BluTV Yarım Kalan Aşklar - Dizi Yorumları

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. BÖLÜM

Harika bir açılış oldu, görüntüler çok güzeldi. Ethem Özışık ve ekibi şaşırtmadı yine, çok güzel bir dünya kurmuşlar. Son sahneye şok oldum diyebilirim.
Ozan'ı öldüren Kadir miymiş? Kadir sil hemen kayıtları, neler olur sonrası bilemiyorum artık. Kadir nasıl işin içinden çıkacak acaba?

Basın müzesinde Ozan ve Elif'in sevişme sahnesi de şaşırttı bir an, sürpriz oldu o sahne de.

Polisiye yanı da var ama komedi tarafı daha baskın işin sanırım, epey gülümsemeli ilk bölüm oldu. Bir saatlik bölümdü ama hiç sıkmadı, aktı gitti. Burak Deniz harika oynamış yine, adam her işinde mükemmel iş çıkarıyor. Cem Davran da yakışmış.

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1. BÖLÜM

Harika bir açılış oldu, görüntüler çok güzeldi. Ethem Özışık ve ekibi şaşırtmadı yine, çok güzel bir dünya kurmuşlar. Son sahneye şok oldum diyebilirim.
Ozan'ı öldüren Kadir miymiş? Kadir sil hemen kayıtları, neler olur sonrası bilemiyorum artık. Kadir nasıl işin içinden çıkacak acaba?

Basın müzesinde Ozan ve Elif'in sevişme sahnesi de şaşırttı bir an, sürpriz oldu o sahne de.

Polisiye yanı da var ama komedi tarafı daha baskın işin sanırım, epey gülümsemeli ilk bölüm oldu. Bir saatlik bölümdü ama hiç sıkmadı, aktı gitti. Burak Deniz harika oynamış yine, adam her işinde mükemmel iş çıkarıyor. Cem Davran da yakışmış.
Bu diziye başlayarak en doğru seçimi yapmışsın canım. :bhr: Komedisi çok iyi dizinin, oldukça eğleneceksin. :Z

• Harika
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
3. BÖLÜM

Epey güldüğüm bir bölümdü, merak unsuru artarken bir yandan da güldürüyor. Kadir'in eski karısı Saadet bölümün yıldız isimlerindendi. :D
Ece karakteri çok tatlı ve çok güzel iş çıkarıyor, dizinin yıldız isimlerinden biri kesinlikle.

Hard diski Ebru aldı ve katilin Kadir olduğunu gördü. Ebru söylemez gibi duruyor, Kadir'den yana oladabilir olmayadabilir durumlarını da düşününce.

Elif ve Kadir yakınlaşmaya başlıyor yavaştan, Kadir nasıl söyleyecek Ozan olduğunu Elif'e? O kısımları da epey merak ediyorum.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
5. BÖLÜM

Epey güzel bölümdü, son sahne yine şok bir bilgiyle sona erdi...
Ozan'ı vurduran isim amirimiz Nejat çıktı... Hiç aklıma gelmezdi.

Kadir'in dağıttığı paralar sahte çıktı, epey güldüm buna. :F Saadet'in ameliyatı yarım kaldı, garibim olamadı estetiği. Ebru paraları bankaya yatırırken yakalandı, Mehmet de aşkından suçu üstüne aldı. Olan yine garibana oldu...

Ece vurulunca Saadet'in evine götürdü Kadir, orada da epey güldüm. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
6. BÖLÜM

Sanırım en durgun ve olaysız bölümdü, geçen bölümün olaylarının sonuçlarını gördük gibi.
Ece'nin hamile olduğu ortaya çıktı. İsmet tam baba oluyorum diye havaya girdiği sırada Kadir'in olayını öğrendi, valla bu sefer öldürecek gibi Kadir'i. Garibim yıkıldı. :D

Sahte para mevzusu kapandı gibi, ben daha fazla su kaynar diyordum buradan. Mehmet ve Ebru ilişkisi yeniden başlayacak anlaşılan, Ebru anladı Mehmet'in değeri...

Nejat ve Kadir'in yüzleşme sahnesi de tam beklediğim gibi olmadı, karşılıklı bir şey söylemeyecekleri kısmında anlaşıp kapattılar mevzuyu.

Nejat'ın da bir hastalığı var, diğer bölüme anlayacağız.

• Beğendim
Reactions: Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
7. BÖLÜM

Güzel ve epey olaylı bir bölümdü, son sahneye güleyim mi üzüleyim mi bilemedim. :D
Mehmet ve Ebru'nun nikahı olmadı, Ebru Kadir'le beraber olduğunu itiraf etti. Herkesin içinde de söylenmez yani, kuliste söyleseydin ya bari...

Bir yandan Mehmet silahını çekti Kadir'e, bir yandan da İsmet baba silahıyla olaya dahil oldu. Kadir nasıl kurtulacak oradan bakalım? :A

Öldü zannettiğimiz kör adam ölmemiş, kör de değilmiş hatta. Arabayı kullanıyordu. Elif gördü, bakalım ne çıkacak buradan?

Final bölümünü de birazdan izleyeceğim...

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
8. BÖLÜM (FİNAL)

Bir günlük 'Yarım Kalan Aşklar' serüveninin sonuna geldik. Oyuncu kadrosundan senaristine, karakterlerden yönetmene, müziklere kadar harika bir iş olmuş. Çok beğendim. Senaryo da çok güzeldi. Dram yönü, merak yönü ve en çok da komedi yönü... Gülümseterek izlettirdi, 8 bölümlük efsane iş olmuş.

Burak Deniz yine harika oyunculuk sergilemiş. Dilan Çiçek Deniz'in oyunculuğunu beğeniyorum, gazeteci kız rolüne gayet de yakışmıştı. Gizem Ünsal dizinin yıldızlarından biriydi, 'Ece' karakteri çok iyiydi. Esra Ruşan'ı yine çok beğendim, dizinin yıldız isimlerinden biriydi. 'Saadet' karakteri çok gülümsetti ama bir yandan seven kadın rolünü çok güzel hissettirdi.

Genel anlamıyla beğenerek izledim. Final bölümü beni çok da tatmin etmedi yani daha da şok sonlanabilirdi sanki. Yani o havayı finalde devam da ettirebilirlerdi, ben bir eksiklik hissettim diyebilirim. Kafamda tam yanıt bulamayan sorular oluştu. Yine de güzel sondu.
Kavga sahnesi epey efsaneydi, ben çok beğendim. Kadir nasıl kurtulacak o sahneden diyorduk, herkes birbirine girdi yine Kadir kurtuldu. Nejat zaten ölmek üzereydi, Kadir'in üzerine kalmış gibi hava verdiler de Mehmet'in ölümüne bir şey diyemeyeceğim. Dizinin en saf ve temiz karakteriydi, üzüldüm. :(

Ebru kafayı yedi son bölümde galiba, o parktaki sahne de güldürdü. Makyajı akmış, gelinliği kanlar içinde...

Kayıp 2 milyon lira Ada'da çıktı, gerçek Kadir ölmeden önce ona vermiş parayı. Neyse iyi oldu, en azından gerçek para kızın geleceğine kaldı. Saadet parayı bulup estetiğe devam edebilir tabi. :A

Ece ne oldu, finalde çatışma sahnesi dışında bir daha göremedik. Ondan da bir haber alsaydık.

Kadir ve Suat'ın kavgasını beğendim, orada Elif'in Suat'ı vurup kavgayı bitirmesini bekledim ama göremedik öyle bir tepki.

Kadir keşke Ozan olduğunu söyleyebilseydi, Elif öğrensin isterdim. Tepkisini merak ediyordum en baştan beri. Kadir'i vuran isim de Elif oldu. Dilan Çiçek'in o sahnedeki performansı epey güzeldi, hissettirdi kesinlikle.

Fabrika ve körlük olayları bence tam açıklanamadı, daha da aydınlanabilirdi. Mesela Nejat'ın olayla ilişkisini ben anlamadım, Nejat neden İsmet'e gitti, neden kabul etti? Oralar havada kaldı. Aynı şekilde Kadir'in bu olayla ilgisi neydi? Zaten anlamıştık bu işte olduğunu (paraya ihtiyacı olduğunu) ama bu işe nasıl bulaştı, nasıl sürdü? Havada kaldı o kısımları. Kadir'in hayatından kesimler görmek isterdim biraz daha, son sahnede niye 10 gün öncesine gittiğini de anlayamamıştım bir an ama sonradan anladım tabi.

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Aserat and Özgür

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Diziyi dün başladım bugün bitirdim. Gayet güzeldi bu kadar güzel beklemiyordum ama başları çok daha iyiydi sonlara doğru bazı konular gereksiz uzatılıp, bazı konular yarım kaldı.

Diziye genel puanım. 8/10

Öncelikle o 1.bölümdeki pala dayı ne oldu bir daha çıkmadı son bölümde bekliyordum açıkcası. Kim olduğu vs. ucu açık kaldı. Kadir bildiğin süper kahraman gibi tek kostümle geldi final bölümüne kadar. Ozan gibi iyi giyinimli modern birinin telefon zil sesini değiştirmemesi, kıyafeti, kolyesi, saati aynen durması değişik geldi. Ece'ye ne oldu muallak. Kadir söyleyemedi Ozan olduğunu hikaye "Yarım Kalan Aşklar" zaten yine işi yarım kaldı. Son bölümdeki kör olma, çocuk ölümleri vs. tamam Serdar'dı sanırım öldü ama o iş de yarım kaldı. Dizi zaten Ozan'ın kendini söylemesi üzerine başladı ama o konuda da boş kaldı, tamamlanmadı. O yüzden sonu pek tatmin etmedi beni.

@bazinga @Aserat @mesmeso61 @Özgür Anlayan var mı? :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Diziyi dün başladım bugün bitirdim. Gayet güzeldi bu kadar güzel beklemiyordum ama başları çok daha iyiydi sonlara doğru bazı konular gereksiz uzatılıp, bazı konular yarım kaldı.

Öncelikle o 1.bölümdeki pala dayı ne oldu bir daha çıkmadı son bölümde bekliyordum açıkcası. Kim olduğu vs. ucu açık kaldı. Kadir bildiğin süper kahraman gibi tek kostümle geldi final bölümüne kadar. Ozan gibi iyi giyinimli modern birinin telefon zil sesini değiştirmemesi, kıyafeti, kolyesi, saati aynen durması değişik geldi. Ece'ye ne oldu muallak. Kadir söyleyemedi Ozan olduğunu hikaye "Yarım Kalan Aşklar" zaten yine işi yarım kaldı. Son bölümdeki kör olma, çocuk ölümleri vs. tamam Serdar'dı sanırım öldü ama o iş de yarım kaldı. Dizi zaten Ozan'ın kendini söylemesi üzerine başladı ama o konuda da boş kaldı, tamamlanmadı. O yüzden sonu pek tatmin etmedi beni.

Yarım kalan aşklar dairesi diye bir kurumun çalışanıymış işte nasıl bir açıklama getireceklerdi. :A

• Güldürdün
Reactions: mesmeso

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O öyle söyledi Ozan rahat anlasın diye de asıl farklıdır diye düşündüm. Yani ara ara görsek iyi olurdu. Soktu adamı içine gitti, bitti. :D
O konuya fazla girmek istemediler gerçekçiliğe zarar vermesin diye. Çünkü çok girse işler saçmalaşabilirdi, iyi yapmışlar bence. :D

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061

O pala dayının görevi bitti zaten yani Ozan'ın canını alıp o canı Kadir'in bedenine verdikten sonra görevi tamamlandı. Onu gerçekleştirdi.

O son sahnedeki adamın ismi Suat'tı, öldü evet ama dediğin gibi o kısımların detayı beklentiyi karşılayamadı bende de. Çok da tatmin olamadım...

• Beğendim
Reactions: mesmeso

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059

Başta ben de o adam sonraki bölümlerde görünür diye düşünmüştüm ama yokluğunu bile hissetmedim. :A Kadir'in hep o kötü kıyafetlerle gezmesine hatta hiç duş almamasına öyle pis durmasına ben de takıldım ama Burak Deniz "adam ölmüş, yeniden hayata dönmüş o olayın şokuyla bunları düşünemeyecek" durumda gibi bir şey demişti bana mantıklı geldi. :F Diğer kısımlarda ben de katılıyorum ama final yorumumda şunu demiştim, "Ozan hem kendisini öldüreni öğrendi hem de Elif'e göstermiş oldu." yani bir nevi görevini tamamladı yarım kalan işini tamamladı ama bir yandan da keşke Elif'e söyleyebilseydi diyorum hala. :A

• Beğendim
Reactions: BesaleT

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Yerli dizilerin çok üstünde bir iş olmuş.. Her bölümü merak uyandırdı. Bazı sahnelerinde kahkaha attırdığı bile oldu kesinlikle.. Burak Deniz, diziyi tek başına sırtlamış.

Finali pek tatmin etmese de bu durum dizinin izlenmesine engel değil..

8/10

Son düzenleme:

baron

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,432
Puanı
409
Alef gibi bu diziyi de 2 günde bitirdim ve ikisinin de finalini çok beğenmedim ama genelde dizi mükkemeldi hiç sıkılmadım izlerken ve çok keyif aldım.Bütün oyunculara tebrikler herkes kendi rölünü iyi oynamış ama Burak Deniz resmen döktürmüş.

Notum 9/10

Burdan da anlıyoruz ki dizilerin süresi ve bölümleri az olunca çok iyi projeler ortaya çıkabiliyor,bu yüzden TRTnin yapıcağı 60dak diziler herkesten desteklenmeli, çok iyi olmasalar bile umarım yüksek reyting alırlar ve bir değişime neden olurlar.

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
1x1

Sonunda başlayabildim diziye. Beklediğim gibi çıktı. Mükemmel bir iş çıkmış ortaya

Kadir'in ilk sahnesi çok iyiydi. Zaten Burak Deniz her şeyiyle Kadir'i çok güzel canlandırmış.
Bu arada Kadir'in telefonunun zil sesi de çok iyiydi. :A
Dilan Çiçek Deniz beklediğimin de kat kat üstünde çıktı. Çok güzel canlandırmış Elif'i
Son sahnede garipti Ozan'ı öldüren Kadir çıktı, acaba başına ne işler gelecek.

8.5/10

• Beğendim

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
2.Bölüm
Yine harika bir bölüm çıkmış ortaya
Takip kısmı çok gerdi beni. Kadir yakalanacak diye baya korktum. :A

Ece, Ebru ve Saadet'in geldiği sahne de çok eğlenceliydi. Hele Saadet'in nafakayla ne yapacağını söylediği baya komikti. :A

Kadir'in dilenciyi ayarladığı sahne de çok iyiydi. :A

Ve son olarak son sahnelerde çok eğlenceli geçti. Hele Kadir'in pantolonunu indirdiklerinden sonraki tepkilerinde çok güldüm. :F

8.5/10

• Beğendim

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
3.Bölüm
Yine çok iyi bir bölüm çıkmış karşımıza. :Z

Hastane sahnesi çok eğlenceliydi. Özellikle Saadet'in Ada'ya hayır de işaretinden sonra Ada'nın evet demesine çok güldüm. :A

Kahvedeki adamlar bir garipti.

Ece'nin rehberdeki ismi değiştirip mesajları diğer adamınmış gibi göstermesine de çok güldüm. :A

Adamın mezarı kazıldıktan sonra adamın kaçması ama ölümden yinede kurtulamaması çok iyiydi. :F

Ebru katilin Kadir olduğunu öğrendi ama bana söylemez gibi geliyor da Nejat bulabilir gibime de geliyor.

Bu arada sonu çok şaşırtıcı bitti.

7/10

• Beğendim

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
4.Bölüm

İzlediğim en iyi bölümlerden biriydi.

Kadir parayı verdi de o paralar emniyete getirdikleri sahte paralar da olabilir bence.

Ece'nin Saadet ve Ada'nın yanına geldiği sahne çok iyiydi. Çok güldüm. :A

Kadir, Saadet ve Ada'yı eve götürdükten sonra kapıda parayı verip 'Memelerini yaptırırsın belki.' dedikten sonra Saadet'in 'Sana mı soracağım neremi yaptıracağımı.' dediği yer de çok iyiydi. :F

Elif'in haberi bence çok konuşulacak. Bu arada köylüleri de gördük bölüm başında o nasıl saldırmaydı öyle be. :F

Elif'le Kadir yakınlaştı. Elif en sonda Ozan derken bence ona ihanet ediyormuş gibi bir hisse kapıldı. Sonda da öğrenecektir bence Ozan'ın Kadir'in bedeninde yeniden canlandığına.

8.5/10

• Beğendim

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,021
Puanı
1,060
5.Bölüm

5 bölümün içinde izlediğim en iyi bölümdü.

Kadir yüzünden herkesin başına bir iş geldi. Yazık Saadet memelerini yaptıramadı. :A

Mehmet suçu üstlendi ama Ebru vazgeçirmeye çalışacaktır da vazgeçer mi onu bilmiyorum.

Bu arada Mehmet'e yazık. Ebru ayrılınca ilk kızın aşık olduğu Kadir'e gitti. :A

Ece vurulduktan sonra Saadet'e gittikleri sahne çok iyiydi. Çok güldüm. :A

Bu arada sonda Ece duş alırken kan aktı. Sanırım kanaması birdaha başladı. Onunla ilgili bir olay da olacaktır yeni bölümde.

Elif'e Ozan'ı kimin öldürdüğünü söylerken o adamın vurulacağını tahmin etmiştim.

Bu arada Ozan'ı öldürmek isteyen kişi de Nejat çıktı. Çok şaşırdım. Nedenini öğreniriz zaten yeni bölümde.

9/10

• Beğendim