YENİ DİZİ Kanla Sulanan Aşk 1. Bölüm

Kanla Sulanan Aşk 1. Bölüme puanınız nedir?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 5

Oy: 1 8.3%
  • 6

• 7

Oy: 4 33.3%
  • 8

Oy: 2 16.7%
  • 9

Oy: 3 25.0%
  • 10

Oy: 2 16.7%

• Kullanılan toplam oy
    12

Frank Woods

Tecrübeli Üye
Konu Sahibi
Reaksiyon puanı
20
Puanı
259
Öncelikle konu ve karakterleri bilmeyenler varsa: https://fav10.net/f620/ffye-yeni-bir-dizi-kanla-sulanan-71331/

KANLA SULANAN AŞK
(1967–2011)
BÖLÜM 1

1967...

SOLMAZLAR EV...

NAZLI: Artık çıkmam gerekecek. Okula geç kalacağım...
AHMET: Bekle kızım, ben de işe gideceğim, birlikte çıkarız, olmaz mı?
NAZLI: Peki...
LALE: Kahvaltı hazır, gelin.
AHMET: Tamam hanım, geliyoruz. Gel kızım sen de hadi sofrayı bekletme...
NAZLI: Tamam babacığım, ben de geliyorum şimdi...
AHMET: Hanım radyoyu aç da ajansı dinleyelim biraz.
LALE: Açtım, tamam hayatım...

AJANS: Devrimcilerin lideri Ernesto Che Guevara, La Higuera adlı yerde yakalanıp öldürülmüştür. Devrimciler ayağa kalkmıştır. Sarbonne Üniversite’sinde de ayaklanmalar sürmektedir.

AHMET: Che ölmüş...
LALE: Eninde sonunda yakalanacağı belliydi...
NAZLI: Che...

(Evden çıkarlar.)

ÇELİKYÜREK EV

MEHMET: Biz çıkıyoruz anne.
LEYLA: Tamam oğlum, kız kardeşini de bırak...
MEHMET: Gel bakalım Nergis...
NERGİS: Tamam ağabey geliyorum...

(Evden çıkarlar.)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bahçesinde

NAZLI: Boykot mu varmış?
ŞERMİN: Evet Che öldürülmüş. Boykot yapıyorlar. Olaylar gittikçe büyüyor.

DEVRİMCİLER: Kahrolsun faşizm! Kahrolsun faşizm! Kahrolsun faşizm! Kahrolsun faşizm! Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

ŞERMİN: Sağcılar geliyor! Bak!
NAZLI: Hayır, olamaz.

SAĞCILAR: Kahrolsun komünistler! Kahrolsun komünistler! Kahrolsun komünistler! Kahrolsun komünistler! Kahrolsun komünistler! Kahrolsun komünistler!

DEVRİMCİLERDEN BİRİ: Hayır! Bomba!

AJANS: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bomba patladı. Karşıt görüşlü birçok öğrencinin öldüğü belirtiliyor.

ÇELİKYÜREK EV

LEYLA: Mehmet! Mehmet!
MUSTAFA: Hanım, sakin ol!

SOLMAZLAR EV

LALE: Nazlı! Nazlı Kızım...
AHMET: Nazlı!

Mehmet ve Nazlı’ya ne oldu? Öldüler mi? Yeni olaylar ne olacak? Hepsi 2. bölümde!

Son düzenleme:
Kriterlerim:

1: Özen = 7
2: Heyecan = 6
3: Akicilik = 6
4: Dram/Komiklik = 8
5: Diyaloglar = 9
6: Türkçeyi dogru kullanma = 10
7: Öykü / tretman = 6
8: Bir önceki bölümle baglanti = puan veremiyorum
9: Kisalik/Uzunluk = 6
10: Anlatim = 8

TOPLAM= 66/9 = 7,3 = 7

Diğer dizilere göre oldukça farklı bir konu seçmişsin. Bölüm biraz kısa olmuş ve sonu biraz havada kalmış bence ama yine de çok beğendim. Puanım 9/10

Tebrikler.

Diğer dizilere göre oldukça farklı bir konu seçmişsin. Bölüm biraz kısa olmuş ve sonu biraz havada kalmış bence ama yine de çok beğendim. Puanım 9/10

Tebrikler.

Teşekkürler. Evet diğer dizilerden farklı bir konusu var. Dönem dizilerini daha çok severim zaten... Hatırla Sevgili, Çemberimde Gül Oya, Bu Kalp Seni Unutur Mu ve benzeri dizileri severim. Ama dönem dediysem özellikle 1960-1980 arası dönemi anlatan dizilerden hoşlanırım :) Onlardan etkilenerek yazdım.

Bölüm uzunluğu artacak ilerleyen bölümlerde. Sonu havada kaldı. Bu sorunu da çözmeye çalışacağım ileriki bölümlerde. Ama yine de heyecanlı bir son oldu :)

Diğer arkadaşlara da yorumları ve puanları için teşekkürler.

Mazi Kalbimde Yaradır ile bence alakası yok :D Aklıma bunu yazarken hiç o dizi gelmedi :):) Hatırla Sevgili dizisinden etkilendim daha çok :) Biraz da Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin siyasi bölümleri...

Öyle Bir Geçer Zaman ki diyince akla gelen üç şey şiddet,dış ses :D,siyasi bölümler

Kesinlikle doğru... Öyle Bir Geçer Zaman Ki deyince bence: Ali Kaptanın yaptıkları ve yapacakları gelmeli aklımıza. Dizinin bütün senaryosu Ali Kaptanın yaptıkları ve yapacakları üstüne kurulu :D Tabii siyasi bölümler hariç. Ben o siyasi bölümlerden etkilendim ama daha çok Hatırla Sevgili...

heheheh :D güzel,özellikle devrimci ve sağcıların sloganlarına bayıldım+olarak aa bomba olayı hoş olmamış ::) 7

Düzen:1(Sebebi Düzen Dediğimde Aklıma Büyüklük Küçüklük Oradan Kırdım)
konu:1(konu pek açmadı beni)
Hikaye:1(Hikayede akıcılık yaratmadı bende yinede 1)
olay örgüsü:0,5(olay örgüsünde hata çok sebebi sen karekterleri anlamadım ben başta link atmısın önemli olmak hikayede yazmak yine 0,5 puan benden)
Türkçeyi Kullanma:2(tam not)

toplam:5