AMC The Walking Dead 7. Sezon Yorumları

7x2

Hayatımda izlediğim en sıkıcı bölümlerden biriydi. Yarıda kapatmamak için kendimi zor tuttum resmen :D

7x3

Tam @Çiğdem- lik yani Darylli bir bölümdü. Fazla olay olmadı, Dwight karakteri bayağı ön plandaydı. Negan'in her sahnesinde sopa elindeydi yatarkende yanındadır herhalde. Umarım gelecek bölümlerde aksiyon artar..

7x3

Bu bölümü de çok beğenmedim ama geçen bölümden daha iyiydi bence.

Daha önce de dediğim gibi her bölüm bir yeri gösterince biraz sıkıcı oluyor malesef. Bu bölümde Negan'ı daha iyi tanımamızı sağladı. Adam esir aldığı kişileri tehditle kendine bağlıyor. Ya zombilerin arasında çürürsün ya da yardımcım olur krallar gibi yaşarsın diyor. Zeki adam valla :D

Daryl'ın da kaçamayacağı belliydi zaten. Şimdilik Negan'ın adamı olmayı kabul etmedi ama zombilerin arasına atılınca ve her gün çeşitli işkenceler yapılınca o zaman kararı ne olacak diye merak ettim :)

Haftaya Ricklerin olduğu taraf gösterilecekmiş ve Negan da oraya geliyormuş. Gelecek bölüm daha iyi olur diye düşünüyorum :)

7.5/10

Son düzenleme:
7x3

Yine çok sıkıcı bir bölümdü. Darly olmasına rağmen sıkıldım, eski Darly olsa güzel olurdu ama bu hali kötü :(

S07B04

Ne eziyetlerle izledim... her hafta böyle eziyet çekeceksem FX yüzünden ben diziyi bırakıyorum abi yaaa!

Zaten bölümler güzel olmuyor. Son sezon baksam da bişey kaybet:A
Bölüm 1 saatti ve hiç bişey olmadı.

5/10

hayırrr cw de 5 sezondan önce dizi bitemez :A :A :A

sağ kolunu öldürdüm seninde dedi rick e darly öldü sandım kalbim durcaktı sonrada rick e öldürdüğüm kişiyle ileride mutlu hayallerin vardı derken bu seferde michone ölücek sandım :F :F :F
sağ kolunu demedi ? niye sansürlüyorsun orjinal cümleyi ? :) sağ şeyin dedi :))

7x1. Bölüm

harikaydıda ,iğrençti görüntüler :)

rick in sağ ve sol başağını ezdi negan helal olsun:)
daryl ıda kötü emellerine alet etmek için dağa kaldırdı:)

maggie ye çok üzüldüm ölenler pek umrumda değil maggie yi ağlattı şrfzsizler..

sağ kolunu demedi ? niye sansürlüyorsun orjinal cümleyi ? :) sağ şeyin dedi :))

7x1. Bölüm

harikaydıda ,iğrençti görüntüler :)

rick in sağ ve sol başağını ezdi negan helal olsun:)
daryl ıda kötü emellerine alet etmek için dağa kaldırdı:)

maggie ye çok üzüldüm ölenler pek umrumda değil maggie yi ağlattı şrfzsizler..
hahhaha aa 5.bölüm yarın yayınlanıcak 2.bölümü izledim en son :F bunuda empire gibi cıvılttılar cnm empiredede 1.bölüm izledim sadece çünkü düzenli nete yüklenmiyor walking deadta yasaklanınca 3 bölüm gerideyim şuan daha fazla birikmeden bu hafta içinde izlemeliyim link bulabilirsek tabi ayoll :A :A :A

hahhaha aa 5.bölüm yarın yayınlanıcak 2.bölümü izledim en son :F bunuda empire gibi cıvılttılar cnm empiredede 1.bölüm izledim sadece çünkü düzenli nete yüklenmiyor walking deadta yasaklanınca 3 bölüm gerideyim şuan daha fazla birikmeden bu hafta içinde izlemeliyim link bulabilirsek tabi ayoll :A :A :A

Çare torrent diyorum size uğraşmayın site aramakla falan :A

aaa hiç torrente dizi indirip izlemedim bilmiyorumki alt yazı falanda koyulması gerekiyormuş uğraşamıucam gibi :F

Sen bilirsin, yine bak sen izleyecek yer bulamazsan haber ver bana öğretirim sana nasıl yapılacağını :D Bu arada youtube'a da koyuyorlar galiba altyazılı olarak oraya da bak :D

7x2. Bölüm

carol ve morgan lı bir bölümdü ama güzeldi ben sevdim bölümü.. özellikle king ezekiel ilginç bir karakter kaplanıyla birlikte :)

carol un gideceğim gideceğim diye saçmalayıp durmasındaki mantığı anlamadım? carol kendine dışarda uygun bir erkekmi arıyor nedir ? gözü hep dışarda kadının.. bırakslarda çekip gitse birde onun triplrini çekemeyeceğiz defolsun gitsin bizde kurtulalım:)

aaa hiç torrente dizi indirip izlemedim bilmiyorumki alt yazı falanda koyulması gerekiyormuş uğraşamıucam gibi :F
Sen bilirsin, yine bak sen izleyecek yer bulamazsan haber ver bana öğretirim sana nasıl yapılacağını :D Bu arada youtube'a da koyuyorlar galiba altyazılı olarak oraya da bak :D

şu anda tek çözüm torrent ..
baktım olacak gibi değil bölümü indirdikte kurtulduk bu dertten :)

7x3. Bölüm

@Çiğdem- senin darly ı soyundurup bir güzel te..
...levizyon seyrettirdiler:) o müzik neydi yaw işkence gibi ama sonda çalan şarkıyı sevdim crying li şarkı daryl kazmasını bile duygulandırdı ama güzeldi şarkı :)
dwight ın eski negan ın yeni karısıda hoş bişey o rezil ortamda çiçek açıyor resmen :)

4x4. Bölüm

güzel bir bölümdü
rick ve darly karizmayı zaten kaybetmişlerdide tümden kişiliklerini kaybettiler gibi.. negan ne adam ya bunları muma çevirdi resmen:) hele rick i soyup soğana çevirdikten sonra söylediği laf yenilir yutulur cinsten değildi .. ''gırtlağına kadar zoktum sen bana teşekür ettin'' diyerekten rick i sıfırladı tümden :)
@Çiğdem- in darly ise tam mallaşmış durumda artık negan ın amelesi olmuş vatandaş dilini bile yutmuş onun düzelmesi zor ihtimal :)
spencer ın sonunda bir yamukluk yapacağı kesinleşti gibi bizim grup ihaneti sanırım spencer la yaşayacak? o vatandaş bunları negan a bile satar..
bu arada tıfıl beybi judith, lori nin shane le halveti sonucu ortaya çıkmış bir ürünmüş :) rick başkasının yumurtasını büyütüyor kendi kızı diye :)

7x5. bölmü izlemeden önce bu bilgiye sahip olmanız çok önemli :) bir zahmet okuyun boncuklarınız dökülmez sonuçta :)

ABLASYO PLASENTA (PLASENTA DEKOLMANI )

Hamileliğin 20. haftasından sonra plasentanın bebeğin doğmasından önce rahim duvarına yapışık olduğu yerden kısmen (partial dekolman) veya tamamen (komplet dekolman) ayrılmasına “plasental dekolman” denir. Bu durum, her yüz gebeliğin birisinde görülmektedir.

Plasenta, anne rahmindeki bebeğin gelişimi için bebeğe göbek bağı ile bağlanan, bebeğin eş kısmı olup bebeğin gelişimi için son derece önemli bir organdır.

Bebeğin rahim içinde sağlıklı bir şekilde gelişimi için eş kısmının da sağlıklı bir işlev görmesi son derece önemlidir.

Normalde bebeğin doğumu sonrasında plasenta görevini tamamlayarak yerleşmiş olduğu yerden kendisini bırakarak vücut dışına atılır. Buna “doğumun üçüncü evresi” denilmektedir. Plasentanın uterus (rahim) duvarından ayrılarak atılması sonrasında rahim kası kasılarak içinde açık olan kan damarlarını kapatır ve bu şekilde kanamanın durması sağlanır.

Ablasyo plasenta (plasental dekolman), bebeğin eş kısmının doğumdan önce rahim duvarından ayrılması durumu olup hem anne hem de bebek için hayatı tehtid eden önemli bir gebelik komplikasyonudur.

7x5. Bölüm

harika bir bölümdü baştan sona maggie ile yatıp kaldık :) (yani mecazi anlamda dedim yoksa öyle bir şansımız yok malesef :) )

maggie nin hilltoplu günlerinden bir demet izledik jesus un fazla yakınlaşması bizi rahatsız etsede maggie nin japon çekirdeğinden sonra uçan tekmeli çekirgeye kanacağını sanmıyorum :)
maggie nin gregory e attığı yumruk ve arbayı ezdiği sahneler harikaydı
enid i görmekte ayrıca mutlu etti beni
son sahnede ergen oğlan carl ın kamyonete gizlenmiş negan ın peşinde giderken izledik negan ı öldürmeye öldüremez de bakalım kendi paçasını nasıl kurtaracak :)

@Çiğdem- bu bölüme son hızla gel ilk defa senin parlaklarından arınmış güzel bir bölümdü:) :) @xemrexxx sende sadece bu bölümü izlesen yeterli? maggie yi izlede kendine kalite gör :)

7x5. Bölüm

harika bir bölümdü baştan sona maggie ile yatıp kaldık :) (yani mecazi anlamda dedim yoksa öyle bir şansımız yok malesef :) )

maggie nin hilltoplu günlerinden bir demet izledik jesus un fazla yakınlaşması bizi rahatsız etsede maggie nin japon çekirdeğinden sonra uçan tekmeli çekirgeye kanacağını sanmıyorum :)
maggie nin gregory e attığı yumruk ve arbayı ezdiği sahneler harikaydı
enid i görmekte ayrıca mutlu etti beni
son sahnede ergen oğlan carl ın kamyonete gizlenmiş negan ın peşinde giderken izledik negan ı öldürmeye öldüremez de bakalım kendi paçasını nasıl kurtaracak :)

@Çiğdem- bu bölüme son hızla gel ilk defa senin parlaklarından arınmış güzel bir bölümdü:) :) @xemrexxx sende sadece bu bölümü izlesen yeterli? maggie yi izlede kendine kalite gör :)
aaaa sen nasıl izledin bölümleri beee benden gerideydin bitirmişsin 😱😱😱