The Voice'u Geçmesi Beklenen Türk Formatı Yarışma

xemrexxx

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,561
Puanı
1,061
Türk tv sektörünü yurtdışına ihraç eden İzzet Pinto yeni yarışma formatını 10 ülkeye sattı.
Daha önce Bana Her Şey Yakışır ve Gelinim Olur Musun? yarışmalarını Almanya,İtalya ve Fransa gibi ülkelere pazarlayan Pinto, Işığın Hiç Sönmesin isimli yarışmayı da daha şimdiden 10 ülkeye sattı.

Yarışmanın Eylül 2014'te ABD'de ; Ocak ayında da Çin'de yayına girmesi bekleniyor.
Bu yıl 180 milyon dolarlık ihaç yapan Türk tv sektörünün önümüzdeki sezon 250 milyon dolarlık ihraç yapması bekleniyormuş.2019'da kadar her sene yüksek oranlarda artış bekleniyormuş satışta.Şu an en popüler format olan The Voice ile yarışması beklenen Işığın Hiç Sönmesin'den büyük gelir bekleniyor.

DİZİLERDE DURUM NE?

Şu an en youn talep Çalıkuşu'na diziyi yayınlamak isteyen isteyen 45 ülkeden talep gelmiş.
En çok izlenen diziler ise; Muhteşem Yüzyıl,Binbir Gece,Ezel, Aşk ve Ceza ile Aşk-ı Memnu imiş.
Dizilerin artık Afganistan ve Pakistan'^da izlenme rekorları kırdığını bildiriyor Pinto.
Ayrıca Muhteşem Yüzyıl'ı İspanyolca yayınlanmak üzere ABD'ye sattıklarını ; Binbir Gece'nin format hakları için ise Meksikalılar ile görüşüldüğünü söylüyor.
df0d88545f929607914f169504f2bfc9.jpg

@Forumdash @destere @OzaN @xBUGRAx @Bully @sokak sanati @yakup09 @Yakamoz-Asi @ABAY_06 @takas @denizz19 @mrt-06 @*Dream* @yatutarsa @HachiKo

Son düzenleme:

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Nasıl bir format acaba bu Işığın Hiç Sönmesin? (b) İyi talep görmüş. :) Çalıkuşu Türkiye'de bulamadığını yurtdışında buluyor sanırsam. Yayından kalkma ihtimali azalır belki bu yoğun talepten sonra. :)

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,495
Puanı
1,060
Nasıl bir format acaba bu Işığın Hiç Sönmesin? (b) İyi talep görmüş. :) Çalıkuşu Türkiye'de bulamadığını yurtdışında buluyor sanırsam. Yayından kalkma ihtimali azalır belki bu yoğun talepten sonra. :)

Dizi son hafta da çıkışa geldi, yayından kaldırmaz herhalde Kanal D. Kaldırmaya kalkarsa da FOX'a gelsin Salı'ya. :)

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Dizi son hafta da çıkışa geldi, yayından kaldırmaz herhalde Kanal D. Kaldırmaya kalkarsa da FOX'a gelsin Salı'ya. :)
Dizi dönem projesi olduğu için bütçesi fazla. Reytingleri idare eder ama daha iyi olabilir tabii. Yurtdışında ilgi gördüğüne göre kar ediliyor demek ki. Kanal D sezon sonuna kadar devam ettirir büyük ihtimal. Fox'un alması ise zor görünüyor yüksek bütçesinden dolayı. :)

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,822
Puanı
1,061
Bana kalırsa şu zamana kadar yapılan en iyi format "Gelinim Olur Musun?" dur. Başarısı halen devam ediyor. Tebrikler. :) Neden yeniden başlamıyor acaba meraklandım. :)

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,495
Puanı
1,060
Dizi dönem projesi olduğu için bütçesi fazla. Reytingleri idare eder ama daha iyi olabilir tabii. Yurtdışında ilgi gördüğüne göre kar ediliyor demek ki. Kanal D sezon sonuna kadar devam ettirir büyük ihtimal. Fox'un alması ise zor görünüyor yüksek bütçesinden dolayı. :)

Yüksek bütçe olsa ne yazar FOX'a. FOX'un bütçesi de yüksek. Bilmiyorsun sanırım? FOX çok ünlü bir televizyon şirketi. Dediğim gibi Kanal D vazgeçerse FOX yine yapar. Benim Hala Umudum Var'ı hemen kaptığı gibi bence. :)

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Çalıkuşu izlemiyorum ama sevenleri için iyi olmuştur. Çünkü sezon sonunu kesin görür artık.

eros

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,439
Puanı
559
Çalıkuşu günden güne guzellesiyor zaten

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
The Voice 'u geçer mi bilmem ama yarişmanın komseptini anlatan bir videosunu izledim güzele benziyor. Yayınlansın ABD'de de bakariz :X Bence yazın yayınlansın kışın pekte yuksek reyting alamaz:X

Bu arada çalılık kuşunu isteyen ülke sayısı ile MY'yi alan ülke sayısı aynı:F Çalılık kuşunun rağbet görmesi MY üzerinden oluyor demek ki:X

Bu arada Aşk-ı Memnu formatını Güney Amerikaya satan Global Agency değilmiydi??? Ay yapım ile yollarini ayırmışlar:(

Forum İstatistikleri

Konular
170,350
Kullanıcılar
8,416
Son Üye
kellegurmesi