Ömer'de Sürpriz Ayrılık! | Star TV

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
407
Puanı
104
Devam eder. Safir'den gelen oranları alacaktır. Final olması için bir tane daha okkalı bir diziye ihtiyaç var.
son hikayeler bittikden sonra > hikaye olarak eski normallerine donerlerse , hangi konu/lar uzerinden ilerleyecekler ilginc bir durum...

fragmanlar dan ve kimi one cikan yorumlardan anladigim , bundan sonrasi
omer-gamze-sule ekseni ,
nisa-hakan-ozgur sef ekseni
ilk gozume ilisen tahminim olasi yazilim konulari olur gibi...

vicdan bu saatten sonra tahir ler de kalirsa is daha da absurd bir hal alir.
kendi eski evine cikarsa da , hikayesi son bulur gibi....
tahir in durumu da soru isareti... hangi evde kalacak .
< tahminim baba evi.

gamze nin *evinde omer le olan yazilim da cok yuzeysel, samimiyetten,iliski den uzak soguk tarzda isleniyor. <-> oyle ki su raddeye geldi ikilinin ic mekan yazilimlari ;
baba evine donsunler -en azindan o kutu gibi oda da bile bir enerji gecisi oluyordu izleyiciye- diyesi geliyor insanin....
bu denklem senarist yazilim hatasi olarak da gorulebilir .
misal , ilk sezon ki - nalbur da ikiliye her yazilan sahneler asiri iyidi...

diziyi biraktigim bolume dek de -yeni senaristler- basrol ikiliyi olabildigince az gostermeye ve veya absurd karakter degisimli sekilde yazmaya devam edince, bildigin uzere izlemeyi biraktik pes ettik ailecek.

ikiliyi eskisi gibi yazmaya donus olur mu . yoruma acik.
donseler de eski izleyiciyi ekrana tekrar cekerler mi - bu da yoruma acik.

her nasil sekilde ilerlerse ilerlesinler ,bir bariz durum net malesef :
dizi nin eski oranlara yaklasmasi bile cok zor........

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,449
Puanı
280
omer-gamze-sule ekseni ,
Ömer dizisinin konusunda, Şule'nin kalacağına dair diziyi bırakmadan önce yazmış olduğum yazılar mevcut. Gamze büyük ihtimalle sene sonu ayrılacak veya başka bir duruma evrilecek. Türkiye versiyonunu nasıl yapacaklar bilmiyorum. Ama Gamze sonrası yerine gelecek kişinin Şule olacağına dair söylemlerde bulunmuştum.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
407
Puanı
104
Ömer dizisinin konusunda, Şule'nin kalacağına dair diziyi bırakmadan önce yazmış olduğum yazılar mevcut.
sule yorumunu hatirliyorum yanilmiyorsam.
Gamze büyük ihtimalle sene sonu ayrılacak veya başka bir duruma evrilecek. Türkiye versiyonunu nasıl yapacaklar bilmiyorum. Ama Gamze *sonrası yerine gelecek kişinin Şule olacağına dair söylemlerde bulunmuştum.
*.
bu denklemi , -sevgili @Mehmet Can dizidasimiz dizi basladigindan beri ara ara orj hikaye baglamin da yorumluyordu. o donemler ben de ,umarim gokce cikmaz, yoksa bayagi izleyici kaybederler demistim. nitekim devam etti 2.sezona aktarildi. gerci ,suan dan bakinca ,-keske ilk sezon dan sonra ayrilsaymis diyorum.... , ilk sezona kiyasla gelinen mevcu da bakinca karakter yazilimi bu derece basit ve yok sayilmasi kabul edilir degil. resmen ruhu gitti gamze ve omer aurasi nin .

sule girisinden beri suregelen guzellemeli yazilimla devam eder ilerlerlerse, elbette beklenen *ayrilik olur gibi.
ya dizi den temelli ayrilis gecte olsa (ilk sezon sonunda orj daki gibi) yasanir ( ustte basta dedigim mehmet'in yorumu) .

ya da, gamze *bosanir. > mahalle de kalir / annesi nin evine doner rahat rahat oglunu da buyutur gozu arkada kalmaz .annesi,kardesi ve yegeni de oglunun sosyallesmesine evde yardimci olur.

yani 2.sezon izledigim bolume dek cocugun durumu bariz sinyal veriyordu.
gamze > omer ve ailesi ile geregin den fazla ilgilendi sorunlarina kostu..gunun sonunda da ironik absurd sekilde de kotu o oldu...

> net tablo : gamze kendi oglunu garip sekilde feci ihmal etti. < bu bariz annelik hatasi.bence.

gamze ya temelli dizi den cikarilir. ya da omer den bosanir eski rutinine doner. omer ve omer dizisi icin : sule li donem baslar.

tum bunlar bir yana , diger turlu youtube yorumlardan anladigim;
gamze negatif anlam da feci absurd yaziliyor. gamze sahneleri gormek isteyenler > kendisi eger bu sekil anlamsiz yazilacaksa > hic yazilmasin daha iyi. gibi senariste yonelik elestirel yorumlar mevcut. < keza ayni sey omer karakterinin 2.sezon ilk bolumunden beri yaziliyor. . .cunku ilk sezondan bagimsiz bambaska bir omer karakter yazilima evrilmesi fazla siritti negatif anlamda.
toparlarsak : hem omer hem gamze ikilisi gunden gune o naif ve samimi uyumlari arka plana atila atila sifirlandi. o ilk sezonki romantik,yuksek enerji sihir kayboldu. malesef.

sahsi beklentim ; gamze nin cikisi. zaten izlemiyorum, gozum arkada kalmaz.

iyi seyirler.

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
253
Puanı
75
Şule dediğiniz, kedicikler tayfasının uyarlanmasında diziye giren abi kardeş vardı, o kadın mı? Tam onlar diziye girmeden önce bıraktım diziyi.