olur. :D

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
The Godfather'i dün açtım da yorgundum uyuya kalmışım, düğün sahnesinin ortasında uyumuşum. Herhalde yorgun olduğum için ama öncesi pek sarmadı, devam edeceğim umarım güzeldir.

IMDb sırası ile izliyorum, Esaretin Bedeli'ni izledim, müthiş bir film'di, hiç sıkılmadım izlerken, dolu dolu geçti. :) @OzaN

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,809
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
The Godfather'i dün açtım da yorgundum uyuya kalmışım, düğün sahnesinin ortasında uyumuşum. Herhalde yorgun olduğum için ama öncesi pek sarmadı, devam edeceğim umarım güzeldir.

IMDb sırası ile izliyorum, Esaretin Bedeli'ni izledim, müthiş bir film'di, hiç sıkılmadım izlerken, dolu dolu geçti. :) @OzaN
Etkinliği bekleseydin. :D

Ateşböcekleri kabul yani? Yoksa 12'ye 1 kuralına mı evet denildi? :)

İkisi de. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,809
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sıkı durun, üçüncü beşliyi sayıyorum. :):)

Back to the Future (1985)
Tüm zamanların en çok ilgi gören film serilerinden biri, bilim-kurgu ve komedinin mükemmel uyumu. Top 250'de #45

The Matrix (1999)
Bilim-kurgu denilince akla gelen ilk filmlerden biri, 4 dalda Oscar ödüllü. Top 250'de #18

Inception (2010)
Pek çok kişiye göre 2010ların en iyi filmi, 4 dalda Oscar ödüllü bir bilim-kurgu. Top 250'de #14

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Belki de tüm zamanların en karizmatik film adına sahip, en iyi senaryo Oscar'ı ödüllü bir bilim-kurgu. Jim Carrey ve Kate Winslet başrollerde. Top 250'de #87

The Truman Show (1998)
Jim Carrey'ye dramada Altın Küre ödülü kazandıran unutulmaz bir klasik. Top 250'de #214

@Danger UA! @Yiğitt @Tolstoyevski @gundix123 @Maskeli Fedai @destere @RevaN @mrt-06 @RüzgarGülü @xdragxx @BesaleT @Since2011 @HeisenBerg @Tzira

Son düzenleme:

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,816
Puanı
1,061

Tüm zamanların en çok ilgi gören film serilerinden biri, bilim-kurgu ve komedinin mükemmel uyumu. Top 250'de #45

The Matrix (1999)
Bilim-kurgu denilince akla gelen ilk filmlerden biri, 4 dalda Oscar ödüllü. Top 250'de #18

Inception (2010)
Pek çok kişiye göre 2010ların en iyi filmi, 4 dalda Oscar ödüllü bir bilim-kurgu. Top 250'de #14

Belki de tüm zamanların en karizmatik film adına sahip, en iyi senaryo Oscar'ı ödüllü bir bilim-kurgu. Jim Carrey ve Kate Winslet başrollerde. Top 250'de #87

The Truman Show (1998)
Jim Carrey'ye dramada Altın Küre ödülü kazandıran unutulmaz bir klasik. Top 250'de #214

@Danger UA! @Yiğitt @Tolstoyevski @gundix123 @Maskeli Fedai @destere @RevaN @mrt-06 @RüzgarGülü @xdragxx @BesaleT @Since2011 @HeisenBerg @Tzira

Buradan da Matrix ve Inception'ı izlemişim. :D

Truman Show'u izleyecektim hep erteliyordım iyi oldu bu. Abim tam senlik izle diyordu, merak ettim. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,333
Puanı
1,059

The Matrix (1999)

Inception (2010)

The Truman Show (1998)

matrix i daha bir hafta önce izledim , inception u bir yıl önce izlemiştim ? truman ı da izlemiştim ..
bu durumda sil baştanı izlersem yeterlidir sanırım :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,809
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sürpriz, bu haftadan itibaren Pazar günleri de 5 film açıklanacak. :)

The Shawshank Redemption (1994)
Pek çok otoriteye göre tüm zamanların en iyi filmi.Tim Robbins ve Morgan Freeman'ın başrolleri paylaştıkları gerçek bir başyapıt. IMDb Top 250'de #1

Forrest Gump (1994)
Tom Hanks'in unutulmaz klasiklerinden 6 dalda Oscar ödüllü bir başyapıt. IMDb Top 250'de #13

Léon (1994)
1994'ün sinema dünyasına güzel hediyelerinden biri. Natalie Portman'ı ünlü eden film. IMDb Top 250'de #27

Life is Beautiful (1997)
İtalyan sinemasının çıkardığı en iyi filmlerden biri. 3 dalda Oscar ödüllü bir İkinci Dünya Savaşı filmi. Top 250'de #26

Psycho (1960)
Alfred Hitchcock'un unutulmaz klasiklerinden belki de en ünlüsü. Gerilim türünün en iyi örneklerinden. Top 250'de #34

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
@OzaN ilk ikisini özellikle Leon'u yeniden izlemek zevkli olacak. :) Bir de şunu merak ediyorum üçleme olan filmlerde nasıl yol izlenecek? Örneğin İyi Kötü Çirkin için sanıyorum tek başına yeterli fakat Yüzüklerin Efendisi gibi tüm zamanların en klasikleşmiş filmlerinin başında yer alan bu efsanevi üçleme nasıl olacak onu merak ediyorum. :)