Fav10 Üyeleriyle Özel Sohbetler - Yeni Sezon - 1. Bölüm - Konuk: kerem

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
liuofqa.jpg

1- Bir zamanlar çok seviliyordu, geri döndü programım. Hoş geldin ilk bölümüme. :bhr: Adın ve soy ismin nedir?
kerem: Öncelikle davetin için teşekkür ederim. Hoş buldum. İsmim kullanıcı adımdan anlaşıldığı üzere Kerem. Aslında ilk önce Çağatay olacaktı fakat son anda bir değişikliğe gidildi. Soy ismim Ziyagil(!). :A
2- Kullanıcı adını kaç kez değiştirdin? :D
kerem: Kullanıcı adımı bir kez değiştirdim. Aslında Fav10'u bir yıl gibi bir sürede ziyaretçi olarak kullandım. Bu foruma kayıt olurken beş yıl boyunca bu platformda kalacağımı tahmin etmiyordum. En son kalıcı olduğumu anladığımda kendi ismim olan kerem'in daha iyi bir kullanıcı adı olduğuna karar verdim. Umarım yanılmıyorumdur. :A
3- En unutamadığın üç Türk dizisi? :D
kerem: Eskiden yine haftada iki-üç diziyi takip ettiğim olurdu ama son iki sezondur tek bir diziye dahi katlanamıyorum nedense. Bunda artık öğrenci olduğum zamanlardaki gibi bolca vakit bulamıyor olmam, TV dizisi sürelerinin çok uzun ve yenilikçi olmamasının payı büyük. O yüzden başlamamak, internet dizilerine yönelmek en iyisi gibi. Genelde bir diziyi izlediğimde onu mutlaka tamamlamam gerektiği hissine kapılırım ki şu ana kadar hiçbir diziyi yarı yolda bıraktığımı hatırlamıyorum. Evet, çok vefalı biriyimdir. :A En unutamadığım dizi Aşk-ı Memnu olabilir. Hiçbir dizinin tekrarını izlemem ama Aşk-ı Memnu'nun efsane sahneleri açıp izleyenlerdenim. Çok iyi bir kadro ve senaryonun yanında dönemin koşulları da bu diziyi unutulmaz hale getirdi diye düşünüyorum. Şarkı veya dizi zevkini etkileyen en önemli faktörlerden biri de koşullardır aslında. Keza o zamanlar ülkecek tek sorunumuz Adnan'ın yasak ilişkiyi ne zaman öğreneceğiydi. :A Ezel de baştan sona izlediğim dizilerin başında gelir. Son zamanlarda dizinin bölümleri Youtube'a HD kalitede yüklenince kısa süre önce final bölümünü tekrar tazeledim. Küçük kusurları olan ama baştan sona müthiş kurgulanan bir dizi olduğunu düşünüyorum. Oyuncu kadrosunu anlatmaya gerek yok. Sadece uyarlama olduğunu öğrendiğimde küçücük bir hayal kırıklığına uğradım o kadar. :A Üçüncü de kararsızım. Aklımda üç-dört tane dizi var. Hayat Bilgisi, Doktorlar, Kaybolan Yıllar, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Suskunlar olabilir. Keza yeni dizilerden İçerde, Ufak Tefek Cinayetler, Çukur ve Kadın da benim için unutulmazlar arasında olacak.
4- Yabancı dizi izliyor musun? :D
kerem: Evet, ilk yabancı dizi deneyimim Merlin olmuştu. O dönem sürekli CNBC-e ve e2 kanallarını izlerdim. Gossip Girl, Dr. Who gibi popüler diziler de günlük olarak yayınlanırdı. Daha sonra internetten GoT, Breaking Bad, Prison Break, Friends, HIMYM, Gilmore Girls, The Walking Dead, Dexter, Spartacus, Vikings gibi efsaneleri izledim. Büyük spoilerlar yediğim için Lost gibi birkaç popüler diziyi izleyemedim maalesef. Onun dışında uzak doğu dizilerine de merak salmışlığım vardır. Oralara da hiç girmeyeyim istersen. :A
5- Sevdiğin kişi son anda seni nikahta terk etse tepkin ne olurdu?
kerem: İlginç bir soru. :A Böyle bir sorunla karşılacağımı düşünmüyorum çünkü evliliğimi resmiyete dökmek gibi gereksiz bir eylemde bulunmayacağım. Zaten evleneceğim kişiye güvenemiyorsam o kişiyle evlenmenin de bir manası yok. Ki o da isteksizse nihaka gerek kalmadan önceden bunu belli edecek zekadadır diye düşünüyorum. Öyle değil mi? :A
6- Ekranda şu an en abartılan Türk dizisi?
kerem: Şu an televizyonda ekranların abartılan bir işi olsa olsa OGM'nin dizileri olabilir. Onun dışında çok izlenen herhangi bir yapım yok gibi. :A İzlemedim ama son zamanlarda Wednesday de Squid Game gibi dönemlik overratedlaşan dizilerden gibi duruyor. Yanılıyor olabilirim ama. :A
7- Yüzmeyi biliyor musun? Kim öğretti sana? :D
kerem: Yazın yakın arkadaşlarım grupça deniz ve sahile gidelim dediklerinde yüzme bilmediğim için sürekli reddediyordum. Bu da canımı sıkmıştı ve bende yüzme kursuna katıldım ve 18-19 yaşında yüzmeyi öğrendim. :A
8- Hayat adil mi sence?
kerem: Çıkıp dünyadaki bütün insanların eşit, aynı koşullarda, aynı imkanlarda olduğunu dile getirsem bunu aramızdan herhangi biri savunabilir mi? Savunuyorsa da yalan söylüyordur. Ya çok zengindir, ya da çıkarını düşünen yalakanın biridir. :A
9- Her şeyi kafana takar mısın?
kerem: Eskiden takardım fakat özellikle son iki-üç yılda fazla umursamazlaştım. Duygularım ve hislerim değişmedi tabii ki ama onları dışa yansıtmadan kamufle edebiliyorum. Tamamen pozitif bir şey olduğunu düşünmüyorum ama uzun vadede hayatıma çok büyük katkısı oldu. Bazen arkadaşlarımın bunu dile getirip imrenmesi bile hoşuma gitmiyor değil.
10- En sevdiğin kanal? Neden o?
kerem: Türkiye'nin ulusal kanallarını kastediyorsan Show TV. Herhangi bir nedeni yok, çocukken logosunu beğendiğim için olabilir belki. Bir de Doktorlar, Hayat Bilgisi, Cennet Mahallesi, İçerde, Çukur, Acı Hayat, Suskunlar, Deli Yürek, Adını Feriha Koydum, (Kurtlar Vadisi gibi dizileri yayınlayan kanaldan bahsediyoruz. Acnmedya programları, Biri Bizi Gözetliyor, Televole gibi programları da unutmamak lazım. @mrt-06 'nın kulağı çınlasın. :A Yabancı kanallarından da en çok HBO dizilerine öncelik veririm.
11- Kadın dizisini seviyordun çok sen. Yeniden başlasa ilgi görür mü sence eskisi gibi yine? :D
kerem: Evet çünkü çok sağlam bir kadro ve akıcı bir senaryosu vardı. Yanılmıyorsam AB'de 12 reytingle final yapmıştı. Başarı tesadüf değildir. :X
12- Şampuan markanı söyler misin? :D
kerem: System Man'in Triple Shampoo serisini veya Alpecin'in kafeinli şampuanını kullanıyorum. Türkiye'de satılıyor mu emin değilim.
13- Pide mi lahmacun mu? :D
kerem: Lahmacun. Pideyi de severim fakat hamur kısmı daha kalın olduğu için Lahmacun kadar yoğun ve güzel bir tadı yok. İyi bir Lahmacun benim en sevdiğim yemekler sıralamasında ilk 5'te hatta ilk 3'te olabilir. En son ne zaman iyi bir Lahmacun yediğimi hatırlamıyorum maalesef. Yurtdışında yaşamanın anne eli değmiş muhteşem yemeklerinden mahrum kalmak gibi büyük bir bedeli var ne yazık ki.
14- Radyo dinler misin günümüzde halen?
kerem: İşim gereği araba sürerken ara sıra radyoyu açıp gündemi takip etmeye çalışıyorum. Onun dışında radyo dinlemenin telgraf kullanmak gibi müzeleşmiş bir eylem olduğunu düşünüyorum.
15- Part time mı full time mı çalışmak istersin? :D
kerem: Sevdiğim bir iş ise full time çalışmaktan şikayetçi olmam. Çalışacağım işe bağlı olarak part time çalışmayı tercih ederim tabii ki.
16- En son sinemaya hangi film için gittin?
kerem: En son geçen hafta Violent Night filmini izlemeye gitmiştim. Kışın noel döneminde sokakların ışıl ışıl olduğu soğuk bir günde Glühwein içip sinemada christmas filmi izlemek gibisi yok. :A
17- Ailenle en komik anını anlatır mısın bize? :D
kerem: Yedi yıldır ailemden çok uzakta yalnız yaşıyorum, ailemle herhangi bir ortak anım olmayalı epey bir süre geçti. Düşününce, zamanında yoğun çalışan iki taraflı memur bir ailenin çocuğuydum. Öyle pek komik bir olay başımdan geçmedi.
18- Hiç balık tutmaya zaman ayırdığınız oldu mu?
kerem: Hamburg bir liman şehri olduğu için üniversitedeki arkadaşlarımla yaklaşık iki-üç sene önce balık tutmak için sözleşmiştik. Bir pazar günü balığa çıkabildik ve ben dört saat boyunca sadece üç balık yakaladığımı hatırlıyorum. Onları da kovada canlı görünce vicdanım el vermediği için tekrar denizin içine atmıştım. :A
19- Bu hayatta gereksiz bulduğun neler var?
kerem: Yaşamamımızda bizi biz yapmaktan alıkoyan dayatmalar, mecburiyetler, öğretiler. Seni başka biri yapmaya zorlayan her şey olabilir. Elimizde tutamadığımız bir kağıt parçası için hayatımızın büyük bir bölümünü sadece çalışarak geçirmek bunun bir örneğidir mesela. :D
20- Fobin ve hobin var mı? :D
kerem: Resim çizmek, müzik dinlemek, dizi ve film izlemek, spor yapmak, hentbol, gezmek, kitap okumak, farklı yerleri keşfetmek, yeni bir şeyler öğrenmek, insanlara yardım etmek, forumda takılmak, bir konu hakkında derin araştırmalar yapmak gibi herkesin sahip olduğu çeşitli ve sıradan hobilere sahibim. Fobi sayılır mı bilmiyorum ama son zamanlarda hayatımda önemli yer edinen insanları birer birer kaybettim. Çevremdeki çok yakınlarımı kaybetmenin büyük korkusu var içimde. Bazen bunu düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.
21- Son soruma geçiyorum. En son kendine ne aldın?

kerem: Yaklaşık iki-üç hafta önce internet üzerinden bir kol saati ve parfüm siparişi ettiğimi hatırlıyorum. Alışveriş yapmanın benim için kabus olduğu bir dönemde neyse ki online-shopping imkanına sahibim. :D Sorularına içtenlikle cevap vermeye çalıştım. Tekrar teklifin ve davetin için teşekkür ederim. Küçük bir öneri olarak, fikrimce benden sonra konuk edeceğin diğer üyelerin verecekleri cevaba bağlı olarak ropörtaj yapman daha sağlıklı olur. İyi forumlar. :D

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,440
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Son düzenleme:
  • Harika
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,440
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Kim kaldırdı forumdan dizinin konusunu? :eek:
Ireland polisiye dizisi
Konusu cok agir
Polisin oglu babasini vuruyor
Annesini meslektasiyla aldatmis diye
Meslektasi evli oldugunu biliyor
Sezon finalinde
O ikisinide oldurmek icin
Hastahaneyi kibritle tüpünü yakiyor
Ikinci sezonda Adam oluyor
Ikinci sezon birinci bolum son sahnesinde
Babasinin mezarini benzin dokup kibritle yakiyor
Hic bir polis orayi hak etmiyor diye
Zathura cetesi
------

@cokiyitvci

• İlginç
Reactions: cokiyitvci

cokiyitvci

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,370
Puanı
1,060
Ireland polisiye dizisi
Konusu cok agir
Polisin oglu babasini vuruyor
Annesini meslektasiyla aldatmis diye
Meslektasi evli oldugunu biliyor
Sezon finalinde
O ikisinide oldurmek icin
Hastahaneyi kibritle tüpünü yakiyor
Ikinci sezonda Adam oluyor
Ikinci sezon birinci bolum son sahnesinde
Babasinin mezarini benzin dokup kibritle yakiyor
Hic bir polis orayi hak etmiyor diye
Zathura cetesi
Sen polisiye dizi çok seviyorsun herhalde?