TRT 1 Yunus Emre 'Aşkın Yolculuğu' - Dizi Yorumları

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
bitti.. bölüm tam 60 dakika sürdü , günün tüm yorgunluğu, stresini giderdi sağolun varolun, harika bölüm izledik. şu ismaili yerim ya ufaklığı izlemek ayrı bir keyif. bunlarda bölümden replikler;

“Özden şüphe eden varlıktan şüphe eder ... Endişe kafir içindir Kasımım. Biz deriz ki mayamız şüpheyle değil aşkla karılır.."

“Nereye Yunus Efendi! Buğdayı satmadan nere? Onca uğraştın didindin, ceremesini çektin.. Bizi dahi sildin defterden buğday davasına, hele semeresini yemeden nere gidersin!”

"Ne yazarsa yazgısında o olmuştur!"

“Hayırda gözün yokki! Aklın Anca berduşlukta başıboşlukta! Hadi yürü !”

"Nicolsun halimiz, geldik konduk göçeriz nasipse.. Hani, tilkinin bin hesabı varmış bini de kümes üstüne. İşte tilki misali bin şikayetimiz vardır özünde hepsi ihtiyarlık üstüne!"

"İnsan bu.. Kuş olsan uçşan kanadın kırarlar. Bazarda su bile para ile amma insan bedava!"

"Nefsime aldandım onca alınganlık ile düşmanlık etmeye kalkıştım ama siz yine yüce gönüllükle bana el uzattınız.. kurtardınız bu aciz kulunuzu!"

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
bu zahide'yi gözüm hiç tutmamıştı zaten yunus'u bi güzel süzdü , pise bak. .ss

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
22:02 bitti! güzel bir bölümdü. replikler yine muazzamdı. fragman daha bir muazzamdı. aksiyonlu bir bölüm olacak.

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
27. bölümü izledim. candaroğlu argun bey, yunus'u danışman ilan ederek ilk vazifesini verdi. yunus verilen altınları candaroğlu'nun odasına saklamış, oğlu amacına ulaştığını sanarken, yunus altınları boşaltıverdi, her ikisininde yüz ifadeleri görülmeye değerdi. :tearsofjoy: taptuk emre'nin anlattığı hikayeler yine mest etti. özellikle kablumbağa hikayesi çok iyiydi. videosu da yüklenmiş zaten;

her hafta olduğu gibi yine şiirsel bir bölümdü. ismail bu diziden sonra yürür gider. hatta dirilişin 3. sezonunda girebilir diziye. şu an ekrandaki en başarılı çocuk oyuncudur kesinlikle.

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Zamanında buba benzer bir yazı okumuştum.

Yunus yunus çok böbürlenme gün gelecek senin şiirlerini de bir çoban beğenmeyip suya atacak.

Doğruluğunu bir türlü tehit edemedim. Lakin dizinin son sahnesinde biri sayfaları yakıp sonra toplamaya çalışınca acaba dedim olabilir mi diye. @EFE UYSAL @Billy Kane izlediyseniz bilgi verebilir misiniz? Benim için çok önemli.

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Zamanında buba benzer bir yazı okumuştum.

Yunus yunus çok böbürlenme gün gelecek senin şiirlerini de bir çoban beğenmeyip suya atacak.

Doğruluğunu bir türlü tehit edemedim. Lakin dizinin son sahnesinde biri sayfaları yakıp sonra toplamaya çalışınca acaba dedim olabilir mi diye. @EFE UYSAL @Billy Kane izlediyseniz bilgi verebilir misiniz? Benim için çok önemli.
İzleyemedim maalesef ama fragmanda o sahneyi bende gördüm