Tomris Giritlioğlu Hayatını Kaybetti!

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
58,149
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
photo_590e552a6ebb6.JPG

Senarist, yapımcı ve yönetmen Tomris Giritlioğlu, hayatını kaybetti!

Yayınlandığı döneme damga vuran 'Çemberimde Gül Oya', 'Ihlamurlar Altında', 'Hatırla Sevgili' ve 'Asi' gibi dizilerin proje tasarımını üstlenen ve ülkemizde 'dönem dizisi' akımını başlatan Giritlioğlu, 67 yaşında hayatını kaybetti.

Bizde Fav10.net ailesi olarak Tomris Giritlioğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı dileriz.

Suan gercekten cok üzgünüm. Bircok isim vefat etti son zamanlarda ama kisisel olarak Tomris Giritlioglu'nun vefati beni suan cok etkiledi. :(

Asi dizisi benim icin en özel dizidir ve yayinlandigi dönem Asi Dizisinin resmi forumunda görev almistim ve dizi ile ilgili bircok baglantimiz vardi. Bu benim icin özel projenin tasarimini üstlenen Tomris hanima Allah'tan rahmet, yakinlarina bassagligi diliyorum. Allah geride kalanlara sabir versin...

Çok üzüldüm. Türk dizi tarihine geçmiş dizilerde imzası olan bir değeri kaybettik. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun :(

Çok üzücü bir kayıp. Resmen yaprak dökümü yaşıyoruz üstelik yaşlı sayılmayacak yaşlarda olan kayıplar derinden üzüyor.

Efsaneleşmiş dizileri yadigar kaldı, Allah rahmet eylesin. :(

Emeği geçtiği işlerden Çemberimde Gül Oya ve Kayıp Şehir'i izlemiştim ve hem onların hem de henüz izleme fırsatımın olmadığı diğer yapımlarının klasik Türk dizi-filmleri arasında farklı ve nadide bir noktada durduğu aşikar. Allah rahmet eylesin.

2000'li yıllara damgasını vuran pek çok dönem projesinde kendisinin imzası vardı. Hatta daha yeni Çemberimde Gül Oya'ya tekrar başlayıp bitirdim. Allah rahmet eylesin :(

• Beğendim
Reactions: AhmetBayram