Eski Hikâye Final Yapıyor!

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Yerine gelen Kızılelmadan da bir şey beklemeyin. O da biter bu kadar dayanırsa şükür edin. Başrol oyuncusu tırt tırt tırt.

sanırım sen Osman Sınav'ı tanımıyosun :D onun dizisi 3-5 haftada asla bitmez Osman Sınav ismi başlı başına bi reytingtir zaten

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
bence de başrol oyuncusu tırt ama osman sınav onu öyle bi adam eder ki şaşar kalırız kenan imirzalıoğlunu nasıl marka yaptıysa :)
furkan palalı için hayatının en büyük şansı

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
sanırım sen Osman Sınav'ı tanımıyosun :D onun dizisi 3-5 haftada asla bitmez Osman Sınav ismi başlı başına bi reytingtir zaten
:eek::eek::eek:

Pardon Kılıç Günü, Aramızdaki Duvar, Masumlar, Pars: Narkoterör, Pusat, Doludizgin Yıllar dizilerini Ay Yapım yaptı da tutmadı nasıl hatırlamadım. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ilk 5 bölümlük reytinglerini gördükten sonra hatirlatalim o mesaji :)

Evet, öyle yapalım. Sakarya Fırat'ın başrol oyuncusu Tayanç Ayaydın zamanında çok fazla bilinmiyordu ama şimdi Osman Sınav dizisiyle biliniyor. Furkan Palalı da öyle olacaktır. Tanıtımlar da başarılı. :)

Osman Sınavı tanıyorum da tanısam ne olacak? Her dizisi tutmuş mu ki? Başrole koydukları isime bakın bir. Bu başrolle değil Osman Sınav, Warner Bros gelse dizi tutturamaz. :)

Her dizisi tutan birini göster, anlayalım. Bu derece sağlam işlerde Osman Sınav başarılı. Sakarya Fırat'a br bak mesela. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Evet, öyle yapalım. Sakarya Fırat'ın başrol oyuncusu Tayanç Ayaydın zamanında çok fazla bilinmiyordu ama şimdi Osman Sınav dizisiyle biliniyor. Furkan Palalı da öyle olacaktır. Tanıtımlar da başarılı. :)

Her dizisi tutan birini göster, anlayalım. Bu derece sağlam işlerde Osman Sınav başarılı. Sakarya Fırat'a br bak mesela. :)
Ben zaten her dizisi tutan bir yapım şirketi var demiyorum. Bana göre Kızılelma tutmayacak diyorum nokta. :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
:eek::eek::eek:

Pardon Kılıç Günü, Aramızdaki Duvar, Masumlar, Pars: Narkoterör, Pusat, Doludizgin Yıllar dizilerini Ay Yapım yaptı da tutmadı nasıl hatırlamadım. :)
bak sana şu isimleri sayayım;
kurtlar vadisi
deli yürek
acı hayat
ekmek teknesi
sakarya fırat
süper baba

bunların hepsi başlı başına birer efsane olmuş diziler :) tutmayan dizileri bile olay olmuştur kalitesi asla tartışılmaz
kılıç günü
pusat: reytingleri kötü olmamasına rağmen ekonomik kriz döneminde bitti 13 bölümde ve mükemmel bir diziydi

Osman Sınav Türk tv tarihinin en iyi yönetmeni en kaliteli yapımcısıdır bu adamı tartışmak ayıptır ayıp
tv için dönüm noktası olmuş her işi bu adam yaptı yönetti

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben zaten her dizisi tutan bir yapım şirketi var demiyorum. Bana göre Kızılelma tutmayacak diyorum nokta. :)

Tamam, o zaman. Tuttuğu zaman görüşeceğiz. Her hafta yükselecektir diye düşünüyorum. Sakarya Fırat'ın kitlesi mesela bu diziyi bekliyor. :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
kızıl elma dizisinde osman sınav ismi olmasa gözü kapalı tutmaz derdim belki hala tutmaz ama bu adam bir marka kalitesi tartışılmaz mutlaka bişeyler yapacaktır

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
bak sana şu isimleri sayayım;
kurtlar vadisi
deli yürek
acı hayat
ekmek teknesi
sakarya fırat
süper baba

bunların hepsi başlı başına birer efsane olmuş diziler :) tutmayan dizileri bile olay olmuştur kalitesi asla tartışılmaz
kılıç günü
pusat: reytingleri kötü olmamasına rağmen ekonomik kriz döneminde bitti 13 bölümde ve mükemmel bir diziydi

Osman Sınav Türk tv tarihinin en iyi yönetmeni en kaliteli yapımcısıdır bu adamı tartışmak ayıptır ayıp
tv için dönüm noktası olmuş her işi bu adam yaptı yönetti
Saydığın dizilerin içinde bize en yakın olan Kılıç Günü. Diğerleri Nikolay zamanının dizileri. :F

Arkadaş ne Osman Sınavmış bence tutamayacak işte. Bu da benim fikrim. Her dizisi tutacak diye bir kaide mi var?

Bana göre de kaliteyi ekranlara Ay Yapım biraz da D Pro taşıyor. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Saydığın dizilerin içinde bize en yakın olan Kılıç Günü. Diğerleri Nikolay zamanının dizileri. :F

Arkadaş ne Osman Sınavmış bence tutamayacak işte. Bu da benim fikrim. Her dizisi tutacak diye bir kaide mi var?

Bana göre de kaliteyi ekranlara Ay Yapım biraz da D Pro taşıyor. :)

Her ne kadar bazı Ay Yapım ve D Prodüksiyon dizilerini izlesem de, düzeltme yapayım. Kalite dediğin sürekli uyarlamalarla televizyon dünyasını dolduran mıdır? Kalite dediğin, özgün senaryoları olan diziler olacak. Şimdi "uyarlama yapmayan yok ki" diyeceksin, yok. Ekranda kalite yok demek ki. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Her ne kadar bazı Ay Yapım ve D Prodüksiyon dizilerini izlesem de, düzeltme yapayım. Kalite dediğin sürekli uyarlamalarla televizyon dünyasını dolduran mıdır? Kalite dediğin, özgün senaryoları olan diziler olacak. Şimdi "uyarlama yapmayan yok ki" diyeceksin, yok. Ekranda kalite yok demek ki. :)
Uyarlama yapan diziler kalitesiz diziler değildir. Niye kalitesiz olsun ki? Yabancı dizilerin hepsi kalitesiz mi ki onları uyarlayınca kalitesiz olsun? Ne güzel halkım da o güzel dizilerin konularını tatsın izlesin diye çabalıyorlar işte.

Uyarlama olmayan dizileri de görüyoruz. Küçük Gelin falan. Kalite akıyor hepsinden. :)

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
Osman sınav uyarlama kitaptan şurdan burdan alıntı işler değil özgün ve farklı işlerle 1 numara oldu ne osman sınavmış diyosunda adamın dizileri;
kurtlar vadisi 20+ reyting aldı
deli yürek 20+ alıyomuş
acı hayat 20 reyting görgü
ekmek teknesi 18 reytinglerde alıyodu
sakarya fırat trt1 e göre süper reyting alıyodu
süper baba zamanının en güçlü işiymiş
yani bu adam başlı başına bi efsane ve ekoldür OSMAN SINAV bu boru değil

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Uyarlama yapan diziler kalitesiz diziler değildir. Niye kalitesiz olsun ki? Yabancı dizilerin hepsi kalitesiz mi ki onları uyarlayınca kalitesiz olsun? Ne güzel halkım da o güzel dizilerin konularını tatsın izlesin diye çabalıyorlar işte.

Uyarlama olmayan dizileri de görüyoruz. Küçük Gelin falan. Kalite akıyor hepsinden. :)

Kaliteli olması için uyarlamak mı lazım? Cümlelerinden bu çıkıyor yani. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
@Arslan Bey tabii ki öyle demek değil. Uyarlama ile çakma lafını ayırt edemeyen insan cahildir. Ve çoğu kişi de ayırt edemiyor malesef.

Kuzey Güneyde iki dövüş vardı diye herkes Fight Cluba benzetiyordu ama Küçük Gelinin Hayat Devam Ediyorun uyarlaması değil birebir çakması olduğunu kimse dile getirmiyor.

Valla klişenin dibine vurup daha önce anlatılmış hikayeyi 10. Kez anlatacaksam uyarlama yaparım daha iyi. Zengin İğlan Fakir Kız, kızın küçük yaşta evlendirilmesi klişeden başka bir şey değil. Bu mu özgünlük?

@takas Aşkı Memnu da 20 aldı, Yaprak Dökümü de 24 aldı, Ezel de 20 aldı, Fatmagül de 20 aldı. O zaman Ay Yapım da efsanetül mefsane. :):)

°°°mobil mesaj°°°

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
@Arslan Bey tabii ki öyle demek değil. Uyarlama ile çakma lafını ayırt edemeyen insan cahildir. Ve çoğu kişi de ayırt edemiyor malesef.

Kuzey Güneyde iki dövüş vardı diye herkes Fight Cluba benzetiyordu ama Küçük Gelinin Hayat Devam Ediyorun uyarlaması değil birebir çakması olduğunu kimse dile getirmiyor.

Valla klişenin dibine vurup daha önce anlatılmış hikayeyi 10. Kez anlatacaksam uyarlama yaparım daha iyi. Zengin İğlan Fakir Kız, kızın küçük yaşta evlendirilmesi klişeden başka bir şey değil. Bu mu özgünlük?

@takas Aşkı Memnu da 20 aldı, Yaprak Dökümü de 24 aldı, Ezel de 20 aldı, Fatmagül de 20 aldı. O zaman Ay Yapım da efsanetül mefsane. :):)

°°°mobil mesaj°°°
Osman Sınav ismi bir markadır marka başlı başına bi dönüm noktası yaratmıştır tv de
o saydığın dizilerinin hepsi kitaptan alınma ezel hariç ezelde 2.sezon bozmuştu
ayrıca reytingleri abartarak söylüyosun da neyse onun tartışmasına giremem şimdi :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

°°°mobil mesaj°°°

Yalnız o Küçük Gelin'miş, Hayat Devam Ediyor'muş, kaale alacağım diziler değil. Her iki dizi de hem klişeye gidiyor, hem de tarzım değil. Bir de Küçük Gelin, Samanyolu'nda ve o kanalda pek dizi izlemiyorum. Arada iyi dizi çıkarsa, ancak öyle. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Osman Sınav ismi bir markadır marka başlı başına bi dönüm noktası yaratmıştır tv de
o saydığın dizilerinin hepsi kitaptan alınma ezel hariç ezelde 2.sezon bozmuştu
ayrıca reytingleri abartarak söylüyosun da neyse onun tartışmasına giremem şimdi :)
A/B Total CD ZH farketmez. Saydığlm dizilerin hepsi 20 reytingi geçmiş.

Arkadaş kitapdan uyarlama diyorsun ya. Ne oluyor kitaptan uyarlanınca? Onu da yazan bir insan evladı değil mi? Kitapı okumağa üşenenler için bir imkan yaratıyorlar işte. :)

°°°mobil mesaj°°°