2014 White Bird in a Blizzard | Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
2238050.jpg

White Bird in a Blizzard (2014)

Türü: Dram, Gerilim
Yönetmen: Gregg Araki
Senaryo: Gregg Araki (screenplay), Laura Kasischke (based on the novel by)

Oyuncular:
Shailene Woodley
Eva Green
Sheryl Lee
Christopher Meloni
Thomas Jane

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Kat Connors (Woodley) on altı yaşına gelmektedir. Fiziksel olarak olgun ve cinsel açıdan gelişmektedir. Annesi Eve (Eva Green) ise kendisini hafifçe dünyadan soyutlamaktadır. Eve ailenin dışına adım atınca, Katrina kendi kendine kalmış hisseder, benzersiz bir yerde ilhamlarını açığa çıkarmaktadır: rüyaları.

Filmin Fragmanı

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Shailene Woodley'nin yükselen performansına etki edebilecek filmlerden biridir. Daha izlemedim ama fragmanda bu izlenim çıkıyor. Bir de Eva Green gibi bir oyuncuyla başrolü paylaşması, kendisi için ayrı bir artı. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,989
Puanı
1,061
Çok sevemedim filmi, Eva Green biraz yetersiz kalmıştı. Diğer yan oyuncuların da ne yazık ki iyi olduğu söylenemez. Ama tatlı mı tatlı Shailene Woodley ve biraz geride kalan Gabourey Sidibe, filmin asıl yıldızları... Bu arada Gabourey'in de adını yaz bence @berkann, afişte bile var adı... :)

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çok sevemedim filmi, Eva Green biraz yetersiz kalmıştı. Diğer yan oyuncuların da ne yazık ki iyi olduğu söylenemez. Ama tatlı mı tatlı Shailene Woodley ve biraz geride kalan Gabourey Sidibe, filmin asıl yıldızları... Bu arada Gabourey'in de adını yaz bence @berkann, afişte bile var adı... :)
IMDb'den kopup gelen bir şey olduğu için, Gaburey Sidibe yok. Listede ilk 5, oyuncu listesine giriyor. IMDb sitesinde de ilk 5'te yer almadığı için, listede yer almıyor. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,761
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Her ne kadar düşük IMDb puanı ve diğer sitelerdeki yorumlar korkutsa da sevdiğim oyunculara bağlı olarak filmi seveceğimi düşünüyordum, beklediğimden de daha çok sevdim. Açıkçası niye bu kadar yerden yere vurulduğuna da anlam veremedim.

Aile dramı ve polisiye gibi benim açımdan ilgi çekici olan iki türün birleşmesiyle eli yüzü düzgün bir iş çıkmış ortaya. Filmin başından sonuna kadar hiç sıkmadan ilgiyle izlettirdi kendisini.

Shailene Woodley'nin bugüne kadar izlediğim hiçbir filminden pişman olmadım. Hepsinde de beni memnun etti. Bence bu filmde de gayet iyi bir iş ortaya koymuş ve filmin en büyük artısıydı şüphesiz. Beklemediğim kadar cesur sahneleri de vardı filmde, gerekli miydi gereksiz miydi tartışılır ama kendisi için bu tip sınırların olmadığını daha yolun başında açıkça ortaya koymuş olmuş. :)

Eva Green'in oyunculuğunda kendini tekrar ettiği söyleniyor. Ben çok fazla filmde izlemedim açıkça kendisini o nedenle böyle bir değerlendirme yapamam ama bu filmdeki çatlak kadın rolünü ben kendisine çok yakıştırdım. :)

Christopher Meloni son dönemde sevdiğim isimler arasına girdi ama fazla düz oynamış sanki bu filmde.

Tekrar film içerisine dönecek olursak, biraz da spoiler içerisinde bir şeylerden bahsetmem gerek:

Kat'in seks düşkünü olması ve özellikle polisle olan ilişkisi hoşuma gitmedi.

En sondaki gelişme gereksizdi. Evet film bunun üzerine kurulmuş belki ama yaratılan baba figürüyle eşcinsellik pek uyuşmadı. Sırf şaşırtmak için zorlanmış?

Sonuç olarak bence oyuncuları seviyorsanız yerden yere vuran yorumlara aldırmayıp izleyin. Filmi sever misiniz çok emin değilim (ben sevdim) ama en azından sıkılmadan izleyeceğinizi garanti edebilirim. :)

Oyuncuları pek tanımıyorsanız/sevmiyorsanız ve gizem unsurunun önplanda olduğu bir şeyler izlemek istiyorsanız yine izleyin. :)

Bence film en azından 7 IMDb puanını hakediyor, şu an için konuşursak underrated.

7.5/10