Y: The Last Man Dizi Oluyor!

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Y: The Last Man Dizi Oluyor!

GalleryComics_V_1900x900_20140900_y-last-man-book-1-sc_53b2fefccffe08.24374787-150x150.jpg

FX, ünlü çizgi roman serisini televizyona uyarlıyor!

Usta yazar Brian K. Vaughan tarafından yazılmış bir çizgi roman serisi olan “Son Adam Y” için görüşmeler devam ederken isterseniz bizde konusu neymiş bir inceleyelim bakın.

Çizgi Romanın Konusu;

''Bilinmeyen bir sebeple oluşan bir hastalık dünya üzerindeki “Y” kromozomuna sahip tüm canlılar öldürür. Sadece Yorick adlı bir bir adam ve maymunu dünya üzerinde kalan son erkek nüfusunu temsil etmektedirler.

Erkeklerin egemen olduğu pek çok sektör yok olmaya yüz tuttuğu için hayat şu ankinden farklı olur. Mesela pilotların çoğu erkek olduğu ve uçak teknisyenlerinin hemen hemen hepsi erkek olduğu için hava yolu taşımacılığı yapılamamaktadır. Elektrik, her yerde olan bir şey değildir. Cep telefonları bile her yerde kullanılamamaktadır. Artık kadınların egemen olduğu bir toplum vardır.

Yorick hafif problemli bir karakter olarak bu "kıyamet sonrası" dünyada turunun tek örneği olarak yaşamaya ve mümkünse bir şeyler yapmaya çalışmaktadır.

Dünyada kalan son erkek Yorick olduğu için onu gören her kadın onun üzerine atlıyor ancak kimisi öldürmek için, kimisi işkence yapmak için, kimisi de cinsel açlığını bastırmak için ama kıyamet sonrası benzeri bir ortamda Yorick’in de işi hiç kolay değil. Yorick, fark edilmemek için genellikle gaz maskesi takarak dışarı çıkıyor. Yiyecek bulmak ve erzak temin etmek için çıktığı kısa yürüyüşlerde etrafı da gözlemleme fırsatı oluyor. Olaylar ise Yorick’in Avustralya’ya giderek kız arkadaşı Beth’e ulaşmak istemesi ile bu macera genişliyor.''

Çizgi romanın konusu bile bizi heyecanlandırmaya yeterken yakında FX tarafından dizi olacağını duymak insanı daha da heyecanlandırıyor.

Y_-_The_Last_Man_23_-_Widow's_Pass_03_-_00_-_FC.jpg

Bu konuyu orijinal haber formatında görüntüle

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Tanıtım iyiye benziyor..dikkat çekici bir konu..ayrıca sanırım dizi çizgi Roma'ndan esinlenmiş..bu dizi fx temi yayınlanacak açtığın başlıkta sanırım öyle diyor..fx dizileri daima iyi içerik yayınlıyor..konusuna bakınca iyi dizi olabilir
Evet FX'te yayınlanacak. :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Evet FX'te yayınlanacak. :D
Fx dizileri benim için bir adım önde olmuştur daima..ayrıca fantastik dizilerde dikkatimi hep çekmiştir..bilim kurgu ise normalde çok tercih etmezdim ancak izlediğim bazı diziler bilim kurgu konulu olunca son dönemlerde tercihlerim arasında oldu..dizi fantastik ile bilimkurgu içerdiğinden birde fx yayınında olacağından sanırım bu diziyi izlemek kaçınılmaz olacaktır:)

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Fx dizileri benim için bir adım önde olmuştur daima..ayrıca fantastik dizilerde dikkatimi hep çekmiştir..bilim kurgu ise normalde çok tercih etmezdim ancak izlediğim bazı diziler bilim kurgu konulu olunca son dönemlerde tercihlerim arasında oldu..dizi fantastik ile bilimkurgu içerdiğinden birde fx yayınında olacağından sanırım bu diziyi izlemek kaçınılmaz olacaktır:)
Aynen ama seneye yayınlanır sanırım yetişmez bu seneye çünkü. :(

Preacher dizisi de çok güzel olacak oda çizgi romandan uyarlama onuda merakla bekliyorum. :D

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
Aynen ama seneye yayınlanır sanırım yetişmez bu seneye çünkü. :(

Preacher dizisi de çok güzel olacak oda çizgi romandan uyarlama onuda merakla bekliyorum. :D
Bu ismi daha önce duymamıştım ayrıca çizgi roman olduğunuda bilmiyordum ama detaylı olarak bakıldığında izlenilir bir yapım olacaktır..dediğin gibi muhtemelen seneye yayınlanır bende öyle tahmin ediyorum..yapacak birşey yok bizde bekleriz :)