Netflix Bloodline - Dizi Yorumları

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
beterin beteri var bakın bu aşağıdaki resimde @xemrexxx nin son hali

tuhaf-yuzlu-sisman-adam_3.jpg

buda emrenin çocukluk resmi

hqdefault.jpg
Vayy tam @Çiğdem- in tipi :)
@Çiğdem- demistim ben @xemrexxx ile yakisirsiniz diye bak :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere konusu fena değilmiş Aile draması sanırım Six Feet Under gibi? Ya da American Beauty diye bir film vardı onun gibi? Listeme aldım umarım @Harunnn60 gibi ben de sadece listeleme yapmakla yetinmem. :A
SFU ya benziyor ama bu dizide aile dramı olmasının yanında hep bir gizem var, asıl dikkat çeken noktası bir şeyler olmuş ama olayı tam çözmek için epey bir kaç bölüm izlemek şart ne nasıl olmuş diye çözmek için iki bölüm yetmiyor damla damla merak edilen unsuru aktarıyorlar seyirciye...

afişte yer alan şu yazı dizinin ana teması

205960.jpg

işte o kötü şeyler neler? onu öğrenmek için bayağı bir yol katetmek lazım :))

hahahah ayyy allah kahretmesin seni @destere kırıze girdim ayol yaş geldi gözümden yeminle :F:F:F
@xemrexxx i facebook da görmüşsünüzdür böyle bir kurbağaya benzemiyor mu ? :)

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
@destere izleme listemde olup da hiç izleyemediğim Homeland, Orphan Black ve House of Cards (sadece ilk bölümü izledim) dizileri de var ve sanırım bu üç dizide de gizem ögesi var? Bunları izlediysen ve Bloodline, Homeland, Orphan Black, House of Cards arasında sıralama yapacak olursan nasıl bir sıralama yaparsın?

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@destere izleme listemde olup da hiç izleyemediğim Homeland, Orphan Black ve House of Cards (sadece ilk bölümü izledim) dizileri de var ve sanırım bu üç dizide de gizem ögesi var? Bunları izlediysen ve Bloodline, Homeland, Orphan Black, House of Cards arasında sıralama yapacak olursan nasıl bir sıralama yaparsın?
bahsettiğin diziler tür olarak birbirinden çok farklı
house of cards amerikanın yozlaşmış iç siyasetini konu edinen çok kaliteli bir dizi ama benlik değil siyasetle alakalı dizileri sevmiyorum , türü seven için muhteşem bir dizidir... türünün en iyisi diyebilirim HOC için ..

homeland CİA ile ilgili ajanlık faaliyetlerinin konu edildiği iç ve dış siyasetin çorbalandığı bir dizi ortalama güzellikte bir dizi diyebilirim ..ama benlik değil

orphan black oyuncu olarak tatiana maslany nin harikalar yarattığı bilimkurgu fantastik türü çok güzel bir dizi tam benlik diyebilirim hız tempo ve güzel oyunculuklar birleşince su gibi akan bir dizi

bloodline ise olive kitteridge ile true dedektifin karışımı gibi.. anca bu tarzı sevenlerin izleyebileceği pek aksiyonun olmadığı fakat kendine has bir güzelliği ve işleyişi olan bir dizi ,

yani kısaca sıralama yapmam imkansız herkesin beğenileri farklı olduğu için, herkesin kendisine göre ayrı bir sıralama yapabileceği bir durum sözkonusu

emreler tepsin seni:)) helix te bloodline isimli bir bölüm gördüm korkudan izleyemedim bu dizi gibi çıkar diye:F
sana tavsiye etmedim bile diziyi :) izleyemeyeceğine eminim :) ben zor dayanıyorum ağır tempoya sen olsan çoktan terkedip kaçmıştın ama ağırlığının bile kendine has bir güzelliği var dizinin :))

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x9. bölüm

olaylar olaylar ...

danny nin kaybolduğu yıllar neelr yaptığına dair yeni yeni keşiflerde bulunuyoruz uyuşturucudan gelen paraları zarflayıp yolluyordu postayla takip eden john danny nin zamanında işlettiği restorantı oturduğu evi zarftaki paraları bulmuş oldu
danny ile meg arasında gerilim had safhada meg e kanım ısınmasada danny nin ona karşı tavrı çok yanlış , adam haklıyken haksız duruma düşecek gibi kızkardeşine çok fazla yükleniyor ..
anne ile danny arasındaki muhabbet güzel özellikle esrar tüttürdükleri sahnede .

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x10. Bölüm

harikaydı muhteşemdi bundan önceki bölümlerden çok çok daha iyiydi

danny kardeşi john u ters köşe yaptı , ama kızkardeşi meg, danny ile carlos un zula olarak kullandığı kulübeyi gözetlemeye başladı hala danny için tehlike devam ediyor, annenin danny e olan sevgisi görülmeye değer, ailenin mağdur çocuğu danny ailenin kendisine karşı olan acıma duygularını çok kötüye kullanıyor mağduru oynarken aileyi tehtit etmekten geri kalmıyor
sarah ın ölümünde ve sonrasında danny nin babası tarafından öldüresiye dövülmesinde ailedeki tüm fertlerin az çok katkısı var gibi bu yüzden danny e karşı vijdanları rahat değil aile fertlerinin.... ama danny bu samimimiyeti ilgiyi kendi lehine kullanmaya devam ettikçe tüm aileyi karşısına alacak gibi..
kevin ı dövdürttü , meg le nişanlısının ayrılmasına yol açtı, john u hem şeriflik yaptığı mesleğinde zor duruma soktu hemde aile içinde zor duruma soktu şimdilik danny i tek destekleyecek bir anne kaldı sanırım o da yakında vazgeçer bu gidişle :)
lowry nin kintanayı iple boğdurması güzel sahneydi önce kuşlara baktırıp sonra ipi boğaza geçirmek güzel bir yöntem :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
dizi harika gidiyor 11. bölümde yayınlanmış izlediğim sitede... toplamda 13 bölüm onlarda yayınlanırsa muhteşem olacak.. biterse diziyi arayacağım kesin böyle dizileri bumak zor aynısı olive kitteridge de oldu umarım bu mini dizi değildir :)

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Dizinin ilk 5 bölümünü indirdim devamını indirmedim çünkü herkes sıkıcı diyor temkinli olmak lazım :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x11. Bölüm

muhteşemdi ya son zamanlarda bu diziden aldığım heyecan ve keyif kadar başka hiçbir diziden alamıyorum(birde poldark dizisi),
bu tarz diziler keşke 13 bölüm değilde 123 bölüm olsa her akşam 4 bölüm rahat izlerim :)

danny nin eroinleri depo ettği yeri meg sayesinde keşfeden john hem eroinlerden kurtulmayı hemde danny den kurtulmayı planlayıp gidip danny hakkında şikayete bulundu diğer taraftan kardeşleri meg le kevin da kokaini arabayla tekneye taşıdı gelen polisler kokaine ulaşamayınca aile büyük tehlikeden kurtulmuş oldu john da danny i uzaklaştırmak için yeterli sebep bulmuş gibiydi ? buraya kadar john un aklından geçen plan ama işler pekde iyi gitmedi john için :) bu bölümde sarah ın başına ne geldi onuda net bir şekilde öğrenmiş olduk anne kızı danny e teslim ediyor danny de kızın ortamdan uzaklaşması neşelenmesi için tekneyle geziye çıkıyor sarah ın kolyesi suya düşüyor peşinden suya atlayan sarah denizin dibinde kolyeyi çıkarmaya çalışırkn boğuluyor danny nin tüm kurtarma planlarıda boşa gitmiş oluyor ?
yani sarah ın ölümü danny nin hayatını mahvediyor ama en ufak bir kabahati yok ,
mahfolan hayatı için aileye bilenen danny yeğeni janey i tekneyle geziye çıkardığı sahnede john korkudan öldü öldü dirildi tamda danny e telefonda küfrederken karşısında kızını gördüğü sahne harikaydı :) ben danny e kabahat bulamıyorum ne yapıyorsa iyi yapıyor bence ailenin ebesini bellese yeridir :) hayatını mahfetmişler adamın, kendileri kral gibi yaşıyor birde kevın dallaması abisinden utanmadan adamın kız arkadaşıyla yatıyor, tam dayaklık kardeşleri var :)
yalnız danny nin kafayı sıyırdığıda net bir şekilde ortaya çıktı otobüsteyken ölen kızkardeşi sarah ın büyümüş haliyle konuşuyordu :)
ailede bazı karakterleri daha çok bazılarını daha az sevsemde benim için tüm karakterler değerli gerçek bir aile gerçek bir dram izliyorum:) kısaca sevdim diziyi hemde dibine kadar :))

Dizinin ilk 5 bölümünü indirdim devamını indirmedim çünkü herkes sıkıcı diyor temkinli olmak lazım :D
kimsenin ne dediğine bakma izle kendin karar ver :) ama benim tahminim senin sevebileceğin bir tür değil? bu diziyi @sürgünüm beğenecektir diye tahmin ediyordum başkada açıkca şu şu arkadaşımız seyredebilir diyemiyorum :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x12. Bölüm

harikaydı muhteşemdi efsane bir bölümdü ..

hiç beklemediğim bir son oldu danny için dizideki en sevdiğim karakterdi hala ölmemiştir diyorum kendi kendime ama sanırım danny artık dizide yok ..
ailenin içinde bulunduğu psikolojik durumun bu kadar iyi yansıtıldığı başka bir dizi hatırlamıyorum mesela john un danny nin öldürüleceğini bile bile otel kapısına kadar gelip geri dönüşü eve gittikten sonraki ruh halinin kusmasına yol açtığı sahne , danny nin 15 yaşlarında yaşadığı olayın etkisini bir türlü üstünden atamayışı kendisi aleyhinde konuşan kardeşlerinin ifadesinin yer aldığı kasedi tekrar tekrar dinleyip ezberlemiş olması annenin danny nin söylediği sözler karşısında uğradığı hayal kırıklığı ve son sahne, o muhteşem son sahne.... john son bir şans için danny ile buluşmaya gittiğinde, danny nin bir gece önce kendisini john un ölüme terkettiğini cece den öğrenmiş olduğunu anlayınca umutsuz bir şekilde bu ne zaman bitecek diye tekrar tekrar kendi kendine konuşup sonra danny nin arkasından saldırdığı sahne danny nin boğulmak üzereyken bile attığı kahkahalar her anı her saniyesi mükemmeldi muşteşemdi.. tek üzüntüm danny nin ölmüş olması yoksa mükemmel bölümdü her haliyle , karakterlerin hiçbirini suçlayamıyorum .. john neden o kadar acımasız davrandı demiyorum ya da danny niye ailenin başına bela oldu diyemiyorum her karakterin kendine göre haklı sebepleri vardı ..

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x13. Bölüm Sezon Finali

muhteşem bir finalle diziye bu sezonluk elveda dedik gelecek yılı şimdiden sabırsızlıkla bekliyorum :)

kardeşlerin danny nin cesedinden kurtulma telaşları görülmeye değerdi son ana kadar hala danny bir yerlerden çıkacak diye bekledim keşke çıksaydı danny siz dizinin zevki çıkmıyor :) bir ara john ve kevin gidip danny nin miami dki evine eroin yerleştirdiklerinde arkada bir siluet gözüktü dedim aha danny yaşıyor bir şekilde nasıl olur falan demedim yaşasında mantık aramayacaktım artık o kadarki adamın eksikliği hissedildi :)
john polis olmanında getirdiği uzmanlıkla danny nin cesedinden kurtulurken tüm detayları düşünmüş olayı sanki kokain patronu yapmış gibi tüm delilleri kendi elelriyle hazırlayıp polise sundu artık tek bir rahatsız olacakları konu vijdanları kaldı yoksa olay hemen hemen örtbas edildi :)
john ne kadar danny i öldürmüş olsada kevın adlı ufak kardeşten daha vijdanlı olduğunu düşünüyorum hele meg adlı kızkardeşe kıl kaptım :)
anne sally e acıyorum oğlu için şu anda tek üzülen kişi odur.. zaten araştırması için emektar polisten yardım istedi. emektar polisin anneye söylediği çocuklarınız danny konusunda sana yalan söylüyor sözünün altında ne gizliydi acaba ?
dizinin başından beri john un danny ile ilgili anlattığı hikaye güya şerif olmak için uydurduğu hikayeymiş , adam bayağı bir soğukkanlıca işin üstesinden geldi artık şeriflik cepte :) kevın belle denen kadınla birlikte mutlu mesut yavruları olacak , meg newyork a gitti orda kendine bir parlak buldu onunla oynaşıp durur artık? olan danny e oldu ..
son sahnede gördüğüm ergen oğlancık meğersem danny nin oğluymuş bu oğlancık amcalarının babasının miami deki evine gizlice girdiklerini gördü, acaba olayı araştıracakmı yoksa amcalarına kanacakmı tıfıl :) herşey önümüzdeki sezona kaldı artık tek üzüldüğüm nokta danny karakteri gibi başka bir karakter bulamama ihtimalimiz :)

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x2

Çok çok güzel bir dizi değil ama kesinlikle sıkıcı da değil.
Bu bölümün süresinin 50 dakika olması güzeldi. :)

Babanın niye felç geçirdiğini sorguladık tüm bölüm. Danny dediği gibi bir şey yapmamış. Kanodan kendisi düşüp felç geçirmiş. Görgü şahiti bu durumda para koparmak için yalan konuşmuş oluyor. :)

Anneleri Danny'in gitmesini istemiyor fakat kardeşleri deyim yerindeyse ondan nefret ediyorlar. Danny küçükken babasından da şiddet görmüş, kolundaki kalıcı hasarda o yüzdenmiş.

Danny, babasıyla yüzleşirken ''neyi sakladığını'' sordu. John ve Kevin'in de sakladığı sırlar var. Bunlarda diziyi izlemek için merak unsuru yaratıyorlar. :)
İzleyeceğimi söylemiştim, her zaman sözümüzün eriyizdir. :) @destere

7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x3

Bu bölümün süresi bir saatti o yüzden yer yer sıkıcı geçti. Neyse, izlemeye devam. :)

@destere Sarah'ı kim öldürdü diye sormuşsun fakat bu bölümde öldüğüne dair bir şey göstermediler. İlerleyen bölümlerde ölmüş olabilir ama bu bölümden kesin niye konuştun anlamadım. (b)

Sondaki bagajda yatan kişi daha kalıplıydı sanki. O Sarah olamaz. (b)

Danny, Meg'in çantasını karıştırırken kızmıştım. Adam resmen kardeşinin açığını arıyormuş hiç yakıştıramadım. Şimdi Meg'e aba altından sopa göstererek sen bana misar konusunda yardımcı olmazsan bende başkalarıyla si****tiğini açıklarım diyor. O kadar ileri gidemez herhalde. :)

Danny birde çok paragöz çıktı daha ailenin işletmesinde çalışmaya başlayalı iki gün olmadı maaş istiyor. :)
7/10

sürgünüm

Emekli
Reaksiyon puanı
65,193
Puanı
1,059
1x4

Dizinin iyiye gideceğini beklerken, ilk dört bölümün en kötüsüydü. Son beş dakika hariç oldukça sıkıcıydı.

@destere Bu kötülüğü kendine yapıyorsun tamam da bizi niye alet ediyorsun. :) Bir saat boyunca hiçbir senaryo yok son dakika gelecek bölümü merak ettirmek için ortaya yem atıyorlar. :)

Bu diziyi kimseye önermiyorum. Benim başlamış bulundum bir kere sizler uzak durun. :)

Başladığım dizileri yarım bırakmama hastalığım var. Mecbur sezon finaline kadar izleyeceğiz ama ikinci sezonu izlermiyim bilmiyorum. :)

@destere Sarah'ın ölümünü bu bölümün finalinde gördük. Kesin baba, Sarah'ın ölümüne Danny'i sebebiyet verdi diye düşünüyor olmalı. Yoksa oğlundan bu kadar nefret etmesi normal değil. :X

Bunlar baba-oğul tam bir şerefsizler. Danny babasına ''ben senin oğlunum beni niye kovuyorsun gitmek istemiyorum'' diyor. Babada ailesini korumak istiyor bir yere kadar anlıyorum ama oğlunada bariz nefreti var belli oluyor. :)

Danny bir önceki bölümde çok paragöz birisi demiştim şaşırtmadı. Babasından gitme karşılığı daha fazla para talep etti. :)
6.5/10

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
1x2

İzleyeceğimi söylemiştim, her zaman sözümüzün eriyizdir. :) @destere

7/10

Yanlış anlama ama beraber izleyeceğiz diye düşünüyordum çünkü öyle anlamıştik bu cuma başlayacaktık sende tamam demiştim
unuttugunu zannetmiyorum çünkü @destere etiketlemissin izledigin 4 bölümü boyunca

Bloodline 2.sezon onayı aldı konusunda senle orada kararlastirmıştık , ama keşke banada haber verseydin :)

Son düzenleme: