"Ustura Kemal" de Reyting Çarkına Uydu!

Mylasa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37
Puanı
159
hocalar haremde ne yasandğını kanıtlasnlar aksini iddaa edn hocalar da var tek taraflı bakma olaya ulvi

- - - Ekleme - - -

west geldi klasik vadici sadece laf söyler kanıtı yoktr

sende hep aynı cevap veriyorsun, kaynak istiyorsan tarihi kitapları oku, dizideki oyunculuklar iyidir çekimler güzeldir filan onlara birşey diyemem ama içerik olarak kötü olduğu kesin

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
tarihi kaynaklar sadece savaşlardn bahsedr haremi anlatan kaynakmı var tarihçiler daha haticesultanın varlıgndan şehzade mehmetin ölûmünde kararsz onların lafına bakılmaz harem bilinmedıgi için istedigi gbi anlatılabilr dizide cariyelern egitim aldıgı sahneler de war işinize geleni almayın

Mylasa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37
Puanı
159
tarihi kaynaklar sadece savaşlardn bahsedr haremi anlatan kaynakmı var tarihçiler daha haticesultanın varlıgndan şehzade mehmetin ölûmünde kararsz onların lafına bakılmaz harem bilinmedıgi için istedigi gbi anlatılabilr dizide cariyelern egitim aldıgı sahneler de war işinize geleni almayın

tarihçilerin lafına bakılmıyorsa senaristlerin mi bakılsın o zaman, osmanlının amacı ıslamiyeti yaymak değil mi dizide bu olaydan eser yok bazı zamanlar göz boyamak için birşey yapıyorlar... Istediğimi almam gibi bir olayda yok oyunculuklar başarılı çekimler güzel demiştim yukarda anladıysan... Ayrıca tam bilgi yoksa bu konular hakkında senaristlerin kafadan birşeyler yazmaları doğru mu ?

- - - Ekleme - - -

tarihçilerin lafına bakılmıyorsa senaristlerin mi bakılsın o zaman, osmanlının amacı ıslamiyeti yaymak değil mi dizide bu olaydan eser yok bazı zamanlar göz boyamak için birşey yapıyorlar... Istediğimi almam gibi bir olayda yok oyunculuklar başarılı çekimler güzel demiştim yukarda anladıysan... Ayrıca tam bilgi yoksa bu konular hakkında senaristlerin kafadan birşeyler yazmaları doğru mu ?

WesTxCoasT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,448
Puanı
609
İsmi yanlış dizinin harem yada hürrem olsaydı eyvallah bu isim çerçevesinde süleyman attan inmedi muhteem yüzyıl adını haketmiyor sende çok kanıt var sanki atıp tutuyon

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
İsmi yanlış dizinin harem yada hürrem olsaydı eyvallah bu isim çerçevesinde süleyman attan inmedi muhteem yüzyıl adını haketmiyor sende çok kanıt var sanki atıp tutuyon

Kurtlar vadisinde kurt mu var?
Karadayı da kara bir dayı mı var?
Lale Devri lala devrinde mi geçiyor?
Deniz Yıldızında neden deniz yıldızları oynamıyor?

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
tam bilgi isteyen belgesel izlesin dogumu-seferleri-ölümû bitti bu dizi sanatsal bir olay kurgu-oyunculuk-müzikler başarılı demek ki dizi başarılı. senaristler istedigni yazar dogru mu yalan mı bilemezsinz ayrıca 4kadından 13çocugu olmuş adam koca haremdn 7-8kişi olmuş 46yıllık dönemde normal bir erkek kaç kadınla birlikte 46yılda padişah soyunu devam ettirmek zorunda ayıp-yanlış yok

Mylasa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37
Puanı
159
Ecdadimizi karalayan diziyi savunmaya devam edin siz

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Ecdadimizi karalayan diziyi savunmaya devam edin siz

Bak anlatıyoruz ama. Sizler zorluyorsunuz anlamamak için. Yine diziyi karalamaya yönelik bir mesaj yazmışsın.
Haremi kimse bilemez. Kanuni Mahidevran-Gülfem-Hürrem başta olmak üzere (bir kadın daha vardı) çocukları olmuştur. Yani sevişir. Ha öpmeden halvet yapıyorsa bilemeyiz ama Hürreme bu kadar aşk mektupları filan yazmışsa büyük ihtimal sevişmiştir. Üstelik sevişmek için sizlerden izin almasına da gerek yok.
Yaşadığı dönemdeki en güçlü insandı. En güçlü devletti. Bu devletin akıllı-güçlü yöneticilere ihtiyacı vardır her zaman. Yani halvet padişahlıkla yönetilen bir devlette en gerekli şeylerden biriydi.
Dizide savaş sahneleri gösteriliyor elbette. Ama saray savaştan daha önde. Ama siz sarayda olunca sadece halvet yapıyor sanıyorsunuz. Ama hiç de öyle değil. Divanı toplayıp siyaset konuşuyorlar.
Gerçek şu ki, öz oğlunu öldürmüş biri (Siz buna a karşı çıkarsınız ama bu gerçek. Bence öldürmemeliydi. Hürrem sebebiyle öldürdüğünü de belirteyim) Yol arkadaşım dediği Pargalıyı öldürmüştür.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
berkan güldürdü:D kanıtsız sallamasyonlara snn cvp bile fazla bırak istedklerini düşûnsnler

WesTxCoasT

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,448
Puanı
609
Berkana kızmadım :D Emrexx gibi seviyesiz ve düşman değil her diziyi objektif hiç değil vadi ve kuzeye durup durup laf atmasa muhteşemi kötülemem reytingleri ortada nacizhane görüşümüde söylerim

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
ben vadiye laf atmıyorm vadicilern diger dizilere laf atmasına çevap yazıyorum kuzeye gelnce iki kardes-cemre olayı var klasik ve seviyesiz konu sadece ferhat var o da iyice saçmaladı her senaryo sıkintisına ferhat öne çıkıyor vadide ayrıca senaryo yok muhtesem 5yuz yıl öncesini kurguluyor vadi 20yıl öncesini bugune karıştırp belgesel-counter gbi anlatıyor

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
My tarihimizi rezil ediyo ben tarihçiyim

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
sagol berkan:) takas daha ögrencisin kaldı ki size okutulan kitapları herkes alıp okuyabilir bölümüme göre de ben de senaryo yazmayi ögreniyorum vadide senaryo yk bize verilen eğitime göre

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,908
Puanı
1,061
Konudan da anlaşıldığı gibi vadiciler dizilerine rakip istemiyor önceden yaprak dökümü ve aşk memnu ya saldırırlardı şimdi Muhteşem ve öbgz ye her konuya kendi dizilerini koyarlar ama bu dizilerini kaliteli yapmaz düsürür

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Kurtlar vadisinde kurt mu var?
Karadayı da kara bir dayı mı var?
Lale Devri lala devrinde mi geçiyor?
Deniz Yıldızında neden deniz yıldızları oynamıyor?

evet berkan karadayıda dayı var

kurtlarda kurt var:)

lale devri lala yok ama lale soğanı var

deniz yıldızındaki kızın lakabı yengeç yani deniz mahsulünden bir ürün var..

muhteşem yüzyıldada muhteşem hürrem var yani isimler doğru :)

beyazsoy

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,168
Puanı
1,059
sagol berkan:) takas daha ögrencisin kaldı ki size okutulan kitapları herkes alıp okuyabilir bölümüme göre de ben de senaryo yazmayi ögreniyorum vadide senaryo yk bize verilen eğitime göre

nerde ögrenmeye çalışıyorsan hem elindekilerini bırak uzaklaş ordan :)))))

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,208
Puanı
1,059
Ben öğrenciyim hocam profesör aynı dediklerimi diyo