'Tutunamayanlar' Dizisi Çalıntı Mı? Fadik Sevin Atasoy'dan Şok İddia!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,067
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
TRT 1'in reyting yarışına hızlı giriş yapan yeni dizisi 'Tutunamayanlar' ile ilgili şok iddia!

tutunamayanlar-uG1m.jpg

Ahmet Tarık Güven'in yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Osman Nail Doğan'ın oturduğu başrollerini Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu'nun paylaştığı dizinin kadrosunda; Zafer Algöz, Şinasi Yurtsever, Özlem Tokaslan, Bora Akkaş, Asuman Dabak Hande Katipoğlu, Barış Yıldız, Yeliz Kuvancı, Bülent Çolak gibi isimlerin yer aldığı dizinin çalıntı oldıuğu iddia edildi.

Edinburg Fringe Festivali'nde Avrupa seyircisiyle buluşan, yönetmenliğini Erdal Beşikçioğlu'nun üstlendiği, Fadik Sevin Atasoy yazı rol aldığı 'Muse' adlı tiyatro oyununda yer alan karakter, fikir, konu ve içeriğin dizinin ilk bölümünde kullanıldığı iddia edildi.

Sosyal medya hesabında açıklama yapan Atasoy, "Yazarı ve oyuncusu olduğum Muse – Bir Esin Perisi Davası oyunumda adı geçen karakterler, fikir, konu ve içeriğin Tutunamayanlar dizisindeki bölümde kullanılmış olması, mevcut benzerlik aşikardır.” ifadelerini kullandı.

İşte Fadik Sevin Atasoy’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklma:

fadik-aciklama-2-m4sy.jpg

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,628
Puanı
1,061
Dizinin ilk bölümünü internetten izledim. Herkes gereğinden fazla bile övmüş ama apaçık L&M çakması. İlham Perisi işini de tiyatrodan esinlenmişler demek ki :D

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Anlamıyorum arkadaş. Tebessüm bile ettirmeyen bir dizi oysa. Bahsettiği sahneler de :X