Captain America: Civil War / İç Savaş - Film Yorumları

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Karıştırdım onu doğru diyorsun. :D O ikisi sürekli karışıyor bende. :) Sokovia'da yaşandı olaylar Age of Ultron'da, dolayısıyla oradan gelen bir hiddeti vardı adamın. :)
Aynen. Wakanda bizim Black Panther'in mekan. :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Benim en çok beklediğim filmlerden biri. Bayıldım karaktere. Çizgi romanını falan alıcam o kadar sevdim. :)
Çok sert ve sağlam bir giriş yaptılar zaten. Aksiyon sahnelerinde gücünü gerçekten sağlam gösterdiler. Bakalım merakla bekliyoruz. :) Ben bir de Doctor Strange'i çok deli bekliyorum. Fragmanı çok çok iyiydi. O filmle Marvel mistik dünyalara giriş yapacak. Çok iyi bir film çıkabilir. :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Çok sert ve sağlam bir giriş yaptılar zaten. Aksiyon sahnelerinde gücünü gerçekten sağlam gösterdiler. Bakalım merakla bekliyoruz. :) Ben bir de Doctor Strange'i çok deli bekliyorum. Fragmanı çok çok iyiydi. O filmle Marvel mistik dünyalara giriş yapacak. Çok iyi bir film çıkabilir. :)
Mistik güçlü bir karakter olması soğutuyor beni biraz. :) Filmde Thanos'un taşlarından biri görülebilirmiş. Doctor Strange'in kolyesinde.

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Mistik güçlü bir karakter olması soğutuyor beni biraz. :) Filmde Thanos'un taşlarından biri görülebilirmiş. Doctor Strange'in kolyesinde.
Aynen öyle söyleniyor. O filmde de bir taş gözükecek yüksek ihtimal. Hatta Doctor Strange o taştan gücünü alabilir falan diyorlar. Ben çok sağlam olacağı kanısındayım o filmin. Ama Doctor Strange'i tam gücüyle yansıtma ihtimalleri düşük. Adam zamanı falan bükebiliyor. Normal Avengers'dakiler pek yanaşamaz bunun gücüne. :) İnfinity War'da gözükecektir ama o kadar büyük güç koyacaklar mı göreceğiz. :)

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Yanlışıkla geri bastım yorum silindi. :( Normalde kayda alınması gerekiyordu herşeye rağmen. Şansızlık. Şuan bir daha yazmayacağım. Genel bir yorum yapayım.

Genel olarak filmi başarılı oldum. Önyargılı arkadaşların aksine çocuk fimi değildede gerçek anlamda genele hitap eden ve çok akıllıca bir senaryo ile saçmalığı minimum seviyeye çekilmiş bir film olmuş. Muhtemelen robert downey jr ile başlayan Marvel'in komiklik katma olayı gerçekten filmi taşıyan bir durum. Özellikle ant man ve spiderman çok iyi uyumsağlamış bu duruma. Panter karakterini ilk defa buraya gördüm. Çok sağlam bir hero karakteri olmuş hakkını vermek lazım.

-Spoilerli BvS göçertme;

BvS ile ister istemez karşılaştırmak zorundayım. Civil War'ın fragmanına bakıp ters köşe olan BvS'nin hezimeti diye algılayabiliriz. BvSde herolarımız kendilerini ciddi ciddi öldürmeye çalışırken, her ne kadar birbirini tanısalarda savaştıkları sahnelerde bunun gerçek olmadığı olgusunu seyirciye gayet vermişlerdi. Yok benimde annem vara çekmediler çok şükür herneyse bu kadar BvS'yi yere vurmak yeter.

Marvel'in bu saatten sonra uzun uzun yıllar durdurulamaz olacağını düşünüyorum.

Puanlarsak bir 9,9.5 gelir benden.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Beklediğimden çok daha iyi bir film çıktı. Senaryo anlamında daha da iyi olabilirdi fakat denildiği gibi bu haliyle bile şuana kadarki en iyi Marvel filmi kesinlikle. Bildiğimiz Avengers tadındaydı fakat onun da üstünde bir yapım. Süper kahraman filmleri ve evreniyle içli dışlı olmadığım için pek ayrıntıya girmeyeceğim fakat birkaç hususa değinmemek olmaz.

Filmin çocuklara hitap etmemesi yani resmen politikleşmeye başlaması bence en büyük devrim Marvel adına. Birkaç absürd komik sahne dışında filmin büyük geneli karanlık atmosferde geçti.

Ben de tabii ki Kaptan'dan yanayım fakat Tonny'i de severim. Natasha'yı daha çok severim tabi, bir de Wanda; ah Wanda! Mükemmel bir hatun be! Asalete bakar mısınız: :hearteyes:

images (5).jpg

Örümcek adam tam bir hayal kırıklığı oldu. Ben bizim gazeteci olan Peter Parker'i beklerken liseli Pittie çıktı. :(

Üstelik fragmanda Kaptan'ın zırhlını alması filan baya karizmatik duruyordu, ne fake yedik be :)

Neyse ki halası olacak kadın gerçekten Stark'ın da dediği gibi çok ateşli çıktı, hele filmin en sonuna eklenen o sahnedeki bakışı neydi öyle. :D

Karınca Adamın hatrına Lost'un efsanesi Kate'e de yer verirler diye umut etmiştim, umut ettiğimle kaldım. Keşke Kate'i de Wanda ve Natasha gibi bir karakter olarak görseydik... Karınca Adam şahsımca Örümcek Adamdan daha iyi daha başarılı. Elbet biri liseli fakat öteki en az onun kadar amatör, yine de iş var. Keşke adam akıllı bir Örümcek Adam profili çizselerdi, Vision bile ondan daha karizmatik anasını satayım. :)

Bu arada içlerinde en kıl olduğum kahraman kesinlikle Vision, çakma jön herif. Duvardan geçmeler filan, havalar havalar. Herif Thor'un çekicini kaldırınca iş var sandık, etkisiz çıktı. Olan Thor'un karizmasına oldu.

Şuana kadarki en kaliteli Marvel filmi olmakla birlikte içlerindeki en dramatik film de buydu.

Üzerine bina düşen siyahi çocuğa üzüldüm. Stark'ın ana babasına da yazık olmuş fakat orada Kış Askerinin suçu yok tabi, yönlendirenlerden intikam almak gerek.

İç Savaş?

Ortada ahım şahım bir savaş yoktu gerçekten. Aylarca tarihi bir savaş çıkacak diye bekledik, hafif bir çatışma çıktı o kadar. Gerçi Avengers 1'deki gibi savaş çıkması için Thor ile Hulk'un da olması gerekirdi.

Natasha yine Natashalığını yaptı, Kaptan'ın gitmesine izin vermesi filmin sürprizlerinden biriydi. Okçu'ya da helal olsun, çok sağlam bir adam.

Ama benim en büyük favorim Wanda :hearteyes:

Bu arada son iki üç filmdir Yenilmezlerin adı İntikamcılar mı oldu bana mı öyle geldi? Gerçi Avengers hâlâ aynı fakat çeviri konusunda hiç çaktırmadan isim değiştirdiler. Sanırım doğru çevirisi İntikamcılar galiba.

Çok iyi bir Marvel filmi, iyi bir film fakat çok daha iyi bir film olacak potansiyeli de vardı:

8.0/10

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
Beklediğimden çok daha iyi bir film çıktı. Senaryo anlamında daha da iyi olabilirdi fakat denildiği gibi bu haliyle bile şuana kadarki en iyi Marvel filmi kesinlikle. Bildiğimiz Avengers tadındaydı fakat onun da üstünde bir yapım. Süper kahraman filmleri ve evreniyle içli dışlı olmadığım için pek ayrıntıya girmeyeceğim fakat birkaç hususa değinmemek olmaz.

Filmin çocuklara hitap etmemesi yani resmen politikleşmeye başlaması bence en büyük devrim Marvel adına. Birkaç absürd komik sahne dışında filmin büyük geneli karanlık atmosferde geçti.

Ben de tabii ki Kaptan'dan yanayım fakat Tonny'i de severim. Natasha'yı daha çok severim tabi, bir de Wanda; ah Wanda! Mükemmel bir hatun be! Asalete bakar mısınız: :hearteyes:

Ekli dosyayı görüntüle 50520

Örümcek adam tam bir hayal kırıklığı oldu. Ben bizim gazeteci olan Peter Parker'i beklerken liseli Pittie çıktı. :(

Üstelik fragmanda Kaptan'ın zırhlını alması filan baya karizmatik duruyordu, ne fake yedik be :)

Neyse ki halası olacak kadın gerçekten Stark'ın da dediği gibi çok ateşli çıktı, hele filmin en sonuna eklenen o sahnedeki bakışı neydi öyle. :D

Karınca Adamın hatrına Lost'un efsanesi Kate'e de yer verirler diye umut etmiştim, umut ettiğimle kaldım. Keşke Kate'i de Wanda ve Natasha gibi bir karakter olarak görseydik... Karınca Adam şahsımca Örümcek Adamdan daha iyi daha başarılı. Elbet biri liseli fakat öteki en az onun kadar amatör, yine de iş var. Keşke adam akıllı bir Örümcek Adam profili çizselerdi, Vision bile ondan daha karizmatik anasını satayım. :)

Bu arada içlerinde en kıl olduğum kahraman kesinlikle Vision, çakma jön herif. Duvardan geçmeler filan, havalar havalar. Herif Thor'un çekicini kaldırınca iş var sandık, etkisiz çıktı. Olan Thor'un karizmasına oldu.

Şuana kadarki en kaliteli Marvel filmi olmakla birlikte içlerindeki en dramatik film de buydu.

Üzerine bina düşen siyahi çocuğa üzüldüm. Stark'ın ana babasına da yazık olmuş fakat orada Kış Askerinin suçu yok tabi, yönlendirenlerden intikam almak gerek.

İç Savaş?

Ortada ahım şahım bir savaş yoktu gerçekten. Aylarca tarihi bir savaş çıkacak diye bekledik, hafif bir çatışma çıktı o kadar. Gerçi Avengers 1'deki gibi savaş çıkması için Thor ile Hulk'un da olması gerekirdi.

Natasha yine Natashalığını yaptı, Kaptan'ın gitmesine izin vermesi filmin sürprizlerinden biriydi. Okçu'ya da helal olsun, çok sağlam bir adam.

Ama benim en büyük favorim Wanda :hearteyes:

Bu arada son iki üç filmdir Yenilmezlerin adı İntikamcılar mı oldu bana mı öyle geldi? Gerçi Avengers hâlâ aynı fakat çeviri konusunda hiç çaktırmadan isim değiştirdiler. Sanırım doğru çevirisi İntikamcılar galiba.

Çok iyi bir Marvel filmi, iyi bir film fakat çok daha iyi bir film olacak potansiyeli de vardı:

8.0/10
Normal şartlarda bu event iki tarafta da en az 50 şer kahramanla olan müthiş büyük bir event. Ama sinemada işledikleri karakterler zaten bu kadar sınırlıyken hepsini burada bile bu kadar zor bir araya getirmişken çizgi romandaki gibi büyük çaplı bir iç savaş sinemada imkansız. En az 2 film kaplardı, zaten ona da fırsatlı olmazdı Marvel'ın film programı hepten dolu olduğu için. Yine de her şeye rağmen bu filmi de daha iyi yapabilirlerdi dediğin gibi.
Bu arada Wanda konusunda kesinlikle katılıyorum. Çok asil harikaydı. :A Gücünün sınırlı bir kısmıydı bir de o. Normalde çok daha fantastik güçlere sahip. :)

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Spider-Man güçlerini 15 yaşında kazanan bir kahraman. Filmde de güçlerimi 6 ay önce kazandım diyor. Yani filmde 15-16 yaşlarında. Spider-Man'de bence hiçbir sıkıntı yoktu hatta şuana kadar ki en iyi Spider-Man'i izledik bence. Tom Holland'ın da oyunculuğu iyiydi ama asıl gelecek yıl Temmuz'da çıkacak Spider-Man filmi belirleyici olacak.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Spider-Man güçlerini 15 yaşında kazanan bir kahraman. Filmde de güçlerimi 6 ay önce kazandım diyor. Yani filmde 15-16 yaşlarında. Spider-Man'de bence hiçbir sıkıntı yoktu hatta şuana kadar ki en iyi Spider-Man'i izledik bence. Tom Holland'ın da oyunculuğu iyiydi ama asıl gelecek yıl Temmuz'da çıkacak Spider-Man filmi belirleyici olacak.

Yine de ben eski gazeteci Spider'ı tercih ederdim, belki çizgi romanın orijinaline göre liseli daha başarılı fakat sinematik açıdan gazeteci daha iyi. Gerçi 1 ve 2 yi izledim, Spider Man 3'ü bile henüz izlemedim bir ara siyah örümcek adam filan vardı o kadar uzağım yani, o yüzden söz hakkım pek yok. :)

images (7).jpg

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,506
Puanı
1,061
Yine de ben eski gazeteci Spider'ı tercih ederdim, belki çizgi romanın orijinaline göre liseli daha başarılı fakat sinematik açıdan gazeteci daha iyi. Gerçi 1 ve 2 yi izledim, Spider Man 3'ü bile henüz izlemedim bir ara siyah örümcek adam filan vardı o kadar uzağım yani, o yüzden söz hakkım pek yok. :)

Civil War'ı daha izlemedim ama aynen bence de gazeteci olan daha iyiydi.

O serinin 3.bölümünü kesin izle bence kum adamlı venomlu bölüm efsanedir

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910

Ekli dosyayı görüntüle 50527
Yeni Spider-Man'de fotoğrafçılık yapıyor olabilir gelecek filmde görürüz belki. İlk üçlemeyi ben de seviyorum oynayan Tobey Maguire başarılıydı. :)

Polat Şaşmaz

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,506
Puanı
1,061
Sonunda izlemek nasip oldu. Harika filmdi harika. Büyük umutlarla büyük beklentilerle izledim 1-2 şey dışında beklentilerimi karşıladı.

Filmin beğenmediğim kısımları Baron Zemo sahneleri ve Vision'un bu kadar etkisiz oluşuydu. Baron Zemo sahnelerini ise anlamadım alt yazı yok değişik dil konuşuyorlardı. :D O sahneler öyle geçti.

Filmde hikayeyi çok ilerletmişler. Steve ve Tony arasında geçen sahnede şok oldum. Tony Stark ile Pepper Pots ilişkilerine ara vermişler. Aglayacaktim bu sahnede hiç beklemiyordum. Evrenin en renkli çiftiydi. Bakalım yeniden nasıl bir araya gelecekler.

Black Panter tek kelimeyle efsane olmuş. Bizim evrene çok renkli bir karakter daha kazanmış olduk. Babası kralı öldüren Bucky'i yakalayıp öldürmek istemesi filme damga vurmuş. Yeni filmini merakla bekliyorum majestelerinin.

Havaalanı sahnesi efsoydu. Captain ile Iron Man'in karşı karşıya geldiğini gördük. Kaptan Amerika'nin aslında nasıl çirkin karakterli biri olduğunu bu sahnede anladık. Bir Bucky için arkadaşlarını öldürmeye kalktı savaştı yazıklar olsun. Havaalanı sahnesinde aksiyon bizim Spider-Man'in ortaya çıkışıyla başladı. Kaptan'ın zırhını çaldı :F Ardından Karınca Adamı gördük. Örümcek Adamın elinde ki kalkan ile ortaya çıktı. Ardından bizim adamın zırhına girip bozmasi ve biraz zaman geçtikten sonra büyüyüp Griant Man oluşu iyi düşünülmüş. Bizim Örümcek çocuk da ayaklarını iyi ördü :D Bi susmadı falan kendini bizim adama kanıtlamak istiyormuş bak sen :D Iron Man ve Spider-Man'in arasında ki bağı çok beğendim. En sevdiğim iki karakter arasında ki bu bağı hiçbir zaman unutmayacam. İnşallah bozmazlar.

Gelelim Vision'a. Çok etkisizdi. Hiçbir şey yapmadı diyebilirim. Ağırlığını koysa çok daha farklı sahneler izleyebilirdik. Sonra ki sahnede War Machine'nin zırhını deldi Rhodes'un zirhiyla düşüp ayaklarını kaybetmesi filmin ayrı dikkat çeken noktası. Son sahnede de gördük ki ayaklarını kesmişler koskoca albayın.

Ardından Iron Man'i izledik. Oynanan oyunu anladı tam savaş bitti barıştılar derken ortalığı Baron Zemo karıştırdı. Bucky'i meğerse bizim Tony Stark'ın ailesini öldüren kişiymiş. O sahnede bende Bucky'den nefret ettim. Bana verseler bende atardım 2-3 tekme.

Neyse gelelim 2v1 kapışmaya. Bir kez daha Kaptandan nefret ettiğim sahne oldu. Iron Man köküne kadar haklı. 2v1 kapışma sahnesi efsane çekilmiş. Normal şartlarda Tony Stark ikisini birbirine koyar parçalardı ama bu sefer öyle olmadı. Zırhının çalışmadığından mıdır bilmem bazı özelliklerini kullanmadı. Berabere bitmesi olmamış. Omuzlarında kurşun var hedefi belirleyip vuran. Onu kullansa Kaptan şimdiye meftaydı. Kış Askerini ise iyi dövdü. Kolunu kopardı. Son sahnede Iron Man'in Kaptan'ın savaş metodunu öğrenip uygulaması efsaneydi. Orada acımasa son sahnede Kaptan'ın zırhını göğsüne yetmezdi. Ardından zırhı açıp sen o zırhı hak etmiyorsun o zırhı babam yaptı demesi filmin en duygusal sahnelerindendi. Ardından Kaptan'ın zırhı bırakıp gitmesi iyidi.

Savaş bittikten sonra filmi Kaptan Amerika'nin Iron Man'e yazdığı mektupla bitirdik. Iron Man'in Kaptan Amerika ve arkadaşlarını hapisten çıkarması ve mektup çok duygusaldı bir kez daha gönlümü kazandı Kaptan.

Filmin After Credit sahneleri ise bize gösterdi ki Black Panther Kaptan Amerika ve diğerlerini ülkesine almış. Babasını öldüren Kış Askerini ise dolabin icine koyup dondurmus ve gizli mekana koymuş. Dokunani öldürürüm demesi bize diğer filmlerden bir işaret veriyor.

Filme dair yazılacak çok şey var aslında ama fazla uzatmayalım

Bugün Spider-Man'in filmine gidiyorum yorumlarımı yaparım.

Infinity War'ı merakla bekliyorum.

PUANIM: 9.5/10

Son düzenleme: