16 Nisan Referandum -Yeni Anayasa Bilgi Testi-

Kaç Doğru Yaptınız?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 4

• 5

• 6

• 8

• 10

• Kullanılan toplam oy
    10

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,689
Puanı
1,061
Tebrikler! Anayasa değişikliğini neredeyse ezbere biliyorsunuz!

Kaynaklarınız:
(9) / (10)

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Kendisini 7 iklimin sultanı Sultan Süleyman olarak varsaydığımda 7 doğru çıktı.:p

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
9/10 çıktı. Gen-soru sorusunu bilemedim. Gensorunun sadece yazılı verildiğini sanıyordum. Bu nedenle geneli işaretledim ama sözlü de verilebiliyormuş.

Yalnız sorular öyle bir hazırlanmış ki finalde büyük fontlarla ''hayır'' yazacak sandım :) Ben size bir anket yapayım da onu doldurun bu ne ulan ey BBC :A

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Ömer Hayyam'ın şöyle güzel bir sözü vardı,

"Her ağızda bir yemin artık, Sakın ha inanmayınız. Biri bir şey mi söyledi; söze değil söyleyene bakınız... " diye gerçekten öyle. Unutmayalım ki doğru söz olsa dahi yanlış kişinin ağzında değer kaybeder. Şimdi soruları çözdüm de elinden geldiğince Başkanlığı ucu göstermeye çalışmışlar. Ama detayı tabiki yok. Erdoğan'ın deyimiyle, sana ne ey BBC Cumhurbaşkanı Sistemi'mden?

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,506
Puanı
1,061
BBC derken? BBC'yi görünce gerek yok dedim

Kendi ülkelerinde bizim siyasetimize karıştıkları yetmediği gibi şimdi de böyle bir sözde test hazırlayarak insanları tuzağa çekmeye çalışıyorlar. Trump, çeksin kulaklarını.

BesaleT

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
5,689
Puanı
1,061

Kendi ülkelerinde bizim siyasetimize karıştıkları yetmediği gibi şimdi de böyle bir sözde test hazırlayarak insanları tuzağa çekmeye çalışıyorlar. Trump, çeksin kulaklarını.
Anayasada değişecek maddeleri ne kadar iyi biliyorsun testi. Nasıl bir tuzak olabilir anayasayı değiştiren iktidar o zaman iktidar da tuzağa çekiyor milleti bu düz mantıkta. Olmayacak bir şeyi var gibi göstermiyorlar testte sonuçta.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,725
Puanı
1,061
9/10 çıktı. Gen-soru sorusunu bilemedim. Gensorunun sadece yazılı verildiğini sanıyordum. Bu nedenle geneli işaretledim ama sözlü de verilebiliyormuş.

Yalnız sorular öyle bir hazırlanmış ki finalde büyük fontlarla ''hayır'' yazacak sandım :) Ben size bir anket yapayım da onu doldurun bu ne ulan ey BBC :A

rahmetli ahmet davutoğlu da trt den bbc yaratmaya çalışmıştı ama el cezire bile olamayınca trt elde patladı plan :A başarılı olamıyorsanız başarılı olana saygı duyun bence:A

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
rahmetli ahmet davutoğlu da trt den bbc yaratmaya çalışmıştı ama el cezire bile olamayınca trt elde patladı plan :A başarılı olamıyorsanız başarılı olana saygı duyun bence:A
Hahaha elde patlamışmış :A Aç da bi TRT World'e bi bak bakıyım. TRT Belgesel'e TRTSpor'a :) TRT'nin son 5 yılda çehresi değişti. Gerçi sen ilk 100'e zor giren bir dizinin başarılı olduğunu iddia eden bir insansın çok da şeetmemek lazım :A

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,725
Puanı
1,061
Hahaha elde patlamışmış :A Aç da bi TRT World'e bi bak bakıyım. TRT Belgesel'e TRTSpor'a :) TRT'nin son 5 yılda çehresi değişti. Gerçi sen ilk 100'e zor giren bir dizinin başarılı olduğunu iddia eden bir insansın çok da şeetmemek lazım :A
ben bir şey üretmediler mi dedim :A bbc yi bırak el cezire olamadı dedim yani sen dünyaya izlesinler diye bir şeyler sunuyorsun ama araplar bile dönüp bakmıyor senin haber kanalına :))))

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Tarifsiz bir gol atmışsın aga[emoji4]

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,725
Puanı
1,061
O gol için demedim [emoji4] Kösem abla golünden bahsediyorum [emoji4]
orada ne golü bu proje başından beri yurtdışı odaklı yapıldı ilk bölümü bile bizden 1 ay önce yurtdışındaki 80 tane kanalın yöneticisi izledi::)) zaten @Doğu nun dediiği ilk 100 e girmekte zorlanan dizi de bu sayede devam ediyor,Türkiyede örneği görülmemiş bir olay yani = başarı :D see you

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
orada ne golü bu proje başından beri yurtdışı odaklı yapıldı ilk bölümü bile bizden 1 ay önce yurtdışındaki 80 tane kanalın yöneticisi izledi::)) zaten @Doğu nun dediiği ilk 100 e girmekte zorlanan dizi de bu sayede devam ediyor,Türkiyede örneği görülmemiş bir olay yani = başarı :D see you
He he ondan [emoji4]