Disney+ WandaVision - Dizi Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
1x9

Ne final yapmışlar be. Kaç tane duygu değişimi yaşadım sayamadım. Beklediğimiz kişi gelmedi ama olsun yine de kaliteli bir son oldu.

Wanda'nın sonda yaptığı fedakarlık beni çok etkiledi. Kız sanki bu zaman kadar acı çekmemiş gibi daha da beter acılar çekti. Bu kız varya cidden iyi delirmiyor. Başkası olsa çoktan kafayı yemişti.

Vision meselesi bence kapanmadı. Canlandırılan Vision nereye gitti bize gösterilmedi. Renkli Vision bütün bilgilerini ona aktardı muhtemelen ve gerçek dünyaya gönderdi onu. Doctor Strange 2 filminde gözükmesini bekliyorum. Hatta eskisinden de güçlü olacaktır.

Tommy ve Billy mutlaka geri gelecek bunu hepimiz biliyoruz. Young Avengers filmi her türlü çekilecek. Wanda tek başına mı yoksa Strange ile mi onları getirecek bilemiyorum ama.

Monica çok feci bir şey oldu be. Aşırı sağlam bir kahramanımız daha oldu. Sondaki sahnesi de harikaydı. Skrull görmeyi hiç planlamıyordum. Far From Home'dan bildiğimize göre Fury şu anda uzayda. Acaba bu sahne Secret Invasion dizisine mi yoksa Captain Marvel 2 filmine mi bağlanacak?

Dizide Darkhold görünce Agents of SHIELD dizisinden birini de görmek isterdim. Çok güzel olurdu ama o diziyi artık evrene dahil etmeyecekler sanırım.

En sonda Wanda'nın kulübesinden hala Strange'in çıkmasını bekliyordum. Onu görememek bende büyük yıkım yarattı ya. Aşırı emindim onu göreceğimize. Bu sahne de Doctor Strange 2 filminin açılış sahnesi olabilir bence ya. Yoksa nasıl bu kızı o filme bağlayacaklar ki?

Yönetmen olmayacak dedi ama bir anda sürpriz yapıp "biz size şaka yaptık haftaya 10. bölüm olacak" deseler. Strange'i şu dizide görseydik be abi.

9/10

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Ne finaldi ne diziyde be.. Tüm duyguları yaşattılar. Duygularım daha çok hüzün olmakla birlikte karmakarışık. Asla unutulmayacak, eskimeyecek bir dizi yapmışlar. Daha sonra belki detaylı yorum atarım.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
  • İlginç
Reactions: Tolstoyevski

Polat Şaşmaz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
33,495
Puanı
1,061
Marvel değil Avengers ise sorun yok, nasılsa izledik hepsini. :A
1-2 karakterlerin kim olduğunu bilmen gerekiyor.
Monica mesela. Captain Marvel'da ki küçük kız ama pek bi hikayesi yoktu.
Darcy var bilirsin onu da.
Jimmy Woo var bi de. Sözleşmeyi kabul etmeyenleri tutuklayan adam.

Hikaye olaraksa İnfinity War'ın sonuna hakimsen yeterli bence.

Iyi işlenmiş farklı bir senaryosu var dizinin. Seversin bence.

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2

İlginç bir dizi, 50'ler sitcom konsepti hoşuma gitti. Bu konseptte devam etseler aslında daha bile memnun olurdum galiba (parodi olduğunu çok belli etmemeleri şartıyla :A) ama olayların çok farklı noktalara bağlanacağı belli. :A

İlk bölümü ikinciden daha çok sevdim. Marvel fanı olmadığım için yakalayamadığım bir sürü detay vardır eminim...

8/10 7/10

• Beğendim
Reactions: mesmeso

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
1x1 1x2

İlginç bir dizi, 50'ler sitcom konsepti hoşuma gitti. Bu konseptte devam etseler aslında daha bile memnun olurdum galiba (parodi olduğunu çok belli etmemeleri şartıyla :A) ama olayların çok farklı noktalara bağlanacağı belli. :A

İlk bölümü ikinciden daha çok sevdim. Marvel fanı olmadığım için yakalayamadığım bir sürü detay vardır eminim...

8/10 7/10
Aklına takılan bir şeyler olursa yorumlarımda epey bir açıklama var. Gerekirse direkt de yazabilirsin. :D

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x3 1x4 1x5

Fena gitmiyor dizi. İyi bir konsepti var gerçekten.

3. bölümde Elizabeth Olsen'i renkli görmeye başlamak güzeldi. :A

4. bölümde olayın nerelere bağlandığını anlamaya başladık. 5. bölüm de onunla aynı şekilde devam etti denilebilir. Bu bölümlerdeki Kat Dennings varlığı da iyiydi. :Z

4. ve 5. bölümler daha çok Marvel fanlarına hitap eden bölümlerdi. Evrenin ince detaylarını bilmediğim için hiçbir şeyine çok yükselemiyorum. Pietro kimdir hatırlamıyorum. Captain Marvel'ı sevmiş olmama rağmen oradaki Monica'ya dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Şu an bana dizideki hemen hemen her şey yepyeni. O gözle de hiç fena değil...

7/10 7/10 7/10

Aklına takılan bir şeyler olursa yorumlarımda epey bir açıklama var. Gerekirse direkt de yazabilirsin. :D
Teşekkürler, detaylı güzel yorumlar yapmışsın. Sayende başka yerlere dolaşmaya gerek kalmıyor. Fakat neyi sormam gerektiğini bile çok bilmediğimden anladığım kadarıyla yetiniyorum. :A

• Güldürdün

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x6 1x7 1x8 1x9 (Final)

6. bölümde bölüm teması olarak Malcolm in the Middle seçmeleri çok hoşuma gitti. Elizabeth Olsen'in kırmızı kıyafeti de çok iyiydi. :A Onun dışında sıkıcı bir bölümdü maalesef.

7. bölümde hem Modern Family hem The Office referansları vardı. Sitcom kısmı bu kez iyi çalışmış. Finalin nereye bağlanacağını da anlamaya başladık...

8. bölümde Wanda'nın geçmişiyle ilgili sahneler iyiydi.

Finali sevmedim. Aslında son birkaç bölümde de vardı aynı durum çok fazla fantastikliğe bağladılar. Cadı savaşları vs yer yer Perihan teyzeyle Dudu perinin savaşlarına bağladı dizi. :A Fakat genel olarak çok orijinal bir fikre sahip fena sayılmayacak bir diziydi. Koyu Marvel fanlarının neden çok sevdiğini anlıyorum, bana çok hitap edememesini de...

5/10 7/10 7/10 6/10

• Beğendim

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
1x6 1x7 1x8 1x9 (Final)

6. bölümde bölüm teması olarak Malcolm in the Middle seçmeleri çok hoşuma gitti. Elizabeth Olsen'in kırmızı kıyafeti de çok iyiydi. :A Onun dışında sıkıcı bir bölümdü maalesef.

7. bölümde hem Modern Family hem The Office referansları vardı. Sitcom kısmı bu kez iyi çalışmış. Finalin nereye bağlanacağını da anlamaya başladık...

8. bölümde Wanda'nın geçmişiyle ilgili sahneler iyiydi.

Finali sevmedim. Aslında son birkaç bölümde de vardı aynı durum çok fazla fantastikliğe bağladılar. Cadı savaşları vs yer yer Perihan teyzeyle Dudu perinin savaşlarına bağladı dizi. :A Fakat genel olarak çok orijinal bir fikre sahip fena sayılmayacak bir diziydi. Koyu Marvel fanlarının neden çok sevdiğini anlıyorum, bana çok hitap edememesini de...

5/10 7/10 7/10 6/10
Falcon and the Winter Soldier'a gel. :D

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,275
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ben şeyi anlamadım: 2. bölümün yorumunu yaparken 1. bölümde olanları açık açık yazıp 2. bölümde olanları spoilere alınca spoiler vermemiş mi oluyoruz? Ne? Admin gelip bu mesajları beğeniyor bir de. Anlamlandıramıyorum.

---

Bitirdim. Doctor Strange: Multiverse of Madness spoilerı içerir!

Evrenin sinematik tarafındaki en güçlü karakterin şahsi dizisini bu kadar geç izlemek benim adıma utanç verici. Her dizi ve filmde yaptığım gibi fragman, teaser, trailer izlemediğim için zerre kadar bilgi sahibi olmadan diziye başladım. 50'ler komedi dizisi şeklinde başlayınca "Ne oluyoruz?" dedim. Sonra konseptin bu olduğunu anlayıp bunun bir süre sonra Wanda'nın dizisine evrileceğini anladım. Not: 31 IQ.. Wanda'nın olağandışı bir karizması var ve avucunun içinde içi dolu kırmızı küre oluşturduğu her an insan beklentiye giriyor. Bulunduğu filmin veya dizisinin güzelleşmesi ya da güzel olması için geriye pek bir sebep kalmıyor.

Salem'lı sahneleri görünce aklıma Salem dizisi geldi, 2. sezonda bırakmıştım, tekrar başlayacağım...

Hulk, X-men, Spider-Man gibi karakterlere onlarca film çekmişsin ama evrenin en güçlü karakterine 1 tane bile film çekmemişsin puhahahaha. Spider-Man'in yanlış saymadıysam 9 tane filmi var. Dokuz. Tek numarası ağ atmak. Gece saat 3, sabah olsa kahkaha atarım. Doctor Strange: MoM'da seyirciye Strange filmi mi izletmeye çalıştınız bilmiyorum. Buna çalıştıysanız başaramadınız. Film açık bir şekilde Wanda'nın filmi. Seyirciyi heyecanlandıran, karizmasıyla ortalığı dağıtan karakter oydu ve tüm hikaye onun üstüneydi ama siz ilginç bir şekilde Doctor Strange adını vererek filmi Strange'in üstüne yapmaya çalışmışsınız. Bu diziyi izledikten sonra bu komik duruyor. Film boyunca Strange'in kaçacak delik aramasını göz önünde bulundurunca iş daha gülünç hâle geliyor.

Umarım bu Wanda'ya özel, onun adını taşıyan filmler çıkarmama fikri bir an önce çöpe atılır ve filmleri çekmek için kollar sıvanır. Düşünsene, Hulk'ın, Spider-Man'in 10'dan fazla filmi var ama 2 parmak hareketiyle bu iki karakteri ter akıtmadan hamam böceği gibi ezebilecek kadar kudretli bir karakterin filmi yok. İçimden gülüyorum.

10 üzerinden 9 puan.