Showtime Yellowjackets - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
ABD'nin köklü yayıncılık kuruluşlarından biri olan ve televizyon dünyasına pek çok hit dizi kazandıran Showtime, yine epey ses getiren bir diziye imza atmayı başardı.

İlk sezonu on bölümden oluşan Yellowjackets, gördüğü ilgi karşısında zorlanmadan ikinci sezon onayını kaptı. Bir uçak kazasından kurtulan lise spor takımının kaza sonrası ve onun 25 yıl sonrasındaki olayları paralel kurguda işleyen dizinin başrolünde Melanie Lynskey yer alırken ona Elle Purnell, Juliette Lewis, Christina Ricci gibi isimler eşlik ediyor...

Bu yılki Critics' Choice ödüllerinde en iyi drama dizisi ödülüne aday gösterilen dizi WGA senaryo ödüllerinde de yine aynı kategoride adaylık almayı başardı...

Diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

yellowjackets-cast-1420x798.jpg

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İlk dört bölümü izledim.

Dizide buram buram Lost kokusu var. Fakat kötü yönden değil. Yeni Lost olmak isteyen çok dizi çıktı. Biraz The Walking Dead'in ilk sezonları başardı ama sonrasında yaklaşabilen dizi çıkmadı. Ben de artık ümidi kesmiştim ama bu dizi hiç fena başlamadı. :A

Lost ile çok benzerlikleri var. Bir kere tetikleyici olay yani uçak kazası ikisinde de aynı ve de daha ilk bölümün ilk anlarından uçak kazası sonrası bir şeylerin çok ters gittiğini anlıyoruz. Fakat bir şekilde kurtulmayı da başarmışlar...

Dizinin işleyiş şekli de Lost'u andırıyor biraz. Karakterler yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Çok karakter var henüz hepsine ısındığımı söyleyemem, izledikçe daha iyi olacaktır.

Büyük beklentiye girmeye gerek yok şu ana kadarki tüm bölümler 7 puanlık düzeyde ama potansiyel var. Melanie Lynskey ve Elle Purnell gibi sevdiğim oyuncular da işleri kolaylaştırıyor. İnşallah daha iyiye gider. :Z

İlk dört bölüme puanım: 7/10
------

Bu cümlede bir gariplik var sanki ama emin de değilim. :A @bazinga
Sherlock'tan bir şey kaçmıyor tabii. :A Teşekkürler. :A

martin freeman ugh GIF by BBC

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Dexter'dan sonra reklamlarını görmüştüm. Sezon bitince toptan izlerim. Haftalık çekilmez:T:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5 1x6

8 puana yaklaşmaya başladı bölümler. Karakterlere ısındıkça iyileşiyor, özellikle 5. bölüm epey tövbe estağfurullahlık olaylara sahne oldu. :A Dizideki gizem canlılığını korumaya devam ediyor...

@Forumdash bitti zaten sezon, boşuna bekleme. :A

7/10 7/10

• Beğendim
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
1x5 1x6

8 puana yaklaşmaya başladı bölümler. Karakterlere ısındıkça iyileşiyor, özellikle 5. bölüm epey tövbe estağfurullahlık olaylara sahne oldu. :A Dizideki gizem canlılığını korumaya devam ediyor...

@Forumdash bitti zaten sezon, boşuna bekleme. :A

7/10 7/10
Sen yine geriden geliyomuşun tabi:A

• Güldürdün
Reactions: bazinga