CHP ve Birol Güven'in 'Çocuklar Duymasın' Tartışması!

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Yiğitt yeni bir haber konusu açtı

CHP ve Birol Güven'in 'Çocuklar Duymasın' Tartışması!

chp-den-cocuklar-duymasin-tepkisi-325912-5.jpg

İlk bölümüyle sosyal medyayı sallayan ''Çocuklar Duymasın'' dizisindeki bir sahne CHP'den sert tepki aldı!

Kanal D'de pazar akşamı ilk bölümüyle yayın hayatına başlayan dizide hafriyat kamyonlarıyla ilgili söylenenler tepki çekti. Dizideki "Haluk" karakteri, hafriyat kamyonlarının trafikte yol açtığı sorunlardan bahsedilmesine tepki göstererek “O kamyonlar olmasa sen öyle evlerde oturabilir misin ha! Alttan ısıtma, üstten soğutma olsun, yok depreme dayanıklı olsun. Eski evleri yıkalım, yenilerini yapalım. O olsun, bu olsun ama hafriyat kamyonları olmasın. O hafriyat kamyonları olmadan kentsel dönüşüm nasıl olacak? İnşaat sektörü ne olacak? İnşaat sektörü durursa kaç aile işsiz kalacak biliyor musunuz?" ifadelerini kullanıyor.

CHP milletvekili Tur Yıldız Biçer ise bu sözlere sert tepki gösterdi. “Mehmet Cengiz sponsor mu bu diziye? Şu kaba tipe bu cümleleri kurduran senaryo ekibine hafriyat kamyonlarının aldığı 30 canı hatırlatmalı” mesajıyla paylaştı. Daha sonra dizinin yapımcısı Birol Güven ve yayıncı Kanal D'ye “30 insanın katili hafriyat kamyonlarına kurulan bu güzellemeler için ailelere bir özrünüz olacak mı, empati yaptınız mı?” diye sordu.

Orijinal formatta oku

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Haklı bir tepki olmuş, sahneyi izledim şimdi. Onlarca can gitmiş ve mağdur aileleri var, böyle hassas bir konuda bu şekilde baştan sonra güzelleme yapılması yersiz olmuş..

xBUGRAx

Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
Kamyonların trafik rahatsızlığını inşaat sektörüne bağlamak tarafsızlık olmuyor bence.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bende anlam veremedim bir insan hafriyat kamyonlarını neden över korur? Çok abartmışlar siyasi şeyleri bu tarz dizilere sokmayın.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Arabalar can alıyor ama 1 aileye 2 araba düşüyor nerdeyse.... üstelik arabalar tvde pohpolanıyor!? Üstelik arabalar zevk-i sefa....Abartı...

Sandım Haluk'un milliyetçilik tarafına taktılar:X

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
sahne çok saçmaydı okey ama hafriyat kamyonlarını da işidmiş gibi görmenin de anlamı yok

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Çok enteresan ama CHP'yi haklı buldum burda :eek: Trafikte en sevmediğim ve en çok kazaya yol açan araç grubu bir motorlar iki hafriyat kamyonlarıdır.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Komedi dizilerinin mesaj verme çabasını doğru bulmuyorum. Birol Güven'in bu anlamsız ısrarı can sıkmaya başladı.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
İyi de kardeşim Haluk'un dediği gibi o araçlar olmasa kentsel dönüşüm nasıl olacak
Kentsel dönüşüm olmasın demiyorum. Harfiyat kamyonlarının güzergahlarını sistematize etmeli devlet. İstatistiksel olarak bakıldığında ölümlü ve yaralanmalı kazaların çoğunda bu harfiyat kamyonları rol alıyor. Bunun önünü alınması için kamu oyu oluşmasını engelliyor dizi. "Amaaan ne var yani kamyonlar olmasa inşaat da olmaz" diyerek yüzeysel geçiştirilecek bir konu değil bu.