Fav10 Başyapıt Festivali Mart'ta Başlıyor!

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Zaten yarısında çıktığın için filmi tam izlemiş sayılmazsın.:D Başka beğenmediğin Tarantino filmi var mı?
Hayır, izlediklerim arasında tek beğenmediğim sayabileceğim filmi Pulp Fiction. Onun haricinde 8'den aşağı puan verdiğim bir filmi yok. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Merakla beklediğiniz o an geldi, 72 filmden oluşan listenin ikinci beşlisi karşınızda. :)

Bu arada geçen hafta bir liste yapmadan rastgele 5 film saymıştım ama bu hafta liste yaptım ve kesin olur gözüyle baktığım filmlerin sayısı 72 filmden fazla çıktı. (3-4 fazla gerçi ama fazla yine de) Daha benim almayıp sizlerin olsun diyeceğiniz başyapıtlar da var. Muhtemelen 60 tane kadarını ben direkt açıklayacağım ve geri kalanını oylamayla seçeceğiz.

Neyse ikinci beşliye geçelim:

The Godfather (1972)
Tüm zamanların en önemli başyapıtlarından biri. Marlon Brando'nun devleştiği, Al Pacino'nun yıldızlaştığı fazla söze ihtiyaç duymayan bir film. IMDb Top 250'de #2

Se7en (1995)
Unutulmaz filmlerin yönetmeni David Fincher'ı üne kavuşturan en önemli yapımlardan biri. Başrollerde iki efsane oyuncu Brad Pitt ve Morgan Freeman. IMDb Top 250'de #22

Oldboy (2003)
Uzak doğu sinemasından çıkmış en önemli başyapıtlardan biri. Etkileyici senaryosuyla IMDb Top 250'de #67

Unforgiven (1992)
En iyi film ve en iyi yönetmen dahil dört dalda Oscar kazanmış bir Clint Eastwood klasiği. Eastwood'un hem yönettiği hem başrol oynadığı filmde Gene Hackman ve Morgan Freeman da yer alıyor. Top 250'de #113

City Lights (1931)
Komedinin usta ismi Charlie Chaplin'in nesilden nesile aktarılan unutulmaz klasiklerinin en ünlülerinden biri. IMDb Top 250'de #35

@Danger UA! @Yiğitt @Tolstoyevski @gundix123 @Maskeli Fedai @destere @RevaN @mrt-06 @RüzgarGülü @xdragxx @BesaleT @Since2011 @HeisenBerg

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Merakla beklediğiniz o an geldi, 72 filmden oluşan listenin ikinci beşlisi karşınızda. :)

Bu arada geçen hafta bir liste yapmadan rastgele 5 film saymıştım ama bu hafta liste yaptım ve kesin olur gözüyle baktığım filmlerin sayısı 72 filmden fazla çıktı. (3-4 fazla gerçi ama fazla yine de) Daha benim almayıp sizlerin olsun diyeceğiniz başyapıtlar da var. Muhtemelen 60 tane kadarını ben direkt açıklayacağım ve geri kalanını oylamayla seçeceğiz.

The Godfather (1972)
Tüm zamanların en önemli başyapıtlarından biri. Marlon Brando'nun devleştiği, Al Pacino'nun yıldızlaştığı fazla söze ihtiyaç duymayan bir film. IMDb Top 250'de #2

Se7en (1995)
Unutulmaz filmlerin yönetmeni David Fincher'ı üne kavuşturan en önemli yapımlardan biri. Başrollerde iki efsane oyuncu Brad Pitt ve Morgan Freeman. IMDb Top 250'de #22

Oldboy (2003)
Uzak doğu sinemasından çıkmış en önemli başyapıtlardan biri. Etkileyici senaryosuyla IMDb Top 250'de #67

Unforgiven (1992)
En iyi film ve en iyi yönetmen dahil dört dalda Oscar kazanmış bir Clint Eastwood klasiği. Eastwood'un hem yönettiği hem başrol oynadığı filmde Gene Hackman ve Morgan Freeman da yer alıyor. Top 250'de #113

City Lights (1931)
Komedinin usta ismi Charlie Chaplin'in nesilden nesile aktarılan unutulmaz klasiklerinin en ünlülerinden biri. IMDb Top 250'de #35

@Danger UA! @Yiğitt @Tolstoyevski @gundix123 @Maskeli Fedai @destere @RevaN @mrt-06 @RüzgarGülü @xdragxx @BesaleT @Since2011 @HeisenBerg
Bu Baba filminin ikincisi de yok mu? (b)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu Baba filminin ikincisi de yok mu? (b)
Kuralla ilgili soruyordun herhalde. Kural aslında ikinci, üçüncü filmleri falan engellemeye yönelik daha çok. Yüzüklerin Efendisi serisi, Star Wars serisi bir sürü film ve hepsi birbiriyle bağlantılı. Ancak tek başına ilk film olarak izlenebilecek, devamına muhtaç olmayan filmlerin etkinlikte olmasında sakınca yok. İsteyen devamını da izler kendisi. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

The Godfather (1972)

Se7en (1995)

Oldboy (2003)

Unforgiven (1992)

City Lights (1931)

O halde bütün filmler açıklandıktan sonra özel olarak seçeceğimiz 1 filmi söylemek daha doğru olacak? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Peki hangisi ilk sezon olacak bunlar oylama ile mi seçilecek yoksa rastgele mi?
Sanırım sen olayı yanlış anlamış olabilirsin. Özel seçim hakkı 72 filme seçmek için değil, 72 film arasından ilk sezona seçmek üzere bir hak. Yani ilk sezonda sizin seçtiğiniz bu filmler olacak, geri kalanlar da rastgele olabilir. :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Sanırım sen olayı yanlış anlamış olabilirsin. Özel seçim hakkı 72 filme seçmek için değil, 72 film arasından ilk sezona seçmek üzere bir hak. Yani ilk sezonda sizin seçtiğiniz bu filmler olacak, geri kalanlar da rastgele olabilir. :)

Demek istediğim 12 filmi üyeler seçecekmiş, ben orayı tam anlamadım. :) İlk 20 filmlerin tamamına yakını (serinin devamı dışındakiler) bence izlemeye değer, bir City Of God daha önce etkinlik filmi olmuştu. :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Demek istediğim 12 filmi üyeler seçecekmiş, ben orayı tam anlamadım. :) İlk 20 filmlerin tamamına yakını (serinin devamı dışındakiler) bence izlemeye değer, bir City Of God daha önce etkinlik filmi olmuştu. :)
Yani eklenebilecek 15-20 filmlik bir liste çıkarılır. 12 tanesini çoğunluğun oylarıyla seçeriz. :):)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
Etkinlik başlayacağı zaman biter işte. :):)

Sabah sabah amma soru sordum, kusura bakma. :)
Marttan sonra pek vaktim olmayacak o yüzden oylamaya da katılamayacağım büyük ihtimalle, o yüzden sormuştum bu ayın ortalarında olur mu diye fakat hayırlı olsun. :) Inception ve Matrix olsun başka da bir şey istemem, etkinlik sonunda yani bütün filmler bittikten sonra kategori kategori de ödül dağıtılabilir, "En iyi dram", "En iyi Savaş filmi ", "en iyi bilim kurgu" gibi? :)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,786
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Sabah sabah amma soru sordum, kusura bakma. :)
Marttan sonra pek vaktim olmayacak o yüzden oylamaya da katılamayacağım büyük ihtimalle, o yüzden sormuştum bu ayın ortalarında olur mu diye fakat hayırlı olsun. :) Inception ve Matrix olsun başka da bir şey istemem, etkinlik sonunda yani bütün filmler bittikten sonra kategori kategori de ödül dağıtılabilir, "En iyi dram", "En iyi Savaş filmi ", "en iyi bilim kurgu" gibi? :)
Bilemiyorum kategori olayını, olabilir. :):)

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Sezon tarihleri şimdi ilgimi çekti de asıl yazın filmleri rahat izleyebiliriz neden yazın iki ayını es geçtik? @OzaN

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,871
Puanı
1,061
Es geçme yok yazan tarihler başlangıç tarihleri. Temmuz-Ağustos aylarında var işte etkinlik. :)

Mayıs-Haziran'da ise diğer etkinlik var. :)
Ben olayı da anlamadım, şimdi o gün 5 film açıklamıştın? Bugün de açıkladın 5 film. Yani 1. sezon filmleri mi bunlar?