67. Emmy Ödülleri (2015) Sahiplerini Buldu!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
67. Emmy Ödülleri Sahiplerini Buldu!

tepe-150x150.jpg

67. Emmy ödülleri 21 Eylül'de görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Ödüllerde Game of Thrones, Veep ve Olive Kitteridge gibi diziler törene damgasını vururken kanal olarak ise HBO 43 ödülle gecenin tek lideri oldu. En çok ödül alan dizi ise 12 ödül ile Game of Thrones oldu.

İsterseniz ilk dramalardan başlayalım.
DRAMA

En İyi Drama Dizisi

“Game of Thrones”

got21.jpg

Drama Dalında En İyi Erkek Oyuncu
Jon Hamm (Mad Men)

r-DON-DRAPER-large570.jpg

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Viola Davis (How to Get Away with Murder)

viola-davis-how-to-get-away-with-murder-abc.jpg

Drama Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Peter Dinklage (Game Of Thrones)

peter-dinklage.jpg

Drama Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Uzo Aduba (Orange Is The New Black)

orange-uzo-aduba-600x300.jpg

Drama Dalında En İyi Misafir Erkek Oyuncu

Reg E. Cathey (House of Cards)

x_tdy_house_card_140304-03.jpg

Drama Dalında En İyi Misafir Kadın Oyuncu

Margo Martindale (The Americans)

Margo-Martindale-in-The-Americans-Season-2-Episoe-4.jpg

KOMEDİ

En İyi Komedi Dizisi

''Veep''

VEEP-1.jpg

Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Jeffrey Tambor (Transparent)

bruce-cutler-1024.jpg

Komedi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Julia Louis-Dreyfus (Veep)

julia-louis-dreyfus.jpg

Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Tony Hale (Veep)

gary-1024.jpg

Komedi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Allison Janney (Mom)

janney.jpg

Komedi Dalında En İyi Misafir Erkek Oyuncu

Bradley Whitford (Transparent)

bradley_whitford.jpg

Komedi Dalında En İyi Misafir Kadın Oyuncu

Joan Cusack (Shameless)

shameless-joan-cusack-5.jpg

MİNİ DİZİ / TV FİLMİ

En İyi Mini Dizi

“Olive Kitteridge”

maxresdefault.jpg

En İyi TV Filmi

“Bessie”

generic-bio-15-1024.jpg

Mini Dizi Dalında En İyi Erkek Oyuncu

Richard Jenkins (Olive Kitteridge)

Olive-Kitteridge-16x9-09-1.jpg

Mini Dizi Dalında En İyi Kadın Oyuncu

Frances McDormand (Olive Kitteridge)

19KITTREDGE-master675.jpg

Mini Dizi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Bill Murray (Olive Kitteridge)

Bill-Murray-Olive-Kitteredge.jpg

Mini Dizi Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Regina King (American Crime)

Regina-King-American-Crime-Season-2.jpg

EN İYİ YARIŞMA PROGRAMI

The Voice

voice-stage.jpg

En İyi Drama Dizisi Senaryosu

“Game Of Thrones” – David Benioff & D.B. Weiss

En İyi Drama Dizisi Yönetmeni
“Game of Thrones” – David Nutter

En İyi Komedi Dizisi Senaryosu
“Veep” – Simon Blackwell & Armando Iannucci & Tony Roche

En İyi Komedi Dizisi Yönetmeni
“Transparent” – Jill Soloway

En İyi Mini Dizi Senaryosu
“Olive Kitteridge” – Jane Anderson

En İyi Mini Dizi ya da TV Filmi Yönetmeni
“Olive Kitteridge” – Lisa Cholodenko

En İyi Sunucu
Jane Lynch, “Hollywood Game Night”
Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

Son düzenleme:

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Pek bana hitap etmiyordu aslında, genelde bilim kurgu izlediğimden olsa gerek. :D

Geçen sefer misafir oyuncu olayının saçmalığından bahsetmiştim. - Tüm sezon olan adamı seçtiler felan, orta yolu bulmuştur gerçi sonunda.

Bu sefer düzgün bir seçim gelmiş, o kadına misafir oyuncu diyebiliriz, arada geliyor gidiyordu felan. Ağzını yüzünü dağıttıkları sahnede kapmış olsa gerek. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,944
Puanı
1,061
Önceki yazıda da dediğim gibi gayet iyi seçimler yapılmış. Özellikle HBO ödülleri adeta süpürmüş, tüm kazananlara tebrikler. :)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Viola teyzeme tebrik. Dibine kadar haketti.:bhr:
Peter'a tabi ki tebrik yok.:A Bir sezon boyunca yol yürüyüp durdu. Hiç albenisi yoktu bu sezon diğer sezonlar gibi. Haketmedi.:A

Mini dizi baya övünüyor ama çok sıkıcı bir şey çıkacak diye korkuyorum. 4 bölümmuş. Bakabilirim o diziye.:D

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Listelerden sadece birkaçı takip ettiğim isimlerdi/dizilerdi. Sadece Allison Janney ödül almış ama hak ediyordu kadın mükemmel bir oyuncu Mom'da döktürüyor. Büyük tebrikler. :Z

@OzaN Üst üste almaz diyordum sen Allison için sıradan bir şey yine alabilir demiştin haklı çıktın.:A

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Listelerden sadece birkaçı takip ettiğim isimlerdi/dizilerdi. Sadece Allison Janney ödül almış ama hak ediyordu kadın mükemmel bir oyuncu Mom'da döktürüyor. Büyük tebrikler. :Z

@OzaN Üst üste almaz diyordum sen Allison için sıradan bir şey yine alabilir demiştin haklı çıktın.:A
Ben canlı izledim kadın çok rahattı törende. Bende ne rahat kadın diye yazdım konuya sonra Ozan alışkın o ödül almaya dedi. :F

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
Bende öyle düşündüm ama 2013 ve 2014'de açılmış bu şekilde konular. ;) Orası birde canlı yorum konusuydu. :)
Herkesin görmesinde fayda var tabii, herkes bizim gibi canlı izlemedi. O zaman burdan Olive Kitteridge'yi izlemeyen arkadaşlara çağrıda bulunayım bu mini diziyi kaçırmasınlar. GoT'u bilmeyen yoktur heralde. :)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
ayy hiç yorum yapmak içimden gelmiyor bu ödül törenine @Harunnn60 yılda 20 dizi izliyorum 1 taneini bile adaylığa almıyorlar nerde adını duymadığım tuhaf diziler var onlar aday oluyor :F:F:F

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ayy hiç yorum yapmak içimden gelmiyor bu ödül törenine @Harunnn60 yılda 20 dizi izliyorum 1 taneini bile adaylığa almıyorlar nerde adını duymadığım tuhaf diziler var onlar aday oluyor :F:F:F
Daha ciddi dizilere ödül veriyorlar. :D Senin dizilere karşı bence ön yargıları var onlarda yarışa dahil olsa ödül renkli geçecek. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Konuyu açamadım çünkü ertesi gün işteydim, yoğun şekilde çalıştım ve gece geç saatte geldiğimde de uykusuz ve yorgundum. Dün ise diğer konuyu düzenleyip geçiştirecektim ama sorunlar çıkınca o da kaldı. Neyse iyi olmuş ayrı konu yine de. :D
Olive Kitteridge muhteşem bir dizi, herkes sevemez ama yaşama dair izlenmesi gereken bir eser. Gecede tüm ödülleri silip süpürmesi harika oldu. :)
Game of Thrones'a zaten lafımız olamaz. Net bir şekilde yayındaki en iyi dizi ve nihayet büyük ödülü aldı.
Veep benim en iyi komedilerim arasına giremez belki ama zekice yazılmış, çok iyi oyuncular tarafından oynanmış iyi bir komedi. Geçen sene Hugh Laurie'nin de katılması ayrı bir tat katmıştı. Bence o da izlenmesi gereken bir dizi ama ne yazık ki Türkiye'de ilgi çok az. Artık bu ödülden sonra birileri zahmet edip çevirilerini tamamlar umarım. :)

Bu arada üç ödülü de kazanan HBO yapımı. Netflix falan hikaye HBO hala alemin kralı. :)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Konuyu açamadım çünkü ertesi gün işteydim, yoğun şekilde çalıştım ve gece geç saatte geldiğimde de uykusuz ve yorgundum. Dün ise diğer konuyu düzenleyip geçiştirecektim ama sorunlar çıkınca o da kaldı. Neyse iyi olmuş ayrı konu yine de. :D
Olive Kitteridge muhteşem bir dizi, herkes sevemez ama yaşama dair izlenmesi gereken bir eser. Gecede tüm ödülleri silip süpürmesi harika oldu. :)
Game of Thrones'a zaten lafımız olamaz. Net bir şekilde yayındaki en iyi dizi ve nihayet büyük ödülü aldı.
Veep benim en iyi komedilerim arasına giremez belki ama zekice yazılmış, çok iyi oyuncular tarafından oynanmış iyi bir komedi. Geçen sene Hugh Laurie'nin de katılması ayrı bir tat katmıştı. Bence o da izlenmesi gereken bir dizi ama ne yazık ki Türkiye'de ilgi çok az. Artık bu ödülden sonra birileri zahmet edip çevirilerini tamamlar umarım. :)

Bu arada üç ödülü de kazanan HBO yapımı. Netflix falan hikaye HBO hala alemin kralı. :)
Bu konuyu sabit başlık yapsak güzel olur aslında. :D 2013 ve 2014 Emmy'leri eskidi çünkü. :D