Netflix Altered Carbon 1.Sezon Yorumları

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
@Forumdash Senden başkasıyla şey yapmıyorum diye açıklama yapıyor @eskici de ikna olmaya çalısıyor , sankı Forumdashı başaksıyla yatakta basmış gibi :A :A :A
Bende itiraf edeyim bari :( @eskici senden başkasıyla bişey yapmıyorum derken aslında
yalan söyledim:(
Her gece @Çiğdem- ve @destere ile şey yapıyoruz La Casa De Papel konusunda :A

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bende itiraf edeyim bari :( @eskici senden başkasıyla bişey yapmıyorum derken aslında
yapacağınız hiçbişey @eskici ile kırdığınız potu unutturamaz boşuna çabalar bunlar :)

Hhaha tövbe estafurullah @Forumdash da bizi ifşaladı @destere :F @eskici Tüfekle vurmasın bizi onu aldatıyoruz diye :A :A :A
boşuna çırpınışları kendi düştükleri kuyuya bizide çekmeye çalışıyorlar ama nafile çaba :)

Profesörü izleye izleye artık her açığı kapıyıyorum :F:F @destere @eskici
prof cidden ilginç bir insan olabilecekleri olasılıkları herşeyi hesaplamış vatandaş:) sayısal loto oynasa her hafta büyük ikramiyeyi kazanır :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
yapacağınız hiçbişey @eskici ile kırdığınız potu unutturamaz boşuna çabalar bunlar :)

boşuna çırpınışları kendi düştükleri kuyuya bizide çekmeye çalışıyorlar ama nafile çaba :)

prof cidden ilginç bir insan olabilecekleri olasılıkları herşeyi hesaplamış vatandaş:) sayısal loto oynasa her hafta büyük ikramiyeyi kazanır :)
Ama gerçekten ilginç bir durumdu @Forumdash ben senden başkasıyla şey etmem diye @eskici yi ikna etmeye çalısıyordu eskicide bir tripler :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Ama gerçekten ilginç bir durumdu @Forumdash ben senden başkasıyla şey etmem diye @eskici yi ikna etmeye çalısıyordu eskicide bir tripler :A :A :A
hemde üzgün ifadeyle derdini @eskici ye anlatıyordu forumdash mahcup bakışlarla :) o anı iyiki yakaladım :) eskicide nasıl sinirlenmiş beni aldattın heee seni affetmem diye bakışlar fırlatıyordu :))

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
hemde üzgün ifadeyle derdini @eskici ye anlatıyordu forumdash mahcup bakışlarla :) o anı iyiki yakaladım :) eskicide nasıl sinirlenmiş beni aldattın heee seni affetmem diye bakışlar fırlatıyordu :))
Hahaha Aaa tövbe tövbe :F Zaten forumda son dönemde değişik şeyler oluyor eskiden tek ben pot kırardım şimdi hergün birisi pot kırar oldu :A :A :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hahaha Aaa tövbe tövbe :F Zaten forumda son dönemde değişik şeyler oluyor eskiden tek ben pot kırardım şimdi hergün birisi pot kırar oldu :A :A :A
böyle olunca daha iyi aslında istediğin kadar pot kırabilirsin karambolde kaybolabilir :) çünkü pot kıran kırana :))

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060

Bu mesajları report etmem lazım ama o sizi kesmez. Sizi deport etmek gerek ama nasıl :X

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
@Forumdash Senden başkasıyla şey yapmıyorum diye açıklama yapıyor @eskici de ikna olmaya çalısıyor , sankı Forumdashı başaksıyla yatakta basmış gibi :A :A :A
@eskici sonunda beklediğin an geldi hogatha gelip tüm olayları tek tek deşifre etti :))
İki mesaja bakarak yorum yapmayın bütün mesajları okuyup öylenkarar verin diyorum :A :A

Hhaha tövbe estafurullah @Forumdash da bizi ifşaladı @destere :F @eskici Tüfekle vurmasın bizi onu aldatıyoruz diye :A :A :A
Bak bunu duyduğum iyi oldu gece gece forumda neler yapıyorsunuz öğreneceğiz yavaş yavaş korkun benden artık :A :F

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Bu mesajları report etmem lazım ama o sizi kesmez. Sizi deport etmek gerek ama nasıl :X
Hahahah Aaa sizde ortalık yerde konuşmayın bunları , özel diye bir yer var :A :A :A @destere
hogathayı sonuna kadar destekliyorum bu konuda madem özel alanınız niye genelde paylaşıyorsunuzki ? :)
ayrıca report etmeden deport etme forumdash direk deport sebepsiz dışlama olur kınanırsın :) ama report edersende forum halkı bizim haklılığımızı anlamış olur reportlara bakarak :)
yani her türlü zarardasınız :)

İki mesaja bakarak yorum yapmayın bütün mesajları okuyup öylenkarar verin diyorum :A :A

Bak bunu duyduğum iyi oldu gece gece forumda neler yapıyorsunuz öğreneceğiz yavaş yavaş korkun benden artık :A :F
sen forumdasha yukarda aman sus kimse duymasın aramızdaki şeyleri derken iyiydi :) biz ortaya çıkarıncamı kötü olduk :)

eskici

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,640
Puanı
1,059
hogathayı sonuna kadar destekliyorum bu konuda madem özel alanınız niye genelde paylaşıyorsunuzki ? :)
ayrıca report etmeden deport etme forumdash direk deport sebepsiz dışlama olur kınanırsın :) ama report edersende forum halkı bizim haklılığımızı anlamış olur reportlara bakarak :)
yani her türlü zarardasınız :)

sen forumdasha yukarda aman sus kimse duymasın aramızdaki şeyleri derken iyiydi :) biz ortaya çıkarıncamı kötü olduk :)
Ne zaman öyle bir şey dedim ben :A

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1x1

Konusuna göz atınca hemen heyecanla indirdim sezonu komple. Fakat gel gör ki yazık oldu 3.5 gb'a. İlk bölümün sonunu zor getirdim. Dizilerin kalitesi ilk bölümden kendini belli eder, pilot bölüm gelecek bölümlerin habercisidir. Durgunluk bile çoğu zaman kaliteli bir iş izlenimi verebilir Haidmen Tale gibi. Distopyayı, post apocaliptiği ve gelecek temalı yapımları oldukça sevmeme rağmen net olarak diyebilirim ki bu olmamış. Netflix belli bir kalitenin üstünde gidiyordu, HBO'ya yaklaşıyordu fakat bu diziyle birlikte karizmayı çizmişler.

Çakma Blade Runner havası yaratılmaya çalışılsa bile yapaylıktan kurtulamışlar, kitaptan uyarlanma geniş bir konu olmasına karşın senaryo öyle ahım şahım değil. Belki kitabın sınırı dışına çıkılmadığı için yapacak bir şeyleri yok orasını bilemem fakat dizi bu haliyle genel kalitenin hayli altında, gelip geçici fantastik bilim kurgulardan hallice diyebiliriz. Yönetmenliğin kötü olması bir yana, izlemeye değecek oyunculuk bile yok ortada.

Bilinç aktarımı olayını Black Mirror da fazlasıyla gördüğümüz için bu hali pek de alışılmış dışı değil. Uzak geleceğe rağmen klişe detaylar olmazsa olmaz zaten. Dinci gruplar, gökdelenler ve uçan araçlarla dolu gece manzaraları, tüm o gelişmişliğe rağmen şehirden soyutlanmış ara sokaklar ve tabi ki hayat kadınları, esas kahramanımızın önce bir şekilde teklif alması, sonra reddeder gibi yapıp en sonunda kabul ederek göreve başlaması ve elbette olmazsa olmaz başta inatçı sert davranıp sonradan esas kahramanla yatacak kadın karakter yani bundaki polis...

Zaten dizinin genel kurgusu da çok heyecanlı değil, bize çok uzak.

5.9/10

Bu arada 8 sayfa dizi konuşulmuş sandım fakat bölümle ve diziyle alakalı yorum bulamadım ya da gözümden kaçırdım. Keşke dizilerin yorum konularında dizi dışında konu dışı her şey değil de sadece söz konusu dizi söz konusu olsa, geyik için ayrı bir dizi geyik sohbet ana konusu vb olsa diye iç geçirsem fazla mı sınıfın oyun bozan inek tipi gibi olurum bilmiyorum. :A @OzaN