2018 Upgrade - Film Yorumları

sokak sanati

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Yükseltme-Upgrade-2018-Türkçe-Dublaj-izle.jpg

Arkadaşımın ısrarı üzerine izledim yoksa hiç tenezzül bile etmem böyle boş aksiyonlara. Beraber izledik ve ben genelde telefonla oynadım özellikle aksiyon sahnelerinde.:X

Gelecek ile ilgili kaygı hissettiren bir film olmuş. Robotların eline geçecek bir dünyadan bahsediliyor ve ben o günleri görmek istemezdim. Çok ürkütücü. Ellerine düşmeye gör robotların. Hiç bir duygularıda yok acımasız varlıklar. Çok tehlikeli olacak dünya insanlar için.

Filmin sonunda her şeyi sistemin planlamış olması garipti.
Eron'da sistemin elindeyse nasıl Grey'deki sistemi kapattı. Bana biraz saçma geldi. Ben direk her şeyi Eron planladı diye düşündüm.:)

O detektif olmasaydı iyiydi. Saçmaladı tüm film boyunca.
Başrolde ki adamda pek garipti. Isınamadım. Role yakışmamış.:(

6/10

• Beğendim
Reactions: Çiğdem

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
3044986.jpg-c_215_290_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Upgrade

Türü: Bilimkurgu, Gerilim
Yönetmen:
Leigh Whannell

Oyuncular:
Logan Marshall-Green
Betty Gabriel
Harrison Gilbertson

Filmin Özeti:

Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder muciten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace'in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur.

Filmin Fragmanı:

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,889
Puanı
1,060
İşte nihayet aradığım aksiyon filmi ayağıma geldi. Öneri için @MEnes 'e teşekkürler :bhr:
Filmin süreside harika bu arada. Karanlık görüntüleri pek sevmem ama filmi beğendiğim için çok takılmadım. İzlemesi çok keyifli bir film oldu
Filmi izlerken Asha öldürülünce eğer Grey o akşam onu kendisiyle gelmeye ikna etmeseydi bu olay olmazdı diye düşünürken aslında herşeyin planlanmış olduğunu, başka bir şekildede bu planın uygulanacağını farkettik. Ben hep Eron'dan şüphelendim ama filmin sonunda ters köşe yapıldı. Filmi başka filmlerden ayrı kılan şey kötü karakterin sonda kazanmış olması oldu. Polisin sonda öldürülmesine üzüldüm :(
Puanım 9/10

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Fena sayılmayacak bir bilim-kurgu, bir B filmi. Tom Hardy'nin farklı versiyonunu bulmayı başarmalarını takdir ettim. :A İlgi çekiciydi genel olarak ama sonlara doğru bozdu, kalite eksikliği bariz hissediliyor. Bütçesine göre iyi tabii yine de.

Tam yorum:

6.5/10

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Düşük bütçesine rağmen çok iyi bir film. Kendisinden milyonlarca dolar fazla bütçeyle çekilen Venom ile konusu birbirine çok benzer ama bu film kat kat daha iyi.

Senaryo iyi, kurgu iyi, aksiyon sahneleri iyi, herşeyi yerli yerinde bir film.

8/10

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,695
Puanı
1,060
Başarılı bir aksiyon/bilim kurgu filmi. Özellikle bütçesinin düşük olmasını göz önüne aldığımız zaman filmin değeri gözümde katlanıyor. Kurgusu ve çekimleri oldukça başarılı.

Ancak senaryo için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Çok iyi başlayıp, sonunu getiremeyen bir senaryo var karşımızda bana kalırsa.

Grey ve karısının kazasını, Grey'in felç kalmasını sağlayan kişinin Eron olduğunu kazanın olduğu andan itibaren tahmin etmiştim açıkçası.

Her şeye rağmen bana kalırsa birebir muadili olan ve çok daha yüksek bütçeyle çekilen Venom'a göre çok daha iyi bir film. Tom Hardy orada değil, burada başrol olsa bambaşka bir noktada olabilirdi film şu an gözümde mesela.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Bu yıl oscarda doğru düzgün aksiyon filmi yok buna umutla başlamıştım ama kara panter filmi gibi beklediğimi bulamadım :( Geçen yıl Yamaç gibi müzik dinleyen bir oğlan vardı araba sürüyordu hani @Sherlock @Forumdash @MasacRE o süper bir aksiyon filmiydi :A Bu filmde dövüş sahneleri yerine nasıl desem ıron man gibi teknoloji çok kaçmış robot savası gibiydi :F Filmin konusuda Kaptan America konusu adama insan üstü güç aşılıyorlar :A
Son sahne sadece dikkat çekti yalnız terminator filmi aklıma geldi adam terminatora dönüştü gibi :F
Puanda çok kararsız kaldım 8 ve 7 arasında ama 7 iyidir :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Bu yıl oscarda doğru düzgün aksiyon filmi yok buna umutla başlamıştım ama kara panter filmi gibi beklediğimi bulamadım :( Geçen yıl Yamaç gibi müzik dinleyen bir oğlan vardı araba sürüyordu hani @Sherlock @Forumdash @MasacRE o süper bir aksiyon filmiydi :A Bu filmde dövüş sahneleri yerine nasıl desem ıron man gibi teknoloji çok kaçmış robot savası gibiydi :F Filmin konusuda Kaptan America konusu adama insan üstü güç aşılıyorlar :A
Son sahne sadece dikkat çekti yalnız terminator filmi aklıma geldi adam terminatora dönüştü gibi :F
Puanda çok kararsız kaldım 8 ve 7 arasında ama 7 iyidir :A
Hımm fragmanı izledim güzele benziyor:X @bazinga gibi ben de Tom Hardy'e benzettim. Onun etkisiyle Venom + bu filmi yazın izlerim:A

• Güldürdün
Reactions: Çiğdem

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hımm fragmanı izledim güzele benziyor:X @bazinga gibi ben de Tom Hardy'e benzettim. Onun etkisiyle Venom + bu filmi yazın izlerim:A
Venoma hala bakmadım bazıları iyi bazıları kötü diyor :F

Bu klaisk aksiyon değil değişik bir film hani destere ile sen 3 boyutlu kadınlar olan bir aksiyon sevmiş ben haz etmemiştim onu andırıyor ve albionmudur garbionmudur nedir o diziyide andırıyor @MasacRE :F :F :F

Geçen yılkı müzik dinleyen arabacı çocuk gibi saf aksiyon değil değişik bir film yukarda saydıklarımı andırıyor :A :A :A @Sherlock

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,072
Puanı
860
İlginç tarzı olan ve güzel de bir hikayesi olan sağlam bir film. Bilim kurgu aksiyon türünün hakkını veriyor diyebilirim. Hatta sonunda da ufaktan bir şaşırtıyor. Tahmin yürüterek izlediğimiz ve şaşırdığımız bir son. Ben beğendim. Klişe aksiyon filmine bağladığı kısımlar var ama bu aksiyon kısmı farklı olduğu için çok da gözüme batmadı. Keyifle izledim ve o tadı aldım filmden. Böyle farklı filmlere her zaman açığım. Ex Machina da aksiyon olmasa bile böyle farklı bir bilim kurguydu. Böyle filmler yapın kardeşim, kabulümdür. :D

8/10

Maskeli Fedai

Favori Üye
Reaksiyon puanı
37,566
Puanı
1,059
Her sene böyle ilginç konusu olan bilim kurgu filmleri çıkıyor. Bu da onlardan bir tanesi olmuş. İzlerken Ex Machina tadı aldım. Tarz olarak ve işledikleri konu olarak da epey de benziyorlar zaten. Ben beğendim. Yeri geldiğinde kuru aksiyon sahnelerine başvursalar da hikayenin gizemli ilerleyişi bu açığı kapatmış. Sıkmıyor en azından. Bu robotlar ve yapay zeka meselesi ilerleyen yıllarda dünyanın en büyük sorunu olacak gibi görünüyor.

Sonu da şaşırttı. Beklemiyordum.

Ex Machina gibi burda da yapay zekamız filmin sonunda her şeyi kontrol altına alıyor. En azından Grey'i mutlu olduğu yere yolladı. Bu da bir şey :A

7.8/10 (0.2'yi nerden kırdığımı sormayın :A)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,589
Puanı
860
Hikayede kopukluk yok. Bence çok akıcı ve güzel bir film. Öyle aman aman insanı şaşırtacak sahneleri yok ama sıkıcı da değil. Vakit geçirmek için güzel bir film.

Oyunculuklar güzeldi. Filmdeki görsel efektlerde hiç sırıtmıyor. Bir tek ses efektleri birazcık sırıtıyor o kadar. Hem konu bakımından hem de baş rolün tipi bakımından filmde Venom havası vardı.

8/10

• Beğendim
Reactions: Dosi and bazinga