Ömer'de Sürpriz Ayrılık! | Star TV

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
2NcAoe-P0EG1iC9KuP0s6g.jpg

Star TV'nin sevilen dizisi Ömer'de ayrılık!

Yapımcılığını OGM Pictures'ın üstlendiği, başrollerini Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır ve Barış Falay'ın paylaştığı yapımın kadrosuna 35. bölümde Reşat'ın (Falay) şeyh abisi "İzzet" karakteriyle dahil olan Ali Düşenkalkar, bu hafta yayınlanacak 45. bölümle diziye veda edecek.

Ömer, yeni bölümüyle Pazartesi 20.00'de Star'da!

GGzuL2ebUAAAbB7.jpg

• Beğendim
Reactions: Angelica

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
O zaman izlemeye devam. En son 41 izledim. 42 hala bitmedi. 45. yayınlandığı tarihten itibaren 4 bölüm mü izlesem acaba? Yoksa arayı mı kapatsam. 😊

• Güldürdün
Reactions: Dante

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,994
Puanı
1,060
Şükürler olsun. Dizinin kan kaybetmesinin etkenlerinden oldu. Umarım tarikat işleme kafasından çıkarlar artık.

• Harika
Reactions: Hobbit

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
Şükürler olsun. Dizinin kan kaybetmesinin etkenlerinden oldu. Umarım tarikat işleme kafasından çıkarlar artık.
Bu gitti. Ama yeni gelen Oya var, son 3 bölümdür izlemiyorum ama Oya ne olacak o zaman? (Gerçek adını yazdım. Dizideki adı bilmiyorum)
------

Seni de bekliyorum. Tekrar izlemeye :) @Dante

Son düzenleme:
  • Güldürdün

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
383
Puanı
104
O zaman izlemeye devam. En son 41 izledim. 42 hala bitmedi. 45. yayınlandığı tarihten itibaren 4 bölüm mü izlesem acaba? Yoksa arayı mı kapatsam. 😊
benim bu diziyi birakali cok oldu hatirlarsan... daha sonralari ,basliga girdigim de senin de birakacagini animsatan mesajini okumustum...

basa donersek ;

2.sezonun ilk bolumu ertesinde mesajlarim da bir noktaya ozellikle vurgu yapmistim: ilk sezon dizinin ismi omer. 2.sezon ise tam tersi her anlamda yeni bir dizi diye vurgulamistim.

gelinen surec malesef o mesajimi hakli cikardi.

neyse.

son bolumun bazi youtube yorumlarina baktim , senariste bayagi tepki var. keza oyunculara da. < > karakter yazilimlari adina omer den gamze'ye vsvs
.

tekrar devam etmene anca su yorumu getirebilirim :

- ilk sezon hikayesi ve naif yazilimini benimseyen bir dunya artik yazilmiyor.
boyle bir beklenti tekrardan dusunuyorsan - tavsiye etmem devam etmeni...
< ben bu gruptayim.

- 2.sezonun girisi ve gelisimi nihayetin de gelinen mevcut yazilan dunyasini albenili buluyorsan.devam etmen mantikli bence.
< bu sebeb den dolayi ben diziyi uzulerek birakmistim, . .
bol like almis one cikan youtube yorumlardan anladigim > mevcut gelinen surece baktigim da *degisen bir durum olmamis dizi ozelinde.. yeni senarist yazilimi en sonunda dibi gordurmus.malesef.

Bu gitti. Ama yeni gelen Oya var, son 3 bölümdür izlemiyorum ama Oya ne olacak o zaman? (Gerçek adını yazdım. Dizideki adı bilmiyorum)
------

oya dedigin izzet'in tarafindaki kisi mi ?
az once dizinin kendi youtube basliklarina baktim , son bolum de vicdan~sukran sahnesi bayagi izlenmis. galiba bu dedigin oyuncu ile ilgili olabilir.

ps;

yine youtube da bi yoruma denk geldim, yorumcu nerden ogrenmis veya duymussa : onceki hikayeye /dunyasina donus yapacakmis omer dizisi.
ne kadar dogru, ne kadar soylenti bilemiyorum.
eski izleyicisini geri ceker mi - yoruma acik.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
benim bu diziyi birakali cok oldu hatirlarsan... daha sonralari ,basliga girdigim de senin de birakacagini animsatan mesajini okumustum...

basa donersek ;

2.sezonun ilk bolumu ertesinde mesajlarim da bir noktaya ozellikle vurgu yapmistim: ilk sezon dizinin ismi omer. 2.sezon ise tam tersi her anlamda yeni bir dizi diye vurgulamistim.

gelinen surec malesef o mesajimi hakli cikardi.

neyse.

son bolumun bazi youtube yorumlarina baktim , senariste bayagi tepki var. keza oyunculara da. < > karakter yazilimlari adina omer den gamze'ye vsvs
.

tekrar devam etmene anca su yorumu getirebilirim :

- ilk sezon hikayesi ve naif yazilimini benimseyen bir dunya artik yazilmiyor.
boyle bir beklenti tekrardan dusunuyorsan - tavsiye etmem devam etmeni...
< ben bu gruptayim.

- 2.sezonun girisi ve gelisimi nihayetin de gelinen mevcut yazilan dunyasini albenili buluyorsan.devam etmen mantikli bence.
< bu sebeb den dolayi ben diziyi uzulerek birakmistim, . .
bol like almis one cikan youtube yorumlardan anladigim > mevcut gelinen surece baktigim da *degisen bir durum olmamis dizi ozelinde.. yeni senarist yazilimi en sonunda dibi gordurmus.malesef.

oya dedigin izzet'in tarafindaki kisi mi ?
az once dizinin kendi youtube basliklarina baktim , son bolum de vicdan~sukran sahnesi bayagi izlenmis. galiba bu dedigin oyuncu ile ilgili olabilir.

ps;

yine youtube da bi yoruma denk geldim, yorumcu nerden ogrenmis veya duymussa : onceki hikayeye /dunyasina donus yapacakmis omer dizisi.
ne kadar dogru, ne kadar soylenti bilemiyorum.
eski izleyicisini geri ceker mi - yoruma acik.
En azından artık, Eda ve Atilla ikileminde başlayan yeni hikâye son bulmuş olacak. Sadece yeni gelen karekter Oya Unustası ve Deniz Işın kalacak. Denizin kalmasını kendi düşüncemde mantıklı bulmuştum. O da şundan dolayı Mehmet Can arkadaşımız Gamzenin orjinalinde gideceğini demişti. O yüzden ben diziye girdiğinden beri Denizin kalacağını düşünenlerdenim. Gerçi bu noktada Vicdan rolüne büyük yüklemeler yapmıştım kendimce ama senarist değişince tâbi hepsi havada kaldı.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
383
Puanı
104
En azından artık, Eda ve Atilla ikileminde başlayan yeni hikâye son bulmuş olacak. Sadece yeni gelen karekter Oya Unustası ve Deniz Işın kalacak. Denizin kalmasını kendi düşüncemde mantıklı bulmuştum. O da şundan dolayı Mehmet Can arkadaşımız Gamzenin orjinalinde gideceğini demişti. O yüzden ben diziye girdiğinden beri Denizin kalacağını düşünenlerdenim. Gerçi bu noktada Vicdan rolüne büyük yüklemeler yapmıştım kendimce ama senarist değişince tâbi hepsi havada kaldı.
simdi benim acimdan , ilk sezonu ben dahil fazla benimseyenler adina su durum one cikiyordu gozlemledigim kadariyla :

1.sezon kendina has, samimi,sicak, orta seker bir omer dizisi.
2. sezon fazla kasvetli,, dark, izleyiciyi yoran bir omer dizisi.

ilk sezon sunulan dunya ve karakterlerin isleyisi ya yarim birakildi, ya unutturuldu , ya da degistirildi. benim adima da pek albenili bir tarafi kalmadi.
2.sezon 2.bolumunde birakacaktim, kimi oyuncu performanslari hatrina devam ettim, sonrasinda da biraktim bildigin uzere.

mesajinda belirttigin isimler yanilmiyorsam vicdan ve sule karakterleri dimi ? . oyle oldugunu varsayip :

yeni sezon -vicdan- karakterinin dolayli yazilimi gamze ve omer'e dokunmamasi sartiyla izlenir bir roldu benim adima. malesef cift yoldan ilerletildi bu durum. hem tahir ekseni hem omer ekseni uzerinden ilerletildi, bu da ilk sezon basrol ikilinin kimyasinin buyusunu etkileyecek dokunuslardi.
zaten omer karakteri ilk sezona tezat bir yazilimla sunuluyordu, gamze den uzaklasmasi vs konusu,,,uzerine bir de bunu daha kaotik icinden cikilmaz bir hale buruduler vicdan karakteri sahneleri yazilimi ve son gelen sule karakteri yazilim sahneleri dolayli. -en son da kapanisi gamze'yi bold karakter degisim yazilimla nerdeyse izleyici den soguttular( dogum sureci dolayli yazilim) . < (bu kisim, son bolumler youtube yorumlarindan gozlemimdir) .

@Mehmet Can forumdasimizin yorumlarin da -emine ,yaman denklemin de- ozellikle 2.sezona vurgu yapiyordu.yanilmiyorsam.
dedigi gibi bir yazilim olmadi malesef. bu da bariz senarist hatasi.

bir diger dedigin ,gamze rolunun dizi den cikisi konusunu kendisinin yorumun dan bende hatirliyorum. orda o donem ben sunu demistim ; gokce bahadir- kendisinin kaliteli dogal oyunculugu ve izleyici kitlesi birde omer ile olan guzel uyumu dolayli dizide kalmaya devam eder demistim. nitekim 2.sezon da devam etti.

senaristlerin birden fazla bariz bold yazilim hatalari/secimleri oldu.
burdan nasil dondururler bilemem. benim icin omer dizisi fazla guzeldi ilk sezon son bolume dek.

2.sezon ayni dizi olduguna ikna olamam, olmadim da.

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,994
Puanı
1,060
------

Bununla birlikte o da çıkar zaten son bölümde Şükran başına vazoyla vurdu gebermiş bile olabilir

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and Hobbit

soo

Favori Üye
Reaksiyon puanı
1,323
Puanı
264
41. Bölümden sonra bırakmıştım. Çokta iyi yapmışım. Tarikat olayları ayrı, Şule olayı ayrı, karakterlerin tepkilerinden ani değişimler olsun resmen dizinin kendi ayağına sıkmasına sebep oldu. Şimdi hepsini temizleseler bile bi faydası olacağını sanmıyorum.

• Beğendim

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75

Diziye Tahir'in kızı olduğunu kesin öğrendiği zamandan sonra hiç bakmadım. 1-2 bölüm öncesinde de internetten takibe geçmiştim zaten.

Özellikle başroller yönünden dizinin orjinal hikayeye dönmek gibi ihtimali yok. Gamze'nin hikayesi ilk sezon sonu bitiyordu normalde. Devamı kendi yazımları. Diğer karakterler şu an ne yapıyor bilmiyorum.

1.sezon kendina has, samimi,sicak, orta seker bir omer dizisi.
2. sezon fazla kasvetli,, dark, izleyiciyi yoran bir omer dizisi.
Orjinal senaryoyu izleyince Ömer'in ilk sezonu bile @Dante 'nin 2. sezon için yazdığı yorum gibiydi benim için.

Son düzenleme:
  • Beğendim

STAR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,026
Puanı
610
Ömer dizisinde en sevdiğim olaylardan biri kötü karakterlerin abartılmadan diziden ayrılmaları oluyor. Yeni hikayeler izlemek her zaman için güzel olacaktır.
Ama Ali Düşenkalkar bu rolü çok iyi üstlendi emeklerine sağlık.

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
383
Puanı
104
Diziye Tahir'in kızı olduğunu kesin öğrendiği zamandan sonra hiç bakmadım. 1-2 bölüm öncesinde de internetten takibe geçmiştim zaten.
geri donus icin oncelikle tesekkur ediyorum sevgili mehmet can. -bayagi uzun zaman oldu mesajlasmayali... *omer dizisi basliginda ilk sezon yolculugunda guzel paslasmalar yorum firtinasi yapmistik hep beraber . iyi de oldu. :)

evet. hatirliyorum diziyi birakacagini belirttigin mesajini....
oyle yada boyle - tadin da bir ilk sezon izlettirdiler. bilmem hem fikir misin.

Özellikle başroller yönünden dizinin orjinal hikayeye dönmek gibi ihtimali yok.
orj'a dedigin gibi donme ihtimalleri yok.
diger yandan benim ters kose oldugum durum ;
mevcut bizim versiyonun her iki sezonunun siyah ile beyaz kadar zit olmasi.
dizi nin ilk sezonki havaya donecegini belirten bir kac yoruma denk geldim, bu gerceklesir mi bilemiyorum, ancak bold sadik kitlesini kaybettiler, tekrar kazanim fazla iyimser bir beklenti olur.

bende bire bir sevgili @soo gibi dusunuyorum...... < >
alt metin basliklar baglaminda /kirilma anlarina yonelik ama az ama cok 2.sezonun nokta atisi iyi bir ozetini gecmis.

Gamze'nin hikayesi ilk sezon sonu bitiyordu normalde. Devamı kendi yazımları.
gamze/gokce bahadir'in bariz bir izleyici kitlesi mevcut.ben ve bizim ev ahalisi dahil. dolayisiyla dizi de devam etmesini temenni eden mesajlarim oldu,hatirlarsan. malesef 2.sezonun ilk bolumlerini izler izlemez ; keske dedigin sekilde ilk sezon sonunda vedalasilsaydi, karakterin buyusu bozulmazdi. yazik ettiler resmen. hic yazmasalar da olurdu cidden.

diger yandan , omer karakteri nin 2.sezon yazilimi da fazla *tezatti ilk sezona nazaran...
haliyle izlemesi albenili degildi.
< ilk sezonki gamze ile olan uyumlu cekim gucu yuksek izlenesi ask mesk durumu bir yana,,,,, ilk sezonda izleyip benimseyip sempati duydugumuz kendisin de olan genel gunluk kosusturma da dogal karakter acilimlari 2.sezon omerin de hic olmadi dersek yanilgi olmaz. ne naiflik, ne bilinci,empatili dusunme duygusu, ne o caliskan, yeri geldigin de nalbur kankasina yardim edecek derece de tasin altina elini koyan omeri gorduk...

sozun ozu , her iki basrolu her anlam da pasifize ettiler, tum den degistirdiler. < tum bu karakter degisim yazilim kararlarini fazla absurd ve egreti buldum .

*reyting de yasamasi icin, tahminim *ORJ hikaye bire bir gitmek istemediler. malum, izleyici kitlesi farkli janra (dram,gundelik gercek yasam vs) dizilerine ragbet gosteriyor..... ben sahsen senin dedigin sekliyle yerli versiyonu izlemek isterdim. ve bunu da bi ihtimal *digital de gormek > daha gercekci bir beklenti > mevcut reyting kaygisi ve buna bagli janra trendin den dolayi.

Diğer karakterler şu an ne yapıyor bilmiyorum.
2.sezon ozelinde konusursam; biraktigim bolume dek *tahir basrole gecmisti.
o derece bold senaryo degisimleri oldu. basrol ikilinin sahneleri fazla az di.
@soo nun da dedigi net mesajin da yer alan basliklar uzerinden ilerledi omer dizisi. . . yani senin benim ilk sezon izledigimiz omer ile yakindan alakasi olmayan bir yazilim uzerinden ilerlemeyi sectiler. bende bayagidir takip etmedim, anca fragman ve youtube en cok like alan one cikan kilit yorumlari okuyup anca mevcut'a vakif oldum. :)

diger yandan, @Hobbit 'in ara vermesine sasirmistim. :p

Orjinal senaryoyu izleyince Ömer'in ilk sezonu bile @Dante 'nin 2. sezon için yazdığı yorum gibiydi benim için.
evet orj'u sayen de izlemis kadar benimsedik. :) guzel ozetler gecmistin, tekrardan eline saglik.

------

Bununla birlikte o da çıkar zaten son bölümde Şükran başına vazoyla vurdu gebermiş bile olabilir
dedigin sahneyi bugun izledim. vicdan resmen dokturmus bu sahnelerde.

.mesaj uzun oldu. genel toplu bir yanit vereyim dedim.

iyi seyirler.

Hobbit

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,338
Puanı
280
ara vermesine sasirmistim. :p
Neden şaşırdın ki? :) Sonuç olarak iyiye doğru gitmiyordu. Hee evet bizim beklediğimiz gibi olmadı diye bırakacak değilim. Ancak dizinin kendi hikayesine haksızlık yaptığını düşündüm o yüzden bırakmak istedim. Şuna bile kabuldüm ben işte Vicdan gelecek üçlü bir denklem olacak Tahir/Vicdan/Ömer olarak o düşünce bile şuan ki durumdan daha iyi. Keşke Gülizar kalsaydı onun yazımı üstünden konuşmak güzel oluyordu. :)

• Okudum

Mehmet Can

Favori Üye
Reaksiyon puanı
365
Puanı
75
gamze/gokce bahadir'in bariz bir izleyici kitlesi mevcut.ben ve bizim ev ahalisi dahil. dolayisiyla dizi de devam etmesini temenni eden mesajlarim oldu,hatirlarsan. malesef 2.sezonun ilk bolumlerini izler izlemez ; keske dedigin sekilde ilk sezon sonunda vedalasilsaydi, karakterin buyusu bozulmazdi. yazik ettiler resmen. hic yazmasalar da olurdu cidden.
Her iki dizinin ilk sezonunda dizilerin bölüm sayı ve sürelerindeki ciddi farkı da dikkate aldığımızda; Ömer - Gamze aşkını yeterince uzun işleyemediklerini düşünüyorum. Ömer - Gamze sahne süreleri ile Akive - Elisheva sahnelerinin toplam süreleri arasında o kadar fark yok.

• Beğendim

Dante

Favori Üye
Reaksiyon puanı
383
Puanı
104
Neden şaşırdın ki? :) Sonuç olarak iyiye doğru gitmiyordu. Hee evet bizim beklediğimiz gibi olmadı diye bırakacak değilim. Ancak dizinin kendi hikayesine haksızlık yaptığını düşündüm o yüzden bırakmak istedim.
ilk sezonun kimyasina asiri sert bir sekil de dokunulmasi , uzerine bir de basrollerin ilk sezon sonrasindaki yazilim hafizasi cok degistiginden diziyi takip zorlasti acikcasi...

bence, ilk sezon dan beri takip eden omer izleyicisine buyuk haksizlik yapildi..... bu -beklenti/hikaye degisim- ince nuans'a , ilk sezonu fazla benimsemis izleyiciler eminim katilacaklardir.

Şuna bile kabuldüm ben işte Vicdan gelecek üçlü bir denklem olacak Tahir/Vicdan/Ömer olarak o düşünce bile şuan ki durumdan daha iyi. Keşke Gülizar kalsaydı onun yazımı üstünden konuşmak güzel oluyordu. :)
o mesajini hatirliyorum. vicdan denklemin.

ben ise diger taraftaydim. vicdan konusu > tahir,sukran uzerinden ilerlemesi durumunda > ilk sezonun buyusune en azindan omer gamze denklemine hasari daha az olacagini dusundugumden bu yonu tercih ediyordum.

sozun ozu : begenmedigim br sekilde vicdan konusu islendi.
------

Her iki dizinin ilk sezonunda dizilerin bölüm sayı ve sürelerindeki ciddi farkı da dikkate aldığımızda; Ömer - Gamze *aşkını *yeterince *uzun * işleyemediklerini düşünüyorum. Ömer - Gamze sahne süreleri ile Akive - Elisheva sahnelerinin toplam süreleri arasında o kadar fark yok.
kesinlikle bu noktaya kalpten katiliyorum.

eger olur da youtube omer dizi bolum en cok hit like alan yorumlara bakarsan sende fark edeceksin. <> dedigin sekilde elestiriler,hayal kirikliklari bolca mevcut. hatta gecen sadece yorumlara goz ucu bakayim dedim ,hangi bolum hatirlamiyorum ancak senaristin yazilimini omer gamze konusunu buyuk hayal kirikligi cercevesinde islemesini *elestiren *yorum > o gun 12 K like almisti.... bu inanilmaz bir rakam ilk defa denk geldim boyle bir sayiya, yuz,iki yuz vs gormustum de binlerce like li yorum youtube dizi bolumu altinda ilk defa gordum.

yazik oldu guzelim hikaye gunden gune eridi. :(

Son düzenleme: