Uzak Diyar Destanı

Harunnn60

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
hqdefault.jpg

Ahh sene 2007 filan olması lazım çocukken Kral Oyunda takılırken arkadaşım bu oyunlar karşılaşmış. Bir övüyor filan neyse beraber oynadık onun evinde birde oyun Türk yapımı böyle daha bir hevesliyiz Türkçe diye. :A
Oyun Türk yapımı olmasına rağmen o kadar güzel ki bir 2 boyutlu oyundan beklenmeyecek kadar zevk veriyordu çocukluk aklıyla. :F

Oyunun konusu şöyleydi hatırladığım kadarıyla. Uzay aracımız bir gezegene düşer (Adını unuttum)
Sabah hiç bilmediğimiz bir evde uyanırız ve neredeyim ben deriz ilk. Neyse bizi bulan Dede buranın başka gezegen olduğunu söyler. Tekrar Dünya'ya dönmek için köyün yakınlarında bir kalede eski bir uzay aracı olduğunu ama kapının bir canavar mı ne artık birisi tarafından kilitlendiğini söyler. :F Neyse bize biraz altın verdikten sonra köyde bir ilan görürüz. Büyük canavarı öldürmek için 20 tane mağara dolaşıp oradaki yaratıkları öldürmemiz lazım. Oyun bu şekilde ilerler ve maceraya ortak oluruz...

( Oyunda yemek yiyerek canımızı arttırabiliriz.)
hqdefault.jpg

(Kaldığımız köy. Gece olunca dışarı çıkmak tehlikeli oluyor. )
uzakdiyar3.jpg

Oyunda kaydetme olup aynı zamanda domates filanda yetiştirebiliyoruz. :A

Oyunun Sonu;

Büyük yaratığı öldürdükten sonra dede ile karşılaşıyoruz tekrardan. Yaratığı öldürmemize seviniyordu. Sonra kaleye gidip uzay aracını alıyorduk. Credits eşliğinde uzay aracının o gezegenden ayrıldığını gösterir ve THE END.

Hep küçükken aklımda nasıl yer etmişse 2.oyunu filan gelir zannediyordum ama hiç gelmedi. :F Gerçekten çok ilginç. Flash bir oyun olmasına rağmen baya seveni vardı oyunun. :D

hqdefault.jpg

Oyunu oynamak için;
http://www.kraloyun.com/Oyun/Uzak-diyar

MehmetTopal

Yeni Üye
Reaksiyon puanı
0
Puanı
2
Başarıya ulaşana ve çevrimiçi kumar alanında kazanana kadar farklı spor etkinliklerinden geçebilirsiniz http://slotoyunlar.net/ Parayla yardım ederseniz sevdiklerinize hala bakabileceğinize inanıyorum.

Son düzenleme: