eTV Bu Forum Benim - 2. Bölüm | Yiğitt vs Çiğdem- | Yeni Bölüm

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
red-back.jpg

| Önceki Bölümler: 1. Bölüm |
Aserat: Bu Forum Benim'in 2. bölümünden herkese merhaba! Bir haftalık mecburi aradan sonra bomba gibi dönmeye niyetliyiz. Bu hafta yine forumun iki deneyimli ismi aramızda: Yiğitt ve Çiğdem-! İkiniz de hoş geldiniz, kısaca yorumlarınızı alalım. :D
Yiğitt: Öncelikle hoş bulduk, ikinci bölüme beni konuk ettiğin için de teşekkür ediyorum. Forumda her zaman olması gereken formatlardan, okurken çok eğleniyorum bu yarışmayı. Bir yandan da kendim cevaplamaya çalışıyorum. Bol reytingli olsun inşallah. :D
Çiğdem-: Kelime yarışmanda Yiğit beni kıl payı yenmişti, burada ben yenerim inşallah. :A
Aserat: O zaman lafı fazla uzatmayalım ve Bu Forum Benim'in ilk sorusuna geçelim! Bu arada %50 ve Çift Cevap olmak üzere iki joker hakkınızın olduğunu da hatırlatalım.

1) MusicSurvivor'ın ilk sezon kazananı kimdir?
A) sokak sanati
B) mrt-06
C) xemrexxx
D) denizz19
Çiğdem-: Aaa bunu MS yöneten olarak bilmezsem ayıp ayol. :A D şıkkı, şarkıcısı da Sıla. :A
Yiğitt: Sıla ile D) denizz19 tabii ki. :A
Aserat: Doğru! İkiniz de 1'de 1'le başlıyorsunuz!

-- REKLAM --
'MusicSurvivor' heyecanı 8. sezonuyla Ağustos'ta ve yine eTV'de devam ediyor! Kendine güvenenler burada buluşuyor! Başvurular çok yakında başlıyor!
-- REKLAM --

Yiğitt: Özledik yarışmayı, şansıma ben döndükten sonra yarışmalar kesildi. Özlendi tabi, böyle aralar bazen iyi oluyor. Sürekli sürekli olunca da sıkıyordu. Bekliyoruz sezonu. :Z
Aserat: Şimdi 2. sorumuz geliyor!

2) Kanal D'nin forum ahalisi arasında kullanılan ismi nedir?
A) Mavi Küre
B) Mavi Top
C) Mavi Yuvarlak
D) Mavi Bela
Yiğitt: Bağıran surat işareti yollardım da neyse...
Çiğdem-: B şıkkı ama bu soruyu Yiğit'e nasıl sordun? :A Zaten stüdyoda cam çerçeve inmiş, kesin bu yüzden. :A
Yiğitt: Kınıyorum..
Çiğdem-: Ben hava sıcak diye camı çıkardınız sanmıştım ama anladım şimdi. :F
Yiğitt: Mavi topuna kurban olduğum B şıkkı. :bhr: :A
Aserat: Doğru! 2'de 2! En azından sana Mavi Top dedirtebildik sonunda Yiğitt. :A
Yiğitt: Ben hep diyordum zaten, çatlasın antiler. :A
Çiğdem-: Geliyor Ankara'dan kalkıp stüdyoya, heyecanla soruyu sor diyor ve Kanal D'ye Mavi Top mu diyoruz diye soru geliyor. :F
Aserat: Neyse bu muhabbet sabaha kadar uzar, o yüzden 3. soruya geçelim. :A

sutcuoglu-family.jpg
3) Bu resim benden önce başka bir üye tarafından da uzun süre profil resmi olarak kullanılmıştı. O üye kimdi?
A) mrt-06
B) denizz19
C) xBUGRAx
D) yatutarsa
Yiğitt: C) Buğra tabii, sizi karışıyordum ilk koyduğun zamanlar. Buğrayla özdeş bir resim o, değiştir lütfen. :A
Çiğdem-: C) Buğra. Zaten seni ona benzetiyoruz ayol. :A
Aserat: İkiniz de aynı şeyi dediniz. Tamam, değiştiririm yakında. :A
Çiğdem-: Aaa ablam sonuçta, benzeriz. :A
Aserat: Yiğitt ablan mı senin, anlamadım. :A
Çiğdem-: Aa tabi. Ben Atacan'ın, Yiğitt de benim. :A
Aserat: Ve bu da doğru! 3'te 3! Sıradaki sorumuz biraz zor. :A

4) Hangi üye daha önce senaryo bölümü için hiçbir proje yapmamıştır?
A) Forumdash
B) xBUGRAx
C) batuhankaralar
D) S.G.A.T.
Yiğitt: Forumdash yapmamıştır ya, üşengeç kendisi. :A A şıkkı diyorum ben. Buğra ne ara yaptı onu bilmiyorum, ben yokken yapmıştır inşallah...
Çiğdem-: Zor evet. A ve D ikilisinden biri. :A
Aserat: İstersen joker kullan. :A
Çiğdem-: Ben de A) Forumdash diyeceğim. Yanlış olabilir ama jokerler lazım olur ileride. :A
Aserat: Ve... İki taraf da doğru yanıt vererek 4'te 4'e ulaşıyor! Buğra 2012'de 'Acı Tesadüf' adlı 1 bölümlük bir dizi yapmış. :A
Yiğitt: Oha yani, nereden bilelim onu. :A Neyse Buğra'ya bir bölümlük dizi yaptığı için, Forumdash'a da üşengeçliği için teşekkür ediyorum. :bhr: :Z
Çiğdem-: Bunu yeni gördüm, acı değil de bana tatlı tesadüf olmuş. :A Hani favori üye halkı diye birçok dizi yapıldı ya Buğra da yaptı sanıp birisiyle karıştırmışım ama iyi olmuş, saflığım işe yaradı. :A
Aserat: Serhan da daha geçen sene yarışma yapmıştı, nasıl unuttun hemen? :A
Çiğdem-: Batuhan zaten yapıp hemen bitiriyor, bu sık olduğundan unutamıyoruz. :A xBUGRAx forumla ilgili dizi yazıyordu diye düşündüm. S.G.A.T.'ı unuttum ama Forumdash'ın bir şey yaptığını görmedim. Benden önce yapmış olabilir riskini de göze aldım. :A
Aserat: Neyse ki bu risk işe yaradı. O zaman 5. soruya geçelim!

5) Kasım 2017 değerlendirmesinde "en başarılı yönetici" seçilen üye kimdir?
A) Harunnn60
B) Aserat
C) denizz19
D) xBUGRAx
Yiğitt: Kasım 2017 mi?.. Deniz o zaman görevde değildi, C şıkkını eliyorum. Kendini övmüyorsundur inşallah, B şıkkı da değildir büyük ihtimal. Harun veya Buğra diye düşünüyorum. Forum bence yeni geldi diye ve başarılı konular açtı diye Buğra'yı seçmiştir. :D Cevabım D. Ama yanlış olabilir, tamamen sallayarak yaptım. :A
Çiğdem-: Atacan'ın bizi seçtiğini mi diyorsun? O zaman B şıkkı ayol, dün gibi aklımda zaten o değerlendirme. :A Tabi böyle deyip de yanlış çıkarsa rezil olduk. :A :A :A
Aserat: İki farklı cevap geldi! Bakalım hangi taraf doğru yanıt verecek?
Çiğdem-: Deniz ile Buğra değil ama Harun çıkabilir. Zaten Süper Mod olmuştu o çıkarsa şimdi yine pehlemeye başlar. :( :( :(
Aserat: Ve... Doğru cevap Aserat olacaktı. :A Çiğdem- 5'te 5 yaparken Yiğitt 5'te 4'te kaldı!

Çiğdem-: Aklıma kurt düşürdün, senden emindim de şu senaryo sorusu çok zordu; onu da yanlış hatırlamam sonucu buldum. Normalde herkes Buğra der. :F
Yiğitt: Aslan burcu musun, programı ben sunsaydım her cevap bana çıkardı.ss
Aserat: Yok Oğlak'ım. :A Buğra tarafsızlık ve ilişkiler konusunda 1. olmuş ama soruda en yüksek ortalama kastediliyordu. O yüzden maalesef.. :(
Yiğitt: Oha. Ben soruyu yanlış anlamışım. Ben Kasım 2017 en başarılı yöneticisi seçilme anketi var ya o soru sandım. :D Boş yere sorum gitti, senin birinci olduğunu biliyordum zaten. Bak ya, bedava soru gitti. Son 'yönetici değerlendirme anketi' diye vurgulasaydın bari. :A
Aserat: Şu an ben de şaşkınım, böyle olacağını hiç düşünmemiştim. :A
Yiğitt: Soruyu tam açıklayamamışsın. Suç sende. :A
Aserat: Soruyu hazırlayan arkadaşlar ufak bir ifade hatası yapmış olabilir ama bende suç arama. :A
Yiğitt: Yenilirsem bahanem hazır, benim işime gelir. :A
Aserat: En iyisi gerilen sinirleri yumuşatmak için sıradaki soruya geçelim. :A

6) Hangi üyenin ESKİ nick'i bir dizi adı değildir?
A) Polat Şaşmaz
B) HachiKo
C) MayısKralı
D) DiziTutkunu
Çiğdem-: Polat - Çocuklar Duymasın, Mayıs zaten Adı Mutluluk. :A Hachiko'yu bilmiyorum ama DiziTutkunu halukerogluFOX'tu galiba. Yani kendi adını kullanıyordu buna güvenerek D diyorum, yoksa Hachiko'dan haberim yok. :A
Aserat: Çiğdem- D diyor, Yiğitt ise hala düşünüyor!
Yiğitt: Polat'ın eski nicki Çocuklar Duymasın, DiziTutkunu'nun eski nicki halukerogluFOX ama değişim hakkı bir kere? Bundan önce değişim yaptıysa onu bilemem, kural olarak bir kere değişim hakkı var. MayısKralı'nın eski nickini hatırlayamadım ama dizi adıydı galiba. HachiKo hiç bilmiyorum desem yeridir. Çift cevap jokeri alayım o halde. :A
Aserat: Yiğitt için çift cevap jokeri devreye giriyor!
Yiğitt: Cevap ya B ya da D şıkkı, ondan eminim. İlk hakkım olarak D diyorum.
Aserat: Sonuç olarak iki taraf da D şıkkını işaretledi, bakalım doğru mu? Ve... Doğru! Böylece Çiğdem- 6'da 6, Yiğitt de 6'da 5'e ulaştı!

Yiğitt: Ha iyi bari. :D HachiKo'nun da Muhteşem Yüzyıl ile ilgili nicki olabilir.
Aserat: MayısKralı'nınki Adı Mutluluk, HachiKo'nunki ise Muhteşem Yüzyıl'dı. :D
Yiğitt: Bak doğru bilmişim, keşke kullanmasaydım. :A
Aserat: Dengen şaştı 5. sorudan sonra. :A
Yiğitt: Senin yüzünden, beni şaşırtıyorsun. :A
Aserat: Allah kuru iftiradan saklasın. :eek:
Çiğdem-: Aaa Muhteşem mi? xemrexxx'in fakesi o zaman. Yarışırken olay çözdük yönetim olarak. :eek:
Aserat: En iyisi bu konuyu sonra daha detaylı inceleyelim ama önce 7. soru gelsin. :A

7) 2015 Yılın Enleri'nde hangisi "en tarafsız üye" seçilmemiştir?
A) bazinga
B) Tzira
C) turkuazz
D) mrt-06
Çiğdem-: Ooo bunu portakalı soydum yapacağız. Hatırlamıyorum ki, sadece mantık yürütebiliriz. Üyelerin kişiliklerini biliyoruz sonuçta ama bilgim yok. :F
Aserat: Biraz zorlanın bir zahmet. Kimse havadan galibiyet beklemesin. :A
Yiğitt: Mrt-06 forumun Show TV fanıdır, taraflıdır. Kanal D fanlarını dışlamasıyla bilinir. Umarım forum böyle bir şey yapmamıştır. :A Aslında C şıkkı da olabilir ama D hiç tarafsız değil.ss O yüzden D diyorum.
Çiğdem-: Atacan seçilmiştir ama diğer üçünden hepsi olabilir. Acaba finale hangi jokeri bıraksam, az yardımcı ol ayol. :A
Aserat: Yarışmacı sensin, onu da ben söyleyecek değilim herhalde. :A
Çiğdem-: O zaman yarı yarıya olsun, çünkü diğer jokerde 2 defa tahmin yapıyordum; o finale kalsın, yanılırsam hakkım olur. :A
Aserat: O zaman Çiğdem için şıklar 2'ye düşüyor!

7) 2015 Yılın Enleri'nde hangisi "en tarafsız üye" seçilmemiştir?
A)
B) Tzira
C) turkuazz
D)
Çiğdem-: Aaa bu da zor, ikisi de seçilmiş olabilir. Bazinga ile kalsalardı rakibi seçilmedi derdim, sen de o yüzden onu koymamışsın. :A turkuazz objektif görünen birisi, Tzira da öyle. Aslında bunlar birbirine benziyor yanı iyi çift olurlar. :F Hep erkekleri birbirine birleştiriyorum, normale dönüp bunları birleştirmek lazım. :A
Aserat: İzdivaç programına bağlamayalım şimdi. :A
Çiğdem-: Ben turkuazz seçilmedi diyeceğim ama emin değilim. Tzira gerçekten çok sakin ve aklı başında bir kızdı. O dönemde yöneticiydi galiba, herkes sever sayardı. Onu seçmişlerdir inşallah. :( Neyse Tzira'ya güvenerek C) turkuazz diyelim, kadın dayanışması olsun. :A
Aserat: Yiğitt D şıkkını işaretlerken Çiğdem- ise C dedi! Bakalım kim doğru yanıt vererek şampiyonluk yarışında yerini sağlama alacak? Heyecan dorukta! Ve... Doğru cevap... turkuazz! Çiğdem- 7'de 7 yaparken Yiğitt 2. kez yanlış cevap veriyor!

Yiğitt: Sensin yanlış! Ne demek yanlış?
Aserat: 2015'te turkuazz o kategorinin ikincisi olmuş. :D
Yiğitt: Mrt-06 gibi taraflı bir üyeyi 'tarafısız üye' seçen Fav10'u kınıyorum, başkan adaylığımı düşüreceğim. Böyle bir foruma başkan falan olunmaz gibi. :A
Aserat: Şimdi son soruya geçiyoruz... Geçen hafta tüm izleyicilerimiz mesaj sorumuzu pek bir sevmişti, biz de onları kırmayarak yeni bir soru daha soruyoruz. Ve 8. soru geliyor!

8) "Neredeyse hiç planlamadan attığım bir adım yok. Korkak bile sayılırım bence" mesajını yazan üye kimdir?
A) Tolstoyevski
B) S.G.A.T.
C) MEnes
D) XanTier
Çiğdem-: Ooo bal kaymak. :F B) S.G.A.T. diyorum. :A
Yiğitt: Zor bir soru oldu, %50 joker hakkımı alayım.
Aserat: Yiğit için şıklar 2'ye düşüyor!

8) Neredeyse hiç planlamadan attığım bir adım yok. Korkak bile sayılırım bence” mesajını yazan üye kimdir?
A)
B) S.G.A.T.
C) MEnes
D)
Yiğitt: Cevabı yazım türünden biliyorum gibi deyip D şıkkı diyecektim, iyi ki dememişim. MEnes'in yazım tarzı değil çünkü. B diyorum.
Aserat: İki taraf da B şıkkını işaretledi, bakalım bu tercih yüzlerini güldürecek mi? Ama önce kısa bir reklam arasına gidiyoruz!

-- REKLAM --
'Ufak Tefek Cinayetler' 2. sezonuyla Eylül'de Star'da!
-- REKLAM --

Aserat: Ve Bu Forum Benim devam ediyor! Yiğit de, Çiğdem de bu mesajı Serhan'ın yazdığını söyledi. Ve... Ve... Ve... İki yarışmacımız da soruyu doğru cevaplıyor! Kendisi 23 Mayıs 2018'de Sorgu Odası'na konuk olduğu zaman yazmış mesajı. :D
Çiğdem-: Evet, Atacan'a cevap olarak yazmıştı. Sohbette ben de vardım, onu Çukur'dan Selim'e benzetmiştim. :A Korkuyordum finalden ama bu sohbeti görmeyen birisi için zor bir soruydu. Pos bıyık Tolstoyevski der bilmeyen. :A
Aserat: Ve sonuç olarak Çiğdem- 8'de 8 yaparken Yiğitt ise 8'de 6'yla yarışmayı tamamlıyor!
Yiğitt: 'İnşallah Çiğdem 3-4 soruyu yanlış yapar' diyordum. :( Ama güzel yarışma oldu, emeğimize sağlık. :D
Aserat: Forumun profesörü çıktın Çiğdem, tebrikler. :A
Çiğdem-: Kritik sorularda şansım iyi gitti. Buğra konusunda birisiyle karıştımam, sonra finalde sohbeti S.G.A.T. ile benim yapmam. :F Ama forumu oturduğum evim gibi biliyorum, burası da bir evim sayılır. :bhr: Çok eğlendim, emeğine sağlık. :Z
Aserat: İkinize de çok teşekkür ediyor ve bölümü burada noktalıyoruz. Okuyan herkese teşekkürler, gelecek hafta tekrar görüşmek üzere. :D

'Bu Forum Benim' 3. bölümüyle 16 Temmuz Pazartesi 22.00'de eTV'de!

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Çok güzel olmuş keyifle okudum ikisi de gayet güzel yarışmış ben de iyi yarışırdım bu yarışmada :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Çok güzel olmuş keyifle okudum ikisi de gayet güzel yarışmış ben de iyi yarışırdım bu yarışmada :A
Madem çok ısrar ediyorsun 3. bölüme seni alalım o zaman. Rakibin olmasını istediğin biri varsa ona da teklif götürelim. :A
Teşekkürler. Etiketleri ilk bölümde kullandığım listeden aldım o zaman da yoktun. Etiketlerim sonraki bölümlere. :A
Güzel bölüm olmuş @Çiğdem- iyi yarışmış :D @Aserat emeğine sağlık eraycımm
Teşekkürler. :D

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,555
Puanı
1,061
Madem çok ısrar ediyorsun 3. bölüme seni alalım o zaman. Rakibin olmasını istediğin biri varsa ona da teklif götürelim. :A

Teşekkürler. Etiketleri ilk bölümde kullandığım listeden aldım o zaman da yoktun. Etiketlerim sonraki bölümlere. :A

Kimi istersen alabilirsin fark etmez :A

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,431
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com

Yapmaya çalıştı olmadı forumdash ama başlamadan yayından kaldırıldı @Aserat @Çiğdem-

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Eline sağlık.
3 tanesini salladım tuttu :F diğerleri bildiklerimdi, yalnız şaşırdığım soru @turkuazz ile ilgili olan. 2015 görünce nezaman üye olduğunu tam bilmediğim için ilk sildiğım şıktı ve Tzira'yı doğru bildim fakat turkuazzın o etkinlikte olduğunu bilmek şaşırtrı yoksa tarafsız biri olduğunu biliyorum. Okadar eski üye olduğunu bikmiyordum :D O vakitte üye olduğubu bilseydim turkuazz deyip yanlış bilirdim :F

edit: şimdi baktımda zaten 2015 eylülde üye olmuş :F ne ara katılmış o değerlendirmeye :F

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Eline sağlık.
3 tanesini salladım tuttu :F diğerleri bildiklerimdi, yalnız şaşırdığım soru @turkuazz ile ilgili olan. 2015 görünce nezaman üye olduğunu tam bilmediğim için ilk sildiğım şıktı ve Tzira'yı doğru bildim fakat turkuazzın o etkinlikte olduğunu bilmek şaşırtrı yoksa tarafsız biri olduğunu biliyorum. Okadar eski üye olduğunu bikmiyordum :D O vakitte üye olduğubu bilseydim turkuazz deyip yanlış bilirdim :F

edit: şimdi baktımda zaten 2015 eylülde üye olmuş :F ne ara katılmış o değerlendirmeye :F
Teşekkürler. :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Aaa çok eğlendim gerçekten öncelikle emeğine sağlık @Aserat kendimizide bir test etmiş olduk :A @xBUGRAx Bu aralar işime yarıyordu burda da yaradı hemde diziside adıma yazılmıs dizide çıkması bu kadar olur ayoll :A :A :A @mrt-06

@Yiğitt Senin gibi benimde değerlendirmede kafam karışmıştı soruyu görünce şunu sordum (Aaa şey mi bu ayın favori üyesi ayın editoru seçiliyordu :A) Yani ben sorup soruyu anlayınca cevapladım sende sorsaydın ayoll :A :A :A

Birde cevaplarımızı çok güzel yerleştirmişsin @Aserat bu beceri ister :A

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Aaa çok eğlendim gerçekten öncelikle emeğine sağlık @Aserat kendimizide bir test etmiş olduk :A @xBUGRAx Bu aralar işime yarıyordu burda da yaradı hemde diziside adıma yazılmıs dizide çıkması bu kadar olur ayoll :A :A :A @mrt-06

@Yiğitt Senin gibi benimde değerlendirmede kafam karışmıştı soruyu görünce şunu sordum (Aaa şey mi bu ayın favori üyesi ayın editoru seçiliyordu :A) Yani ben sorup soruyu anlayınca cevapladım sende sorsaydın ayoll :A :A :A

Birde cevaplarımızı çok güzel yerleştirmişsin @Aserat bu beceri ister :A
Teşekkürler. Evet kurgularken zorlanıyorum bazen ama neyse ki sıkıntı çıkmadı şu ana kadar. Valla 8'de 8 yapmak zordur bakalım sonraki bölümlerde sana ulaşan çıkacak mı? :A