2015 Altın Küre Ödülleri Canlı Sonuçları ve Yorumları

Yakamoz-Asi

Emekli
Reaksiyon puanı
29,181
Puanı
1,061
Jake Gyllenhaal demistim ama Eddie Redmayne'nin ödül almasi iyi olmus. Still Alice filmini izlemedim, Rosamund Pike'nin alacagini düsünüyordum ama demek ki yeterli olmamis.

Boyhood'u daha izlemedim ama fragmandan ve yorumlardan yola cikarak sanirim büyük hayal kirikligi olan bir secim olmus gibi. Acikcasi Gone Girl veya The Theory of Everything'den daha iyi olacagini sanmiyorum. Yönetmen dalinda da ödül almasi ilginc.

Birdman son günlerde forumda ismini cok duydugum bir film. Senaryo dalinda ödül almis. Film listesine ekleyelim bir. Gerci belki bizim etkinlikte A grubuna falan girebilir..

Komedi dalinda The Grand Budapest Hotel'in ödül almasi sevindirici, bu filme 7.5 puan vermistim.

Müzik'te The Theory of Everything demistim, ödül almasi bu sebeple sasirtmadi. Müzikler gercekten iyiydi. Hak edilen bir ödül.

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Dün gece bilgisayar başında uyuyakalmışım. :D O sebeple önemli ödülleri de kaçırdım.

House of Cards'a devam edemediğim için Kevin Spacey'in performansı hakkında bir bilgim yok ama iyi olduğuna şüphem yok tabii ki. :) Fakat adaylar arasında izlediğim ve beğendiğim tek kişi olması sebebiyle Clive Owen'ın kazanmasını istiyordum ama olmamış. Yine de üzülmedim ödülü kazanan Kevin Spacey olsun sorun değil. :D

Boyhood'un hem yönetmenlik hem de film dallarında ödülü alması sürpriz olmamış. Yönetmenlik kategorisinde değil de kazandığı diğer kategorilerde sürpriz olsa fena olmazdı açıkçası. :D

Rosemund Pike'ın ödülü alamamasına şaşırdım. Kazanır diye bekliyordum. :)

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
Kevin Spacey adaysa o kazanır ama house of card ciddi mantık hatalarıyla dolu bir dizi artik dizi ödül alamaz @destere bilen bıraktı düşünün dizi ne kadar dandik))

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Geceye dair kısa bir özet geçmem gerekirse...

Bazı sunumlar çok eğlenceliydi ama sanki önceki yıllardaki Altın Küre törenlerinin birazcık altındaydı. Tabii açılıştaki sunumun yarısını kaçırmam hiç iyi olmadı. Tekrar izlemem lazım. :)

Filmlerde pek şaşırtıcı bir şey olmadı. Çoğu ödül beklendikti. Amy Adams geçen yıl aldığı için bu yıl almaz diyordum ama yine aldı. Sorun yok bence. :) Oscar'a aday olur mu diye de düşünmedim değil. Geçen yıl da benzer konumdayken aday olmuştu.

The Grand Budapest Hotel'in Birdman'i geride bırakması biraz sürpriz oldu ama şimdilik şikayetim yok bundan. Birdman'i çok beğenirsem o zaman şikayet edebilirim. :):)

Dizilerdeki çoğu kategorideki ödülü hiç beğenmedim...

Beğendiklerim Fargo'nun iki ödülü alıp True Detective'i eli boş yollaması oldu. Bunun dışında Gina Rodriguez'in Jane the Virgin ile ödülü almasına sevindim. En güzel konuşmalardan birini de yaptı. :) Transparent'tan Jeffrey Tambor için sevindim ama dizinin en iyi komedi ödülüne pek sevinemedim. Dizi ne en iyi ne de komedi? Modern Family, Brooklyn Nine-Nine, Silicon Valley, Veep, The Big Bang Theory gibi diziler varken...

The Affair ise tam bir skandal seçim. Dizi bildiğin kötü. Son yıllardaki en yanlış Altın Küre kazananlardan biri. Fakat bence Emmy'de aday bile olamaz. Tabii o zamana kadar The Affair'ı her şeyden şutlayacak 1-2 kaliteli drama gelirse iyi olur. :) (bkz: Better Call Saul, Kyle Chandler ve Lina Cardellini'li Netflix dizisi...)

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
yine biri bir ödül aldıda bu seferkini çıkaramadım :)
@Çiğdem- cw nin 8 dizisinde 6 sını izliyior izlemediği dizinin oyuncusu ödülü kaptı :F
aaaaa ayolll önce @OzaN ın yaptığı drama oylamasında fantastik dizilerimi finale taşıdım sadece 1 tanesini izlemiyordum onu seçtiler aaa şimdide cw dizilerinden sadece izlemediğim 1 dizi vardı ödülü o almış %95 üstünlük sağlıyorum ama %5 ihtimal olmasına rağmen karşı tarafa yeniliyorum şakamıdır bu yaaa :F:F:F

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
aaaaa ayolll önce @OzaN ın yaptığı drama oylamasında fantastik dizilerimi finale taşıdım sadece 1 tanesini izlemiyordum onu seçtiler aaa şimdide cw dizilerinden sadece izlemediğim 1 dizi vardı ödülü o almış %95 üstünlük sağlıyorum ama %5 ihtimal olmasına rağmen karşı tarafa yeniliyorum şakamıdır bu yaaa :F:F:F
" Kader diyemezsin sen kendin ettin" )))

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
ben bu ve diğer ödül törenlerini ciddiye almıyorum cnm okadar üstün fantastik dizileri dramayı kapsadığı halde adaylığa bile almıyorlar ayy nerede abuk sabuk diziler varsa onları alıyorlar:-)
Yok artık Çiğdem :D hadi ben altın küre ödüllerini sevmiyorum haklı olabilirsin ama emmy ödüllerine laf söylettirmem sana :D ya Çiğdem şaka gibi izlemedigin fantastik diziler ödül alıyor :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Yok artık Çiğdem :D hadi ben altın küre ödüllerini sevmiyorum haklı olabilirsin ama emmy ödüllerine laf söylettirmem sana :D ya Çiğdem şaka gibi izlemedigin fantastik diziler ödül alıyor :F
ayoll asıll emmy ödüllerine o lafım en saçma sapan ödül töreni emmy ödülleridir:F
fantastik dizilerin hiçbirrini adaylığa almıyorlar nerde adını duymadığım abuks abuk diziler var onları alıyorlar emmy kadar saçma bir ödül töreni ben daha görmedim :F:F:F

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Sınavlarım var diye izlemedim ama iyi ki izlemmeişim. Hiç mutlu olmadım. Tüm yorumlara baktım şöyle ve başlar başlamaz şok oldum. True Detective nasıl ödül alamaz yada Matthew.ss Çok sinir bozucu.

Viola reisede vermemişler ödül. Dizilerde gerçekten dandik dundik ödüller var.Bizim ödüller daha iyi.:Z

BU arada İDA alamamış ödülü.:F Rus filmide nerden çıktı.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,998
Puanı
1,061
Kısa yorumlarımla sizlerleyim:
- Boyhood'un yeri (ne kadar istemesek de) sağlamlaştı gibi. Sürpriz olma ihtimali hala var, ama şimdilik az gibi görünüyor.

- Eddie Redmayne, Julianne Moore ve J.K. Simmons şaşırtmadı. Erkek oyuncu da Keaton-Redmayne rekabeti göreceğimiz kesinleşti. Moore ve Simmons da yerini iyice sağlamlaştırmayı başardı.

- Patricia Arquette: "Bir insan nasıl bu kadar itici olabilir?" sorusunun cevabı. İşin ilginç tarafı o daldaki herkesin performansı pek de müthiş sayılmazdı.

- Senaryo ve teknik dallarda bir sürpriz olmadı. How to Train Your Dragon 2'nin kazanması ve Ida'nın patlaması sevindirdi.

- The Grand Budapest Hotel pek şaşırtmadı açıkçası. Birdman olmasa o alacaktı ödülü zaten, ama hoş bir sürpriz oldu.

- Michael Keaton şaşırtmazken Amy Adams ise yine ödül kazandı. Yeni Meryl Streep olma yolunda ilerlerken Oscar için de yerini biraz daha sağlamlaştırdı. O dalda güçlü bir favori olmadığı için kim kazansa şaşırmazdık.

- TV'de ise son zamanların en "overrated" dizilerinden The Affair'in ödülleri üzdü. The Good Wife ve House of Cards gibi alternatifler varken hem de.

- Transparent'ın aldığı ödüller sevindirdi. Ruth Wilson da dikkatimi çekti ayrıca. Viola ve Julianna varken dizisinin çok sevilmesinin ekmeğini yedi resmen.

- Gina Rodriguez de dikkat çeken bir başka detay. Gerçi gayet iyi dizide, ama Julia-Louis Dreyfus, Anna Faris gibi isimler varken ödül alması beni pek mutlu etmedi.

- Kevin Spacey, Billy Bob Thornton, Maggie Gyllenhaal ve Matt Bomer zaferleri sevindirdi.

- Joanne Froggart şaşırttı. Hele Alison Janney ve Uzo Aduba varken ödül alması...

- Olive Kitteridge'ye ben de çok üzüldüm. Gerçi yine onun gibi kaliteli olan Fargo ve Maggie aldı ödülleri, ama eli boş dönmesi hoş olmadı.

Neyse. Ben de bu heyecanlı sizlerle paylaşmak isterdim, ama kısmet değilmiş. Şimdi 15 Ocak'taki Oscar adaylarını bekleme zamanı. Herkese iyi günler. :)

gizem ak

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,826
Puanı
360
Ben izleyemedim( bu toreni hic bir zaman kacirmazdim ama son 2 yil izleyemiyorum(

oduller dogru adreslere gitmis tebrikler

Oskari bekleyelim)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Frances McDormand nasıl kazanamaz ya yanlış açıkladılar galiba. :(
oliveli teyze alamadı @destere :X
Soy isminden bir yakını olabileceği içime doğmuştu. Güzel kadınmış. :)

B7HfuEvCUAAcH6v.png

En İyi Dizi Drama: The Affair. :(

olive teyzenin kaybedişi hayal kırıklığı

kazanan kadını fazla tanımıyorum ama resimde güzel çıkmış :)

The Affair in kazanması üstüne birde RUTH Wilson ın kazanmış olması harika muhteşem olağanüstü :)) olive teyzenin üzüntüsünü unuttum :))

ruth wilson diyordum o kadının herşeyi güzel ,oyunu, kendisi ,duruşu :) mutluyum :)

the affair in kazanması güzel ama bu kategoride her zamanki gibi Got un kazanmasını isterdim ..

kevin spacey nin kazanması iyi olmamış aslında oyuncu olarak harikadır sadece HOC da oynarken ödül almasaydı daha iyiydi :)

en iyi film drama dalında boyhood un almış olması fiyasko zaten boyhood un bu sene alacağı tüm ödüller hatalı :)

en iyi komedi filminde the budapest hotel haketmişti ödülü sevindik:)

herkes bir gün ruth wilson a hakkını verecek adalet er veya geç yerini buluyor:)

olive teyzeye ödül vermeyenler umarım ne bu dünyada nede diğer dünyada yatacak yer bulamazlar :)

Anna Faris sahnede ama @destere yok. :(
zaten ödül almayacaktı onu her hafta seyretme imkanı buluyorum yeterli benim için :)