TRT, Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinden çok memnun

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan DR
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
kreys Allah aşkına birkez yazdıklarımı dogru anla yahuu :))))) ben muhteşem yuzyıla dandik mi dedim şimdi sen nasıl anlıyon yazdıklarımı. Allah aşkına bana yazmadan önce yazdıklarımı 2 defa oku :))))))))

beyazsoy tarihin nasıl bilmiyorum ama şu kıyam da geçen karakterlerin tarihe uyup uymadığını bir araştır sende göreceksinki tarihte geçen şahısların gerçek karakteriyle alakasız hatta tarihi tamamen çarpıttıkları bir dizi.. işi inatlaşmaya götürmeden sağlıklı bir değerlendirme yap.. bırak my yi o farklı bir dizi bu farklı bir dizi.. bunu onunla karşılaştırmadan, kıyam filminin bir eleştirisini yap, bende merak ediyorum tarafsız bir yorumunda film hakkında ne düşünüyorsun..

beyazsoy tarihin nasıl bilmiyorum ama şu kıyam da geçen karakterlerin tarihe uyup uymadığını bir araştır sende göreceksinki tarihte geçen şahısların gerçek karakteriyle alakasız hatta tarihi tamamen çarpıttıkları bir dizi..

destere,, forumda dizi hakkında yazdıklarını okudum.. tarihi yanlışlıklar demişsin.. sen tarihi nerden öğrendin bilmiyorum ama doğru düzgün bir kaynağı sanırım 2-3 kez hatim etmen lazm :) ... aslında suç sende değil sana tarihi harem dizilerini izleyerek değil de okuyarak öğrenmen gerektiğini öğretmeyenler de..

O reytingi benim yapımım alsaydı ben de memnun olurdum. İlk hafta için muazzam oranlar elde etti hem de yeterince tanıtılamamasına rağmen. Bu hafta ilk kez diziyi izleyecek kişiler de olur ekranda, reyting şahlanır artık. :)

TRT elini güçlendirmeye devam ediyor. Her kes bu dizi Muhteşem Yüzyıldan daha iyi diyor ama reytingleri nedense daha az

destere,, forumda dizi hakkında yazdıklarını okudum.. tarihi yanlışlıklar demişsin.. sen tarihi nerden öğrendin bilmiyorum ama doğru düzgün bir kaynağı sanırım 2-3 kez hatim etmen lazm :) ... aslında suç sende değil sana tarihi harem dizilerini izleyerek değil de okuyarak öğrenmen gerektiğini öğretmeyenler de..

sorunda burdan kaynaklanıyor zaten çok güzel bir konuya değinmişsin .. tarihi hatim indirenlere bırakırsan tarihte hatim indirenlerin tarihi olur bence bağımsız kaynaklardan yararlanıp öyle bir değerlendirme yap hatim indirenlerin kaynağını zaten trt almış ve işliyor.. birde senden dinlemeye insanların ne vicdanı kaldırır nede beyni..

herkes beğeniyorsa dizide herkesin izlediği bir dizi olmalı ama sonuçta vasat izlenme oranı almışsa herkesin beğenmesi imkansız çünkü beğenmek için bile izlemek gerekiyor.

desterenin soyledigini acayim

muhtesem yuzyil tum turkiyede kalpler feth etti

bir osmanli kiyam dusuk reytingler aldi

muhtesem ozeti bile geciyorsa fark kana deil kalitede sakli ve kalite farkini izlenme oranlari gosterio

desterenin soyledigini acayim

muhtesem yuzyil tum turkiyede kalpler feth etti

bir osmanli kiyam dusuk reytingler aldi

muhtesem ozeti bile geciyorsa fark kana deil kalitede sakli ve kalite farkini izlenme oranlari gosterio

Arkadaşlar dizilerin kalitesini, başarısını veya sevilip sevilmediğini sadece reytinge göre belirlemek doğru olmaz. Bir yapımın çok seyredilmesi çok beğenildiği anlamına gelmez. Örneğin ÖBGZ çok izleniyor ama Allah için salı reytingleri konusunda 1 tane bile iyi yorum yok. :)

sorunda burdan kaynaklanıyor zaten çok güzel bir konuya değinmişsin .. tarihi hatim indirenlere bırakırsan tarihte hatim indirenlerin tarihi olur bence bağımsız kaynaklardan yararlanıp öyle bir değerlendirme yap hatim indirenlerin kaynağını zaten trt almış ve işliyor.. birde senden dinlemeye insanların ne vicdanı kaldırır nede beyni..

Madem sen kaynaklardan yararlanmışsın şuraya lütfen yazar mısın bikaç tanesinin ismini,ama sana önerim 20. ağız bilgileriyle yazılmış veya tarihi roman isimleri yazıcaksan hiç yazma en azından rezil olmazsın :D birincil kaynaklardan bahsediyorum... (hiç bilmiyorsan google dan arayıp yaz bari en azından bana karşı küçük düşmemiş olursun :)))

tanıtımı her yerde yapıldı en azından izmir ve istanbulda gördüm baya diğer yerlerde de yapılmştır heralde.dizinin en büyük eksiği senaryo diyaloglar çok sıkıcı ve saçma ayrıca lale devri ihtişam ve zenginlik dönemi halk buna isyan ediyo ama dizide dıştan müdahaleyle isyan olucak gbi yani ana konuyu yanlış anlattılar baştan

tanıtımı her yerde yapıldı en azından izmir ve istanbulda gördüm baya diğer yerlerde de yapılmştır heralde.dizinin en büyük eksiği senaryo diyaloglar çok sıkıcı ve saçma ayrıca lale devri ihtişam ve zenginlik dönemi halk buna isyan ediyo ama dizide dıştan müdahaleyle isyan olucak gbi yani ana konuyu yanlış anlattılar baştan

Bence en önemli sorun müzikler, hiç elle tutulur bir eser yok dizide, buna bir çare bulmalarında fayda var. Türk halkı müziği çok sever. :)