3.Dünya Savaşı Tarafları

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Son zamanlarda konuşulmaya iyice başlanmış bir konu olan 3.Dünya Savaşı'nda olabilecek taraflar bu konu altında paylaşılacaktır. Devletler arası savaşa her türlü karşı olsak da Dünya'da 1.Dünya Savaşı 1914-1918 yılları arasında gerçekleşti ve 40 milyona yakın asker zarar gördü Türkiye'de bu savaşa katıldı. 2.Dünya Savaşı ise 1939-1945 yılları arasında 1.Dünya Savaşından 25 sene sonra gerçekleşti ve 78 milyon kişi öldü Türkiye bu savaşa katılmayarak hala ne kadar doğru bir iş yaptığı konuşuluyor.

3.Dünya Savaşı ise azalan ham maddeler, aç gözlü ülkeler yüzünden elbet çıkacak gözüyle bakılıyor. Beklenen taraflar ise:

1.Taraf:
  1. ABD
  2. İsrail
  3. Suudi Arabistan
  4. Fransa
  5. İngiltere
2.Taraf:
  1. Rusya
  2. İran
  3. Çin
  4. Kuzey Kore
Türkiye savaşa katılır mı katılırsa hangi tarafta yer alır belli değil ama umarım bizi teğet geçer.

(Gündemlere göre taraflarda ekleme-çıkarma yapılacaktır)

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Çin hepsini döver bence :F Yanlarına hindistanıda aldklarında pat bi sürü asker :A

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
İngiltere birinci ve ikinci dünya savaşlarından sonra bir savaşa girişse bile öyle tarafını ilk belli edenlerden olmaz.

Suudi Arabistan'ın, ABD yanında olacağını düşünmüyorum. Aksine duruma göre Türkiye ve Katar'ın taraf olacağı gruba katılır diye düşünüyorum. Onun dışındaki diğer tahminler bana da isabetli tahminler gibi geliyor.

Ayrıca son zamanların büyük gücü olma yolunda ilerleyen Japonya ve Hindistan'nın da duruma göre Çin'in dahil olduğu gruba dahil olacağını düşünüyorum.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
1.gruba Güney Kore ve Japonya da dahil olabilir, Japonya içim tam emin değilim AMA bitinceye daha yakın bence. Eğer Almanya da birinci gruba girerse (ki Doğu Avrupa dışındaki tüm AB üyelerini birinci grupta yer alacağı kuşkusuz) her türlü birinci grubun yanında olmak avantajlıdır. Fakat olur da Rusya ve AB bir olup ABD'nin dünya hükümdarlığına son vermek isterlerse işte o zaman işler değişebilir. Ama bu sefer de Rusya başa bela olur ki, Rusya ABD'den daha beter ve tehlikeli bir ülkedir o yüzden AB'nin ona yanaşacağını sanmıyorum.

Soğuk Savaşta Türkiye Rusya'ya karşı ABD'nin safında yer almıştı. Hatta ABD Türkiye nin belirli yerlerine Rusya'ya dönük füzeler yerleştirmişti, sonradan bir şeyler oldu tam hatırlamıyorum da, bir gün savaş devam edersen ABD TÜM füzeleri toplayıp hadi bana eyvallah diyerek bizi Rusya'ya karşı savunmasız bırakmıştı. O yüzden hiçbir zaman Rusya düşmanımız ABD dostumuz yahut ABD düşmanımız Rusya dostumuz ayaklarıma gidilmemeli. Eğer ikisine de karşı çıkıp üçüncü bir ittifak kuracak güçte değilsen o halde tek şansın kendi kendini koruyabilecek, ikisine de muhtaç olmayacak konumda olman, bu da özellikle sanayi ile ve de yerli üretimi ile mümkün olabilir ancak bu yavaşlıkla gidersek o da zor.. Ah ulan, Atatürk dönemimde yerli uçaklar üretip bunu dışa satan bir ülkeydik, ne vardı şu adam 20 yıl daha yaşasaydı.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,615
Puanı
1,061
Çin'in şu anki ekonomik büyüme hızını (yıllık en kötü %6-6.5) düşürmediği takdirde girmeyeceği savaştır. En azından açık açık destek vermez Rusya ve İran'a. Çin desteği olmadan da 2.taraf çatır çutur yenir:D

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,503
Puanı
1,061
Amerika'nın gizli bi planı yoksa esas amacı orada ki müslümanların hayatlarını güvenceye almak ise Türkiye'nin yeri bellidir. Amerika'nın yanında oluruz. Bu savaş olursa %100 gireriz diyorum. Türkiye bu savaşa katılmalı :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,615
Puanı
1,061
Türkiye'nin tarafı bellidir. Amerika'nın bulunduğu grup. Bu savaş olursa %100 gireriz diyorum. Türkiye bu savaşa katılmalı :)
vışşhhh :eek:
fetöcü abd
ermeni fransa
her şeyin sorumlusu derin devletli ingiltere
yahudi israille ortak girişelim diyorsun yani o zaman dans
upload_2017-4-11_22-13-0.jpeg

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
Devletin aklı varsa 2. savaştaki gibi tarafsız olmalı. Daha sonra duruma göre hareket edilmeli. Ama benim fikrime göre Çin'i alan kazanır hacı.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Son zamanlarda konuşulmaya iyice başlanmış bir konu olan 3.Dünya Savaşı'nda olabilecek taraflar bu konu altında paylaşılacaktır. Devletler arası savaşa her türlü karşı olsak da Dünya'da 1.Dünya Savaşı 1914-1918 yılları arasında gerçekleşti ve 40 milyona yakın asker zarar gördü Türkiye'de bu savaşa katıldı. 2.Dünya Savaşı ise 1939-1945 yılları arasında 1.Dünya Savaşından 25 sene sonra gerçekleşti ve 78 milyon kişi öldü Türkiye bu savaşa katılmayarak hala ne kadar doğru bir iş yaptığı konuşuluyor.

3.Dünya Savaşı ise azalan ham maddeler, aç gözlü ülkeler yüzünden elbet çıkacak gözüyle bakılıyor. Beklenen taraflar ise:

1.Taraf:
  1. ABD
  2. İsrail
  3. Suudi Arabistan
  4. Fransa
  5. İngiltere
2.Taraf:
  1. Rusya
  2. İran
  3. Çin
  4. Kuzey Kore
Türkiye savaşa katılır mı katılırsa hangi tarafta yer alır belli değil ama umarım bizi teğet geçer.

(Gündemlere göre taraflarda ekleme-çıkarma yapılacaktır)
Türkiye bir NATO üyesi tarafımız direk 1.kısım amaaa
Bu politikalar ile 3.taraf olmamız muhtemel. :A

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Amerika'nın gizli bi planı yoksa esas amacı orada ki müslümanların hayatlarını güvenceye almak ise Türkiye'nin yeri bellidir. Amerika'nın yanında oluruz. Bu savaş olursa %100 gireriz diyorum. Türkiye bu savaşa katılmalı :)
Sen silahı al şimdiden başla nöbete savaşa kadar antrenman olur. Savaşı fps oyunları sanıyorlar hala yazık...

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,684
Puanı
1,061
Öyle güzel belirtmişiz ki tarafları bugün 1.taraf dediğimiz kısım komple Suriye'ye saldırdı bu şekilde ve açıkca birlik olduklarını da gösterdiler. Öte yandan bugün Çin "Suriye'ye yönelik saldırı uluslararası normların ihlali" şeklinde açıklama yaptı. Türkiye ise Suriye'nin füzelenmesi sonrası 1.tarafı destekleyen açıklamalarda bulunurken, 1 hafta önce İran ve Rusya ile el ele pozlar verdi.